REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tu powstanie plac zabaw

  Tu powstanie plac zabaw (MK)

  Jeszcze w tym roku w Dolince Służewieckiej powstanie nowy plac zabaw. Ingerencji w naturalny charakter parku ostro sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy, w tym niektórzy ursynowianie, chętnie korzystający z tego terenu. Pomimo głosów sprzeciwu miejski Zarząd Zieleni forsuje inwestycję za ponad milion złotych.

  Park Dolinka Służewiecka, leżący przy granicy Ursynowa, to popularne miejsce odpoczynku ze względu na wciąż dziki i niezagospodarowany charakter przyrody. Wiele osób biega wzdłuż przepływającego tu potoku, spaceruje z psami lub w ciepłe dni odpoczywa na trawie. Pomimo przebiegającej obok ruchliwej ulicy panuje tu cisza i spokój. Niezaprzeczalnym atutem tego miejsca są również dzikie zwierzęta, w tym wiele ptaków, które znalazły swój azyl w mieście.

  Nie dziwi zatem opór części mieszkańców, którzy sprzeciwiają się planom ingerencji w naturalny charakter doliny. A za taki uważają budowę placu zabaw między ulicą Bacha a Potokiem Służewieckim.

  Projekt za ponad milion

  Jest to realizacja miejskiego projektu Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok „Ogrody deszczowe i naturalne place zabaw na terenie m.st Warszawy, w tym plac zabaw w Parku Dolina Służewiecka”.

  Na obszarze 11 tysięcy metrów kwadratowych za 1,2 miliona złotych powstaną dwie strefy zabaw. Zostaną one zlokalizowane na polanie oraz w obrębie pozostałości dawnego sadu, który zostanie zaadaptowany na miejski ogród z nowymi nasadzeniami. Stanie tam m.in. domek zabawowy w stylu dawnej zabudowy typowej dla tych terenów oraz szałasy wiklinowe, urządzenia do zabawy piaskiem, kłody, pniaki czy palisady.

  Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, który odpowiada za realizację projektu zapewnia, że inwestycja ma naturalny charakter. Na placu zabaw nie będzie sztucznych nawierzchni, za to dużo trawy, a tereny w pobliżu zbiorników wodnych oraz w centralnej strefie placu pozostaną niezagospodarowane z warkoczami chrustu dla dzikich mieszkańcach parku.

  Mieszkańcy mówią "Nie"

  Te zapewnienia nie przekonują części mieszkańców spółdzielni ”Służew nad Dolinką”, którzy chcą zablokować rozpoczęcie budowy. Kilkudziesięciu z nich wzięło udział 3 listopada w konsultacjach online z przedstawicielami Zarządu Zieleni nie szczędząc słów krytyki.

  - Projekt jest o tyle kontrowersyjny, że wzbudza sprzeciw mieszkańców osiedla, którzy chcą zachować piękny i naturalny charakter parku, zamiast 17. placu zabaw. Serce boli od patrzenia na niegospodarność finansową i brak poszanowania zdania mieszkańców, a także konsekwentny upór i brak dialogu ze strony Zarządu Zieleni - mówi pan Michał. 

  Protestujący podkreślają, że nie mogą się nadziwić, że ponad milion złotych przeznaczony jest na plac zabaw, a nie na ważniejsze w tym miejscu działania.

  - Od lat 90. tereny parku są zalewane i nikt z tym nic nie zrobił. Potok oraz stawy zasługują na oczyszczenie i wprowadzenie wydajnej gospodarki wodnej. Słuchając wypowiedzi specjalisty Zarządu Zieleni ds. wody odniosłem wrażenie, że załamał on bezradnie ręce, nie proponując jednocześnie żadnego rozwiązania. Najpierw stwierdził, że nie ma pieniędzy, później, że środki są, ale dopiero za dwa lata - dodaje pan Michał.

  Głosy wsparcia

  Mieszkańcy dostali też wsparcie od spółdzielni “Służew nad Dolinką”, która napisała do prezydenta Rafała Trzaskowskiego list z prośbą o zaniechanie inwestycji. Mogą też liczyć na głosy niektórych ursynowian korzystających z naturalnych uroków Dolinki.

  - Nie akceptuje kolejnego przekształcania natury pod dyktando jakiejś grupy osób, która może nawet nigdy wcześniej tutaj nie była. Głosowali przecież za projektem zbiorczym na place zabaw w całej Warszawie. Poza tym oburza mnie moda na meblowanie kolejnych terenów zielonych. Jak tak dalej pójdzie, to za chwilę Las Kabacki zamienią w wesołe miasteczko - oburza się pan Robert.

