REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2020, 11:01 komentarzy 104

  (SK)

  Ryczałt za mieszkanie nie spodobał się mieszkańcom stolicy, więc radni przegłosują dziś opłaty za śmieci uzależnione od zużycia wody. Zdaniem ratusza tak będzie sprawiedliwie, ale już słychać głosy, że zmiana to nic innego jak kolejna duża podwyżka.

  Prawie rok temu, w grudniu 2019 roku, radni miejscy przyjęli ryczałtowy system opłat za śmieci obowiązujący od marca. Jedno mieszkanie to 65 złotych opłaty, domy jednorodzinne płacą 94 złote. To rozwiązanie oburzyło sporą część mieszkańców stolicy, zwłaszcza tych samotnych. Ryczałt jest korzystny dla rodzin z dziećmi, ale dla seniorów i osób mieszkających w jedną lub dwie osoby jest niesprawiedliwy.

  - Nie rozumiem dlaczego ja, emerytka mieszkająca sama, mam płacić tyle samo co czteroosobowa rodzina. Przecież produkuję mniej śmieci, niż oni - oburza się pani Marzena, mieszkanka osiedla Jary.

  Podobne głosy wybrzmiewały m.in. na lutowym spotkaniu prezydenta Trzaskowskiego z mieszkańcami w hali UCSiR.

  Projekt spadł, bo trwała kampania wyborcza

  Władze stolicy zadeklarowały przeanalizowanie innej możliwości rozliczeń - stawki uzależnionej od zużycia wody. Powstał projekt uchwały, nad którą radni mieli głosować w połowie maja, ale sprawa spadła z porządku obrad, bo radni Koalicji Obywatelskiej przestraszyli się tak wysokiej stawki w trakcie kampanii prezydenckiej, w której startował Rafał Trzaskowski. Uchwalono za to wyłączenie z miejskiego systemu odpadów produkowanych przez firmy, licząc, że stawka dla mieszkańców będzie mogła zostać obniżona.

  Nadzieje te był płonne. Dziś radni znów będą rozpatrywać projekt uchwały zmieniającej ryczałt w opłatę uzależnioną od zużycia wody. I znów władze miasta zaproponowały stawkę 12,73 zł opłaty za każdy 1 metr sześcienny zużytej wody. Dokładnie tę samą, co w maju.

  Powód? Rosnący cały czas minus w systemie gospodarowania odpadami. Ursynowski radny KO Maciej Wyszyński, członek komisji ochrony środowiska, nie pozostawia złudzeń: ta stawka nie zostanie przez większość w radzie miasta zmniejszona. Ustawa nakazuje bowiem, że system ma się bilansować, czyli opłaty mają pokrywać koszty.

  - Utrzyma się, bo jest bardzo duży deficyt w gospodarce odpadami, ponad 500 mln złotych. Po zmianie stawek spadnie do ok. 100 mln - mówi radny.

  Dzięki likwidacji ryczałtu deficyt zmniejszy się już w przyszłym roku do "zaledwie" 141 mln złotych. Wg wyliczeń miasta nigdy się jednak nie zbilansuje i co najmniej do 2030 roku będzie wciąż na lekkim minusie.

  Dla większości podwyżka

  Stawka budzi ogromne emocje. 12,73 złotych za każdy metr sześcienny zużytej wody wyliczono na podstawie danych GUS o średnim zużyciu wody przez mieszkańca Warszawy w 2018 roku. Oznacza to, że miasto przyjęło zużycie blisko 4 m. sześc. na mieszkańca w skali miesiąca. Szacunkowo więc, przy tym założeniu, nowe stawki za śmieci od 1 grudnia 2020 mogą wynieść:

  • 1 osoba w mieszkaniu zużywająca 4 m3 wody w miesiącu - 50,92 zł - zyskuje ponad 14 zł
  • 2 osoby zużywające 8 metrów sześc. wody miesięcznie - 101,84 zł - zapłacą więcej o prawie 37 zł
  • 2 rodziców (po 4 m3) plus 2 dzieci (po 2 m3) - 152,76 zł - zapłaca więcej o ponad 87 zł

  Ale podkreślmy - są to szacunki - każdy musi sobie wyliczyć sam nową wysokość opłat, na podstawie zużycia w swoim mieszkaniu lub domu. Informację taką mieszkańcy bloków mają na fakturach rozliczeniowych za czynsz, a właściciele domów - na fakturze od wodociągów. Miasto weźmie pod uwagę średnie miesięczne zużycie wody w ostatnich 6 kolejnych miesiącach przed miesiącem złożenia nowej deklaracji śmieciowej przez wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie czy właścicieli domów jednorodzinnych. Woda (ciepła i zimna razem) liczona będzie wg wskazań głównego wodomierza w nieruchomości. W blokach na lokatorów opłatę wyliczy administracja.

  Biorąc pod uwagę szacunki miasta, nowe zasady naliczania opłat dla większości oznaczają podwyżkę. Oszczędzą tylko osoby samotne (ok. 15 złotych) lub gospodarstwa zużywające bardzo mało wody lub ją mocno oszczędzające. Rodziny trzy, czteroosobowe, które mają przeciętne zużycie wody, zapłacą nawet o 100 proc. więcej. A przecież wprowadzony w marcu ryczałt już był skokową podwyżką.

  Miasto nie dotrzymało obietnicy

  Przeciwko nowej stawce i uchwale w całości głosować będą radni PiS. Radny Michał Szpądrowski z Ursynowa mówi, że miasto nie dotrzymało obietnicy.

  - W trakcie kampanii zdjęło uchwałę, tłumacząc decyzję uchwałą rady w sprawie wyłączenia nieruchomości niezamieszkałych. Argumentowano wtedy, że obniży to koszt funkcjonowania systemu i pomoże ulżyć mieszkańcom. Okazuje się, że stawka, maksymalna możliwa, została utrzymana. Będziemy głosować przeciwko proponowanym uchwałom - deklaruje Szpądrowski.

