REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  O 6:30 pierwsi kierowcy skorzystali z nowej drogi łączącej Wilanów i Ursynów. Na razie wjazd mają tylko samochody o masie do 3,5 tony. Wiosną, po zakończeniu przebudowy ul. Relaksowej na Rosnowskiego pojawią się autobusy.

  Nowa trasa ma 1,5 kilometra, dwie nitki po dwa pasy ruchu w każdą stronę, rondo, wiadukt nad ulicą Gąsek oraz ścieżki rowerowe, ekrany akustyczne i przystanki autobusowe. Drogę projektowano już w latach 80. XX wieku, ale nigdy nie było na nią pieniędzy. Kierowcy jadący z Ursynowa na Wilanów musieli korzystać z wąskiego i krętego zjazdu ulicą Rzekotki, która nie tylko jest niebezpieczna, ale w godzinach szczytu zakorkowana.

  Punktualnie o 6:00 przy skrzyżowaniu z ul. Drewny pojawiły się ekipy drogowe. Uruchamiano sygnalizację świętlną i usuwano blokady przejazdu. Całej operacji przypatrywali się burmistrzowie Ursynowa i Wilanowa.

  - To pierwsze cywilizowane połączenie obu dzielnic. Dotychczas poruszaliśmy się ułomnymi połączeniami bliższymi XIX niż XXI wiekowi. Mnie cieszy też to, że w tej kadencji udało się zrobić to, co było niemożliwe od lat 80. - mówi burmistrz Robert Kempa.

  - Myślę, że to dobry początek. W następnych latach powinniśmy mieć więcej połączeń Wilanowa i Ursynowa - POW, Płaskowickiej i Branickich, oraz mam nadzieję, że także Ciszewskiego-bis - dodaje Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa.

  Trasa została dopuszczona do ruchu przez inżynierów z obu dzielnic. Naprawiane będzie jeszcze zapadlisko na ścieżce rowerowej tuż za granicą Ursynowa, które powstało kilka miesięcy temu w wyniku obfitych opadów deszczu.

  Około godz. 6:30 nowym połączeniem przejechał pierwszy samochód, kierowcy szybko zorientowali się, że droga jest już otwarta i z minuty na minutę przybywało aut. Na razie wjeżdżać mogą tylko samochody o masie do 3,5 tony, a więc głównie osobowe. Kierowcy jadący ul. Relaksową mają pierwszeństwo przejazdu. Skręt z Rosnowskiego w Relaksową jest ograniczony do jednego kierunku w każdą stronę. Skrajny prawy lewoskręt jest ogrodzony słupkami. 

  Co o nowej drodze sądzą mieszkańcy? 

  - Myślę, że potrzebna, ale kiepsko zrobiona. Jak popada deszcz, to woda wylewa się z rowu na ulicę. Musi to być poprawione - mówi pan Marek z Kabat. - Będzie się szybciej jeździło. Pewnie będę miał tłoczniej pod domem, ale takie są uroki życia w mieście. Kiedyś pracowałem w Wilanowie i aby dojechać tutaj troszeczkę w bok, musiałem nadrabiać 12 kilometrów. Droga jest potrzebna dla tych, co jadą z Ursynowa na Wilanów - dodaje.

  - Już się nie mogę doczekać otwarcia! Od dwóch lat patrzę na budowę. Poważnie dziś otwarcie??? Bardzo się cieszę! To strasznie ułatwi mi drogę, bo codziennie jadę na Kabaty - mówi mieszkanka Wilanowa.

  Zdaniem burmistrza Roberta Kempy, Kabaty nie mają się czego obawiać - ruch nie wzrośnie. - To są ci sami kierowcy, którzy już przyjeżdżają na Kabaty - przekonuje.

  Do wiosny z Rosnowskiego nie skorzystają pasażerowie komunikacji miejskiej, nowe linie pojawią się dopiero po zakończeniu poszerzania ul. Relaksowej.

  - Jeśli warunki pogodowe pozwolą, to wykonawca ruszy z pracami w styczniu, a do wakacji wykonane zostanie poszerzenie ul. Rosoła od Wąwozowej do Jeżewskiego - mówi burmistrz Kempa.

