REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2021, 12:35 komentarzy 57

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Burmistrz Kempa i wiceprezydent Michał Olszewski podczas warsztatów w ratuszu, na których powstała koncepcja Parku nad POW - wrzesień 2016 rok

  Burmistrz Kempa i wiceprezydent Michał Olszewski podczas warsztatów w ratuszu, na których powstała koncepcja Parku nad POW - wrzesień 2016 rok (SK)

  Na razie tylko dużo drzew, krzewów, alejki, ławki i ścieżka rowerowa. Za trzy lata ma być gotowy pierwszy etap Parku nad tunelem POW na Ursynowie. Zarząd Zieleni przedstawił wreszcie konkrety tej inwestycji. Wiele zależy od terminu zakończenia budowy tunelu oraz porozumienia miasta z drogowcami.

  To ma być warszawski odpowiednik "High Line Park" w Nowym Jorku - ciągnącego się kilometrami parku wybudowanego na śladzie dawnej linii kolejowej. Na Ursynowie kolei nie ma, powstaje za to liczący 2,3 km tunel trasy ekspresowej S2. To właśnie nad nim ma powstać unikatowy w skali kraju park linearny - wizytówka Ursynowa i stolicy.

  Cztery lata bez konkretów

  Pierwszą koncepcję parku z udziałem mieszkańców powstała we wrześniu 2016 roku w ursynowskim ratuszu podczas warsztatów Charrette. Zespół architekt Katarzyny Łowickiej przedstawił wówczas ideę parku z pawilonami społecznymi, zadaszonym bazarkiem, boiskiem i wrotkowiskiem, placami zabaw, punktem widokowym oraz placem miejskim przy alei KEN. Zadbano również o parkingi i ścieżkę rowerową. Znakiem rozpoznawczym parku miała być wijąca się jak wstęga główna alejka z pergolami, fontanna i rzeźby kojarzące się z Ursynowem.

  WIZUALIZACJA PARKU NAD POW WG KONCEPCJI ARCH. K. ŁOWICKIEJ Z 2016 ROKU - źródło: urząd dzielnicy


  Przez cztery kolejne lata niewiele się działo. Ale też park czeka przede wszystkim na zakończenie budowy ursynowskiego odcinka trasy S2 schowanej w tunelu.

  - Prawda jest taka, że jako miasto i dzielnica swoją szansę przespaliśmy w roku 2013 roku i wcześniej, gdy były tworzone założenia projektowe odcinka POW. Gdyby dzielnica domagała się tego, aby w ramach realizacji POW, w trybie zagospodarowania zieleni, to drogowcy wykonali park, po zakończeniu budowy już byśmy go mieli. Zapłaciłby skarb państwa - mówi burmistrz Robert Kempa.

  W 2016 roku Kempa obiecał, że "zrobi wszystko", aby park nad POW powstał i uważał go nawet za największe wyzwanie swoich rządów. Przekonał władze stolicy, by przeznaczyły pierwsze 10 mln złotych na inwestycję, choć szacunkowe wyliczenia mówiły o kosztach w wysokości 66 milionów. Próbowano dogadać się z wykonawcą POW, aby zrezygnował z odtwarzania nawierzchni nad tunelem do stanu pierwotnego i podszykował ją pod plany miasta. Nieskutecznie. Burmistrza krytykowała za to opozycja.

  W środę po południu Zarząd Zieleni na internetowym posiedzeniu Komisji Architektury i Ochrony Środowiska przedstawił wreszcie konkrety. Już pierwsza zapowiedź sugeruje, że nowy park urodzi się w bólach.

  - Będziemy musieli cały teren przeprojektować i przebudować, ziemię wymienić na bardziej urodzajną. To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców oraz miasta, ale nie udało się niestety pogodzić tych interesów. Musimy rozpocząć pracę od podstaw. Wymienić wszystko i zacząć od podstaw - powtarzała z-ca dyr. Zarządu Zieleni Kamila Nowocin.

  Park nie powstanie od razu

  Miasto postanowiło realizować park etapami. W pierwszym - wykonane ma być wszystko to, na co pozwalają przepisy drogowe. Pewnym paradoksem jest to, że obecnie teren nad tunelem (od budynku do budynku) to jeden szeroki na 150 metrów pas drogowy. A - zgodnie z prawem - nie wolno w jego obrębie budować większych obiektów.

