REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2018, 09:31 komentarzy 42

  (Straż Miejska)

  Straż Miejska będzie karać za palenie w piecach i kominkach mułem, odpadami czy mokrym drewnem. Od 1 listopada zyskała nowe uprawnienia. Do akcji wyruszą m.in. smogowozy.

  Rok temu na Mazowszu weszła w życie tzw. uchwała antysmogowa, zakazująca używania "kopciuchów" oraz palenia w piecach materiałami najgorszej jakości, takimi jak: muł, bardzo drobny węgiel czy mokre drewno. Ale z egzekwowaniem przepisów było kiepsko. Straż Miejska mogła jedynie informować o nieprawidłowościach, a w przypadku stwierdzenia naruszeń przekazać sprawę do policji bądź złożyć wniosek do sądu o ukaranie. Właściciele "kopciuchów" byli praktycznie bezkarni.

  Teraz to się zmieni. Od początku listopada strażnicy miejscy będą mogli wystawiać mandaty za łamanie przepisów prawa miejscowego, jakim jest uchwała antysmogowa. Stało się to możliwe dzięki rozporządzeniu wydanemu przez ministra spraw wewnętrznych i administracji z 11 października 2018 roku.

  Funkcjonariusze będą mogli sprawdzać, czy w piecach lub kominkach spalane są paliwa zakazane w uchwale antysmogowej. Będą też mogli prosić o okazanie atestu, wydawanego kupującym przez sprzedawców węgla. Uporczywe łamanie przepisów antysmogowych będzie skutkować surowymi karami.

  Czego nie wolno?

  Zgodnie z uchwałą antysmogową uchwaloną przez sejmik woj. mazowieckiego w październiku 2017 roku, nie wolno palić: mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem; węgla kamiennego w postaci sypkiej o uziarnieniu poniżej 0-3 mm; węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla; paliw zawierających biomasę o wilgotności powyżej 20% (np. mokrego drewna).

  - Domowy piec to nie jest miejsce do spalania także plastikowych pojemników, zużytych opon, przedmiotów z tworzyw sztucznych, elementów drewnianych pokrytych lakierem lub farbą, sztucznej skóry, opakowań po rozpuszczalnikach oraz środkach ochrony roślin, opakowań po farbach i lakierach oraz foliowych toreb - przypomina warszawska Straż Miejska, która intensywnie przygotowuje się do kontroli.

  - Funkcjonariusze przechodzą obecnie intensywne szkolenia mające na celu zdobycie doświadczenia i umiejętności prawidłowego rozpoznawania zabronionych paliw oraz innych niebezpiecznych materiałów. Na podstawie przygotowanych próbek strażnicy uczą się rozróżniania nielegalnych substancji używanych do palenia. Zdobyta w ten sposób wiedza będzie bardzo przydatna w pracy terenowej. Oprócz funkcjonariuszy w szkoleniu biorą również udział pracownicy Biura Ochrony Środowiska – mówi Krzysztof Kosiński, naczelnik Oddziału Ochrony Środowiska.

  Smogowozy i drony w akcji

  Na front walki z "kopciuchami" rzucone zostaną laboratoria mobilne, tzw. smogowozy, a także fotometry laserowe, które w czasie rzeczywistym mierzą i pokazują na wyświetlaczu stężenie aerozolu w powietrzu. W arsenale urządzeń pomiarowych są higrometry, za ich pomocą strażnicy potrafią szybko i precyzyjnie określić wilgotność drewna. Jeszcze w tym roku funkcjonariuszy wspomogą w pracy drony – wyposażone w specjalistyczne urządzenia pomiarowe.

  Przypomnijmy, do końca 2022 roku należy wymienić wszystkie piece i kotły, które nie spełniają wymogów dla klasy 3, 4 lub 5 według normy PN-EN 303-5:2012 oraz wymienić kominki na takie, które spełniają wymogi unijne ekoprojektu lub wyposażyć je w odpowiednie urządzenie redukujące emisję pyłu. Do końca 2027 roku należy wymienić piece i kotły klasy 3 lub 4.

