REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Pracownicy stacji pogotowia na Ursynowie znów w kwarantannie. Wszystko przez koronawirusa wykrytego m.in. u kierowcy z Mokotowa, który miał kontakt z innymi załogami stołecznych karetek.

  Wszystko zaczęło się od wykrycia koronawirusa u trzech pracowników stołecznego pogotowia - na Bemowie i Mokotowie. Jednym z zakażonych osób jest kierowca, który kontaktował się z innymi ratownikami, m.in. wydawał im sprzęt. Z tego powodu na kwarantannę trafiło już 58 pracowników pogotowia z całej Warszawy. W tym 13 osób z ursynowskiej stacji przy ul. Jastrzębowskiego.

  W niedzielę stacja ursynowska nie obsługiwała wezwań, wszystkie karetki zostały uziemione. Dopiero po godz. 23:00 wznowiono pracę zespołów ratowniczych. Dziś rzeczniczka wojewódzkiego Sanepidu w Warszawie poinformowała, że w sumie kwarantannę nakazano 45 pracownikom z Mokotowa oraz 13 z Ursynowa. A przed nami jeszcze decyzje w sprawie 23 pracowników stacji karetek na Bemowie.

  - Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami, wszystkie osoby będą przebywać na kwarantannie, a co najmniej po siedmiu dniach zostaną u nich przeprowadzone testy na obecność koronawirusa - informuje Joanna Narożniak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

  Jak udało nam się ustalić ursynowska stacja wyczekiwania przy Jastrzębowskiego działa w miarę normalnie, a karetki wyjeżdżają do wezwań, choć z trudem zapewniono obsadę. 

  O sytuacji w pogotowiu ratunkowym w rozmowie w portalem TVN Warszawa mówi anonimowo jeden z warszawskich ratowników. Jego zdaniem ludzi jest za mało i brakowało ich jeszcze przed pandemią. Zawodzi również zaopatrzenie w środki ochrony osobistej.

  Jednak według ratownika największym błędem jest brak izolacji od siebie poszczególnych zespołów. - Każdy pracuje z każdym. Działamy w trybie rotacyjnym, jesteśmy przerzucani ze stacji na stację - opowiada portalowi. Wystarczy więc jeden przypadek koronawirusa, by narazić pozostałych ratowników. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 112

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 29
   WKURZONY
  • 48
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kasiu Jasiu 8 5 miesięcy temuocena: 47% 

   To prywatna firma i jej prywatny problem. Szkoda że profesor Balcerowicz nie zdążył sprywatyzować wszystich szpitali. Było by jak w USA albo lepiej. Jak ktoś jest biedny i stary to i tak nie ma z niego porzytku dla kapitału prywatnego. Chorym na Kovid przypomnę słowa wielkiego polityka, byłego premiera, europosła Cimoszewicza:"trzeba się było ubezpieczyć".

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mój nik 7 5 miesięcy temu

   ty kowboju od polityki - załogi karetek z ursynowa często widywane były w okolicznych sklepach m.in w żabce. To nie prywatna firma i jej problem jak sugerujesz.. używaj głowy nie tylko do noszenia włosów..

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 6 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Przecież to też słowa Adriana??!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 5 5 miesięcy temuocena: 11% 

   Ciekawostka, Mazowieckie bije na głowę resztę kraju w epidemii w służbie zdrowia. Dlaczego najbogatsza część Polski taka zafajdana i niechlujna? To raczej pachnie dywersją, a widać jak Ratusz "walczy" z wirusem, niby nieudolnie, "...obserwujemy, przyglądamy się...", hi, hi, a patogen korzysta z zaproszenia i robi swoje, hi, hi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oeidnw 4 5 miesięcy temuocena: 86% 

   A co ma ratusz do walki z wirusem?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dfg 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Ratusz tylko wspomaga walkę z wirusem. Przy okazji sprostowanie: mazowieckie nie należy do najbogatszych. Zamożna jest tylko Warszawa. Reszta województwa wypada słabo. W dodatku nie ma to związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 2 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Zapłacili ci już za ten wpis ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   I tak nie zabije nas Koronawirus tylko zawał bo nikt nie przyjedzie...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3902 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020