  - Były już bogate projekty parków linearnych w stolicy, a na finiszu okazywało się, że jest pas drogowy i nie możemy otrzymać uzgodnień na te pomysły, więc trzeba z nich rezygnować - mówiła Kamila Nowocin. Dlatego Zarząd Zieleni skupił się na razie na tym, co można robić: na projektowaniu nasadzeń drzew i krzewów oraz wyznaczeniu alejek.

  - Pracujemy z GDDKiA i miejskim biurem mobilności nad tym, aby teren od budynków do budynków przestał pełnić rolę pasa drogowego i wówczas w drugim etapie wszystkie pozostałe elementy z koncepcji będziemy realizować - zapewniał szef zarząd dzielnicy.

  Teraz miasto czeka na zawarcie porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, które określi na jakich zasadach stolica przejmie teren nad POW. Kluczowe znaczenie dla projektu ma - co oczywiste - zakończenie budowy tunelu.

  - Liczę, że GDDKiA w miarę szybko poda realne terminy opóźnień, abyśmy wiedzieli na czym stoimy. By nie było sytuacji, że pracownia projektowa utknie i będzie musiała czekać na dokumentację powykonawczą, bo wówczas realizacja parku się opóźni - tłumaczył burmistrz.

  powyżej: architekt Katarzyna Łowicka, autorka pierwotnej koncepcji Parku nad POW - wrzesień 2016 r.

  Zgodnie z harmonogramem przedstawionym w środę przez Zarząd Zieleni po zaprojektowaniu parku, w pierwszym etapie, do 2024 roku nad tunelem ma zostać posadzonych ok. 700 drzew, 28 tys. m.kw. krzewów, będą łąki kwietne, trawniki i byliny. Ponadto: 150 ławek, 90 koszy na śmieci, nawierzchnia mineralna oraz betonowa, a także - najdroższy element - fontanna w posadzce, na wysokości alei KEN. Koszt tej zielonej części parku - 15,2 mln złotych.

  W zmienionej przez Zarząd Zieleni koncepcji pozostawiono miejsce na takie elementy jak ścieżka rowerowa, pawilony, place zabaw, obiekty sportowe czy bazarek, za które odpowiadać będą inne miejskie instytucje i które powstaną już po 2024 roku.

  Co się zmieni? "Bazarek w tym samym miejscu"

  Wiele pomysłów z koncepcji arch. Katarzyny Łowickiej z 2016 roku nie przetrwa próby czasu i uwarunkowań technicznych.

  - GDDKiA dawała do zrozumienia, że nie dopuści do budowy wzniesień, jakie zaplanowała Katarzyna Łowicka. Zniwelowaliśmy te wzniesienia, obsadziliśmy te miejsca roślinami - mówi Kamila Nowocin, z-ca dyrektora Zarządu Zieleni. Zniknęły też płynące strumyki, których bez uzdatniania wody nie można wprowadzić.

  - Pięknie się rysują, ale trudno je utrzymać w dobrym stanie. Zastąpiliśmy je zielenią - tłumaczyła dyrektorka. Pozostaną za to liczne i nieduże niecki retencyjne.

  Na odcinku parku między Pileckiego a Stryjeńskich wielu zmian nie będzie - zaplanowano tam parkingi z zielenią dla osiedla Kazury oraz ścieżkę rowerową. Przy ulicy będzie dużo nasadzeń. 

  Między Stryjeńskich a Braci Wagów zlikwidowano wzniesienia i elementy wodne, pozostawiono miejsce na planowane pawilony. Między Braci Wagów a aleją KEN pozostawiono rezerwę terenu pod przyszły bazarek, który będzie dużo mniejszy, niż przed przeprowadzką. Wg wyliczeń ZZW - zajmie powierzchnię ok. 4,8 tys. metrów kwadratowych, a więc mniej więcej tyle, ile dziś w miejscu pętli autobusowej przy Polaka. Jego koncepcję miasto opracuje po konsultacjach z kupcami, docelowo targowisko będzie zarządzane nie przez stowarzyszenie handlowców, ale przez jednostkę miejską.

