REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Skrzyżowanie al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. Przy Bażantarni w opinii wielu kierowców należy do najniebezpieczniejszych na Ursynowie. Dochodzi tu do wielu kolizji spowodowanych nieostrożnością lub nieznajomością przepisów. Sytuację mógłby poprawić montaż świateł z fazą do lewoskrętu dla jadących w stronę Kabat - przekonują kierowcy z Ursynowa.

  Przecięcie al. KEN z ul. Przy Bażantarni to czarny punkt na drogowej mapie Ursynowa - twierdzą mieszkańcy.

  - Zawsze mam duszę na ramieniu, jak muszę skręcić z ul. Przy Bażantarni w al. KEN w kierunku Kabat. Wjeżdżam na środek skrzyżowania i czekam aż przejadą wszyscy z prawej, ale widoczność jest tak ograniczona, że trudno się połapać, czy mogę już jechać czy nie - mówi pan Krystian.

  Podobną opinię ma wielu kierowców, z którymi rozmawialiśmy przy okazji kolejnych kolizji na tym skrzyżowaniu. Policyjne statystyki również pokazują, że nie jest ono bezpieczne.

  - W ciągu ostatnich 5 lat doszło tu do dwóch wypadków, w których ranne zostały cztery osoby. Zanotowaliśmy również w tym okresie 19 kolizji. Najczęstsze przyczyny tych zdarzeń to nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz wjazd przy czerwonym świetle - informuje podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

  Niedawno, bo 13 stycznia, kierująca skodą na skrzyżowaniu uderzyła w nadjeżdżającego nissana. Przejeżdżała na czerwonym świetle, dostała mandat 500 złotych. 7 grudnia w karambolu zderzyły się cztery auta, jedna osoba trafiła do szpitala. Przyczyna? Dezorientacja kierowcy, który wjechał na czerwonym świetle.

  A może lewoskręt?

  O ile trudno zaradzić coś na kierowców podejmujących ryzyko zlekceważenia świateł i wjazdu na skrzyżowanie na czerowym świetle, tak - zdaniem niektórych kierowców - instalacja świateł z fazą lewoskrętu dla skręcających z ul. Przy Bażantarni w al. KEN mogłaby ograniczyć liczbę kolizji i wypadków. Zwłaszcza tych spowodowanych złą widocznością lub brakiem wiedzy niektórych kierowców, kto ma pierwszeństwo.

  - Sytuację może poprawić tylko lewoskręt, ale nie wiem jak to wpłynęłoby na przepustowość całego skrzyżowania. Niewątpliwie zmiany powinny być, bo na rozsądek niektórych kierowców nie można liczyć - twierdzi pan Maciej.

  Miejskie Biuro Polityki Mobilności i Transportu, decydujące o zmianach na stołecznych ulicach, nie zamierza jednak w najbliższym czasie modyfikować sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu.

  -  Z jednego prostego powodu. Nie wpłynął do nas żaden sygnał, że taka zmiana jest konieczna i może poprawić bezpieczeństwo kierowców. Wnioskować o to ma prawo nie tylko dzielnica i policja, ale też mieszkańcy, którzy mogą zgłosić taką potrzebę na numer 19115 - informuje Tomasz Demiańczuk z Urzędu m. st. Warszawy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  51Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ppp 51 5 miesięcy temuocena: 100% 

   A może po prostu trzeba jeździć wolniej (zgodnie z przepisami) a nie wjeżdżać pełnym gazem na niewidoczne skrzyżowanie. Nie widzisz - nie jedź (jaka prosta zasada). A nie szukać winy u jakiś innych np WW czy WPI lub WE lub WI. Tylko WN to są doskonali kierowcy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inrz. Ruchu drogowego 50 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Jeżeli 150 metrów dalej pan stopek pomaga dzieciom przejść przez jezdnię a mimo to są co chwilę dzwony to po pierwsze wynieśc skrzyżowanie a po drugie zrobić zakaz skrętu w lewo - niech ci co chcą w lewo pojadą prosto i bezpiecznie zawrócą.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 49 5 miesięcy temuocena: 95% 

