REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2020, 12:12 komentarzy 3

  (NCO)

  Przez tydzień oddział nowotworów płuca i klatki piersiowej w ursynowskim Centrum Onkologii był odizolowany od reszty szpitala. Pracownik złapał koronawirusa. Dziś okazało się, że testy wykonane pacjentom i personelowi przyniosły wynik negatywny. Koronawirus zagościł jednak na innym oddziale - nowotworów układu moczowego. Oddział ten został zamknięty.

  - W czwartek oddział Nowotworów Płuc i Klatki Piersiowej wznawia przyjęcia i normalną pracę - oświadczył Mariusz Gierej, rzecznik Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

  W ubiegłą środę pracownica ursynowskiego ośrodka onkologicznego zgłosiła, że jej bliska osoba miała kontakt z koronawirusem, a już następnego dnia miała już potwierdzenie, że także ona ma wirusa.

  Zgodnie z procedurami w środę oddział nowotworów płuca został odizolowany, pacjentom i personelowi zostały pobrane wymazy do przeprowadzenia testów.

  - Otrzymaliśmy już komplet wszystkich wyników i pragniemy poinformować, że wszystkie okazały się negatywne. Oznacza to, iż nie stwierdzono innych osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 ani wśród personelu, ani wśród pacjentów tego oddziału - informuje Gierej.

  Jutro, w czwartek po tygodniowej izolacji, oddział nowotworów płuca i klatki piersiowej wznowi przyjęcia i normalną pracę.

  Koronawirus u pacjenta na innym oddziale

  Koronawirus pojawił się dziś na innym oddziale - nowotworów układu moczowego. 

  - Osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 na tym oddziale jest pacjentem, który nie miał żadnych objawów zarażenia - mówi Mariusz Gierej, rzecznik NIO.

  Szpital tworzy właśnie listę osób bliskiego kontaktu i osoby te zostaną poddane kwarantannie i testom. Oddział nowotrowów układu moczowego został odizolowany od reszty szpitala. Jak dodaje instytut od początku pandemii w szpitalu obowiązuje zasada, że personel jednego oddziału nie kontaktuje się z personelem innego oddziału.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AR 3 2 miesiące temu

   dzisiejszego dnia kolejni pacjenci na oddziale zostali oddelegowani do oddziałów zakaźnych z potwierdzonym zakażeniem Covid-19. Tragedia

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zdezorientowany 2 2 miesiące temu

   hmm, skoro nie miał objawów to dlaczego miał test? przecież pacjenci nie są badani na SARS-CoV-2 bezpodstawnie? aby był wykonany test trzeba mieć objawy lub bezpośredni kontakt z osobą zarażoną, zastanawiające!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xwaseq 1 3 miesiące temuocena: 45% 

   Za PRL nigdy coś takiego by się nie wydarzyło!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.319 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020