  Większość w radzie ma jednak Koalicja Obywatelska i sprzeciw PiS niczego nie zmieni. Radnych KO przekonują argumenty władz stolicy o gigantycznym deficycie w systemie, który w obliczu kryzysu gospodarczego i obniżonych dochodów budżetowych trzeba zmniejszyć.

  - Deficyt w gospodarce odpadami komunalnymi wywołany jest skokowym wzrostem kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów w całym kraju - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

  Bo miasto od początku za rosnące stawki obwinia ustawy i rozporządzenia, które wprowadzono w 2016 i w 2019 roku czy drastyczny wzrost o 1000% opłaty środowiskowej w latach 2018-19. Zdaniem urzędników rozwiązania przyjęte przez ustawodawcę doprowadziły do rozregulowania rynku odpadów, za co ostatecznie płacą zwykli obywatele.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 93

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 38
   WKURZONY
  • 33
   BRAK SŁÓW

  104Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Gab 104 ponad rok temu

   Jeżeli ktoś ma studnię głębinową i nie płaci za wodę to za śmieci nie będzie płacił?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bulwers 103 ponad rok temuocena: 0% 

   Oto co nam funduje Don Fekalio. To zwykły skok na kasę - podwyżki uderzą w zdecydowaną większość ludzi. Tylko samotny dziadek kąpiący się raz w tygodniu co sobotę, zapłaci mniej. Wszyscy jeszcze będziecie płakać!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 102 ponad rok temuocena: 67% 

   to pokłosie zmian PIS w sejmie i ustawach. Poczytaj więcej o tym, a nie tylko to, co nadaje TVPiS i inne pisie źródła. W jednym masz rację: samotny dziadek, czyli J.Kaczyński, zapłaci mniej :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 101 ponad rok temuocena: 40% 

   Najlepsze jest to że wszyscy popierający te opłaty nie maja świadomości ile zużywają wody! Jeżeli ktoś myśli że zużywa 2,5m3 miesięcznie to gratuluje rozumu!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zetis 100 ponad rok temuocena: 60% 

   Lykniij cos na uspokojnie, AZX2. Polowa wpisow w tym watku to twoje dzielo. Coz, jako jedyny z wypowiadajacych sie, masz ogrodek, ktory podelwasz sobie woda spozywcza. To luksus, na ktory stac malo kogo. Natomiast nowe wyliczenie oplat za smieci jest uczciwe: duzo ludzi (rodzina, kolonia Ukraincow czy studentow) placi za smieci o wiele wiecej niz jeden czlowiek. Malo tego: biedny, ktory oszczedza wode, placi mniej niz bogaty, ktory pierze z polowa wypelnienia pralki czy wlacza pustawa zmywarke. O podlewaniu ogrodka woda uzdatniona do picia nawet nie wspominam.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 99 ponad rok temuocena: 40% 

   @zetis - poczekaj aż przyjdzie ci rachunek to się zdziwisz. Myślisz że zużywasz 2,5m3 jak podaje gus i miasto? Buahahaha nawet osoby starsze zużywają więcej. Wiec zamiast 15zl/os jak to było przed ostatnia podwyżka zapłacą przynajmniej 30zl. Nie jestem zwolennikiem podziału 65/94 jak to jest teraz ale na pewno tez nie system jak ma być. A na „luksus” jak to nazywasz ciężko zapracowałem i tak mieszkam w domu jednorodzinnym który sam wybudowałem za swoje ciężko zarobione pieniądze i to widać cię boli najbardziej!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 98 ponad rok temuocena: 50% 

   Do Zetis - serio porównujesz rodzinę wieloosobową do "kolonii" Ukraińców albo studentów? W takiej "kolonii" wszyscy to osoby pełnoletnie i najczęściej pracujące, a ja co - mam swoje dzieci do pracy posyłać, by na śmieci zarobiły? Przy dzieciach zużywam więcej wody, ale nie produkuję tyle razy więcej śmieci. Generalnie - jak pisałem, nie jestem przeciwnikiem samego systemu naliczania - uważam, że powinienem płacić więcej, niż samotna emerytka, ale sześciokrotność opłaty? W innych miastach przy identycznych przepisach stawki mogą być niższe nawet o ok 30% (Szczecin), a u nas się nie da? I proszę nie dawać argumentu, że mam 500+. Te pieniądze mają iść na dzieci, a nie firmy śmieciowe i nie są mi darowane, bo płacę duże podatki. Największym problemem nie jest przyjęty system, ale wysokość stawek. A ja uważam, że są zbyt wysokie. I przykładowo - taka emerytka powinna płacić ok 40 zł, a ja ok. 90 - średnia arytmetyczna by wyszła taka sama, jak obecne opłaty po 65 zł. A przy obecnym systemie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 97 ponad rok temuocena: 50% 

   to 120 - 150 zł

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 96 ponad rok temuocena: 67% 

   @Szary Człowiek - nie przetłumaczysz takim jak zetis. Ciekawe tylko jak to będzie u niektórych co tu komentują jak mama przestanie opłacać rachunki będą dzieci itp. idę w zakład że pierwsi wtedy polecą po 500+ a z kranu będą łapać po kropelce do wanny aby oszukać licznik i nie płacić 300zl za śmieci.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mesti 95 ponad rok temuocena: 54% 

   Nowy sposob wyliczania oplaty jest SPAWIEDLIWY. Oczywiscie, bardzo wkurzeni sa ci, ktorzy zerowali na samotnych babciach - babcie placily za ich smieci, wiec bylo git bon. Inna sprawa to wysokosc oplaty. Takie zmiany lepiej zaczynac od nizszej i pelzajaco podnosic. W ostatnich latach w Polsce ceny wszystkiego rosna drastycznie, ale malymi kroczkami i nikt prostestuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 94 ponad rok temuocena: 42% 

