REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 grudnia 2019, 15:23 komentarzy 28

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Teren STP Kabaty

  Teren STP Kabaty (Metro Warszawskie)

  Hałasy dochodzące ze Stacji Techniczno-Postojowej metra są zmorą mieszkańców południowej części Kabat. O ile niektórych dźwięków nie da się wyeliminować, to teraz przynajmniej nie będzie słychać częstego trąbienia pociągów jeżdżących na powierzchni.

  Mieszkańcy Kabat już w 2015 r. i 2017 r. zwracali się do urzędu miasta i dzielnicy z prośbą o pomoc w redukcji hałasu dobiegającego ze STP metra. Przedstawiali różne propozycje rozwiązań np. budowę ekranów dźwiękochłonnych czy obsadzenie najbliższej okolicy gęstymi szpalerami drzew.

  - Te dźwięki są tak przeraźliwe, że nasze dzieci budzą się z płaczem. Każdy maszynista wyjeżdżając na powierzchnię trąbi, jakby jechał XIX-wieczną lokomotywą parową po pustej amerykańskiej prerii – opowiadał nam pan Zbigniew walczący o ciszę w swojej okolicy.

  Teraz koszmar mieszkańców ma się nareszcie skończyć. W świetle znowelizowanych przepisów, z początkiem nowego roku, metro nie będzie mogło trąbić bez uzasadnionej przyczyny na terenie otwartym, a jedynie wewnątrz hal i elektrowozowni.

  Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 27 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków prowadzenia ruchu kolejowego i sygnalizacji uchylił w paragrafie 171 punkt 1, mówiący o nadawaniu sygnału na terenie otwartym po zatrzymaniu pociągu przed semaforem wyjazdowym. 

  W praktyce oznacza to, że trąbić będzie można nadal, ale tylko: przed odjazdem pociągu zatrzymanego między stacjami, w celu ostrzeżenia osób znajdujących się na torach lub zbyt blisko torów oraz „w innych przypadkach, gdy zachodzi potrzeba zwrócenia uwagi osób na szlaku lub stacji”.

  Ostatecznie nie uchylono też punktu mówiącego o nadawaniu sygnału przed ruszeniem pojazdu metra w elektrowozowni lub hali. Niemniej jednak mieszkańcy widzą we wprowadzonych zmianach szansę na długo wyczekiwaną ciszę nocną, którą do tej pory zakłócało trąbienie na zewnątrz hali. Przepisy mają wejść w życie po 4 stycznia 2020 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 98

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 14
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 19
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  28Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wieczny Miś 28 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie ma to jak kolejny raz poczytać jadowite komentarze od jadowitych "Ursynowian", na pewno są to wartościowi ludzie, dzięki którym w Polsce będzie się żyło przyjemniej i milej, bo wszyscy wiedzą, że plebs to tylko na wsi, a w miastach "elyta" narodu i nie ma nic pomiędzy. Po co obrzucać epitetami dewelopera, który kierowany chciwością zarobku postawił bloki tuż przy stacji technicznej, po co krytykować urzędników, co wydali pozwolenie na zabudowę mieszkalną w tym miejscu. Bluzgajmy mieszkańców, tak będzie właściwie, dzięki temu będzie cudowna atmosfera, wspaniałe więzi międzyludzkie i jedność w narodzie. P.S. Nie, nie mieszkam przy metrze, po prostu bawią mnie komentarze "elyty" narodu i wieczne wojenki i ból d*** o słoików. Mieszkając w stolicy chyba nie oczekiwaliście, że nie będzie ludności napływowej? Na całym świecie ludzie zjeżdżają się do stolic, a Warszawa miałaby być wyjątkiem? Jak ktoś chciał miasta bez słoików i obcych, to źle sobie wybrał miejsce do życia.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa da się lubić 27 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Nie chodzi o bluzgi- kupiłeś mieszkanie obok STP nie dziw się że ma wpływ na Twoje mueszjanuey- kupiłeś mieszkanie przy linii metra- korzystaj a nie narzekasz na korki bo pracę masz gdzieś hen,hen daleko

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Figlarz 26 5 miesięcy temuocena: 100% 

   La kukaracza czy wuwuzela?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~La kukaracza 25 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Ja bym Wam zagrał La cucaracha codziennie o 630 wyjeżdżając na trase to by się wam odechciało kupować mieszkań przy stacji TECHNICZNEJ metra

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 24 5 miesięcy temuocena: 23% 

   Co do ponizszych komentarzy - skad tu tyle JADU, checi dokopania innym?! Informacja z art. jest pozytywna - bedzie ciszej. Ci ktorym halas nie przeszkadza, chyba nie beda narzekac, ze zrobilo sie ciszej? Wiec po co pyskowki w dodatku w kolko te same motywy (korki-ZTM, cisza-milosnicy halasu(bo z miasta, wiec "lepsi"), itd.).