  - Musimy wyegzekwować to, aby bazarek nie naruszał zieleni i abyśmy nie mieli scen, których obecnie doświadczamy, a więc musimy pomyśleć o bilansie miejsc parkingowych - mówi burmistrz, który zapowiada, że jeśli uda się zawrzeć w marcu porozumienie z GDDKiA, to wiosną mieszkańcy zostaną zaproszeni do dyskusji na temat kształtu targowiska.

  - Będziemy rozmawiać o rozwiązaniach realnych, a nie wizjach - podkreślał Robert Kempa. Wykluczył przeniesienie bazarku na teren bliżej ul. Rosoła, co proponował niedawno radny Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.

  Wrotkowisko - tak. Reszta - po konsultacjach

  Plac miejski przy alei KEN pozostał w nowej koncepcji, ale nieco zmniejszony. Zamiast podłoża z elementów naturalnych zrobiono trawiastą nawierzchnię między drzewami. Na placu była zaprojektowana fontanna posadzkowa. - Chcemy ją wybudować - zapewniała dyrektor Nowocin.

  Dalej, na odcinku między KEN a Lanciego, zniknęły wzniesienia i elementy wodne. Koncepcja Katarzyny Łowickiej pozostanie niewzruszona między następnymi przecznicami, gdzie mają powstać obiekty sportowo-rekreacyjne. Architekt i mieszkańcy proponowali tam boisko do koszykówki oraz wrotkowsko. Co do tego pierwszego wątpliwości ma burmistrz, bo przy ul. Mandarynki i przy ul. Szolca-Rogozińskiego są już takie boiska. Decyzje mają zostać podjęte po kolejnych konsultacjach społecznych. Za budowę części sportowej ma być odpowiedzialna jednostka miejska lub dzielnica. Obiekty te powstaną dopiero w drugim etapie, a więc po 2024 roku.

  Zmieniła się też wizja parku na odcinku między ul. Rosoła a ul. Nowoursynowską. Tu - jak wszędzie - zniknęły strumyki, zlikwidowano wzniesienia z lunetą i zjeżdżalnią. Pozostaną wały ziemne, które usypało już Astaldi. Zaplanowany przez arch. Łowicką pawilon z platformą widokową zastąpiony ma zostać przez podest.

  Na posiedzeniu komisji Zarząd Zieleni podał wstępny harmonogram inwestycji. Jeśli w marcu uda się podpisać porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad określające kto, czym zarządza, to w kwietniu tego roku może zostać ogłoszony przetarg na projekt budowlano-wykonawczy Parku nad POW. We wrześniu natomiast mogłoby ruszyć samo projektowanie, które ma potrwać aż 18 miesięcy.

  - Rakietę Apollo 11 projektowano przez 16 miesięcy, ale to był lot na księżyc i to było 50 lat temu! - kąśliwie komentowali mieszkańcy obserwujący posiedzenie komisji w internecie.

  Jak mówił burmistrz to celowo zostało wydłużone, bo "jeszcze nigdy w historii nie było tak dużego zakresu uzgodnień z podmiotem zewnętrznym". Kluczowy będzie termin zakończenia prac na POW, bo pracownia projektowa musi bazować na dokumentacji powykonawczej tunelu. Przypomnijmy, ostatnio Astaldi wystapiło do GDDKiA o ponowne wydłużenie terminu oddania odcinka A obwodnicy. Wiele zależy też od wojewody, który powinien skomunalizować działki, które wejdą w skład parku nad POW.

  Dopiero więc na marzec 2023 roku zaplanowano przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji, który ma zostać oddany do użytku w maju 2024 roku.

  Burmistrz nie chciał jednak założyć się z radnym Maciejem Antosiukiem o dotrzymanie tego terminu. Stawką było wspólne przebiegnięcie 10 kółek wokół urzędu dzielnicy, jeśli projektowanie parku nie rozpocznie się w pierwszej połowie 2023 roku.

  Robert Kempa nie poszedł na zakład, bo jak stwierdził: Trudno podejmować wyzwanie, jeśli część dokumentacji projektowej jest całkowicie zależna od podmiotu zewnętrznego.

