REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2021, 11:16 komentarzy 9

  (SK)

  Powrót linii 136 i 503 na dotychczasowe trasy w obu kierunkach, wycofanie 192 z Dereniowej oraz skierowanie 195 aż na Belgradzką. Takie plany ma Zarząd Transportu Miejskiego na komunikację na Ursynowie po zakończeniu budowy POW.

  Budowa POW, przynajmniej na powierzchni, dobiega końca. ZTM myśli nad zmianami w komunikacji miejskiej. Chce przywracać dawne trasy autobusów i wprowadzać korekty. Swoje pomysły przedstawiło już dzielnicy. Część z nich spełnia oczekiwania mieszkańców, którzy domagali się lepszej dostępności autobusów.

  Co planuje ZTM?

  Większość zmian to przywrócenie tras sprzed rozpoczęcia budowy POW. I tak linie 136 i 503 mają wrócić odpowiednio na Cynamonową i Dereniową w obu kierunkach. Autobusy te zawracać będą na rondzie Krahelskiej. Ale dopiero po zakończeniu prac na rondzie, najwcześniej za dwa tygodnie.

  Linia 192 zostanie wycofana z Dereniowej, a skierowana na Pileckiego. To nowe rozwiązanie. - Ma ono na celu postulowaną przez mieszkańców poprawę połączenia osiedli w rejonie skrzyżowania Płaskowickiej i Pileckiego ze stacją Metro Imielin - argumentuje ZTM. Przypomnijmy, niedawne zmiany na trasie linii 179 spowodowały, że autobusy te nie dowożą już pasażerów do tej stacji. 192 nie wróci na Lanciego.

  Co z linią 195, która od niedawna znów jeździ ulicą Lanciego? Pojedzie Stryjeńskich i zawracać będzie ul. Belgradzką i Lanciego. Dlaczego aż tam?

  - Wynika to z wykorzystania już przez linię 503 możliwości postoju na przystanku na Płaskowickiej po zachodniej stronie skrzyżowania z al. KEN, umożliwiającym zawracanie na rondzie Krahelskiej - tłumaczy ZTM. To oznacza, że 195 zostanie wycofana z ul. Cynamonowej, ale przypomnijmy wróci tam dwukierunkowo 136.

  Zgodnie z propozycjami ZTM linia 504 nie wróci na dawną trasę. Zamiast skręcić z Dereniowej w Płaskowickiej, a później z alei KEN w Belgradzką, wciąż będzie jeżdzić prosto ulicą Stryjeńskich aż do Wąwozowej i Osiedla Kabaty. Zadowoleni z takiego obrotu mogą być mieszkańcy Wyżyn i zachodniej części Kabat.

  Kiedy te propozycje wejdą w życie? Linie 136 i 503 - jak już wspomnieliśmy - zmienią trasę po tym jak rondo Krahelskiej będzie przejezdne dla autobusów. Do maja funkcjonuje ono "tymczasowo" - z wygrodzeniami i zwężeniami. Zmiany zostaną wprowadzone po zakończeniu tych robót. Natomiast pozostałe linie - 192, 195 i 504 pojadą wg nowych rozkładów dopiero po ostatecznym zakończeniu budowy POW i przejęciu przez miasto ulic od wykonawcy. Prawdopodobnie nastąpi to jesienią. Ale wcześniej projekty zmian zaopiniują jeszcze ursynowscy radni.

  Schemat nowego układu linii autobusowych - źródło: projekt ZTM

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 127

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 29
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 31
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~dr 9 28 dni temu

   Dowiedziałem się dziś, że po zakończeniu przebudowy ronda Krahelskiej i po uruchomieniu wszystkich przystanków na Płaskowickiej (strona południowa) 192 wróci na Lanciego.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 8 miesiąc temuocena: 71% 

   No proszę, 504 nie wróci na starą trasę...Mieszkam na Kulczyńskiego, do pracy bez przesiadek dojadę tylko autobusem 504. Nie mam czasu latać dwa kwartały na piechotę do autobusu, na szczęście mogę pojechać do pracy własnym samochodem...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 7 miesiąc temuocena: 67% 

   Grunt, że syfiaste bazarowe fawele zostaną... Kolejny sukces kiempy

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolińczyk 6 miesiąc temuocena: 71% 

   Dlaczego mieszkańcy Natolina zostaną pozbawieni trasy 192 stryjeńskich,belgradzką? Kolejny autobus wypada po 504, który jeździł Belgradzką. Szkoda, że te trasy są ustalane od czapy bez konsultacji zainteresowanych osób( w tej propozycji nie będzie już dojazdu do przychodni na uboczu!!!)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Naubocznik 5 miesiąc temuocena: 57% 

   Akurat 504 bardzo dobrze, ze jedzie prosto stryjenskich do dereniowej, a nie krąży przez cały Natolin. Jeszcze tylko to przewężenie na Stryjeńskich w stronę Płaskowickiej powinni zlikwidowac, zeby były dwa pasy. I tak juz wystarczająco wiecej czasu 504 jedzie na zwężonej Dereniowej niż było kiedyś.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roman 4 miesiąc temuocena: 5% 

   Lepiej poszerzyć Stryjeńskich do 3 pasów, bo 2 to za mało. Poza tym zróbmy kładki dla pieszych, bo światła ograniczają przepustowość.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Babalaga 3 miesiąc temuocena: 38% 

   Także pozbawia się osób ze Stryjenskich dojazdu do szkoły, kościoła i parku

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sz 2 miesiąc temuocena: 78% 

   Na schemacie nie ma linii 179. Czy to znaczy, że jej nie będzie czy też są na nim umieszczone tylko linie, które zmieniają trasę?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 1 miesiąc temuocena: 75% 

   Tylko linie które zmieniają trasę.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3632 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021