REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Blokada przy stacji metra Stoklosy

  Blokada przy stacji metra Stoklosy (AŁ)

  Ogromne żółte blokady postawione przy stacjach metra Stokłosy i Ursynów budzą duże emocje. Mieszkańcom nie podoba się taka forma blokowania wjazdu samochodów. Metro zapowiada, że blokady szybko nie znikną. 

  Jak informowaliśmy, w sobotę wieczorem od strony ulicy Dembowskiego na antresolę stacji metra Stokłosy wjechał samochód osobowy. Na nagraniu z monitoringu widać jak kierowca po kilku sekundach wycofuje się, gdy od strony ul. Bacewiczówny zauważa schody.

  Policja analizuje nagranie, które dostała od metra i ustala sprawcę. Przejście podziemne nad stacją podziemnej kolejki jest bowiem ciągiem wyłącznie dla pieszych, choć - jak sprawdziliśmy - w pobliżu nie ma żadnego znaku zakazu dla samochodów.

  Po sobotnim incydencie Metro Warszawie postanowiło zleciło zablokowanie ruchu samochodowego nie tylko przy wejściu do stacji metra Stokłosy. Żółte betonowe zapory stanęły też przy południowo-zachodnim wejściu na stację Ursynów, w pobliżu Domu Sztuki, gdzie teoretycznie również można wjechać autem.

  - Pomimo, że to co wydarzyło się na Stokłosach był to jedyny znany nam przypadek wjazdu samochodu, postawiliśmy blokady ze względów bezpieczeństwa. Jeszcze nie została podjęta decyzja o jej ostatecznym kształcie, ale na pewno będzie utrzymana. Nie podejmiemy podobnych działań na pozostałych ursynowskich stacjach, bo nie ma tam możliwości przejazdu samochodów - informuje Metro Warszawskie.

  Jednym słowem, żółte barykady jeszcze z nami pozostaną przez jakiś czas, by później ustąpić nieco subtelniejszym rozwiązaniom, np. słupkom.

  Ochrona przed atakiem

  Według mieszkańców warto jeszcze zablokować wjazd na stację metra Stokłosy od strony ulicy Bacewiczówny. Z antresoli tej stacji korzystają nie tylko pasażerowie metra, to również wygodne przejście pod al. KEN dla wielu mieszkańców, robiących zakupy w okolicznych sklepach. Podobnie duży ruch jest przy stacji Ursynów, dlatego dla niektórych mieszkańców uniemożliwienie tam wjazdu samochodów jest bardzo dobrym pomysłem. 

  Takie barykady znajdują się w każdym większym mieście w Wielkiej Brytanii, tam gdzie są duże skupiska przechodniów. Po tym co zdarzyło się m.in w Berlinie, Nicei czy Barcelonie zostały postawione właśnie po to żeby zapobiec potencjalnym atakom terrorystycznym.

  Myślę, że ktoś zrozumiał, jak bardzo nasze metro jest narażone na atak. Wystarczyłoby załadować samochód środkami wybuchowymi żeby wywalić metro w kosmos. Jestem za tymi zaporami.

  - komentują ursynowianie w mediach społecznościowych. Nie brakuje też głosów, że postawienie wielkich zapór może być niebezpieczne.

  - A gdyby wydarzyło się coś na stacji i ludzie uciekali w panice, to na takich zaporach może dojść do nieszczęścia. Ktoś się przewróci i tragedia gotowa - mówi pani Jolanta.  

  Metro zapewnia, że wszystkie zmiany związane z bezpieczeństwem podróżnych są konsultowane ze służbami - policją i strażą pożarną.

  ZDJĘCIE: BLOKADY PRZY STACJI METRA URSYNÓW - fot. MSO

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 18
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~dsa 20 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Wjazd tego auta to tylko pretekst, dyrekcja Metra miała to zaplanowane, to sprawa bezpieczeństwa, aby jakiś wariat nie wjechał pod perony i zrobił coś nieciekawego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 19 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Pomysł godny bandy dywersantów z U dzielnicy. Swoja drogą to ciekawa konstrukcja ta rampa, wodołap zatapiający od czasu do czasu stację. To też wymysł sabotażystów z Dzielnicy/Metra. Może raczej zająć się zabezpieczeniem przeciwpowodziowym?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MKWD 18 7 miesięcy temuocena: 50% 