  LINK: Koncepcja Parku nad POW i harmonogram inwestycji opracowany przez Zarząd Zieleni (pobierze się plik PDF)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 116

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 24
   WKURZONY
  • 24
   BRAK SŁÓW

  57Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Alxand 57 ponad rok temu

   OK. A co bedzie na miejscu obecnej bazy Astaldi przy Pileckiego / Płaskowickiej??

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UsnMan 56 ponad rok temuocena: 100% 

   Przede wszystkim dużo drzew - żeby filtrowały spaliny z tunelu. Koniecznie iglaste - bo liściaste działają tylko przez pół roku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niePISmienny 55 ponad rok temuocena: 100% 

   Robicie z tego parku projekt godny rakiety na Marsa. Ludzie - zbierzmy się w którąś sobotę marcową, urząd niech dostarczy tonę nasion trawy i paręset sadzonek - w kilka godzin zasiejemy trawę i zasadzimy drzewka. OK, część się nie przyjmie, ale to nie są naprawdę kosmiczne technologie!!!! Pani architekt będzie miała kolejne lata, zeby "dopieścić" koncepcję a trawa i drzewka będą filtrowały smog od zaraz! Kiedys nazywało się to "czyn społeczny" - wróćmy do takich działań!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zezem 54 ponad rok temuocena: 0% 

   Zbyt ważne i prestiżowe miejsce, żeby miało być byle jak i byle co . Działanie powinno być przemyślane profesjonalnie, z uwzględnieniem potrzeb ludzi tu mieszkających, a nie kolejnych napływowych rzesz amatorów rzadkich „atrakcji”, tak jak pod ratuszem ściągnięto głodnych, bezdomnych, chorych do testów, potrzebujących odzieży , chętnych do oddania plastikowych butelek, za punkty na kupony do kina. itp.....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niePISmienny 53 ponad rok temuocena: 100% 

   do Zezem: mieszkam na Ursynowie od 1982 roku, więc sądze, ze mam coś do powiedzenia w sprawie tej dzielnicy. Park najwyraźniej przerasta mozliwości intelektualne urzędników, więc zaproponowałem szybkie, pewne i skuteczne rozwiązanie. Sądze, ze tysiące chętnych przyszłyby na szadzenie zieleni wokól ich domów. Skoro wolisz patrzeć na goła ziemię - Twój wybór, ale ja wolałbym setki drzew wśród trawy, nawet nieprofesjonalnie wysianej

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niePISmienny 52 ponad rok temuocena: 75% 

   Przestańcie nazywać wydrwigroszy-handlarzy kupcami! To obraźliwe dla kupców. Bazarek jest nam potrzebny jak dziura w moście, skoro ceny na nim są 2-3 razy wyższe, niż w hipermarketach. Świeżość jest ta sama, zresztą niektórzy nawet nie ukrywają, ze ich towar jest z tego samego źródła.... Dla tych kilku-kilkunastu osób, które sprzedają SWOJE wyroby czy zbiory, znajdzie się miejsce....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia56 51 ponad rok temuocena: 82% 

   Ile? 700 drzew? 7000 to było by mało. Sadzonka sosny czy brzozy - ok 10/ 20 groszy. Dac urzedasom łopaty i niech sadzą. Brak kasy? Może z tych 18mln na Centrum Kultury Alternatywy przesunąc na coś co naprawde bedzie służyć mieszkańcom. Aaaa. W maju wielkie otwarcie Centrum Kultury a tam darmowe wystepy, darmowe zajęcia, miejsce dla ludzi. Bedzie super.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 50 ponad rok temuocena: 60% 

   7 tys. drzew powiadasz.. drzewa muszą być sadzone w odległości co najmniej 5 m od siebie. Czyli jedno zajmie 25 m kw. Zatem 7 tys. drzew wymagałoby powierzchni 175 tys m kw. I to nie byłby park tylko las. A cały park będzie miał 100 tys. m2 Pewnie nawet nie tyle. Także ten.. ja uwielbiam drzewa... i myślenie :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szalikjestdżezi 49 ponad rok temuocena: 91% 

