REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2021, 14:35 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Młodzieżowi radni pomogą seniorom z Ursynowa w spisie powszechnym. Członkowie rady będą zachęcać do tego, aby pomagać swoim rodzicom i dziadkom w dokonaniu spisu elektronicznie, bo jest to bardzo proste i szybkie rozwiązanie.

  Jak informuje ursynowski ratusz Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursynów włącza się do akcji „Narodowy Spis Powszechny 2021 to spis bezpieczny dla seniorów!”. Na ostatniej, wtorkowej sesji młodzieżowa rada postanowiła nie tylko pomóc swoim bliskim w wypełnieniu samospisu internetowego, ale także promować akcję wśród rówieśników.

  - Chcemy pomóc naszym bliskim i znajomym seniorom wypełniać elektronicznie formularz spisu. Planujemy w tej sprawie współdziałać z Radą Seniorów naszej dzielnicy, a także myślimy o wystąpieniu z taką inicjatywą do Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, by namówić całą warszawską młodzież do niesienia pomocy osobom starszym - mówi Antoni Kowalski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów.

  - W dobie panującej pandemii taka solidarność i życzliwość są bardzo potrzebne nam wszystkim. A poza tym takie działania pozwalają nam realizować nasze cele statutowe – dodaje.

  Narodowy Spis Powszechny 2021 jest organizowany z zachowaniem niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Najlepiej spisać się samemu przez internet. Ale jeśli nie możemy tego zrobić, zgłosi się do nas rachmistrz - telefonicznie bądź osobiście. 

  - Może się zdarzyć, że nieuczciwe osoby spróbują wykorzystać tę okoliczność i będą się podszywać pod rachmistrzów, chcąc wyłudzić jakieś informacje lub pieniądze. Najbardziej narażoną na tego typu przestępstwa grupą są seniorzy, dlatego powinni jak najszybciej wywiązać się z obowiązku spisowego, robiąc to z własnej inicjatywy przez Internet lub telefonicznie - proponuje ursynowski urząd dzielnicy.

  Seniorzy mogą się spisać także w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przy specjalnym stanowisku spisowym, ale to wiąże się z koniecznością kontaktu z urzędnikiem, a co za tym idzie zwiększa ryzyko zarażenia wirusem COVID-19. Najbezpieczniejszą i najszybszą formą jest spis internetowy. Aplikacja spisowa jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl. Spis powszechny trwa do 30 września.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~xyz.... 1 22 dni temuocena: 50% 

   Nikogo nie wpuszczę do domu, bo jest covid. Jak można teraz, gdy ludzie umierają robić spis powszechny?? Tylko pisocow stać na coś takiego. Wstyd i hańba!!!!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4726 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021