  Miasto udziela dotacji na wymianę pieca lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz na zakup i montaż kolektorów słonecznych, pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych. Wnioski można składać do końca marca 2019 roku. Więcej informacji na stronie Biura Ochrony Środowiska.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 321

  • 91
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 39
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 15
   NIEPRZYDATNY
  • 65
   WKURZONY
  • 87
   BRAK SŁÓW

  42Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~TOMO 42 ponad rok temu

   czy straż miejska może zatrzymać samochód w ruchu drogowym zgodnie ustawą o straż gminnych zgodnie ustawa DO ZNAKU B- 1 DO ZAKAZU RUCHU I WJAZDU TEŻ MOŻE UKARAĆ MANDATEM TO NIE ŻART JEST DO B- 2 TEŻ MOŻE PODJĄĆ CZYNNOŚĆ KARNE WOBEC KIEROWCY CZY ROWERZYSTY

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Tomo 41 ponad rok temu

   Panstwo policjne jest to Polska straz miejska moze zatrzmac kontrol kierowce tury prowadzi samochod jest podejrzany jest piany prowadzi pojazd w ruchu drogowym

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~TOMO 40 ponad rok temu

   LEPIEJ ZADRODNIĆ WIECEJ POLICJANTÓW LUDZI W POLICJI ZATRUNIĆ NIŻ DO STRAŻ MIEJSKIEJ STRAŻ MIEJSKA POWINI LIKWIDOWAĆ W MISTACH POLSKI TĄ FORMACJE POWINNI SZYSTKICH MISTACH DZIE JEST STRAŻ MIEJSKA LIKWIDOWAĆ CAŁEJ POLSCE TĄ FORMACEJ POWOŁAĆ NOWA FORMACJE np. POLICJE KOMUNALNĄ JAK BYŁA PRZED WOJNOM JESZCZE TAK FORMACJA W MISTACH DUŻYCH BYŁA UTWOŻONA PRZEZ SAMORZADY TĄ POLICJE TRZMAWALI POLICJE MIEJSKĄ POWOŁAĆ ZAMIST STRAŻ MIEJSKIEJ STRAŻ MIEJSKA PIŁA POLICJA MIEJSKA CZYLI POLICJA KOMUNALNA np. w stolicy polski W WARSZAWIE CZY KRAKOWIE ŁODZI GDANSKU INNE MISTACH POLSKI OTWORZONA TA FORMACJA ZWANĄ POLICJĄ MIEJSKA LUB POLICJIĄ KOMUNALNĄ.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~TOMASZ 39 ponad rok temu

   STRAZ MIEJSKA MA OBOWIĄZEK UJĄĆ SPRAWCE KRADZIEŻY W SKLEPIE NIE TYLKO W SKLEPACH PRZEKAZAĆ JEGO POLICJI ... ICH OBOWIZEK ŻEBY UJĄĆ SPRAWCE JEGO PRZEKAZAĆ POLICJI ...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~ot co 38 ponad rok temu

   Zamontowałem pompe ciepła,chciałem dotacje.Okazało się,ze nie dostanę żadnej dotacji bo miałem to zgłosic przed montażem tej pompy.POPIS to zło.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~TOMO 37 ponad rok temuocena: 0% 

   DEMOKRACJA JEST U NAS STRAŻ MIEJSKA BEDZE MIŁA PRZYSZŁOŚĆ SZERSZY KRES UPRAWNIEŃ NIŻ DZIŚ MA

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~popis 36 ponad rok temuocena: 50% 

   Zakazać jazdy samochodami spalinowymi, zakazać budowy dróg bo zabierają tereny zielone, zakazać rozbudowy miast bo zabieramy tereny zielone, zakazać hodowli krów i trzody chlewnej bo zanieczyszczamy środowisko, zakazać butelek plastikowych na napoje, a strażnicy powinni jeździć tylko autami elektrycznymi lub na rowerach itd...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~as 35 ponad rok temuocena: 67% 