   Na zdjeciu typ przez ktorego za chwile bedziemy placic 50zl od osoby za wywóz smieci, ktory pitoli, ze 12,73 za m3 zuzycia wody jest odpowiedni jako przelicznik za wywóz smieci, bierze sie teraz za park nad POW? Co moze pójść nie tak?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 48 ponad rok temuocena: 0% 

   a ja myślałem że za śmieci płacimy, bo ciężarówki kosztują paliwo kosztuje recykling i utylizacja kosztuje.. dziwne, nie pomyślałem, że może być za darmo...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolo 47 ponad rok temuocena: 86% 

   NIE - DLA BAZARU!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rule_of_law 46 ponad rok temuocena: 58% 

   Słowa uznania dla Burmistrza Kempy za słowa, że szansa została przespana w 2013 r., kiedy park mógł stać się częścią projektu budowy POW i już by był i to za pieniądze skarbu państwa!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczęka 45 ponad rok temuocena: 91% 

   Aż strach pomyśleć co by było, gdyby poprzednicy tak nie spaprali tematu. Tylko, kto rządził Warszawą w 2013 roku? Pamięta ktoś jeszcze?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maniek 44 ponad rok temuocena: 100% 

   Dziękuję Redakcji Haloursynów za konkretną, rzetelną informację. Artykuł z pewnością będzie wielokrotnie cytowany i nie będzie możliwości MANIPULACJI INFORMACJĄ przez Urzędnika RATUSZA . Okrojone żałośnie to wygląda. Bez fantazji, bez rozmachu, bez artyzmu, nieciekawie. Mam nadzieję, że nie będzie tekturowych niedźwiedzi , które są sztandarowym wyomysłem Ursynowskiego Ratusza w każdym skrawku parczku kompaktowego? Komentarz zacytowany w artykule trafia w sedno : - "Rakietę Apollo 11 projektowano przez 16 miesięcy, ale to był lot na księżyc i to było 50 lat temu!”

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 43 ponad rok temuocena: 25% 

   tylko, że to nieprawda z Apollo 11 :D Apollo 11 to kolejny etap projektu lądowania człowieka na księżycu który trwał dobrych kilka lat. Rakieta , która wyniosła ludzi na księżyc nazywała się Saturn V. Serię Saturnów zaczęto projektować 9 lat wcześniej. Więc cytowany komentarz jest taki.. powiedzmy jak na demotywatory albo twitter.. ale nie ma wartości merytorycznej

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Król Kreon Wspaniały 42 ponad rok temuocena: 39% 

   Bazarek to niezbędna część każdego prawdziwego miasta

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Estetka 41 ponad rok temuocena: 88% 

   Tylko nie w takiej formie!!! Stoiska rozkładane od 7 do 14 w sobotę po których nie ma śladu o 15. Najlepiej pod Ratuszem, bo wtedy jest gwarancja, że przed poniedziałkiem posprzątają. A i dojazd najlepszy i miejsca parkingowe pod ziemią. A targi zdrowej żywności mogą być na miejscu bazarku, bo ci nie trzymają swoich bud przez cały tydzień.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowoczesna i zadbana dzielnica? 40 ponad rok temuocena: 79% 

   Precz z syfiastym bazarem w sercu Ursynowa! Jak wygląda obiecywana przez Burmistrza estetyczna wersja bazaru na pętli- każdy widzi (puste zafoliowane budy i stare rzęchy przez cały tydzień). A w weekend paraliż komunikacyjny, rozjeżdżone trawniki oraz fruwające śmieci i torebki foliowe w całej okolicy. Dość tego bałaganu i obietnic bez pokrycia!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prezydent obiecał i dotrzymał słowa 39 ponad rok temuocena: 92% 

   Prezydent Kennedy w 1962 roku obiecał Amerykanom, że w ciągu 10 lat polecą na Księżyc. I obietnicy dotrzymał. Natomiast założenia projektowe ursynowskiego odcinka POW przyjęto w 2013, a I odcinek parku nad POW zostanie oddany (najwcześniej) w ... 2024 roku. Czyli projektowanie i budowa parku zabierze minimum ROK DŁUŻEJ niż przygotowanie lotu na Księżyc. Rok dłużej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eee 38 ponad rok temuocena: 38% 

