REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2019, 12:25 komentarzy 17

  (nadesłane)

  Metro tnie drzewa przy stacji postojowo-technicznej na Kabatach - alarmują nasi czytelnicy. Pod nóż poszło już kilkadziesiąt roślin, a pójdą kolejne.

  Wzdłuż ulicy Kretonowej na Kabatach od kilku dni słychać ryk pił mechanicznych. Drwale na zlecenie Metra Warszawskiego wycinają drzewa i krzewy przy ogrodzeniu Stacji Postojowo-Technicznej. Pod nóż pójdzie w sumie 78 drzew.

  - Po co wycięli te rośliny? One nikomu nie przeszkadzały! - skarżą się naszej redakcji okoliczni mieszkańcy. 

  - Przeczytałam pozwolenie na wycinkę, jej uzasadnienie wydaje się lekko przesadzone. Łatwo wyciąć drzewo, a trudniej o nowe - dodaje pani Eliza z Kabat.

  Na wycinkę pozwolił w marcu 2018 roku urząd marszałkowski przy akceptacji urzędu dzielnicy Ursynów. - Decyzja dotyczyła drzew zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodzenia i ekranu akustycznego (część gałęzi sięgała nad tor metra), ograniczających widok z kamer monitoringu. Część drzew była obumarła lub nierokująca szans na przeżycie. Na terenie, na którym się znajdowały, brak jest możliwości pielęgnacji drzew z uwagi na odległość od ogrodzenia - mówi Marta Milewska z urzędu.

  Ale mieszkańców Kabat to nie przekonuje. - Tłumaczą się, że drzewa zasłaniały kamery. Moim zdaniem to jest nadużycie. Z tego powodu usuwać zdrowe drzewa, których nic nie zastąpi? Łatwiej chyba przestawić kamery? - pyta pani Joanna, spacerująca ul. Kretonową.

  Jak wycinkę tłumaczą władze podziemnej kolejki? Okazuje się, że nie chodzi tylko o zakłócony obraz z kamer. 

  - Pod wpływem silnego wiatru niejednokrotnie były powalane na ekran. Powalone drzewa stwarzały poważne  niebezpieczeństwo zniszczenia infrastruktury, środków transportu metra oraz przyczyniały się do wystąpienia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, gdyż od wewnętrznej strony STP Kabaty znajduje się tor prób, na którym testuje się pociągi - mówi Anna Bartoń, rzecznik Metra Warszawskiego.

  Przy Kretonowej nowe drzewa mogą się już nie pojawić. Urząd nakazał co prawda nasadzenie co najmniej 63 nowych drzew, ale niekoniecznie w miejscu, gdzie je wycięto, a na całym terenie nieruchomości należącej do Metra Warszawskiego. Spółka ma to zrobić do końca 2020 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 51

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 24
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tadek 17 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Wyglada na to, ze: - psy i koty wazniejsze od ludzi (nie strzelac racami w Sylwestra, bo sie "stresuja") - krzaki wazniejsze od ludzi (bo nie bedzie gdzie sie wysiusiac na spacerze - graffiti - ludzka rzecz (nie wycinac nic przy plocie, aby "mlodziez" mogla sobie malowac bezkarnie - ale za to Spoldzielnie moga sobie podnosic oplaty - ile tylko wymysla (np. kilka miesiecy temu na Kabatach prawie 100% za miejsce postojowe)... WYGLADA NA TO, ze nasze KABATY to istny RAJ NA ZIEMI (szkoda, ze nie dla mieszkancow !!!)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz420 16 5 miesięcy temu

   Ouu, widzę że kolejne 1000-letnie dęby idą pod nóż w mojej dzielni. No szkoda, szkoda...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 15 5 miesięcy temuocena: 86% 

   tną las bo metro ma być przedłużone do Konstancina i Góry Kawalerii:-)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wilczek 14 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Mieszkańcy Kabat dziękują pracownikom Metra za ich - jak zwykle liczne - wypowiedzi w obronie nagannych poczynań ich pracodawcy. Przy okazji pytanie do Burmistrza Ursynowa - walczy Pan o decyzję środowiskową dla Tesco, a kiedy zacznie Pan batalię o wydanie decyzji środowiskowej dla STP Metra przy ul. Wilczy Dół? Jak długo jeszcze największy zakład przemysłowy w naszym 130-tysięcznym mieście będzie działał bez tego prawem wymaganego dokumentu? Co na to radni?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatko 13 5 miesięcy temuocena: 73% 

