REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 stycznia 2021, 07:30 komentarzy 22

  (pixabay.com)

  Od 15 stycznia można będzie zapisać się na szczepienie przeciw koronawirusowi. W naszej dzielnicy do akcji szykuje się tylko jedna publiczna przychodnia, reszta to placówki prywatne. Wszędzie jednak dwuetapowe szczepienia bedą darmowe.

  Wiadomo już, że w naszej dzielnicy chęć otwarcia punktu szczepień zgłosiło do NFZ 21 placówek. Wśród nich jest tylko jedna publiczna przychodnia ZOZ Ursynów - ta przy ul. Samsonowskiej.

  - Obecnie trwają przygotowania personelu, aby sprawnie przeprowadzić akcję szczepienia. Jej termin rozpoczęcia podamy w momencie ostatecznego zaakceptowania punktu przez NFZ oraz kiedy poznamy datę otrzymania pierwszej dostawy szczepionek - zapowiada wicedyrektor SPZOZ Warszawa-Ursynów dr Wojciech Smykiewicz.

  Chęć szczepienia ursynowian zadeklarował także Szpital Solec, a więc miejska spółka, prowadząca przyszły Szpital Południowy. Nie jest jednak jasne, czy przyjmować on będzie tylko pacjentów szpitala covidowego, który ma rozpocząć działalność w lutym, czy też wszystkich chętnych. Prezes szpitala Ewa Więckowska wspominała o punkcie podczas grudniowej konferencji prasowej na temat szpitala covidowego. Wczoraj jednak nie udało nam się z nią skontaktować, by potwierdzić tę informację.

  Lista punktów szczepień ma się jeszcze rozszerzać.

  Kto pierwszy? 

  Do szczepienia przeciwko Covid-19 zapisać może się każdy, ale o kolejności szczepienia zadecyduje to, do której z czterech grup przydzielił nas rząd. Pierwszeństwo - przynajmniej w teorii - przyznano osobom najbardziej narażonym na zakażenie. 

  Najpierw szczepi się personel medyczny oraz pacjenci przebywający w szpitalach, jeśli wystarczy dawek. W drugiej kolejności szczepieni będą pensjonariusze domów pomocy i zakładów opiekuńczo-leczniczych, a także osoby powyżej 60. roku życia. Do tej fazy zaliczono także służby mundurowe oraz nauczycieli. Ci, którzy z powodu stanu zdrowia nie będą mogli samodzielnie dotrzeć na zabieg, mogą liczyć na pomoc i zaszczepienie w domu. 

  Następni w kolejce do szczepień będą mogli ustawić się wszyscy w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu koronawirusa. Do tej grupy zaliczają się też pacjenci w trakcie diagnostyki i leczenia oraz wymagające wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia.

  W kolejnym etapie zaszczepione zostaną także wszystkie osoby, dzięki którym prawidłowo funkcjonuje państwo i są narażone na częste kontakty społeczne. Będą to między innymi pracownicy wymiaru sprawiedliwości, poczty i transportu publicznego.

  Jako ostatni szczepionkę będą mogli dostać pozostali obywatele, czyli wszystkie osoby powyżej 18. roku życia, które nie należą do tzw. grup ryzyka.

  Przeciwskazania 

  Szczepionka przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer-BioNTech jest podawana domięśniowo w dwóch dawkach w odstępie co najmniej 21 dni. Każdy przed otrzymaniem zastrzyku będzie musiał  wypełnić kwestionariusz na temat  swojego zdrowia.

  - Przed szczepieniem pacjent musi poinformować personel jeżeli miał wcześniej ciężką reakcję alergiczną lub zaburzenia oddychania po jakimkolwiek szczepieniu. Nie może mieć ostrej gorączki, białaczki - mówi doktor Smykiewicz.

  Inne przeciwwskazania do przyjęcia szczepionki na Covid-19 to: stosowanie leków immunosupresyjnych, przeciwzakrzepowych, wpływających na odporność oraz osłabiony układ immunologiczny w wyniku choroby.

  Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne. Specjaliści podkreślają, że im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej uda się pokonać pandemię.

  Zapisy ruszą 15 stycznia

  Osoby niezwiązane zawodowo z medycyną na szczepienie będą mogły zapisywać się od 15 stycznia. Można to zrobić na cztery sposoby:

  • korzystając z infolinii pod numerem 989,
  • za pomocą internetowego Konta Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl,
  • u lekarza pierwszego kontaktu,
  • w punkcie szczepień.