   AUTA JUŻ NIE WJADĄ DO METRA Druk: tygodnik Passa, nr 48 (989), 12 grudnia 2019 Przy wejściach do metra na stacjach Stokłosy i Ursynów pojawiły się gustowne blokady. To reakcja dyrekcji Metra na incydent z samochodem, który wjechał w korytarz przy samym wejściu na perony metra Stokłosy i tam je zaparkował. Dobrze wiedzieć, że dyrekcja dba o nasze bezpieczeństwo, ale czy musi u siebie zatrudniać … (słowo niecenzuralne)? Czy naprawdę najlepszym sposobem jest ustawianie barier urągających elementarnym zasadom poczucia estetyki? Może lepiej od razu wszędzie postawić drewniane płoty i zbudować szpecące przestrzeń publiczną barykady. Autorowi tego wybitnego artystycznego dzieła o tak niezwykłej formie plastycznej gratulujemy pomysłu. Prosimy dyrekcję metra o umieszczenie tabliczek z imieniem i nazwiskiem tego utalentowanego twórcy. (Wojciech Dąbrowski)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NKWD 17 7 miesięcy temuocena: 30% 

   Twoja osoba stetryczały PZPRowski belfrze rodem z ZMSu uwłacza tej dzielnicy. Przez takim jak ty rzadzi PiS i będzie rządzić. Jesteś żywym dowodem na to, że w 1989 powinno się was wieszać na latarniach a nie po chrześcijańsku pozwalać żyć jak uczył JP2. Ta wasza passa nadaje się na alternatywe dla papieru toaletowego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W 16 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Nie sądziłem, że są na Ursynowie takie sfrustrowany chamy. Czy ktokolwiek pilnuje tutaj żeby wypowiedzi były na poziomie?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Auswajsenmachen 15 7 miesięcy temu

   Weź się zakop w jakimś grobie stary komuchu już czas. Albo wyjedź do Krakowa czy innej dziury.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz420 14 7 miesięcy temuocena: 96% 

   Z tymi przeklętymi listwami dla niewidomych, które nie są im do niczego potrzebne, a na których w każdym sezonie przewraca się kilkadziesiąt osób, nie robi się absolutnie nic. To samo z zadaszeniem odkrytych wejść na stację. A po co, a na co to komu? No ale gdy raz na kilkadziesiąt lat do przejścia incydentalnie wjedzie auto, nikomu nic się nie stanie, natychmiast mamy blokady, słupki, zasieki. Fajnie, od razu poczułem się bezpiecznie

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~widziały gały 13 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Lemingi zagłosowały na szambelana, a teraz kwiczą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W 12 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Nie ma znaczenia kto akurat rządzi. Politykiem zostaja ludzie z miernymi możliwościami, niezależnie od opcji politycznej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Linnea 11 7 miesięcy temuocena: 72% 

   Ten incydent to spektakularny wycinek całości, na którą składa się rzeź pieszych, lekceważenie przepisów, chamstwo, brawura, zawłaszczanie przestrzeni, roszczeniowość... Nic dziwnego, że Polska "dołuje" w europejskich statystykach bezpieczeństwa drogowego a koszt wypadków obciąża budżet kwotą zbliżającą się do 50 miliardów złotych w skali roku.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Linnea 10 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Wniosek płynie jeden. Polscy kierowcy to w znacznej części aspołeczne #$^&*#, w szkodliwości swojego postępowania dorównujące terrorystom i pedofilom.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 9 7 miesięcy temuocena: 46% 

   Jeśli myślisz że ten przejazd autem to był przypadek no to gratuluje.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 8 7 miesięcy temuocena: 56% 

   Poza tym sytuacja zdarzyła się bodajże pierwszy raz a Pani już wiesza psy na cyt "Polscy kierowcy". Wszyscy zdrowi?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 7 7 miesięcy temuocena: 84% 

   Fajnie, fajnie. Rozumiem że jak ktoś śmignie motorem to zagęszczą barierki a piesi będą je mijać bokiem. Warszawa - tu się robi biznes!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek 6 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Nick, a co zrobić z dronami ? Swoją drogą to obecny PRL przebija ten poprzedni o lata świetlne.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 5 7 miesięcy temuocena: 19% 

   Motocykl nie stwarza takiego zagrożenia jak ciężarówka. Chyba nie zrozumiałeś z jakiego powodu są te blokady. A Pani Jolanta z artykułu najwyraźniej boi sie że się nie zmieści pomiędzy słupkami. Ludzie..

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 4 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Doskonale zrozumiałem, Tyko takie blokady można zrobić tak żeby nie wyglądały jak proteza i tak by nie utrudniały normalnej komunikacji pieszych i nie były zagrożeniem w przypadku paniki. I proszę podpisywać się jakoś inaczej bo ktoś pomyśli że gadam sam ze sobą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 3 7 miesięcy temuocena: 64% 

   Fakt, że te kloce można postawić na początku zjazdu a nie przed samym wejściem do stacji.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 2 7 miesięcy temuocena: 85% 

   Można też postawić na Imielinie. Można to było zrobić dawno temu. Z głową, by pasowało do reszty małej architektury. Nie używać ustawki z samochodem (takie można odnieść wrażenie) żeby odstawić i usprawiedliwić prowizorkę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 1 7 miesięcy temuocena: 0% 

   o fuck, znowu mam roztrojenie jaźni...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3179 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020