   Zamknąć STP! Bo trąbi, hałasuje i jest nielegalne! :D

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miś ursynek 12 5 miesięcy temuocena: 42% 

   to maja być drzewa? . O Boże to zwyczajne krzaki samosiejki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bbbbb 11 5 miesięcy temuocena: 58% 

   A na własnej działce zabraniają wyciąć uschnietego badyla, cóż za logiczne myślenie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dr Wal 10 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Pani Eliza nie zna się, ale chętnie się wypowiada na temat trudniejszy niż ugotowanie kartofelków.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatko 9 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Czy naprawdę tak ciężko zrozumieć, że STP jest obiektem o znaczeniu strategicznym i jako takie powinno być objęte szeroką ochroną? Czy naprawdę niektórzy nie rozumieją, że drzewa rosnące tuż przy płocie STP są ewenementem i aż dziw, że dopiero teraz zostają wycięte? Po tych drzewach wejście przez ten wysoki płot jest po prostu banałem... A może dziennikarze haloursynów wiernie odzwierciedlają ursynowskie społeczeństwo i wymyślają idiotyczne problemy? :D

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka 8 5 miesięcy temuocena: 52% 

   Tam jest rezerwat, teren metra jest do płotu. Samowola?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dębowy 7 5 miesięcy temuocena: 43% 

   Bodajże 2 lata temu, bodajże z zupełnie innej strony, bo od al. KEN graficiarze rozcięli siatkę, bezkarnie weszli na teren STP i pomalowali wagony. Nie pisz idiotycznych bzdur, że potrzeba do tego rachitycznych samosiejek. Nie stać cię na kupno mieszkania na Kabatach, więc wymądrzaj się na wiejskim zebraniu u siebie w remizie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatko 6 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Bodajże graficiarze wchodzą na teren STP z każdej strony - być może ktoś wreszcie zrozumiał, jak ważny pod względem strategicznym jest ten obiekt i zabrał się porządnie za jego zabezpieczenie. Jeśli uważasz, że rosły tam rachityczne samosiejki, to o co taka afera? O rachityczne samosiejki? Dalsza część wypowiedzi jest na tak niskim żenującym poziomie, że muszę zejść do piwnicy swojego domu za Warszawą, aby chociaż zbliżyć się i móc odpowiedzieć. A więc drogi dębowy... Jeśli uważasz, że mieszkanie na kabatach to elitarny standard, to muszę Cię zmartwić... :D Pozdrawiam, właściciel mieszkania na Mokotowie - a w zasadzie dwóch... PS. Z tą remizą to nieźle trafiłeś, właśnie buduję drugi dom na wsi, więc będę mógł się wymądrzać na wiejskich zebraniach :)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dębowy 5 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Skoro to taki strategiczny obiekt to pewnie chciałbyś wyciąć cały Las Kabacki, aby oczyścić przedpole do ostrzału, jak zrobił to rosyjski okupant z terenami wokół warszawskiej Cytadeli? Lepiej otocz swój wiejski dom drutem kolczastym, aby ci ASF trzody chlewnej nie zaatakowało.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatko 4 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Czytając kolejne Twoje wymioty słowne i patrząc na Twój podpis na myśl przychodzi mi tylko parafraza pewnego przysłowia: Chłop jak dąb, mózg jak żołądź. Tymczasem żegnam ozięble, wielki majętny płatniku kredytu we franku za mieszkanie na Kabatach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dębowy 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

   A ten swoje, a merytoryki zero. Ot przyczepiło się g... do okrętu i woła, "płyniemy". Załóż forum na swojej wsi i tam się wywnętrzaj o hodowli nierogacizny. To pomoże ci przeboleć przykry fakt, że Ursynów to za wysokie progi dla gołodupca, bo tu już 10k/m2.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatko 2 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie wiem z czego wynika fakt, że praktycznie w każdej wiadomości musisz podkreślić miejsce zamieszkania. Czyżby kompleksy, że w dzieciństwie fekalia zrzucałeś do dołu w drewnianej budzie, a na krowie łajno wołałeś czekolada? Tym bardziej niezrozumiałym dla mnie jest to, o czym piszesz, bo wychowałem się w Warszawie, a Ursynów znam z czasów dzieciństwa, gdzie powątpiewam, czy Ty chociaż 5 lat tutaj kwitniesz... I pokaż mi, wsiowy geniuszu, gdzie w Twoich postach jest ta merytoryka.... :)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Ursyn 1 5 miesięcy temuocena: 75% 

   A ile drzew i krzewów wycięto pod budowę osiedli wokół STP? A ile drzew deweloperzy nasadzili i gdzie?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2457 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019