   Zachęcam do wzięcia udziału w przetargu na wykonanie projektu, i proszę go zrobić w miesiąc. Przecież to jest takie proste. Proszę zauważyć że projektantom daje się zawsze żenująco mało czasu w stosunku do tego co marnują wcześniej na proste decyzje politycy. Bo w istocie o parku decyzja powstaje od ponad dekady, a projekt ma powstawać w kilka miesięcy? Do tego jeszcze w formule przetargu, czyli wygrywa najtańszy. proszę się zastanowić o jakich pieniądzach w porównaniu z programem kosmicznym mówimy. Pomogę - przez ten rok projektowania nie utrzymałby Pan za takie sumy nawet jednego inżyniera z NASA.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szlachcianka 37 ponad rok temuocena: 30% 

   I bardzo dobrze ze ten parszywy bazar wróci pod te stare brzydkie bloki. Udało nam się wywalczyć aby był jak najdalej od naszego pięknego osiedla na Lanciego. U nas jest tylko miejsce na park!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Król Kreon Wspaniały 36 ponad rok temuocena: 81% 

   co za prostacki język. Dojarka ma zapewne więcej klasy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~skandal 35 ponad rok temuocena: 88% 

   W 2016 roku powstała koncepcja.Koncepcja parku nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Wszyscy mieszkańcy Warszawy i nie tylko Warszawy , będą korzystać z tej inwestycji zbudowanej kosztem znacznego uszczuplenia terenu mieszkańcom i pogorszenia warunków życia . Mamy ciągle tą samą ekipę zarządzająca dzielnicą. I co ? W 2021 roku , nie ma ani koncepcji, ani pieniędzy, ani dobrej woli , żeby wykonać coś za co się przez tyle dni, tygodni, miesięcy i lat brało pensje .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 34 ponad rok temuocena: 60% 

   Nie mamy nawet tunelu:-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolo z Ząbkowskiej 33 ponad rok temuocena: 69% 

   Uraaa, znowu na Braci Wagów będę wciskał lemingom chłam z Bronisz. A one, te lemingi, będą takie zachwycone, że to takie eko.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumcajs 32 ponad rok temuocena: 77% 

   Przyznajcie, ze tam bedzie syfiaste targowisko, a nie zaden park. Po co tak sciemniac, juz starczy. Przezwyczailismy sie. Mozecie stawiac budy na nowo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radna z poprzedniej kadencji 31 ponad rok temuocena: 91% 

   Nie wygląda to najlepiej. Zrobiono konsultacje, które poszły do kosza. Pewnie z tego co mówią, nawet połowa nie zostanie zrobiona, a bazarek pewnie będzie przeniesiony w takim stanie, jak obecnie pod okna ludzi braci wagów i KEN. MASAKRA.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pankracy 30 ponad rok temuocena: 77% 

   Z koncepcji zostało niewiele. Wstyd, że trzaskowski nie potrafi nawet pozadnie zrobic takiego parku. Ustrój Warszawy to patologia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irek_3 29 ponad rok temuocena: 94% 

   Współczucia dla mieszkańców Braci Wagów. Zanosi się na powrót śmieciowego bazarku na stare śmieci. Pomianowski i Antosiuk już raz obiecywali piękny bazar na pętli. Jest taki jak widać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karuzel 28 ponad rok temuocena: 50% 

   Duet największych krzykaczy. Pan Pomianowski póki co walczy ze śmietnikami na SMB imielin a drugi chyba czeka w ukryciu na następne wybory.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uuy 27 ponad rok temuocena: 96% 

   Telenowela trwa? Haha. Takiego grzyba a nie park zobaczycie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Podziękowania dla HaloUrsynów 26 ponad rok temuocena: 98% 

   Na podziękowania zasługuje HaloUrsynów, za to że nagłośnił to wydarzenie. Dzięki temu kilkudziesięciu mieszkańców naszej dzielnicy wzięło udział we wczorajszej sesji, a co najmniej kilkuset kolejnych ma szansę przeczytać z niej relację.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 25 ponad rok temuocena: 33% 

   "Próbowano dogadać się z wykonawcą POW, aby zrezygnował z odtwarzania nawierzchni nad tunelem do stanu pierwotnego i podszykował ją pod plany miasta. Nieskutecznie. Burmistrza krytykowała za to opozycja". A może opozycja (zgaduję, że pisowska) wykorzystałaby swoje kontakty polityczne i sama wymusiła na pisowskiej GDDKiA odpowiednie działania? Burmistrz mógł co najwyżej poprosić, a nieformalne naciski zwykle są skuteczniejsze.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eee 24 ponad rok temuocena: 57% 

