REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (https://www.facebook.com/magdalena.kosmowska)

  Za kilka tygodni znów będzie kolorowo i pachnąco przy ulicy Hawajskiej. Wielka popularność ubiegłorocznej łączki kwietnej sprawiłą, że w tym roku powstaną aż cztery. Raj dla pszczół i innych owadów, ale też strefa relaksu dla ludzi, to dzieło samych mieszkańców, którzy z nieciepliwością czekają na efekty swojej pracy!

  Rok temu przy ulicy Hawajskiej, między blokami nr 18 i 18A, na niewielkiej górce, powstała kolorowa łąka dla pszczół. Była to realizacja pomysłu Magdy Kosmowskiej i Kamila Białka, którym gospodarze okolicznych bloków pożyczyli grabie, konewki, dali też worki z ziemią. Efekt sąsiedzkiej współpracy był oszałamiający. Trudy ubiegłorocznych upałów łagodziły mieszkańcom wielobarwne, pachnące kwiaty i dochodzące zewsząd brzęczenie pszczół i trzmieli.

  Nic dziwnego, że o łąkę na Hawajskiej dbali wszyscy. Kwiaty były podlewane, nikt ich nie zrywał. Dlatego w tym roku zapadła decyzja, że warto zrobić kolejne i to od razu aż cztery. 

  - Łąki tworzymy między blokami na ul. Hawajskiej z własnej inicjatywy i z własnych środków. Narzędzia pożyczyliśmy od gospodyni bloku, administrator przekazał ziemię. Specjalne mieszanki nasion zamawiamy z Niemiec, są dużo lepsze niż te polskie. Najtrudniejsze było skopanie zbitego, twardego podłoża, bogatego w gruz i inne skarby. A potem już grabienie i sianie - opisuje Magda Kosmowska, mieszkanka Hawajskiej.

  Łączki zostały ogrodzone taśmą, aby nie biegały po nich psy oraz dzieci. Pierwsze kwiaty zakwitną pod koniec czerwca i będzie można cieszyć się nimi do października. Specjalna mieszanka gatunków roślin będzie wabić  pszczoły wędrujące, a także okolicznych mieszkańców, którzy zapewne jak przed rokiem będą na Hawajskiej podziwiać nagietki, maki, kosmosy, słoneczniki i inne polne kwiatki.

  GALERIA: A tak wygladała kwietna łąka przy Hawajskiej rok temu

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Super pomysł. Brawa dla mieszkańców.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesora 3 2 miesiące temuocena: 25% 

   MIEJSCA PARKINGOWE A NIE CHASZCZE NA ROBAKI I KLESZCZE! TO JEST MIASTO A NIE WIOCHA! PASZOŁ WON DO OBORY BURAKI! JA NIE PO TO MIESZKANIE MAM W WARSZAWIE ŻEBY JAK PAROBCZAK Z BUTA CHODZIĆ! WIĘCEJ MIEJSC PARKINGOWYCH! NATYCHMIAST!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Masz mentalność parobczaka, to czemu masz z buta nie chodzić? Garażu nie masz? Jak na wiosce zupełnie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~basica 1 2 miesiące temuocena: 85% 

   więcej takich łąk na Ursynowie poproszę

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3296 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020