   ~Inrz., tam nie ma gdzie zawrocic (dalej). I naprawdę...to jest nieskomplikowane skrzyżowanie, Z MINIMALNYM RUCHEM z jednego kierunku (właśnie tego lewoskrętu). No...nie chce być złośliwa ale naprawdę trzeba być tumanem, żeby nie sprostać tam lewoskretowi. A na tumany NIC nie pomoże, poza odebraniem prawa jazdy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inrz. Ruchu drogowego 48 5 miesięcy temuocena: 29% 

   Nie wiem Gosiu może drewniane taczki a nie samochody? Tam w odległości 150m sporo dzieci przechodzi do szkoly i tylko dzięki Pan Stopek są jako tako bezpieczne.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 47 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Pięknie. Już teraz przez cholernych Wilanowian i korki musze odwożąc dziecko do przedszkola, zamiast pojechać Rosoła, nadłożyć drogi jadąc KEN-em i stanąć przecznicę dalej. Czyli jeszcze powinienem dodatkowo nałożyć drogi wracając. To już lepiej zróbmy zwężenie wszystkich ulic na Ursynowie do jednego pasa. To wyeliminuje WPI i WW. Czas jazdy będzie ten sam, a wypadków mniej.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 46 5 miesięcy temuocena: 50% 

   >>>>Nie wiem Gosiu może drewniane taczki a nie samochody? Tam w odległości 150m sporo dzieci przechodzi do szkoly i tylko dzięki Pan Stopek są jako tako bezpieczne.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A co tam 45 5 miesięcy temuocena: 23% 

   Lewoskręt kosztem lewego pasa byłby ok;)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dzik 44 5 miesięcy temuocena: 14% 

   Jak jest słaba widoczność, duża liczba samochodów jadących z naprzeciwka to jadę prosto przez skrzyżowanie i potem zawracam.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zielone tęczowe 43 5 miesięcy temuocena: 80% 

   A ja jade w ogole w prawo zamiast w lewo, dojezdzam do centrum - bo to juz dosc daleko od tego niebezpiecznego skrzyzowania, rozgladam sie czujnie, czy aby ktos z tego skrzyzowania za mna nie jechal, wysiadam z auta i ide do metra. Potem jade na Kabaty metrem. To wedlug mnie jedyna bezpieczna opcja.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nauka 42 5 miesięcy temuocena: 97% 

   A może wystarczy wziąć sobie lekcje doszkalające?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 41 5 miesięcy temuocena: 93% 

   Pisałem ostatnio jak czekałem na zielone do lewoskrętu z Rosoła w Przy Bażantarni - się nie doczekałem. Tak naprawdę to sytuacja jest identyczna jak z objazdem Stryjeńskich polnymi drogami. Betonu jest za mało, policji, kamer, lewoskrętu, przepisów, znaków i przejść. Jeszcze trochę takich bzdur wytrzymamy, ale pewnie nie będzie to trwało w nieskończoność. Być może to sieroty za kierownicą co nie potrafią skręcać, a może już ci, którzy olewają przepisy, tych drugich ostatnimi czasy jest coraz więcej. A ja niestety skręcając w lewo dołączyłem do tego grona.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 40 5 miesięcy temuocena: 17% 

   ~Korbol, a to interesujące...JAK TO ZROBIŁEŚ??? bo, o ile pamiec mnie nie myli, to do lewoskrętu (o którym piszesz) jest całkiem osobne światło! Tam nie ma na co czekac, po prostu przychodzi twoja kolej na światło! i ono jest - łaski nie robi! Oczywiscie, jesli przed toba stoi kilka innych samochodów i sie nie zmieścisz no to sorry Winnetou...trzeba poczekać

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 39 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Nie doczekałem się zielonego. Pod dwóch cyklach zmiany świateł, gdy nadal miałem stać, moja cierpliwość się skończyła. To tyle w kwestii wydzielonego lewoskrętu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 38 5 miesięcy temuocena: 67% 