   ściema - pod przykrywką walki ze smogiem sa pompowane statystyki i kasa z manadatów. Brak na pińset + to trzeba jakoś suwerena wydoić. I jak to bywa jeden płaci mandat a inny dostaje 1500+ na dzieci i nie musi pracować. wybprcy innych partii finansują obietnice Potwoerów I Spółki

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Gruby 34 ponad rok temuocena: 25% 

   Straż miejska,macie mój adres?podać wam czy sami mnie namierzycie?Ja wam zwrócę wszystkie koszta i jeszcze dopłacę :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby
  • ~Zawiedziony 33 ponad rok temuocena: 67% 

   Czyż nie o MANDATY tu CHODZI ? Gdzie dotychczas było polskie państwo, co zrobiło aby powietrze było czyste? NIC, a teraz tylko potrafi wymyśleć MANDATY!!! Traktuje obywateli jak NIEWOLNIKÓW PRZYMUSZAJĄC do posłuszeństwa KARAMI!!! Komu potrzebne jest takie państwo???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby
  • ~R 32 ponad rok temuocena: 60% 

   Jak to co zrobiło nasze Państwo? Pozamykało kopalnie.Nasz węgiel sprzedają za granicę a do Polski sprowadzają droższy i dużo gorszej jakości opał.W ostatnich latach węgiel zdrożał o 100%.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby
  • ~edek 31 ponad rok temuocena: 50% 

   Muszę dzisiaj spróbować czy mokre drewno mi się zapali...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  • ~pl-owiec 30 ponad rok temuocena: 44% 

   Niech te nienachlane zlodzieje z rzadu w koncu obniza akcyze na olej opalowy i beda ludzie grzac domy ekologicznie. Jak budowalem dom to akurat obiecywano, ze olejem i gazem bedzie tanio i ekologicznie. Po dwoch latach musialem wybudowac nowa kotlownie i pale weglem a prawie nowy piec olejowy Buderusa stoi nieuzywany. A teraz strasza ludzi a zeby obnizyc zlodziejska akcyze nie biora pod uwage.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby
  • ~KP 29 ponad rok temuocena: 100% 

   W końcu !!!!! dlaczego tak późno. Brawo. Szlag człowieka trafia, kiedy od dymu nie można normalnie otworzyć okna, wszystko ujebane, szare i brudne.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby
  • ~green_is_bad 28 ponad rok temuocena: 63% 

   Bo diesle z całej europy do nas zwożą!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby
  • ~Ziutek 27 ponad rok temuocena: 40% 

   Drewno które leży na polu ,nawet kilkuletnie nie bedzie nigdy suche.A co ma wilgotność do smogu ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby
  • ~kotłowy 26 ponad rok temuocena: 50% 

   To powinno być ogłoszone w kwietniu na następny sezon.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  • ~staruch 25 ponad rok temuocena: 44% 

   Rewelka...tylko jak ci panowie wejdą na posesję, a może zaczną sprawdzanie od poszczucia mnie (właściciela posesji) psem? Można też przyjąć inny tryb postępowania: tak słucham panów, przyszliście dokonać kontroli, no to świetnie tyle tylko, że właściciela nie obecny, więc proszę się umówić i przyjść w umówionym terminie...pa pa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby
  • ~Eko 24 ponad rok temuocena: 74% 

   Bardzo dobrze, chaty za kilkaset tysięcy a w piwnicy śmieciuch. Karać i to możliwie jak najsurowiej tych palaczy śmieci.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby
  • ~kcin 23 ponad rok temuocena: 83% 

   Przyjdą sprawdzać wilgotne drewno, którego nie zamierzam jeszcze spalić?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby
  • ~sdfsd 22 ponad rok temuocena: 90% 

   dlczego tylko w mazowieckim a nie w całym kraju????