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trudno zrozumieć 23 5 miesięcy temuocena: 68% 

   Czy ja sie pcham na wieś i dzwonię na policję że rolnik do późna w nocy zajmuje się żniwami? Nie i nie ma to nic wspólnego miasto wieś- kupujesz mieszkanie przy metrze i z niego nie korzystasz- to nie kwekaj potem na forum

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 22 5 miesięcy temuocena: 85% 

   to dobrze, że metro będzie mogło mniej trąbić, jeśli to nie jest potrzebne. Ale czy Pan Zbigniew z amerykańskiej prerii to zamieszkał tutaj jak stacja już istniała?? Raczej tak. Więc o co Pan Zbigniew ma pretensje? ps. parowozy na PUSTEJ amerykańskiej prerii nie trąbiły Pani Zbyszku, bo nie miały po co.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 21 5 miesięcy temuocena: 24% 

   Oklepane komunaly. Glupie i wbrew prawu. Otoz, jesli sie wprowadzisz do domu polozonego przy malym zakladzie produkcyjnym, ktory przez lata zamienia sie w giganta, ktory teraz dziala po nocy, smrodzi i halasuje, to MASZ PRAWO do ciszy, spokoju i czystego powietrza, mimo ze zaklad istnial tam od 100 lat., a ty sie wprowadziles zaledwie pietnascie lat temu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boruc 20 5 miesięcy temuocena: 76% 

   ad ret Serio? Stacja postojowa stała się gigantem, który smrodzi po nocy? Wcześniej w nocy nie działała? Metro kończyło kursy o 18:00 i szło spać przed 20:00? Chłopcze nie porównuj lokalnej rzeźni, która stała się fabryką mięsa, do sypialni metra, która hałasowała i hałasować będzie. No chyba, że załatwisz, że kursy naprawdę będą kończyć się o 18:00.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 19 5 miesięcy temuocena: 42% 

   Bardziej denerwujące od metra są kościelne dzwony, 3 razy na dobę po 5 minut hałasu, akurat wtedy gdy małe dziecko śpi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 18 5 miesięcy temuocena: 36% 

   Zdecydowanie bardziej wkurwaiją mnie samoloty, niż trąbka z metra. Może niech lądują z wyłączonymi silnikami ? Będzie ciszej i ekologiczniej, a i Greta będzie zadowolona.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurkawodna 17 5 miesięcy temuocena: 55% 

   Naprawdę wracaj skąd przybyłeś słoiku korkostoju i tam gdzie nie ma metra jest taniej po co się pchać na siłę do warsiawy?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurkawodna 16 5 miesięcy temuocena: 51% 

   Sloikom korkostojom metro przeszkadza- zmartwie was metro jest miastotwórcze i podnosi ceny mieszkań- trzeba było kupić sobie mieszkanie tam gdzie nie ma komunikacji

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 15 5 miesięcy temuocena: 24% 

   wole stać w korku, niż jak plebs jeździć metrem z niedomytymi pasażerami

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Słoik korkostój 14 5 miesięcy temuocena: 42% 

   Mnie nie przeszkadzają dźwięki dobiegające ze stacji ani dźwięki samolotów bo doskonale wiedziałem na co się piszę kupując mieszkanie w tej lokalizacji. Wczytaj się w artykuł a zauważysz, że jednym z głosów użalających się nad swoim losem jest tateł bombelka. Wiem też, bo tu mieszkam i rozmawiam z sąsiadami, że dźwięki w nocy z STP przeszkadzają głównie osobom starszym i rodzinom z dziećmi, które raczej słoikami nie są - więc Kurkawodna zmień płytę i bądź sobie malkontentem, 'prawdziwym warszawiakiem od pokoleń' gdzie indziej.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~deklu 13 5 miesięcy temuocena: 88% 

   To stój se w korku i nie jęcz że korek

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurkawodna 12 5 miesięcy temuocena: 70% 

   W korku stoi tylko plebs - miasto jeździ metrem

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 11 5 miesięcy temuocena: 14% 