   ~issaa, to się zdarza, nie ma się co AŻ TAK dziwić. Mnie kiedyś taka "inteligentna inaczej" sygnalizacja trzymała na lewoskręcie z Waryńskiego w Nowowiejską przez trzy cykle. Miałam widocznie większą cierpliwość niż Korbol. Była niehandlowa niedziela rano. Stałam na tym skrzyżowaniu SAMA. Przy drugiej zmianie świateł przejechał tramwaj w stronę Placu Zbawiciela. To cały ruch jaki odbył się w tym czasie na tym skrzyżowaniu. Zielona faza do skrętu włączyła się wówczas, gdy zniecierpliwiona postanowiłam pojechać prosto - dałam do tyłu i zmieniłam pas na środkowy. Taka nowoczesność.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 37 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Z Przy Bażantarni w Rosoła potrafiło mnie przetrzymać pięć cykli po czym zawróciłem przez przejście dla pieszych i pojechałem na około. A to żadne lewoskręt tylko normalne światło. Stawiają tego, działa jak działa a potem zdziwienie że na kolejne światła wszyscy reagują w najlepszym wypadku ironią.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 36 5 miesięcy temu

   ~malgosia1973, widocznie ja mam wiecej szczęścia bo mnie takie rzeczy sie nie zdarzaja. To fakt, ze niektóre światła są ustawione na wyjatkowo długie czekanie ale....Jeśli każdy niedouczony kierowca życzy sobie osobnego światła na każdy swój ruch (bo inaczej nie wie, jak sie zachować) no to tym własnie sie kończy. Nieustannym czekaniem na swoje zielone i przejeżdzaniem na późnym żółtym (zeby potem nie kwitnąć na skrzyzowaniu).

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 35 5 miesięcy temuocena: 100% 

   ~issaa - to nie były "światła ustawione na wyjątkowo długie czekanie". To, o czym piszemy Korbol i ja, to najprawdopodobniej brak prawidłowego działania sygnalizacji. To zdarza się też nagminnie na przejazdach dla rowerów. "Sygnalizacja wykrywa rowerzystę", nie musisz naciskać guzika do wywołania zielonego światła - jaaasne.... Co nie zmienia faktu - tu się z Tobą całkowicie zgadzam - że wielu kierowców manewr skrętu w lewo przerasta. A jedyne lekarstwo, jakie są w stanie zaaplikować decydenci, to faza świateł do skrętu w lewo. Kierowca, który nie mając sygnalizacji świetlnej nie wie, jak się zachować, powinien zaprzestać prowadzenia samochodu, i to w trybie natychmiastowym.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 34 5 miesięcy temuocena: 95% 

   "Zawsze mam duszę na ramieniu, jak muszę skręcić z ul. Przy Bażantarni w al. KEN w kierunku Kabat..." Ciekawe, bo ja nie mam i nigdy nie miałem problemu na tym skrzyżowaniu. Może takie osoby nie powinny już do aut wsiadać??? Wypadki tutaj są dlatego, że wielu kierowców jedzie na pałę, czyli skręca w przypadku braku widoczności lub jak źle oceni sytuację. Tak samo jest na wielu innych skrzyżowaniach jak np. skręt w lewo z Belgradzkiej w KEN, w stronę Tesco. Fakt, że w wielu krajach gdzie wszystkie skrzyżowania do skrętu w lewo mają osobne sygnalizatory. Poprawia to na pewno bezpieczeństwo, ale zaraz zacznie się płacz, że z tego powodu są korki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 33 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Nie dajmy się zwariować, wypadki w tym miejscu wynikają ze zwiększonego ruchu na tym skrzyżowaniu i nerwówki. A to rezultat patologizacji ruchu w okolicy POW, oraz sprytnej regulacji świateł, zwężeń, bardzo utrudniającej wyjazd z dzielnicy. Niestety Burmistrz zna się na dywersyjnej robocie i jest b. skuteczny w niszczeniu komunikacji dzielnicy. Zaraz podchwyci sugestię klakiera aby zlikwidować wyjątkowo niebezpieczne skrzyżowanie., bo trzeba radykalnie działać, he, he. A może sabotażyści podsterowali światełka aby były wypadkogenne, he, he. A neurobiałki raczej nie kumają bazy i kochają tę kamandę sabotażystów, he, he.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 32 5 miesięcy temuocena: 90% 