  ZTM zamierza puścić ul. Rosnowskiego autobusy linii 710, 724 (Piaseczno, Konstancin Jeziorna), 742 (z Góry Kalwarii) z obecnymi częstotliwościami kursowania i jedną dodatkową linię miejską - pomiędzy Powsinem a Kabatami, co 30 minut. Dzielnica stara się też, aby uruchomiono wakacyjną linię pomiędzy Kabatami a Ogrodem Botanicznym PAN i Parkiem Kultury w Powsinie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 124

  • 55
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 18
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 23
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~expectedresults 11 6 miesięcy temuocena: 79% 

   Nowa droga, to nie jest ułatwienie dla mieszkańców Ursynowa, to ułatwienie dla podwarszawskich miejscowości. Teraz musimy, my mieszkańcy Ursynowa skutecznie się bronić przed autami przyjezdnych.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CiepłeLato 10 6 miesięcy temuocena: 60% 

   Przecież 3/4 mieszkańców Ursynowa to przyjezdni, zapytaj dziadka bądź rodziców. Jedno wielkie Słoikowo no ale fakt faktem dodatkowe słoje to już za wiele.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 9 6 miesięcy temuocena: 82% 

   Moje wrażenia z przejazdu są takie, że: 1. Droga jest dość pokręcona, a zapędy niektórych mistrzów prostej (już wczoraj przeze mnie zauważonych) mogą ich dość często sprowadzać na barierki/do rowu. Rondo turbinowe też może niektórych przerosnąć, patrząc na to, jak przerastają ich zwykłe ronda. 2,Wyjazd na Relaksową dość słaby, ciasny (w prawą stronę) dla pieszych/rowerów bajzel i błoto. Rozumiem, że to tymczasowe, chociaż nadal nie rozumiem, czemu tego nie dało się skoordynować i oddać za jednym zamachem. 3. Skoro jest takie połączenie, NATYCHMIAST powinny zacząć obowiązywać ograniczenia w ruchu na Podgrzybków i Orszady. Inaczej ruch i tak nie zmaleje (bo czemu Miasteczko Wilanów miałoby nadkładać drogi przez Rosnowskiego, a Konstancin przenosić się w całości na Rosnowskiego, która pewnie zaraz się zakorkuje). Słabe jest to, że nie uruchomili od razu autobusów. Porażka na całej linii Kempy i Ursynowa

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 8 6 miesięcy temuocena: 94% 

   teraz to się zacznie, brak parkingu P+R przy Tesco skutecznie zatka wszystkie parkingi pod blokami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaciara 7 6 miesięcy temuocena: 95% 

   "Zdaniem burmistrza Roberta Kempy, Kabaty nie mają się czego obawiać - ruch nie wzrośnie. - To są ci sami kierowcy, którzy już przyjeżdżają na Kabaty - przekonuje." ALE: "ZTM zamierza puścić ul. Rosnowskiego autobusy linii 710, 724 (Piaseczno, Konstancin Jeziorna), 742 (z Góry Kalwarii) z obecnymi częstotliwościami kursowania i jedną dodatkową linię miejską - pomiędzy Powsinem a Kabatami, co 30 minut. Dzielnica stara się też, aby uruchomiono wakacyjną linię pomiędzy Kabatami a Ogrodem Botanicznym PAN i Parkiem Kultury w Powsinie." Wnioski wyciągnijmy sami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 6 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Do wypowiedzi "mieszkańca Kabat" :To nie są uroki miasta, to jest degradacja dzielnicy i środowiska - kilkaset metrów od Rosnowskiego jeszcze trwa Las Kabacki, podobno rezerwat, z psem nawet na smyczy nie wejdziesz. Ale zawalić go spalinami można? Można. Mieszkańcy Relaksowej i okolicy już wyprzedają mieszkania. A p. Burmistrz - jak każdy aparatczyk - nawija, nawija i nawija ;)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdf 5 6 miesięcy temuocena: 20% 

   Czyli jak jedziesz skrótem po wybojach niemal w lesie to jest lepiej? tak?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piter 4 6 miesięcy temuocena: 22% 

   To jest miasto i takie są jego uroki, również się pod tym podpisuję. Jako mieszkaniec Kabat bardzo się cieszę z tego połączenia. Często jeżdżę na Wilanów i bardzo wyczekiwałem tego połączenia. Wreszcie jest, a dziś chyba szampana otworzę z tej okazji :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MiKi 3 6 miesięcy temuocena: 74% 

   Czy Konstancin i Góra Kalwaria już przyjechały?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 2 6 miesięcy temuocena: 95% 

   To pod tesco już miejsc na parkingu nie znajdziesz.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lenciak 1 6 miesięcy temuocena: 21% 

   ok. 6:20 jechałam i, chyba, Pan Burmistrz, jak zapytałam, czy już można jechać, stwierdził, że jestem 3 osobą i zaprasza do przejazdu :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1398 sekundy
  REKLAMA