  Po zarejestrowaniu się otrzymamy informację SMS-em, kiedy i gdzie należy się zgłosić na szczepienie. Każdy będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki zostanie powiadamiany SMS-em.

  Lista punktów na Ursynowie

  Oto pełna lista miejsc, w których będzie można za darmo przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19.

  1. Przychodnia ZOZ - ul. Samsonowska 1 
  2. CM Corten Medic - ul. Pasaż Ursynowski 9
  3. Zdrowa Rodzina - ul. Puszczyka 14
  4. CMW - filia przy ul. Cybisa 4
  5. BioVirtus - al. KEN 36
  6. Stay Healthy - ul. Kłobucka 8A
  7. NZOZ SGGW - ul. Nowoursynowska 161
  8. Boramed - ul. Bartóka 8
  9. Medical Center - ul. Belgradzka 42
  10. Centrum Zdrowia Ursynów - ul. Gandhi 11
  11. Szpital Mazovia - al. KEN 47
  12. Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa - ul. Pileckiego 105
  13. Grupa Medyczna Vertimed - ul. Bronikowskiego 55
  14. Onkolmed - ul. Nowoursynowska 139
  15. Przychodnia Medycyny Rodzinnej K. Radziwiłła - ul. Mielczarskiego 1
  16. Centrum Medyczne Puławska - ul. Ciszewskiego 15
  17. CM Medycyna Rodzinna - ul. Belgradzka 18
  18. Rodzinna Przychodnia - ul. Dereniowa 9
  19. Centrum Medicover - ul. Puławska 278
  20. Centrum Medyczne Polmed - ul. Puławska 410A
  21. Centrum Medyczne Corten Medic - ul. Roentgena 46
  22. LF Medical Clinic - ul. Makolągwy 20B
  23. Poradnia Medycyny Pracy - ul. Roentgena 5

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 593

  • 195
   BARDZO PRZYDATNY
  • 26
   ZASKOCZONY
  • 70
   PRZYDATNY
  • 57
   OBOJĘTNY
  • 92
   NIEPRZYDATNY
  • 89
   WKURZONY
  • 64
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kabaciak 22 4 dni temuocena: 50% 

   Sa na to jacys chetni, poza grupa wystraszonych emerytow?

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pikuś 21 5 dni temuocena: 100% 

   Zapisy na szczepienie mają być od 15.01, a czemu kilka przychodni już od kilku dni robi zapisy ? np. na Dereniowej. To chyba wbrew wytycznym i informacjom ?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~12 20 10 dni temuocena: 100% 

   A ta na Romera 4, tak czy nie?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asia 19 10 dni temuocena: 50% 

   a jest na liście!

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PIS forever 18 10 dni temuocena: 39% 

   to wina PO, że rząd PiS nie przygotował szczepień dobrze. To nawet wina Tuska i jego dziadka z Wermahtu heheh.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Monia 17 11 dni temuocena: 57% 

   Piszecie, że 21 przychodni będzie szczepić p.covidowi. To dlaczego na stronie gov.pl są wymienione tylko 3 przychodnie na Ursynowie?

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kretka 16 5 dni temuocena: 100% 

   te 3 mają w nazwie URSYNÓW

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~;/ 15 11 dni temuocena: 62% 

   Mamona, zamknięte umysły i zabawa w Boga. Przecenianie szczepionki i kasy kosztem natury, zdrowia, gospodarki. Przecenianie mRNA i domięśniowego podania nad produkcją własnych przeciwciał od A do Z w wyniku styczności z wirusem w normalnych warunkach, w oddechowym sposobie ekspozycji, gdzie organizm ma więcej barier. Brak uprzedniego sprawdzania skutków i reakcji na składniki dodatkowe np. glikol polietynelowy, nanoliposomy. Brak badań długofalowych nad NOP-ami. Łatwość omyłki przy podziale dawek, gdy jedna ampułka jest na 5 osób i trzeba odpowiednio chemicznie wszystko przygotować. Brak odpowiedzialności, pomocy, funduszy w razie powikłań. Co z tymi osobami co miały paraliż twarzy jako NOP od tego, co z badaniem przeciwciał w kontekście selekcji grup priorytetowych... Zbędne wyrzucanie kasy - najpierw powinni pytać o chętnych, a potem sprowadzić odpowiednią liczbę sztuk i wtedy nie brakowałoby dla nich. I z sumy podatków chętnych powinien być zakup.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 14 11 dni temuocena: 36% 