   Ja już pisałem o tym wcześniej. Tu nie jest potrzebny lewoskręt tylko estakada. Piękna, wypasiona estakada. Albo tunel. Najlepiej trzypasmowy, żeby mogli środkowym jeździć, jak na obwodnicy. Bo jeśli ktoś nie potrafi skręcić w lewo na światłach, to musi mieć estakadę. Ludzie dawali łapówki na egzaminach na prawo jazdy i takie są tego skutki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maruda 31 5 miesięcy temuocena: 86% 

   Mam dwie uwagi. 1. Bezpieczeństwo zjazdu z estakady - nie do zapewnienia dla nieumiejących skręcić w lewo a szczególnie dla wjeżdżających na czerwonym świetle 2. Na estakadzie trzeba by uspokoić ruch - zostawić jeden pas i wybudować progi. A swoją drogą to dziwne że jeszcze nikt nie zaproponował pod tym artykułem zwężenia obu ulic do jednego pasa, progów spowalniających, podniesienia skrzyżowania itp.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 30 5 miesięcy temuocena: 90% 

   Proponuje zwężenie do jednego pasa, progi spowalniające, fotoradar, dodatkową parę sygnalizatorów przy istniejących. Dla tych co kupili prawo jazdy osobistego asystenta do pomocy pokonania lewoskrętu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 29 5 miesięcy temuocena: 94% 

   Poza progami, zwężeniami, dodatkową parą świateł, szykaną i wyniesieniem, proponuję zatrudnić pana w kamizelce ze znakiem stop który będzie bezpiecznie przepychał samochody kierowcom skręcającym w lewo

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pytam na serio 28 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Ares, miałeś tam dzwona, jesteś autorem tego artykułu czy lobbujesz za sygnalizacją świateł?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Witja 27 5 miesięcy temuocena: 78% 

   Nie potrzeba żadnego lewoskrętu. Wystarczy niewielka zmiana taryfikatora. Jak dostanie mandat nie na 500 zł, a na 5000 zł za spowodowanie wypadku, to trzy razy się zastanowi czy w ogóle chce wychodzić z domu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 26 5 miesięcy temuocena: 5% 

   Tam nic nie widać jak się skręca w lewo. Ot i cała tajemnica tego czarnego punktu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawem na lewo 25 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie widzisz, nie jedziesz. To takie proste.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 24 5 miesięcy temuocena: 100% 

   jak się boisz skręcać w lewo to pojedź dalej, skręć trzy razy w prawo i dojedziesz do celu. Jak się boisz skręcać w lewo albo nie umiesz nie wsiadaj do samochodu, bo jeszcze kogoś zabijesz.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiciu 23 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Otóż widać bardzo dużo. Problem jest np. gdy się skręca z KENu w lewo w Wąwozową od strony Tesco. I nie chodzi mi o samochody ale i ruchliwe przejście dla pieszych i ścieżkę rowerową która 10m od jezdni niknie w krzakach. A rowerzyści jadą z dwóch stron. Skrzyżowanie opisane w artykule jest łatwe. Łatwiejszego trudno sobie wyobrazić.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 22 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Wszystko widać, nie kłam. Widocznie masz problemy z oceną sytuacji i dlatego lepiej skorzystaj z komunikacji zbiorowej. Badanie i statystyki pokazują, że nie każdy ma preferencje do jazdy autem, ale każdy oczywiście musi jeździć ot cała prawda.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawy 21 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Skręt w lewo jest bardzo niebezpieczny, nie tylko dla kierowców.......

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 20 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Imię nazwisko adres zamieszkania wszyskich "kierowców" z artykułu i informacje kto im dal prawo jazdy ze skręt w lewo to igranie z przeznaczeniem. Natychmiastowy kop w tyłek na kursy doszkalające a chętnym na dorobienie przy sygnalizacji świetlnej środkowy paluszek.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~greta t. 19 5 miesięcy temuocena: 82% 

   E tam. Wyjdzie, ze to same kobiety i bedzie z tego burza. Lepiej rozgrzebac ulice i wydluzyc czas oczekiwania na zielone. Teczowi mysliciele to przeglosuja.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 18 5 miesięcy temuocena: 20% 

   Tych tęczowych to UFO tu zrzuciło?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 17 5 miesięcy temuocena: 100% 

   "Przyczyna? Dezorientacja kierowcy, który wjechał na czerwonym świetle." i to wyjaśnia wszystko

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiciu 16 5 miesięcy temuocena: 100% 

   I w tym cytacie jest już błąd merytoryczny. Przyczyną jest sam wjazd na czerwonym, a nie dezorientacja po wjeździe. Taki tekst to już zakamuflowane usprawiedliwienie że można wjechać na czerwonym. A później biedak się zdezorientował..