   Nie jest sprawiedliwe w żadnym stopniu! Mam ogród który muszę podlewać - ogród nie produkuje odpadów a za skoszoną trawę płacę. Małe dzieci generują więcej prania co wpływa na większe zużycie wody. Czy to generuje dodatkowe odpady? Nie! W domu płace 94zł miesięcznie za wywóz nieczystości które segreguję. Po nowych opłatach ze względu na dzieci i ogród mam płacić ~300zł - czy to wg ciebie jest sprawiedliwe?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zetis 93 ponad rok temuocena: 63% 

   Co do podlewania trawy woda miejska, jest to luksus, na ktory stac nielicznych. Jak juz ci wszystko pieknie urosnie, to gdzie wyrzucasz skoszona trawe, zgrabione liscie, resztki krzewow, opakowania ze srodkow do ochrony rosln, opakowania po nawozach, doniczki po roslinach? Ja mam bardzo maly ogrod. Jednak dwa, trzy razy w roku musze pozyczac przypke, zeby to wszystko wywiezc, a mam raptem tuje, pare krzaczkow, trawnik i torche ozdobnych roslin. Natomiast nasze dzieci generuja ogromna ilosc odpadow. Od pieluch jednorazowych, przez sloiczki, opakowania zabawek, prezentow, jogurciki, soczki, itd.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 92 ponad rok temuocena: 33% 

   @zetis - co Ty za przeproszeniem p...sz - jakbym mógł to bym wykopał studnie głębinową i podlewał ogród ale w miejscowym planie mam zakaz jak mi doprowadza wodociąg. A że mam wodociąg to miasto mnie zmusza do podlewania wodą z wodociągu i muszę za to płacić dodatkowo! Odpady zielone również opłacam za wywóz a część idzie na kompost więc nie potrzebuje żadnej przyczepki aby to wywozić!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zetis 91 ponad rok temuocena: 63% 

   Zaloz sobie zbiornik na deszczowke. Albo w zwiazku z nowymi oplatami oprotestuj odmowe zalozenia studni. Masz teraz podstawe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 90 ponad rok temuocena: 43% 

   @zetis - widać g... wiesz ale piszesz. Miejscowy plan jest prawem miejscowym - zmienić go można tylko sądownie i trwa to kilka lat. Mam wodociąg i z niego będę podlewać bo za to płace. Ale nie mam zamiaru płacić za śmieci jeśli muszę podlewać ogród bo samo miasto mnie zmusza do płacenia w ten sposób.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 89 ponad rok temuocena: 29% 

   Sprawa skierowana do RPO który może zaskarżyć uchwałę - innym doradzam to samo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdf 88 ponad rok temuocena: 45% 

   Przy takich stawkach to koniec z segregacją...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Azx2 87 ponad rok temuocena: 78% 

   Podwyżka o 300%!! Dwójka małych dzieci non stop pranie... świetnie! Ale jak przychodzi co do czego że śmieci nie zostały odebrane to miasto ma to w d... to samo z dostawa kontenerów na śmieci!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 86 ponad rok temuocena: 59% 

   całe szczęście, że te maluchy dostają po "pińcet" plus, więc na śmieci starczy. Czuję się wręcz sponsorem twoich śmieci, bo to z moich podatków, więc nie marudź. Mnie nikt niczego nie sponsoruje,

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 36 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 85 ponad rok temuocena: 47% 

   @jako - w d... mam 500+ bo dwa razy więcej oddaje w podatkach i innych opłatach. twój komentarz że to ty mi coś sponsorujesz jest tak samo chybiony - idę o zakład że płace o wiele większe podatki niż ty.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TylkoPiS 84 ponad rok temuocena: 69% 

   @Azx2: prezio powiedział, że macie 500+, bon turystyczny więc wystarczy na śmieci.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 83 ponad rok temuocena: 66% 

   @Azx2 - ale jakie ma to znaczenie, że płacisz podatki? Dostajesz 2x 500, więc stać Cię by płacić za produkowane śmieci. A skoro płacisz podatki większe niż ja, to zdecydowanie stać cię na zapłacenie za swoje śmieci, więc przestań jęczeć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 82 ponad rok temuocena: 41% 

   Zycie nie polega na tym zeby placic ciagle nowe podatki No moze dla lewactwa tylko. Ale tu pis z po przy wsparciu jako sie scigają non stop o palme pierwszeństwa

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 81 ponad rok temuocena: 86% 

   @xyz - chyba parciu a nie wsparciu :-)) ale tak, w końcu sensownie coś napisałeś, po z pis ładnie się ścigają w tym jak ludzi oskubać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 80 ponad rok temuocena: 50% 

   @jako - a dlaczego ja mam płacić za śmiecie innych? Place już 94zl teraz z wyliczeń wychodzi mi prawie 290zł miesięcznie! Pytam k... za co? Bo ogród muszę podlewać woda mpwik bo mam zakaz wykopania studni?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 79 ponad rok temuocena: 63% 

   @AZX2 - każdy pośredni system ma wady, nikt za nikogo nie powinien płacić, dlatego opłata śmieciowa powinna być ponoszona przez producentów wprowadzających opakowania do środowiska. Ale dopóki tak nie będzie jakiś system musi być. Ja też dostanę po dupie, ale powiązanie z wodą jest bardziej sprawiedliwe niż z lokalem. Przybliża rzeczywiste zużycie śmieci. Są wyjątki, które dostaną odłamkami, ale będzie ich znacznie mniej, niż w przypadku płacenia za lokal. PS. a na wodę do ogródka nie można czasem założyć oddzielnego licznika?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 78 ponad rok temuocena: 57% 

