REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (R. Motyl)

  REKLAMA

  To będzie miejsce dla dzieci z tzw. trudnych rodzin, ale nie tylko. Tu będą rozwijać swoje pasje i zainteresowań  i uzyskają pomoc dostosowaną do ich potrzeb.  ​W domu komunalnym na Kłobuckiej otwarto dziesiąte ognisko wychowawcze w stolicy.

  Przy ul. Kłobuckiej 14 na 400 metrach kwadratowych powstała przestrzeń - całkowicie zaprojektowana i zrealizowana na podstawie potrzeb wychowanków. Na adaptację i wyposażenie miasto przeznaczyło ponad 945 tys. zł.

  - Myślę, że z przyjemnością będą się tu spotykać całe rodziny i sąsiedzi – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, która otworzyła nowe ognisko.

  W placówce 40 wychowanków, w wieku od 6 do 18 lat, będzie rozwijać zainteresowania, otrzyma pomoc w nauce od profesjonalnych korepetytorów (zmierzą się wspólnie m.in. z matematyką, polskim oraz angielskim), zostanie objętych cyklicznym programem socjoterapeutycznym. Pomoc będzie szyta na miarę i dostosowana do potrzeb oraz możliwości każdego młodego człowieka.

  Przed południem - klub malucha

  Wyróżnikiem Ogniska „Ursynów” ma być przede wszystkim teatr, czyli cykliczne zajęcia teatralne, w których będą mogli wziąć udział również okoliczni mieszkańcy, wyjścia na różne spektakle i imprezy kulturalne, a także nauka aktorstwa i różnych form scenicznych w praktyce. Nad harmonijnym rozwojem dzieci oraz owocną współpracą z ich bliskimi będzie czuwać nie tylko kadra wykwalifikowanych pedagogów, ale także psycholog. 

  W godzinach przedpołudniowych, gdy wychowankowie będą w szkole, w ognisku „Ursynów” będzie działał klub malucha, to znaczy miejsce, do którego przychodzą rodzice, babcie i dziadkowie z małymi dziećmi niechodzącymi jeszcze do przedszkola. Tu wspólnie będą spędzać czas oraz korzystać z warsztatów zorganizowanych z myślą o najmłodszych i ich opiekunach.

  Przy ulicy Kłobuckiej, w zespole budynków komunalnych, działają już dwa oddziały biblioteki (w tym naukowa biblioteka dedykowana dla młodzieży – „Spokoteka”) oraz Miejsce Aktywności Lokalnej. Biblioteka pełni dodatkowo funkcję nowoczesnego ośrodka edukacyjnego, pozwalającego poznać podstawy współczesnej nauki, nowe technologie, elementy robotyki i programowania. Miejsce Aktywności Lokalnej to przyjazna przestrzeń na spotkania, wydarzenia i zajęcia, których gospodarzami, pomysłodawcami oraz uczestnikami są mieszkańcy okolicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.0733 sekundy
  REKLAMA