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby
  • ~mały 21 ponad rok temuocena: 100% 

   to firmy też niech sprawdzają bo większe gówno palą a mandat dla nich 5000 to się będą smiac

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby
  • ~qperNIK 20 ponad rok temuocena: 38% 

   Który to kandydat obiecywał likwidację naciągaczy spod znaku Straży Miejskiej?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby
  • ~cayt-lmarrkech 19 ponad rok temuocena: 80% 

   zima jest pani kierowniczko a jak jest zima to musi byc zimno takie sa odwieczne prawa naturya debiliw sejmikach i biurokretynow w urzedach nie btrakuje

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby
  • ~Gruby 18 ponad rok temuocena: 40% 

   Czekam z niecierpliwością.Zapraszam do siebie ale tylko z wojskiem bo możecie sobie ze mną nie poradzić.Ja palę czym chcę i będę palił.A teraz do dzieła

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 15 wpisy tej osoby
  • ~Anschi 17 ponad rok temuocena: 60% 

   Głupiś jak rzadko. Łazisz, cwaniakujesz tylko pieniędzy nie masz !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby
  • ~DS 16 ponad rok temuocena: 90% 

   Co za burak !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby
  • ~Gruby 15 ponad rok temuocena: 25% 

   EwaO.Bardzo się cieszę że to zrobicie.Jeżeli mnie namierzycie i złożycie mi wizytę u mnie w domu to przekaże kilka tysięcy na SM

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby
  • ~warchoł 14 ponad rok temuocena: 77% 

   A palenie brzozą która mokra też się świetnie pali też nie wolno.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby
  • ~Tadek z dysleksjom 13 ponad rok temuocena: 57% 

   Ale to musi być brzoza z "jedynego świętego miejsca".Ona wtedy nie wydziela trującego smoka i strasz mniejska siem nie przyczepi i ukarze mandatem.Można nią palić w piecach klasy 3 i 4 oraz ZERO.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby
  • ~Obywatel 12 ponad rok temuocena: 87% 

   Najpierw należy zacząć od dystrybutorów paliw stałych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby
  • ~Ekolog 11 ponad rok temuocena: 27% 

   Hahahahah a ja palę wszystkim.. Oponami.. Odpadami.. Śmieciami itd.. Gówno mnie obchodzi jakąś ekologia i cała reszta.. Po mnie to mogą zombi chodzić po świecie.. Co mnie to

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 16 wpisy tej osoby
  • ~Jaro 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Rodzice pozwolili dziecku z pierwszej klasy podstawówki dokładać do pieca? Nieodpowiedzialność!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~ghtfctr 9 ponad rok temu

   Niestety, ale to jest myslenie w wiekszosci polskich domow, stad te ogolone glowki dzieci tak masowo widziane na oddzialach nowotworowych

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~drwal 8 ponad rok temuocena: 67% 

   higrometr żle wbity na zdjeciu - pomiar niewazny . nie chce takich fachowców

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby
  • ~pietro 7 ponad rok temuocena: 93% 

   Sąsiad pali wybitnie rakotwórczymi płytami meblowymi, niestety u mnie nie ma straży gminnej/miejskiej, mogą mu nagwizdać. Miejscowość to Kobyłka pod W-wą

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby
  • ~hans kloss 6 ponad rok temuocena: 100% 

   W Kobyłce pewien restaurator palił tworzywami z demontażu samochodów. Bo akurat jego drugi biznes to szrot był. I przez wiele lat nikt mu nic nie zrobił. Teraz pewnie urzędnicy też nic nie znajdą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby
  • ~Fazi 5 ponad rok temuocena: 91% 

   Nareszcie, zapraszam na Osową Górę. Bedą ręce pełne roboty.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby
  • ~Ptynio 4 ponad rok temuocena: 74% 

   I znów bandziory będą wyłudzać pieniądze od ludzi

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby
  • ~Lill. 3 ponad rok temuocena: 82% 

   Niech mi znajdą w okolicach Brwinowa, odkowy Lesnej suche drewno (nawet w drewutni) jak tam wilgotnosć powietrza w sezonie jesienno zimowym ma ok min 40% na stale

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby
  • ~O. 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Przecież od dawna mogą za to karać. Ktoś kto to pisał powinien znać bardziej przepisy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~ron 1 ponad rok temuocena: 75% 

   ale wiesz ( mułem w komiku )

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.496 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022