   @jako - czy myślisz że nie mam oddzielnego licznika? Oczywiście że mam ale to nie zmienia nic ponieważ liczą po całym zużyciu. Nie wiem co Cię boli że ktoś ma dzieci i dostaje 500+? Żadna partia tego nie zlikwiduje chociaż jest to debilny pomysł który generuje więcej kosztów niż jest z tego pożytku! Dla porównania moja rodzina generuje miesięcznie: 2 worki plastiku (120l), 2 worki papieru (120l), 1 worek szkła (60l), 1 worek zielonych w sezonie (60l) i kontener 240l zmieszanych. Płaciłem 60zl teraz 94zł a od grudnia 283zł. Zapytam więc wprost - za co k... mam płacić te 300zł? Nie zwiększyła mi się ilość odpadów! A patrząc na np. mieszkańców bloków tam jest 2-3 razy więcej!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ola777 77 ponad rok temuocena: 40% 

   Wyjątkowy debilizm. A dlaczego nie od zużycia prądu, albo minut w abonamencie telefonicznym, lub zużycia transferu internetowego. Ludzie aktywni (biegi, siłownia, itp.) często biorą prysznic, niektórzy lubią się kąpać, bo po to kupili sobie wanny i za większe zużycie wody płacą świadomie wyższe rachunki. Teraz dodatkowo będą karani absurdalnymi stawkami za wywóz śmieci.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 76 ponad rok temuocena: 38% 

   Dokładnie. I jeszcze wprowadzanie tego teraz, w dobie pracy zdalnej, gdzie wszystkie te osoby zuzywają o wiele wiecej wody to zwykłe sukinsyństwo, arogancja i pogarda wobec mieszkańców. Ludzie masowo tracą pracę a Trzaskowski im wystawia srodkowy palec, a 4 ci w 4 bążur.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 75 ponad rok temuocena: 59% 

   @xyz - poproś swoich pisiorów o zmianę ustawy śmieciowej, to będziesz płacił mniej i znowu będziesz mógł się kąpać nawet

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 32 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 74 ponad rok temuocena: 45% 

   Zycie nie konczy sie na pis i po, poszerz sobie chłopcze troszke horyzonty. A PO tez sie przylozylo do ustawy smieciowej w 2013.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 73 ponad rok temuocena: 69% 

   @xyz - zrozum chłopcze, że teraz nie ma już znaczenia kto wprowadzał jakie przepisy. Żyjesz przeszłością, jak każdy typowy pisior. Skoro PiS jest u władzy, to oni mogą zmienić ustawę śmieciową. Dlatego wysyłam cię do nich. Kapujesz chłopcze o szerokich horyzontach? I przestań już skamlać tutaj jak mała dziewczynka.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 72 ponad rok temuocena: 32% 

   Juz ci napisalem ciućmoku, ze w d.. mam pis, po, ciebie zreszta tez z tym wlazeniem bez mydła peowcom, ale widac, ze to lubisz. A historia jest taka, ze to PO wprowadziło monopol i teraz to jedyny odbiorca dyktuje ceny miastu. Dotarło kapuściany łbie? To wracaj do lekcji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 71 ponad rok temuocena: 0% 

   @xyz - niby wsiurze masz takie horyzonty, a od razu uważasz, że jak ktoś jest przeciwko pis to musi być za po. Masz tępy ciasny mózg wyprany przez nazioli i uważasz się za wyrocznię. Jak masz tak ciasny horyzont to sięgnij poza niego. Pozdrawiam znad zeszytu - tobie również kilka klas ponad podstawówkę by się przydało. Świat na stodole ojca się nie kończy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 70 ponad rok temuocena: 100% 

   @jako - buraku tylko potrafisz obrażać innych - zero argumentów. Widać z kogo wioska wychodzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 69 ponad rok temu

   Czytałem jajko o takich jak ty. Freud albo Jung. Wg nich wypisywac takie pierdoły w necie, to trzeba miec w ch.j nudne i z.. ane życie. Pogrzeb głębiej, moze w koncu znajdziesz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stryj 68 ponad rok temuocena: 71% 

   Nie do końca chyba rozumiem. To będzie liczone wg licznika w moim mieszkaniu czy wg prognozy którą wystawia spółdzielnia. Liczniki mam spisywane raz na rok więc jak wylicza średnią z ostatnich 6 miesięcy?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mesti 67 ponad rok temu

   Wylicza ci srednia z 12 miesiecy co w sumie bedzie dokladniejsze.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swojnick 66 ponad rok temuocena: 74% 

   Co rozwiązanie to gorzej. Potrzebny jest strajk mieszkańców by przywołać władze do porządku. Sugeruję każdego dnia niech każdy mieszkaniec podrzuci worek śmieci pod swój urząd dzielnicy, urząd miasta lub Sejm. Każdego dnia, bez wyjątku, czy babcia z pieskiem, dziecko z plecakiem, czy pan z teczką. Dzień w dzień, niech każdy podrzuca im te śmierdzące śmieci a la Neapol. Na akcje WOŚP Polacy potrafią się skrzyknąć (i słusznie), a tu chodzi tylko o jedno miasto. Większość ludzi korzysta z mediów społecznościowych, niech przysłużą się czemuż pożytecznemu. A przy następnych wyborach, parlamentarnych jak i samorządowych sugeruję przestać wybierać te same partie. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego nadal głosuje na PiS, PO, PSL, SDL.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 65 ponad rok temuocena: 30% 

   Do Swojnick - twoja propozycja jak powinno rozliczać się śmieci? (propozycja systemu a nie stawek)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 64 ponad rok temuocena: 78% 

