Zamknij

Fundacja z Ursynowa pomaga chorym na raka w całym kraju

12:35, 20.02.2016 Redakcja haloursynow.pl Aktualizacja: 13:21, 23.02.2016
Skomentuj Alivia Alivia

Już ponad 2,3 mln zł Fundacja Onkologiczna Alivia przekazała chorym na wydatki związane z leczeniem. Fundacja działa już od 6 lat, a jej siedziba mieści się na Kabatach. Dowiedz się w jaki sposób powstała i czym się zajmuje.

Historia Fundacji Alivia

Fundacja Alivia została założona w 2010 roku przez rodzeństwo – Bartosza i Agatę Polińskich. Do założenia fundacji skłoniły ich własne doświadczenia. Agata miała 28 lat, kiedy został u niej zdiagnozowany zaawansowany nowotwór. Rokowania nie były pomyślne. Centrum Onkologii na Ursynowie w pewnym momencie skierowało Agatę na terapię paliatywną, która ma na celu leczenie jedynie objawów raka. Rodzeństwo nie poddało się jednak. Samodzielnie wyszukali w publikacjach naukowych, jaka terapia będzie w przypadku Agaty optymalna, znaleźli odpowiedniego lekarza poza Warszawą i dzięki temu nowotwór udało się pokonać.

Dzięki swojemu doświadczeniu wiedzą, z jakimi problemami stykają się osoby chore na raka i jak można im skutecznie pomóc.

Czym zajmuje się Fundacja Alivia?

Jednym z działań Alivii jest zbieranie środków finansowych na wydatki związane z leczeniem. W tym celu prowadzą Program Skarbonka, który ułatwia zebranie środków na nowoczesne leki, których NFZ nie refunduje, na dojazdy do szpitala czy na rehabilitację. Z Programu skorzystało już ponad 180 osób, dla których przekazane zostało ponad 2 300 000 zł.

Fundacja dostarcza też praktycznych narzędzi ułatwiających proces leczenia. Jednym z nich jest portal www.Onkomapa.pl, który umożliwia pacjentom ocenę lekarzy onkologów i placówek onkologicznych oraz zapoznanie się z ocenami innych. Już ponad 11 000 osób wyraziło swoją opinię na portalu a zapoznaje się z nimi ok. 20 000 osób miesięcznie. Drugim przydatnym portalem stworzonym przez Alivię jest www.Kolejkoskop.pl, który umożliwia znalezienie ośrodka, w którym najszybciej można wykonać badanie diagnostyczne w ramach NFZ. Podobnie jak Onkomapę, odwiedza go miesięcznie ok. 20 tysięcy użytkowników.

Fundacja prowadzi też program Czerwona Skrzynka. Chorym często trudno jest odnaleźć się w systemie ochrony zdrowia. Nie wiedzą co zrobić do diagnozie, jak i gdzie szukać optymalnego leczenia. W ramach Czerwonej Skrzynki mogą napisać lub zadzwonić do fundacji i uzyskać praktyczną poradę. Co roku korzystają z tego setki pacjentów.

A to nie wszystko! Fundacja Alivia prowadzi też kampanie społeczne, które mają na celu zwiększyć w społeczeństwie świadomość na temat chorób nowotworowych. Ostatnia kampania „Wojna z rakiem” odbiła się szerokim echem w całym kraju, a nawet za granicą.

Spot fundacji, stylizowany na grę komputerową ma na celu przełamanie stereotypu „chorego na raka” i zamiast wzbudzać współczucie wobec chorych, zwraca uwagę na ich bohaterstwo i odwagę. Kampania pokazuje, że chorzy nie potrzebują litości, ale solidarności.

Obejrzyj spot:

W realizację spotu “Wojna z rakiem” zaangażowało się między innymi wielokrotnie nagradzane studio Platige Image, polski oddział agencji Saatchi&Saatchi i reżyser Karol Kołodziński. Wszyscy twórcy zrzekli się swojego wynagrodzenia.

Informacja o kampanii pojawiła się już na kilkudziesięciu portalach internetowych, w tym na zagranicznych, a także w serwisach informacyjnych w telewizji. Tylko w internecie spot obejrzało już ponad 380 000 osób.

Fundacja Alivia nie prowadzi działalności gospodarczej. Pomaga chorym na raka dzięki darowiznom, grantom i wpłatom z 1% podatku. Ty też możesz pomóc, przekazując swój 1% podatku właśnie Alivii. Wystarczy, że na formularzu PIT wpiszesz KRS 0000358654.

Więcej o fundacji dowiesz się ze strony www.alivia.org.pl. Znajdziesz tam również program do rozliczania PIT, który ułatwi Ci wypełnienie zeznania podatkowego.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%