  Na zablokowanie budowy placu zabaw zostało niewiele czasu, bo zapewne lada dzień w Dolince rozpoczną się prace. Firma Remondis, która ma je wykonać na zlecenie Zarządu Zieleni dostała na to czas do 18 grudnia. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 179

  • 34
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 67
   WKURZONY
  • 53
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~aqwr 20 2 miesiące temuocena: 0% 

   w końcu będzie ładnie na dolince! BUDOWAĆ!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jo-la2 19 2 miesiące temuocena: 63% 

   Najlepszym placem zabaw jest obecny teren zielony w Dolince. Dzieciaki mogą się bawić w naturalnym środowisku. Czy trzeba wszystko zabudowywać?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikoś11 18 2 miesiące temuocena: 33% 

   Głupota. Plac zabaw też potrzebny.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czarna Elka 17 2 miesiące temuocena: 33% 

   Plac zabaw byłby potrzebny gdyby np. nie było 16 innych na terenie Spółdzielni Służew nad Dolinką i gdzie indziej. Dla dzieci doaskonałym placem zabaw jest właśnie naturalny teren!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fredzia 16 2 miesiące temuocena: 86% 

   Wszystkim entuzjastom projektu polecam wycieczkę nieopodal na Kabaty, gdzie 2 lata temu Zarząd Zieleni zrealizował projekt Ogród do Zabawy Wilcza Górka. Inwestycja wprawdzie 40 krotnie mniejsza ale dobitnie pokazująca marnotrawstwo funduszy. Ogólne założenia podobne, naturalny placyk zabaw, szałas wiklinowy, ścieżka sensoryczna, do tego miały być cykliczne animacje. Skończyło sie na szumnych zapowiedziach. Dziś po ogrodzie zostały 3 smętne pieńki i okazała tablica informacyjna. Nie ma śladu po wiklinowym szałasie, ścieżce sensorycznej i innych elementach ogrodu. Po otwarciu nikt się inwestycja nie interesował, bawiące się dzieci tez raczej trudno było tu spotkać Walające się butelki świadcza zaś o tym jakie zabawy sie tu odbywają.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tutejsza 15 2 miesiące temuocena: 50% 

   Plac zabaw dla psów i sralnia to może być a inwestycja dla ludzi już przeszkadza? Paszoł won

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 14 2 miesiące temuocena: 0% 

   To inwestycja także dla psiaków. Przecież psiaki będą miały piasek do wypróżnień w piaskownicy. A ile potem ekscytacji jak dzieciaczki znajdą "plastelinę" :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~z rezerwą 13 2 miesiące temuocena: 50% 

   To jest gatunek ludzi, którzy twierdzą, że jak się ławkę postawi na klepisku, to im będzie: a/ widok zasłaniała b/ powietrze zatrzymywała c/ stanie im na drodze. Stawiać i się nie przejmować.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 12 2 miesiące temuocena: 38% 

   Sralnia dla psów w zagrożeniu. Naprawdę jest o co walczyć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 11 2 miesiące temuocena: 71% 

   Sralnia będzie i tak, najwyżej narobią do piaskownicy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Woźny SND 10 2 miesiące temuocena: 44% 

   Kiedy ruszają prace? Oby nie było opoznien. Inwestycja z budżetu obywatelskiego to ważna sprawa

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sekretarka Prezesa Dolinki 9 2 miesiące temuocena: 39% 

   Ważna i potrzebna inwestycja. Wizualizacja wygląda na prawdę dobrze

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PrezesNadDolinka 8 2 miesiące temuocena: 39% 

   To jeden z lepszych pomysłów z budżetu obywatelskiego. Zaniedbana Dolinka potrzebuje nowego tchnienia. Ważne aby odbić ten teren z rąk psiarzy którzy bezkarnie puszczają swoje bestie na tym terenie. Protestuje garstka a na projekt głosowały dziesiątki tysięcy osob

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urysnowianin 7 2 miesiące temuocena: 85% 

   Głosowałem na ten projekt, ale nie zdawałem sobie sprawy, że mieszkańcy obok się nie zgadzają! W opisie projektu nie było o tym mowy, to wprowadzanie w błąd! Może zrobić jakąś petycję?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pok 6 2 miesiące temuocena: 82% 

   byłam na tych konsutacjach. skwituję je i cała sprawę prosto- nóż się w kieszeni otwiera. chyba przyjdzie fozicznie blokować budowę. brawo dla Pana Jakubca za trzymanie strony mieszkańców.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 5 2 miesiące temuocena: 34% 

   no nie, gzie będą sr*ły okoliczne pieski??

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 4 2 miesiące temuocena: 75% 

   pewnie na placyku zabaw razem z bombelkami....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 3 2 miesiące temuocena: 78% 

   Dajcie zarobic znajomym...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Vincent 2 2 miesiące temuocena: 77% 

   Nie mozecie protestowac. W budzecie partycypacyjnym nie można głosowac na nie. Tak długo jak ludzie na własnej skórze nie odczują, że garstka patoaktywistów, zbieranina z całej Polski może na swoją modłę urządzić im podwórko, czy korki pod nosem, tak długo takie patologie beda mialy miejsce.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mariusz10 1 2 miesiące temuocena: 84% 

   Ten plac zabaw w taki miejscu to faktycznie słaby pomysl

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3988 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021