   Jedyny sprawiedliwy system, to doliczanie opłaty śmieciowej do ceny każdego produktu, czyli kupując produkt płacisz za odbiór odpadu, najczęściej opakowania. Opłata mogłaby być zróżnicowana w zależności od rodzaju opakowania, gabarytów, itp. Inny system, to ważenie śmieci, tak jak jest w Niemczech, lub od liczby/pojemności rzeczywiście odebranych pojemników przez śmieciarkę. Powiązanie opłaty ze zużyciem wody to jakiś absurd. Równie dobrze można to powiązać ze zużyciem prądu albo transferu internetu. Nigdzie na świecie nie ma takich absurdów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mesti 63 ponad rok temu

   Alf, ja na wlasnej skorze doswiadczylem wazenia smieci. Jak to wyglada? Sa trzy smietniki na kazde gospodarstwo domowe. Jeden wazony, dwa kontrolowane czy dobrze segregujesz. Wszystkie zamykane na kluczyk, oczywiscie. W polskich warunkach trzeba piec smietnikow na kazde gospodarstwo, bo mamy piec frakcji, Niemcy trzy. Piec kublow na kazde mieszkanie pod kazdym blokiem. Widzisz to?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~H2O 62 ponad rok temuocena: 47% 

   Każdy na system patrzy z własnego punktu widzenia. Jesteśmy samolubni, egoistyczni, nie potrafimy ocenić go jako całości. Dziś singiel jest za opłata od wody. Jutro gdy będzie miał rodzine - za stałym ryczałtem. Posiadacz dużego mieszkania będzie przeciw opłacie od m2 powierzchni. Ktoś kto zaniża ilość osób jest za opłata od ilości osób - płacić dalej będzie za jedną. A stawki? Podziękuje sejmowej większości pisowskiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 61 ponad rok temuocena: 46% 

   No tak. Pan ładny podpisal, ale sie nie usmiechal, on jest jak zwykle niewinny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazur 60 ponad rok temuocena: 46% 

   Głupota H2O poraża. Ciekawe dlaczego w innych miastach nie ma podwyżek lub są minimalne? Wywóz szlamu z Czajki do innych miejscowości w Polsce kosztuje, dodatkowo władze Warszawy nie wybudowały spalarni śmieci, choć należało to zrobić i był na to czas oraz pieniądze w zasięgu ręki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covidsrovid 59 ponad rok temuocena: 54% 

   I bardzo dobrze. Wreszcie samotni nie będą sponsorować wywozu śmieci rodzinom.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 58 ponad rok temuocena: 38% 

   Pora wprowadzić bykowe, oby jak najwyższe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covidsrovid 57 ponad rok temuocena: 58% 

   Do Xyz A nie miesci ci się w łepetynie, że ktoś może mieć już dzieci odchowane i nie ma ochoty sponsorować młodych dzieciatych? Myśmy dzieci wychowywali bez pincetów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 56 ponad rok temuocena: 37% 

   Te, srovid, a abonament za tv tez placisz od osoby? A u kablówke? A ubezpieczenie mieszkania? A moze ty wiecej zuzywasz smieci, niz ta rodzina - i moze ty tez myjesz zęby w wodzie po pierogach a do smietnika latasz trzy razy dziennie, co?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pipiripi 55 ponad rok temuocena: 67% 

   I co debile? Wasze ego syte? Głosujecie na tę sama ekipę od półtora dekady i macie, co macie. Gó**niany park fontann i coraz wyższe koszty życia z powodu idiotyzmów waszych przedstawicieli.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabotyn 54 ponad rok temuocena: 50% 

   Co to jest "półtora dekady" ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 53 ponad rok temuocena: 46% 

   Dla krytykantów: jeśli nie od zużycia wody, to jaki system proponujesz? Ale ma być łatwo mierzalny, tani w obsłudze, bez możliwości kombinowania i zaniżania. I nie mówimy tu o stawce! Wg mnie stawka od 1m2 wody powinna być obniżona by 2-osobowe gosp. domowe płaciło około 50-65 PLN. Mało tego: powinien być wybór - domyślnie płacisz za śmieci od zużycia wody, ale (jeśli Was dużo, jeśli dużo zużywasz wody), możesz zawnioskować i masz ryczałt - oczywiście dużo wyższy niż te 50-65 Pln, np. 150,- (ale na stałe)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 52 ponad rok temuocena: 38% 

   Woda nie generuje smieci. Moze sie nie myc i smiecic duzo. Mozesz sie kapac dwa razy dziennie a smieci prawie w ogole nie zuzywac. Co ma piernik do wiatraka!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 51 ponad rok temuocena: 57% 

   Xyz - twoja propozycja?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 50 ponad rok temuocena: 29% 

   Moje rady kosztują. Za darmo to mozna w morde dostac

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 49 ponad rok temuocena: 83% 

   wiele domów w tym mój ma swoje ujecie wody. Nie mam licznika. Nie wiem jak w blokach ale chyba nie ma licznika w każdym lokalu. To jest zwykły skok na kasę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PIK 48 ponad rok temuocena: 73% 

   Prosty system, do ceny produktu należy doliczyć opłatę śmieciową, albo opłaty od liczby mieszkańców z obowiązkowym meldunkiem i wysoką karą za brak meldunku, tak jak w Niemczech czy Norwegii.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 47 ponad rok temuocena: 57% 

   Xyz - ubawiłeś mnie. To nie pisz już czasem nic jeśli to kosztuje :-)))))

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 46 ponad rok temuocena: 26% 

   A to niby dlaczego? Jest armia urzednikow, chyba za cos biora pieniadze, co? A jak ktos chce ode mnie rozwiązania, to prosze bardzo, chetnie sie podejme jako dobra firma konsultingowa, a nie instytucja charytatywna.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 45 ponad rok temuocena: 67% 

