REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (NIO)

  W Centrum Profilaktyki Nowotworów powstało laboratorium, w którym badane są wszystkie osoby podejrzane o zakażenie koronawirusem, leczące się i pracujące w Narodowym Instytucie Onkologii przy ul. Pileckiego. W ciagu pierwszego tygodnia zrobiono 170 testów. 

  W ciągu ostatnich tygodni aż trzy oddziały Centrum Onkologii na Ursynowie musiały zostać odizolowane od reszty placówki ze względu na przypadek koronawirusa. Na szczęście testy wykazały, że oprócz wcześniej zakażonych osób, wirus nie zaatakował nikogo więcej i można było przywrócić normalną pracę. 

  W walce z epidemią koronawirusa bardzo istotny jest czas. Szybkie wykrycie zakażenia umożliwia odizolowanie takiej osoby i nie narażanie innych. Szczególnie ważne jest to w szpitalu leczącym pacjentów onkologicznych, którzy mają mocno obniżoną odporność i łatwo mogą ulec zarażeniu. Stanowi to również bardzo duże zagrożenie dla personelu medycznego.

  Szybkie testowanie na miejscu

  Z tego też powodu, aby uniknąć czekania w kolejce w laboratoriach zewnętrznych, Centrum Onkologii uruchomiło własne. W budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów powstała pracownia diagnostyki Covid-19, zajmująca się testowaniem pacjentów i pracowników, u których istnieje podejrzenie zarażenia. Testy są robione technologią Real-time RT-PCR. Jest to badanie na poziomie molekularnym, uznawane przez Sanepid. Wynik jest już po 3-4 godzinach.

  - Dostaliśmy testy z ministerstwa i jesteśmy zobligowani do robienia ich pracownikom służby zdrowia również z innych placówek. Zwłaszcza, że możemy ich robić dziennie nawet sto, a z czasem i więcej. Na razie wszystko jest jeszcze w fazie planowania. Teraz priorytetem jest nasz szpital, gdzie w ciągu pierwszego tygodnia zostało zrobionych 170 testów na koronawirusa. Wszystkie są negatywne dzięki stosowaniu się personelu do bardzo rygorystycznych procedur - mówi Mariusz Gierej, rzecznik Narodowego Instytutu Onkologii.

  Onkologia w związku z epidemią koronawirusa wprowadziła nadzwyczajne środki ostrożności. Obowiązuje zakaz odwiedzin, a wszyscy pacjenci przekraczający próg placówki mają sprawdzaną temperaturę ciała, wypełniają też ankietę o stanie zdrowia. Ale najważniejsza jest zasada separacji oddziałów - personel jednego oddziału nie kontaktuje się z personelem innego oddziału. Ogranicza to ryzyko zawleczenia wirusów i bakterii na oddziały. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3558 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020