REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 października 2021, 13:24 komentarzy 3

  (Metro Warszawskie)

  Stację postojową Metra Warszawskiego zamieszkują różne zwierzęta: zające, pszczoły, bażanty i jeże. Dla tych ostatnich metro postanowiło stworzyć specjalne domki, które pomogą przetrwać kolczastym ssakom zimę.

  Ursynów jest jedną z największych warszawskich ostoi jeży. Przed nadejściem zimy te małe ssaki zapadają w hibernację, czyli tzw. sen zimowy. Pozwala im to przetrwać niskie temperatury i brak pożywienia.

  Wraz z końcem października na terenie stacji techniczno-postojowej Kabat pojawiły się specjalne drewniane domki przykryte liśćmi. Pomysłodawcą tego sposobu ratowania jeży jest Biuro Ochrony Środowiska Metra Warszawskiego, które zajmuje się nie tylko ekologicznym rozwiązaniami związanymi z eksploatacją metra, ale również zaszczepia w innych pracownikach postawy proekologiczne.

  - W tym roku postanowiliśmy pomóc jeżom, które u nas mieszkają. Staramy się stworzyć naszym małym sąsiadom sprzyjające warunki, więc postawiliśmy domki dla jeży. Są na terenie zamkniętym, więc nie będą niszczone przez wandali i duże zwierzęta - mówi rzecznik Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

  Na terenie stacji postojowej metra na Kabatach stanęło 10 azyli dla jeży. Każdy domek zbity jest z deseczek i ma około 55-60 cm. Schronienie ma na tyle mały przedsionek, że inne zwierzęta nie będą niepokoiły jeży. Drewniane konstrukcje będą dodatkowo chroniły ssaki przed zimnem i deszczem.

  To nie pierwsza proekologiczna akcja Metra Warszawskiego - w październiku 2019 roku schronienie na terenie stacji postojowej znalazło również pięć pszczelich rodzin. Owady zapylają wysadzone przez pracowników metra łąki kwietne i produkują miód.

  Jeże przebywają na terenie całego Ursynowa. Mogą szukać schronienia w naszych ogrodach, na osiedlowych trawnikach i pod balkonami. Przy jesiennych porządkach uważajmy - małe ssaki już teraz zaczynają zapadać w zimowy sen.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 46
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~spacerowicz 3 7 miesięcy temuocena: 24% 

   Oni chyba nie znają tego bólu, gdy igły z jeża wbijają się człowiekowi w stopę!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiad 2 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Fajnie, że na tym smutnym świecie są jeszcze takie inicjatywy. Ludzie już dawno zapomnnieli, że na tej planecie jesteśmy takimi samymi gośćmi jak wszystkie inne żyjące stworzenia. Od dawna uzurpujemy sobie prawo do ingerowania w życie i funkcjonowanie ziemi. Wszystko ma swoje granice, a matka natura nas z tego rozliczy kiedy będzie już za późno…

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Super! Świetny pomysł.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6598 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022