   Xyz - nie, nikt od ciebie rozwiązania nie chce :-) I to jest w tym wszystkim najlepsze, że żyjesz w jakiejś paranoi swojej specjalizacji. To jest forum, gdzie wymienia się uwagi, pomysły, komentuje. Nie za pieniądze. Także prosimy - nie zdradzaj absolutnie nic ze swoich genialnych, wyjątkowych, jakże drogich i cennych przemyśleń.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 44 ponad rok temuocena: 45% 

   System opłaty za śmieci jest sprawiedliwy. Ale opłatę trzeba tak skalkulować by srednio gosp. domowe płaciło 65 pln. Samotna osoba zapłaci mniej, duza rodzina - więcej. Ale tez zwykle mniej/więcej wody zużywają i tym samym raczej mniej/więcej śmiecą. Zużycie wody i prądu jest jakimś miernikiem bytności w miejscu zamieszkania. Zwracam przy okazji na to, by zmiany, system i komentarze nie oceniać na zasadzie „to mi się nie opłaci, będę płacił więcej, wiec to głupie” ale z punktu widzenia racjonalności, łatwości mierzenia i nieuchronności.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 43 ponad rok temuocena: 70% 

   Co do zasady - zgoda. Co do kalkulacji - nie. Skąd założenie, że jeśli zużywam trzy razy więcej wody, to zużywam też trzy razy więcej śmieci? Ale załóżmy, że nie mamy żadnych badań korelacji śmieci do wody i przyjmujemy taką zasadę. jak pisałem we wcześniejszym moim poście, przed podwyżkami płaciłem, jak kolega z pracy, 65 zł. Po podwyżkach (dla mnie) on będzie płacił ok. 50 zł, ja - 200 do 250 zł. No to średnia wychodzi dla nas 125 - 150 zł. Jakoś w tym momencie przestaję widzieć sprawiedliwość, tylko widzę skok na kasę. Moim zdaniem kolega powinien płacić 40 zł, a ja 90 zł. I wtedy byłoby to dużo bliższe sprawiedliwości, niż jest teraz...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 42 ponad rok temuocena: 50% 

   Czyli zgadzasz się ze od zużycia wody jest ok. Ja tez. Kwestia tylko stawek. Ale tu system musi się samofinansować. Wiec zmiana stawek to konieczna zmiana przepisów, a te w rękach Pisu (nawet się zrymowało).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 41 ponad rok temuocena: 50% 

   do Natolin44 - częściowo się zgadzamy. Ale co to znaczy, że system musi się samofinansować? Bo firmy wywożące śmieci zaśpiewały takie, a nie inne stawki? Może należałoby dopuścić więcej firm do rynku, by zadziałała konkurencja? Bo niby dlaczego w innych dużych miastach przy tych samych przepisach stawki mogą być niższe nawet o 30%?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olaf 40 ponad rok temuocena: 86% 

   Bez limitu, proponowany system jest skrajnie niesprawiedliwy. Rozwiązanie powinno być takie np. płacisz za m3 12 zł, ale maksymalnie 80 zł./lokal/dom.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 39 ponad rok temuocena: 60% 

   Stary Człowiek - wczytaj się w przepisy. PiS tak zmienił ustawy, że wiele firm wycofało się z obsługi śmieci. Nie było w stanie spełnić warunków. Może warto zapytać dlaczego? Do tego wzrost opłat za składowanie itp. Zostały duże firmy które mogą dyktować warunki. Nikt przecież nie będzie do Twoich i moich śmieci dopłacał. No chyba ze Premier Pinokio obieca i coś rzuci - ale to już u źródła zapytaj :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 38 ponad rok temuocena: 89% 

   @Natolin44 - mylisz się. Przeczytaj ustawę. W Warszawie dziwnie na przetargu staje zazwyczaj jedna firma w kilku dzielnicach a w następnych kolejna. Zbieg okoliczności? Nie sądzę. To po pierwsze. Po drugie Warszawa nie dopuszcza innych oferentów do przetargów więc mamy co mamy. Po trzecie - od prawie roku nie mogę się doprosić o dostawę kontenerów do domu a miasto ma to po prostu w d... pomimo tego że o 50% zwiększyli mi opłaty. Chcąc kupić samemu suez napisał mi że z innych kontenerów niż ich oznaczone nie odbiorą! Po czwarte - obecna podwyżka podniesie mi opłatę o 300% w stosunku do już podniesionej o 50%. Czy ja nagle zacząłem produkować więcej śmieci?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 37 ponad rok temuocena: 29% 

   Dokladnie AZX. Ten monopol został wprowadzony w 2013 roku za rzadów...platformy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~werw 36 ponad rok temuocena: 21% 

   Guzik, a nie sprawiedliwy, zwłaszcza jak teraz wiekszośc osób pracuje na zdalnym .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 35 ponad rok temuocena: 80% 

   @xyz - mam gdzieś kto go wprowadził. Żadna z głównych partii nie jest święta ale to co teraz robią w Warszawie to jest kuriozum!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~F.y. 34 ponad rok temuocena: 46% 

   Zwykłe s.urwysyństwo i tyle. Dalej głosujcie na tego dyletanta. Brawo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 33 ponad rok temuocena: 68% 

   Dokładnie, nie głosować na ten PIS bo on większością głosów wprowadził takie a nie inne przepisy gospodarowania odpadami i spuścił wszystko na samorządy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 32 ponad rok temuocena: 30% 

   Placą ci natoliniak za to chamskie lobbowanie?? Wiec juz nie prdol, ze to PO takie cacy, bo w 2013 roku to oni rzadzili i wprowadzili monopol. Jedni i drudzy sa siebie warci.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 31 ponad rok temuocena: 18% 

   skąd te głąby będą wiedziały ile osób mieszka w lokalu/ domu?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 30 ponad rok temuocena: 53% 