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 15 5 miesięcy temuocena: 29% 

   Ja naprawdę gorąco polecam metro- lub Z T M - kierowcy mają doświadczenie i badania.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnaToLin 14 5 miesięcy temuocena: 97% 

   ŁolaBoga! To ja, nieświadomy dotychczas robaczek, codziennie przez to miejsce przeklęte przejeżdżam nie zdając sobie sprawy ze skali zagrożenia! Nie odważę się już chyba na ten straszny manewr. Poczekam na lewoskręt, wiadukt i tunel jednocześnie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 13 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Ci co mieli dzwona też pewnie tak wcześniej rozumowali

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~treq 12 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Dlaczego to skrzyżowanie jest feralne? Bo ktoś postanowił zrobi tam bez sensu lewoskręt. Bo tak Chcem!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 11 5 miesięcy temuocena: 100% 

   To już drugi artykuł na temat tego skrzyżowania w ciągu jednego czy dwóch tygodni. Ktoś chce coś wywalczyć. Ze skrzyżowania w opisany sposób skrętu korzystam rzadko. Ale nie mam problemów. Widoczność wydaje się nie gorsza niż na jakimkolwiek skrzyżowaniu. Jak sama autorka pisze przyczyny dwóch ostatnich kolizji to wjazd na czerwonym świetle. A średnio jedna kolizja na kwartał. Czyli przez co najmniej 9 miesięcy nie byłoby kolizji gdyby nie wjeżdżający na czerwonym świetle.Co da lewoskręt przy idiotach wjeżdżających na czerwonym?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 10 5 miesięcy temuocena: 0% 

   No pewnie spodo ludzi jeździ tamtędy codziennie aż pewnego dnia zbieg niesprzyjających okoliczności i bum

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 9 5 miesięcy temuocena: 100% 

   ~~ Ares czyli np.rozmowa przez telefon, wjazd na czerwonym, nie sprawdzenie sytuacji na skrzyżowaniu itp. To nie są niesprzyjające okoliczności.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Wał Kuski 8 5 miesięcy temuocena: 86% 

   Kris Nawrocki niedługo podejmie decyzję ws. tego skrzyżowania.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

   A ja poproszę o światła do lewoskrętu przy wyjeździe z mojego garażu, bo zawsze wyjeżdżam w lewo i boję się włączyć do ruchu. A żona na wszelki wypadek nigdy nie wyjeżdża.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wincyj_lewoskretow 6 5 miesięcy temuocena: 100% 

   No skoro wirtualny Pan Maciej tak mówi w wywiadzie, to zapewne tak właśnie uważa większość kierowców.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daniell 5 5 miesięcy temuocena: 90% 

   Pokonuje te skrzyżowanie codziennie nie mam żadnego problemu z pokonaniem bezkolizyjnym tego skrzyżowania. Według mnie wystarczy tylko skupić się na jeździe a nie np. na telefonie i nie będzie potrzeby lewoskrętu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gandalf 4 5 miesięcy temuocena: 94% 

   A może od razu wiadukt . Jak się nie umie skręcać w lewo to trzeba tylko w prawo , jak kurierzy UPS , też można wszędzie dojechać.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 3 5 miesięcy temuocena: 0% 

   wystarczy lewoskręt..co za poziom komentowania..boszzzz

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adelajda 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak się prawo jazdy w paczce czipsów znalazło, to się nie umie skrzyżowań pokonywać...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Przy stanowczej większości skrzyzowań z sygnalizacją z lewoskrętami, niektórzy kierowcy gubią się jak trzeba pokonać zwykłe skrzyżowanie z zielonym czy nie daj boże - skrzyżowanie równorzędne.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3192 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020