   To akurat nie sprawa PO czy PiS a tego że wykonawca za zmiany zażądał zaporowej zapłaty. Firma ASTALDI to w zasadzie bankrut, chca już po prostu zamykać interes i tyle.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 23 ponad rok temuocena: 100% 

   Czyli: nie wiadomo kiedy do końca to powstanie (bo budowa), nie wiadomo co do końca powstanie (bo porozumienie), nie wiadomo które elementy z koncepcji zostaną wybudowane (bo Zarząd Zieleni zajmuje się tylko częścią) i nie wiadomo czy będą na to wszystko pieniądze. Faktycznie, same konkrety!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 22 ponad rok temuocena: 93% 

   Ale wiadomo jedno najważniejsze, to na czym można zarobić (albo wziąć) pieniądze - czyli bazar. Walić mieszkańców, rekreację, prestiż. Dla bazaru już miejsce jest :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~memory 21 ponad rok temuocena: 100% 

   ~~debenek - BRAWO ! W punkt ! 10/10 !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczęka 20 ponad rok temuocena: 86% 

   A czy bazarek-śmietnik musi mieć stałe miejsce? Czy naprawdę te wiejskie namioty, błoto i szara strefa jest potrzebna w samym środku dzielnicy? A może burmistrz i koalicja boją się kilku handlarzy?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 19 ponad rok temuocena: 24% 

   A może mieszkańcy chcą kupować porządną żywność, a nie przemysłowy syf. Każdemu według potrzeb, chcesz kupować w Lidlach, Biedronkach czy innych Stonkach, twoja wola, ja nie wyganiam Biedronek do lasu. Liczba osób kupujących na bazarku świadczy o tym, że to miejsce jest potrzebne.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bazarek powinien być schludny 18 ponad rok temuocena: 95% 

   do nieistotny: Ale przecież "porządną żywność" można kupować i na targu, i w cywilizowanych warunkach. A nie w przybytku, jaki od lat straszył na Ursynowie. Bazarek może mieć nowoczesną, schludną formę, jak w innych krajach (europejskich).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 37 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczęka 17 ponad rok temuocena: 85% 

   @ nieistotny. W tym śmietnisku jest dokladnie taka sama żywność jak wszędzie indziej. Lokalnych, zdrowych produktów nie da się kupić na giełdzie na Broniszach, gdzie zaopatruje się 90% tzw. bazarkowych kupców. Atrakcyjne ceny biorą się z tego, że ci "przedsiębiorcy" nie płacą podatków, zusu, czy kosztów utrzymania lokali, tak jak to robią wszyscy inni. Jeżeli tam kupujesz to pewnie sam wiesz, że paragonów nikt tam nie daje. Wszyscy są na jakichś ryczałtach czy innych systemach pozwalających na niepłacenie podatków. Kolejna kwestia to warunki sanitarne, których wiele trzeba spełniać w każdym sklepie stacjonarnym, a na bazarku już nikt o to nie dba i nikt nie przestrzega. No i na koniec estetyka całego "obiektu". Ja naprawdę nie jestem przeciwko zdrowej żywności sprzedawanej w estetycznych i higienicznych warunkach. Mnie po prostu brzydzi syf i bałagan jaki fundują nam pseudokupcy za aprobatą ratusza.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 16 ponad rok temuocena: 88% 

   ~nieistotny: a niech sobie będzie ten bazar. Tylko dlaczego nie może być TYLKO w weekendy do np. max. 14? a później sprzątają po sobie tak by nie było ślady syfu po nich i z terenu znowu mogą korzystać wszyscy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawski_podatnik 15 ponad rok temuocena: 58% 

   Bazarek do parku Moczydełko, by trzaskoś miał blisko. On uwielbia bazarki, a przede wszystkim jabłka ligol. Tak mówił w kampanii wyborczej na prezydenta RP. Niech przynajmniej spełni się jego jedne marzenie,

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krawiec 14 ponad rok temuocena: 71% 