   Właśnie dlatego nie od ilości osób a os ilości wody. Nie na cię, nie zużywasz wody, nie śmiecisz. Jesteś w kilka osób, raczej więcej zużywasz wody, zwykle tez więcej produkujesz śmieci. System łatwy w liczeniu, opłatę doda się do ceny m2. Tam gdzie brak liczników, pewnie spora opłata ryczałtowa zachęcająca do założenia wodomierzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 29 ponad rok temuocena: 20% 

   Kolejny raz. Woda nie generuje smieci. Ten system promuje brudasow generujacych duzo smieci, a uderza w aktywne osoby dbające o higiene, czy kilkuosobowe rodziny generujace smieci mało.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 28 ponad rok temuocena: 29% 

   A będzie jakaś górna granica takiej opłaty bo jak ktoś ma dużą rodzinę to zapłaci nawet 500zł/mc ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chochoł 27 ponad rok temuocena: 27% 

   A dlaczego miałaby być? Covid a tu zachęcają by nie zużywać wody. Bo woda śmieci. A stawki bandyckie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covidsrovid 26 ponad rok temuocena: 75% 

   Masz pińcet plus i inne zapomogi. Może pora wziąć za siebie i swoją rodzinę odpowiedzialność, a nie tylko daj, daj, daj.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 25 ponad rok temuocena: 23% 

   do ~covidsrovid: 500+ jest na dzieci, a nie na dofinansowanie firm wywożących śmieci. W mojej sytuacji - z żadnych zapomóg nie korzystam, a 500+ jest dla mnie, stosując retorykę niektórych osób nie będących entuzjastami rodzin wielodzietnych, jedynie niewielką rekompensatą za pobieranie ode mnie dużych podatków, również w produktach dla dzieci. Będziesz miał dzieci, to zrozumiesz, dlaczego ponadtrzykrotne podwyższenie opłaty za śmieci dla rodzin wielodzietnych nie do końca jest sprawiedliwe. I dla wyjaśnienia - nie chodzi o system, ale o przyjęte stawki w Warszawie, o czym piszę we wcześniejszych postach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Józia 24 ponad rok temuocena: 100% 

   Szary człowieku, podatki płacisz nie tylko Ty. 500 plus ma być dla Ciebie i dzieci, a nie firm śmieciowych. A moja wypracowana przez lata pracy emerytura ma iść na firmy śmieciowe? Chyba jest jasne, że wielodzietna rodzina produkuje więcej śmieci niż samotny człowiek, wiec niech za to płaci.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 23 ponad rok temuocena: 100% 

   Do Józi: Ależ ja nie postuluję, bym płacił tyle, co Ty. Poczytaj inne moje posty - nie jestem przeciwko zasadom naliczania, tylko przyjętym stawkom. Mam ok. 300% podwyżkę, gdy Ty masz pewnie obniżkę. W innych miastach stawki potrafią być niższe o ok. 30%. Czemu u nas się nie da? I jak rozumiem, takie dowalenie opłat za śmieci to takie odegranie się za to, że rodziny z dziećmi dostają 500+? W myśl zasady - ja nie dostaję, to niech innym zabiorą? Super, modlitwa Polaka z dnia Świra wciąż aktualna...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 22 ponad rok temuocena: 60% 

   Już to kiedyś pisałem na forum, jak ktoś pamięta komunę nie musi czytać dalej. Sprawa śmieci to taki PRL w pigułce, miało być coraz lepiej a było coraz gorzej i drożej. A, i jeszcze władza szczuła ludzi na siebie, że byłoby super ale społeczeństwo nie takie. Wczoraj czy przedwczoraj był artykuł o miłym panu, co [...] sąsiadów że źle sortują, zobaczcie ile zebrał "lajków".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chochoł 21 ponad rok temuocena: 67% 

   To nie PRL tylko Polska w pigułce. Ta obecną przede wszystkim.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 20 ponad rok temuocena: 100% 

   śmieci powinno miasto wywozić za cząstkę podatku VAT - bez zakupów nie ma śmieci

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 19 ponad rok temuocena: 86% 

   Już widzę, jak mieszkańcy będą segregować odpady. W moim przypadku będzie to wzrost > 100 %, to po cholerę mam się męczyć i segregować ? Nikt nie wzoruje się na modelu skandynawskim, bo po co ? Najlepiej być bezmózgim radnym ! Szkoda atramentu na kretynów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatyn 18 ponad rok temuocena: 100% 

   Przestaną segregować - to pewne!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 17 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie skrytykuję :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chochoł 16 ponad rok temuocena: 83% 

   Czyżby przestała obowiązywać sankcja podwyżki opłaty za niesortowanie o 100 procent? Chyba nie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PS 15 ponad rok temuocena: 93% 

   Kolejny podatek by zbilansiwac przejadane pieniadze. Jak to mozliwe ze Szczecin ma wyliczona stawke od zuzycia wody 7.5zl za m3 (kazdy moze sprawdzic stawki sa jawne) a tutaj prawie dwa razy tyle. Gratulacje dla wladz miasta, jestescie perfekcyjni w wysysaniu z ludzi kasy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 14 ponad rok temuocena: 100% 

   zwiększyć konkurencję na rynku odbiorców śmieci a ceny od razu spadną, ale wtedy cała mafia śmieciowa straci monopol....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 13 ponad rok temuocena: 87% 

