REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 stycznia 2021, 13:32

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (R. Motyl/UM)

  W trzech ursynowskich punktach weterynaryjnych można zaczipować, wysterylizować lub wykastrować psa lub kota. Miasto ruszyło z kolejną tego typu akcją. Aby za darmo zarejestować się na zabieg, trzeba mieć Kartę Warszawiaka z aktualnym hologramem.

  Akcja obejmująca sterylizację, kastrację i czipowanie zwierząt na terenie Warszawy potrwa do 30 listopada lub do wyczerpania środków finansowych. Miasto finansowuje ją już po raz dziesiąty. W latach 2012-2019 sterylizacji i kastracji poddano ponad 13 tysięcy psów i kotów. A oznakowanych jest już ponad 100 tys. zwierząt.

  Sterylizacja – same plusy

  Zabieg sterylizacji lub kastracji polega na chirurgicznym usunięciu w pełnej narkozie gruczołów rozrodczych, a także macicy u samic. Zabieg jest bardziej bezpieczny dla zwierząt, niż podawanie antykoncepcyjnych środków hormonalnych, które często mają niepożądane działania uboczne.

  Zabieg niesie za sobą szereg korzyści, m.in. zmniejsza się niekontrolowana agresja, nie dochodzi do ucieczek – zwłaszcza w okresie rui i do nieplanowanych ciąż. Sterylizacja także zmniejsza lub eliminuje ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego oraz nowotworów sutków i prostaty.

  Podczas zabiegu, suki i kotki nie powinny być w trakcie cieczki/rui, od ostatniego szczepienia powinny upłynąć przynajmniej 2 tygodnie. Minimum 12 godzin przed zabiegiem nie należy karmić zwierzęcia – można podawać mu tylko wodę do picia.

  Właściciele psów i kotów zamieszkujący na Warszawy mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego wykonania zabiegu zwierzęcia, w jednym z wybranych zakładów leczniczych. Listę trzech ursynowskich klinik podajemy na końcu artykułu.

  Zupełnie za darmo?

  Koszt zabiegu, który jest pokrywany przez miasto obejmuje wizytę kwalifikującą – w tym badanie kliniczne przed zabiegiem w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt, wykonanie standardowego zabiegu sterylizacji lub kastracji w narkozie infuzyjnej, a także zapewnienie zwierzęciu opieki pooperacyjnej do czasu wybudzenia z narkozy oraz podanie środka przeciwbólowego i antybiotyku.

  Nie zapłacimy także za wizytę kontrolną obejmującą badanie kliniczne oraz zdjęcie szwów. Warunkiem skorzystania z zabiegu finansowanego przez miasto jest:

  • posiadanie ważnego e-hologramu i okazanie „Karty Warszawiaka” lub „Karty Młodego Warszawiaka”,
  • wypełnienie przez właściciela zwierzęcia – w dwóch egzemplarzach – formularza dostępnego w zakładzie leczniczym,
  • okazanie dowodu tożsamości,
  • okazanie dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia (np. książeczka zdrowia, paszport psa/kota),
  • ukończenie przez zwierzę 6. miesiąca życia,
  • oznakowanie elektronicznie zwierzęcia,
  • w przypadku psów wymagane jest, aby pies posiadał aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

  Czipowanie = bezpieczeństwo

  Elektroniczne znakowanie zwierząt polega na wprowadzeniu pod skórę maleńkiego czipa z zakodowanym niepowtarzalnym numerem. Czip nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu.

  Zaczipowanie umożliwia praktycznie natychmiastowe powiadomienie właściciela o odnalezieniu czworonoga. W czytniki wyposażone są: schronisko dla bezdomnych zwierząt „Na Paluchu”, eko patrole straży miejskiej oraz większość lecznic weterynaryjnych.

  Właściciele psów i kotów zamieszkujący na terenie Warszawy mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania zwierzęcia, w jednym z wybranych zakładów leczniczych. Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa lub kota jest:

  • wypełnienie przez właściciela zwierzęcia – w dwóch egzemplarzach – formularza dostępnego w zakładzie leczniczym,
  • okazanie dowodu tożsamości,
  • okazanie dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia (np. książeczka zdrowia, paszport psa/kota),
  • ukończenie przez zwierzę 12 tygodnia życia
  • dodatkowo w przypadku psów – okazanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie.

  Po zaczipowaniu właściciel otrzymuje podpisany przez lekarza egzemplarz wniosku,a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do międzynarodowej bazy „Safe-Animal” w terminie do 14 dni od dnia wszczepienia mikroprocesora.

  Gdzie na Ursynowie?

  Na Ursynowie do akcji miejskiej dołączyły trzy kliniki weterynaryjne. To właśnie w nich bezpłatnie zaczipujemy, wykastrujemy lyb wysterylizujemy zwierzaka:

  Przychodnia Weterynaryjna Univet - ul. Małcużyńskiego 11 - tel. (22) 649 84 19 - czynne: poniedziałek-piątek: 8-22, sobota: 9-14

  Przychodnia Weterynaryjna Anivmed - ul. Meander 22 lok. 9 - tel. 648 55 65 - czynne: poniedziałek-piątek: 9-22, sobota: 10-14, niedziela: 9-14

  Przychodnia Weterynaryjna Corvet - ul. Dereniowa 7 - (22) 644 89 14 - czynne: poniedziałek-piątek: 9-20, sobota-niedziela: 9-14

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3882 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021