   Jedno co jest już pewne, to Burmistrz powinien zainwestować w porządny garnitur, bo w tej wersji widać duży nawis razem z marynarką jak z dużo mniejszego brata, a Park - no cóż pożyjemy zobaczymy, ale kiepsko to póki co wygląda

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie szata ... 13 ponad rok temuocena: 73% 

   Jaką odzież nosił Burmistrz na tej roboczej sesji jest dla interesu mieszkańców mniej istotne niż to, co Burmistrz mówi i robi. Nie czepiajmy się więc szaty, bo nie szata zdobi człowieka.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 12 ponad rok temuocena: 75% 

   Taaaa już widzę jak park powstanie... Szybciej bazarowe fawele zostaną przeniesione nad POW przy wsparciu Kempy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie szata ... 11 ponad rok temuocena: 50% 

   Jaką odzież nosił Burmistrz na tej roboczej sesji jest dla interesu mieszkańców mniej istotne niż to, co Burmistrz mówi i robi. Nie czepiajmy się więc szaty, bo nie szata zdobi człowieka.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PZ 10 ponad rok temuocena: 50% 

   Szkoda wzniesień i strumyków, ale rozumiem powody. I szkoda, że tak długo to potrwa. Ale cieszę się, że Ursynów otrzyma tyle nowej zieleni. To będzie wspaniała przestrzeń do spacerów i nie tylko.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 9 ponad rok temuocena: 86% 

   "To będzie wspaniała przestrzeń do spacerów i nie tylko." - spacer slalomem między budami, namiotami, postawionymi gruchotami, kontenerami i syfem :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PZ 8 ponad rok temuocena: 22% 

   Kto chce wszystko widzieć na czarno, ten zobaczy. Ja tam będę spacerował chętnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 7 ponad rok temuocena: 67% 

   ~PZ: Nie jest to kwestia widzenia na czarno ,ale realnych spostrzeżeń. Poza tym, że obecny bazar zmienił nieco lokalizację i jest mniejszy to nic się nie zmieniło w stosunku do poprzedniego miejsca. Obleśne namioty owinięte folią, stare rozpadające się busy, stragany stoją cały tydzień psując wizerunek. Teren w tygodniu można powiedzieć ,że zamknięty bo nic tam nie ma oprócz w/w rzeczy. Więc nie wiem gdzie tu chcesz spacerować bo patrząc po przykładach na tych dwóch lokalizacjach to i na 3 się nic nie zmieni.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aldona 6 ponad rok temuocena: 65% 

   Taki mały bazarek? Widać, że ten temat nie jest przemyślany. Widzę dwa scenariusze: Jeden mały bazarek przy Braci Wagów i potężne roszczarowanie mieszkańców, bo raczej chcą większy. Taki bazarek skazany jest raczej na porażkę, nie przetrwa. Drugi - bazarek rozleje się na cały teren przy Braci Wagów i Antosiuk będzie straszył, że Kempa oszukał. Do tego zamiast parku będą miejsca parkingowe, bo dziś w koncepcji chyba ich nie ma.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Patrząc po obecnym parkowaniu bazarowiczów to nie będzie to dla nich problem. Rozjechane chodniki, parkowanie na trawnikach, na pasie drogowym, na trzeciego - bazarowy umysł kierowcy coś wymyśli byle tylko samochodem marchewkę przewieźć

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajtek 4 ponad rok temuocena: 40% 

   Wydawało mi się że redakcja HU to w miarę lubi naszego burmistrza tutaj takie zdjęcie sprzed 20 kilo :) A projekt sensowny i widać że Zarząd Zieleni ma przemyślany temat co nie zawsze im się w przeszłości udawało. Brawo! Czekam na pierwsze drzewa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kubak 3 ponad rok temuocena: 41% 

   I to ja rozumiem ! 700 drzew, mnóstwo krzewów, łąki kwietne. Brawo, brawo, brawo. Ale co zrobi biedny radny Antosiuk jak nie będzie mógł straszyć że park nie powstanie i wyłudzać razem z Orłem maile od mieszkańców ? Bardzo dobrze, że w końcu poznaliśmy konkrety, bo brak informacji był pożywką dla hejterów z Projektu Ursynów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 2 ponad rok temuocena: 62% 

   To pisałem ja, Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam burmistrz sto lat!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5227 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022