   Widzę, że pan Trzaskowski postanowił chyba odpuścić sobie tworzenie szalupy ratunkowej dla dzisiejszej, mocno operetkowej opozycji. Po tym numerze szanse tej jego partii widzę marnie. Bo jak to wygląda? Startuję w wyborach, to wstrzymam opresyjne opłaty, ale jak je przerżnąłem, to już hulaj dusza? Do tego najmocniej walnie w swoich potencjalnych wyborców, czyli klasyczną "klasę średnią 2+2". Bo właśnie tacy ludzie najbardziej oberwą po kieszeni. Nie emeryci, którzy i tak głosują na PiS. No, za to teraz będzie "sprawiedliwie". Niech no się na świecie skończy covidowe szaleństwo, to wszelkiej maści rządzący, zarówno ci z PiS-u jak i wszelkich partii platformopodobnych zbiorą żniwo. W postaci kolejnej fali emigracji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 12 ponad rok temuocena: 75% 

   Irfy: nie będzie żadnej nowej partii Trzaskowskiego. W alternatywnej rzeczywistości (pozostawienie Kidawy-Błońskiej w wyborach, na pewne pożarcie przez Dudę i wtedy wchodzi Trzaskowski cały na biało ogłaszając nowe rozdanie na opozycji) to tak. Ale Trzaskowski już się nie odklei od PO, może go wystawią w 2025, chociaż do tego czasu pewnie załapie jakąś fuchę w UE, zresztą Jackowskim nie jestem:)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~as 11 ponad rok temuocena: 89% 

   ludzie chyba gołym okiem widać z powyższych szacunków, że globalnie będzie to straaaaszna podwyżka. I o to chodzi panu Czaskowskiemu, żeby znów wydoić ludzi-pod pretekstem niesprawiedliwości. Oczywiście obecna stawka jest niesprawiedliwa dla osób samotnych, ale dlaczego cena za metr śmieci ma być aż tak wysoka???? Nie może samotna babcia płacić za śmieci 30 zł, a rodzina 90 ??? Przecież to jest nienormalne żeby dwie myjące się osoby musiały płacić za śmieci sto kilkadziesiąt złotych!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mareczek 10 ponad rok temu

   System w miarę sprawiedliwy. Lepszy niż ryczałt, ale stawka złodziejska. W tej sprawie należy rozpocząć protesty. Chyba ludzie śpią i nie ogarniają co ich czeka. 200 zł i więcej za segregowanie miesięcznie. Jak nie segregujesz to 400 zł. Trzaskowski albo się poczuł za pewnie, albo budżet jest w takim stanie, że nie ma wyjścia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pora 9 ponad rok temuocena: 30% 

   Wg zużycia wody będzie ok, ale co jak ktoś zrobi sobie "lewe" podłączenie i zamiast zużycia na 12 wynajmujących będzie 1m3 na m-c?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatczyk 8 ponad rok temuocena: 88% 

   A co będzie jak ktoś zrobi "lewe" podłączenie do gazu albo do prądu? Kara będzie, to wie nawet dziecko.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sunn 7 ponad rok temuocena: 64% 

   cieżko znaleźć dobre rozwiazanie, np. w jednym z mieszkań okolo 65metrów mieszka 7 osob wynajmujacych, wiec ile maja placic? chyba zuzycie wody bedzie miarodajne i jest ok, bo placili 65zl miesieczne tyle co sama babcia w kawalerce mieszkajaca. Inny sposob w zalezności od osob zameldowanych sie nie sprawdzi bo np. w tym mieszkaniu 65 metrowym 7 osob mieszka a nikt nie jest zameldowany a śmieci duzo produkuja. Sprawiedliwe to moze będzie od ilosci zużytej wody bo innego sposobu bardziej realnego nie ma.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 6 ponad rok temuocena: 88% 

   Mam żonę i czwórkę dzieci. Mój kolega z pracy jest bezdzietnym kawalerem. Obaj płaciliśmy po 65 zł za śmieci i sam mu mówiłem, że zgadza się - nie jest to sprawiedliwe. On powinien płacić dużo mniej. Obecnie za miesiąc on będzie płacił 50 zł, ja - ok 200-250 zł. Trzykrotny wzrost to nie jest jednak to, czego oczekiwałem. I bardzo proszę nie pisać mi o 500+ - czwórkę dzieciaków miałem, zanim ono weszło w życie, a poza tym z założenia miało służyć dzieciom, a nie firmom wywożącym śmieci. I nie chodzi mi o zasadę naliczania opłat, tylko o wysokość składki (vide - Szczecin). Bardzo jestem ciekaw, czym jeszcze miasto zachęci mnie, bym np. chciał głosować na formację, z której wywodzi się pan prezydent. I jeszcze ciekawią mnie dwie rzeczy. Wskazania będą brane z głównego wodomierza? Tzn. sąsiad podlewający kwiatki w ogródku na parterze będzie brany do średniej określającej moje zużycie wody?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 5 ponad rok temuocena: 75% 

   I druga rzecz - dlaczego nie musiałem płacić za wywóz segregowanych śmieci, gdy mieszkałem w Niemczech, a tutaj muszę płacić coraz więcej...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 4 ponad rok temuocena: 100% 

   *składki = stawki

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 3 ponad rok temu

   A przy PIT to nie jest rozwiązanie ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mareczek 2 ponad rok temu

   @szaryczłowiek Tu jest Polska i będziesz płacić coraz więcej. Trzaskowski już Ci przecież wytłumaczył, że to wina PiSu. Dziwne tylko, że jakoś w innych miastach stawki już po podwyżkach są 2 lub więcej razy mniejsze. Także dalej głosować na kandydatów partyjnych zamiast na ludzi w miarę niezależnych od jakichkolwiek partii. Pogratulować Warszawiakom rozumu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POWARIOWALI 1 ponad rok temuocena: 30% 

   Cóż. W zasadzie to skąd będą wiedzieć ile ja wody zużywam? Będą oświadczenia? Bo nie mogą dostać mojego zużycia wody od wodociągów chyba? Na oswiadczeniu to ja wody zużywam 2 m3 na 40 Ukraińców w 1 pokoju i co mi zrobicie?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3348 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023