   ~Kurkawodna: Idź stąd. Nikt nie potrzebuje tu ani Ciebie ani Twoich bezsensownych, trollowych komentarzy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 10 5 miesięcy temuocena: 72% 

   "podoba mi sie ta dramaturgia" Te dźwięki są tak przeraźliwe, że nasze dzieci budzą się z płaczem. Każdy maszynista wyjeżdżając na powierzchnię trąbi, jakby jechał XIX-wieczną lokomotywą parową po pustej amerykańskiej prerii – . Normalnie koszmar jak tam zyc panie słoiku? Przeprowadzil sie pan lat temu ile? 5-10? a metro juz tam bylo wczesniej niz Pana bloki wybudowano - Zanim zakupi sie mieszkanie w popularnej okolicy i dzielnicy warto sprawdzic z czym na codzien przyjdzie nam zyc - poczawszy od ilosci szkol sklepow przedszkoli po uciazliwosci typu metro, lotnisko, droga expresowa - konczac na ilosci zulerii i meneli w okolicy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~misiu 9 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Ludzie ogarnijcie się jak chcecie spokoju i ciszy to wracajcie skąd przyszliście, tam macie ciszę... Tak jak napisał przedmówca, baza metra jest tam od 1986r, powstała jako pierwsza budowla, do roku zdaje się 1995 tam były pola. Czekam z niecierpliwością kiedy zaczną przeszkadzać wam komary z pobliskiego lasu....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 8 5 miesięcy temuocena: 36% 

   Kilkanascie lat temu metro tak NIE trabilo. Mieszkam naprawde daleko, metro slysze dopiero od kilku lat. U mnie juz slabo, ale przy otwartych oknach latem - wyraznie, wiec jesli ktos mieszka w poblizu metra, to chyba wyskakuje z lozka do pionu. Rozmumem ludzi. Nie wiem skad w was tyle jadu. Byle dokopac, powiedziec cos wstretnego? Przeciez bedzie ciszej - super, zdecydowanie dobra wiadomosc.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 7 5 miesięcy temuocena: 50% 

   @Ret Drogi kolego - na wszystko sa przepisy - i jezeli przepisy stanowia ze tu ma sie zatrzymac, tu ma zatrabic - to maszynista musi stosowac je, jakie one by nie byly - on nie jest od interpretacji a od wykonywania - nieprzestrzeganie procedur skonczylo sie w Smolensku kazdy wie jak. (jednemu przeszkadza lotnisko, innemu kosciol ktory bije na msze, innemu metro) - Mysle ze tak naprawde dramaturgie tworza osoby ktore maja za duzo wolnego czasu i nie wiedza co z nim robic wiec na sile szukaja czegos do czego moga sie przyczepic.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~opopo 6 5 miesięcy temuocena: 54% 

   Tytuł mylący. Ale dobrze, że będzie trąbić rzadziej. Niestety obawiam się, że przepisy umożliwią trąbienie bez zmian w wielu miejscach np. na przejeździe przez tor na końcu hali. A mozna by zrobić jakąś sygnalizację.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niegrzeczny 5 5 miesięcy temuocena: 68% 

   Zawszre możesz się wyprowadzić zdziwiony człowieku

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 4 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Czym się zajmujesz? Może zoptymalizuje Ci pracę?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbigniew 3 5 miesięcy temuocena: 32% 

   Bardzo dziękuję redakcji portalu Halo Ursynów za artykuły o uciążliwym hałasie wybiegającym daleko poza ogrodzenie Stacji Techniczno - Postojowej Metra w stronę pobliskich budynków mieszkalnych na Kabatach z jednej strony, a z drugiej w kierunku dzikiej zwierzyny kryjącej się w ostępach Rezerwatu Przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego. Dziękuję ministrowi Infrastruktury za dokonanie zmiany rozporządzenia w kwestii wyciszenia ruchu kolejowego, aby ludziom łatwiej żyło się w pobliżu torów. Dziękuję Unii Europejskiej, która wymusiła tę zmianę na swoich państwach członkowskich.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 2 5 miesięcy temuocena: 82% 

   To Ty Zbyszku jesteś tym Zbyszkiem od pustej amerykańskiej prerii co Ci parowozy trąbią? Chłopie, kupując mieszkanie nie zauważyłeś stacji postojowej metra? Myślałeś, że wagony będą bezszelestnie lewitować? Czy liczyłeś na bliższy kontakt z dziką zwierzyną kryjącą się w ostępach rezerwatu?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 1 5 miesięcy temuocena: 80% 

   +

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3202 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020