REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Kury z Chin, Japonii, Indonezji. Najmniejsze i największe, o niepowtarzalnym upierzeniu oraz strukturze piór. Takie niezwykłe okazy można będzie obejrzeć w sobotę i niedzielę podczas Wystawy Kur Ozdobnych organizowanej w ursynowskiej SGGW.

  Związek Hodowców Drobiu Rasowego „Gallus” już po raz 15. organizuje wydarzenie, przyciągające tłumy, nie tylko mieszkańców Ursynowa. Tradycyjnie, jak co roku, zaprezentowane zostaną kury rodem z całego świata, a wśród nich najmniejsze jakie występują, czyli Seramy i Szabo, oraz największe Brahmy i Kochiny, prawdziwe olbrzymy o wadze do 10 kilogramów. Wystawa to okazja, by zobaczyć Sebrytki o niepowtarzalnym rysunku upierzenia, czy kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze piór.

  Kura, która śmieje się jak dziecko!

  Ale to nie koniec atrakcji. Hodowcy pokażą kolekcję mocno umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu, ale gołębim sercu. Będzie też czego posłuchać, bo na wystawie pojawi się Ayam ketawa - kura, której niezwykły śpiew do złudzenia przypomina śmiech dziecka.

  - Przyjadą do nas nie tylko kury, ale i ptaki drapieżne oraz wodne, czyli kaczki i gęsi. Zaprezentują się też świnki morskie. Przygotowaliśmy stoisko dla wielbicieli storczyków. W tym roku mamy prawdziwą niespodziankę. Jest to zagroda, w której dzieci wezmą do ręki kurczaczka - mówi dr hab. Monika Łukasiewicz, prezes Związku Gallus.

  Wystawa nie jest spotkaniem tylko dla znawców ptaków, ale także dla ich miłośników i osób chcących poznać tę wyjątkowo zróżnicowaną grupę zwierząt. Na wystawie ma się pojawić aż 800 kur.

  Hodowcy będą mieli możliwość zrobienia zakupów na stoiskach specjalistów z całej Polski. Będzie można kupić u nich inkubatory, preparaty prewencyjne, klatki transportowe, proste wyposażenie do kurnika, żywe ptaki oraz literaturę naukową.

  Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się w sobotę i niedzielę, 8-9 lutego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w obiektach sportowych przy ul. Ciszewskiego 10. Wystawa będzie otwarta w godzinach 10:00-18:00 w sobotę i 10:00-16:00 w niedzielę. Cena biletu to 10 zł, dla dzieci do lat 13 wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 27
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynowianin 3 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Spojrzenie pełne godności i dostojeństwa. Niejeden urzędnik może pozazdrościć

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 2 5 miesięcy temuocena: 55% 

   Czy będzie można kupić żywego koguta na rosół domowy?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~metoo 1 5 miesięcy temuocena: 43% 

   No prosze, jakie praktyczne podejscie. Ha, jakby byla mozliwosc nabycia drobiu nienaszprycowanego dziwna ciecza i to jeszcze takiego, co spacerowal po podworku, lapka sobie grzebal w trawie, siedzial na sloneczku, to na dwie godziny przed otwarciem kolejka warszawiakow stalaby pod drzwiami. A tak, to glownie przedszkoloaki sa zmotywowane...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2164 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020