   Państwo z tektury w pełnym rozkwicie. Były ważniejsze sprawy niż systemowe przygotowanie do szczepień przecież. Pozostało odwracanie uwagi i uruchamianie trolli i pożytecznych idiotów... Szkoda, że chodzi o nasze zdrowie i życie.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 13 11 dni temuocena: 57% 

   Towarzyszu "BOOM", darujcie sobie te swoje złote myśli i każdorazowe przytyki pod rząd PiS-u. Wasz organizacyjny talent towarzyszu, będzie mógł być wykorzystany gdy za 3 lata - nie daj Boże - przejmiecie władzę w RP. Dokończycie wówczas likwidacji wszystkiego co państwowe i kasa będzie płynęła do ....... Ale napewno nie do budżetu RP. I to jest towarzyszu waszym celem. Więc dziś towarzyszu skupcie się na tym, ty wasi kastowi koledzy i wasze koleżanki nie wpychały się poza kolejnością do punktów szczepień, pod przygłupimi argumentami np. promocyjnymi i propagandowymi.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 12 11 dni temuocena: 46% 

   Towarzysze to są teraz przy władzy. Starzy komuniści żyjący na garnuszku partii swoją nieudolnością niszczący kraj. A lock down i szczepienia to doskonały przykład. A podanie przykładów sprawnej organizacji od razu wywołuje trolli.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 32 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 11 11 dni temuocena: 46% 

   Towarzyszu Krzysztofie - żeś wyskoczył jak gumka z majtek. Szkoda tylko, że opłacana z naszych podatków.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 28 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 10 11 dni temuocena: 78% 

   ~Boom a od kiedy tow. Miller , tow. Cimoszewicz , tow. Rosati są w PISie ? Zdaje się że te stare zadeklarowane komuchy są pod opieką PO , w końcu PO to założyli sobie platformę ewakuacyjną.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 9 9 dni temuocena: 0% 

   ~Kąśtytucja, mam ci przytoczyc towarzyszy pisuarskich? i to bardziej cenionych, jak np. tow. Piotrowicz, który wsadzał do wiezień opozycje Solidarnosci, czy tow. Kryże senior, który podpisywał wyroki smierci pod opozycjonistami, czy tow., Kryże junior, przyboczny prokuratora zero, który w PRL "tylko" wsadzał do więzień opozycjonistów. że o innych pisuarskich komuchach nie wspomnę ale wujek gugiel chetnie ci o nich przypomni. Ale zawsze warto wspomnieć naczelnego towarzysza Polski, który nawet matury nie zdał, znaczy zdał - dzięki komuszej mamusi i jej komuszemu przyjacielowi - a teraz rządzi tym nieszczesnym krajem, dzieki takiemu "ciemnemu ludowi" jak ty. Co tam przy nich znaczył tylko działacz miller., który wtedy wycierał sie partii jedynie słusznej a dziś robi dokładnie to samo - tylko innej partii sie wyciera. Nie lubie millera, to głównie dzieki niemu (i jego ogórkowi) pis dorwał się do władzy, czego skutków to nawet ten dziadyga nie przewidzial. Jednak kłamstwa też nie lubie

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głos rozsądku 8 11 dni temuocena: 55% 

   Rozumiem, że narzekacze wyjadą do Izraela albo w ogóle zrezygnują z dwukrotnego, darmowego szczepienia.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 7 11 dni temuocena: 47% 

   głos rozsądku... hahaha

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie 6 11 dni temuocena: 43% 

   Darmowego??? Błagam, włącz myślenie!

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 11 dni temuocena: 45% 

   W Izraelu w ciągu pół dnia zaszczepili tylu ludzi ilu w Polsce przez dwa tygodnie. Tam punkty szczepień pracują 24h, każdego dnia. W USA szczepi się ludzi niewysiadających z samochodów. A u nas robi się łapanki by doszczepić kogokolwiek, bo jest już otwarta ampułka. Patałachy z rządu nie potrafią nawet zorganizować masowych szczepień, a same szczepionki ulegają zniszczeniu. Systemy rejestracji są ciągle w fazie "testowania". A TVP pewnie kolejny raz odtrąbi sukces. W tym tempie szczepienia skończą się za 2 lata.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 4 11 dni temuocena: 42% 

   No nie wiem, czy w dwa lata sie uda...

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~i wszystko jasne 3 11 dni temuocena: 60% 

   Ujawniłeś się propagandzisto antyrządowy !

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 27 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 2 11 dni temuocena: 71% 

   Według różnych danych szczepionki mają być skuteczne przez 0.5 do roku. Optymiści mówią nawet o 2-3 latach. Jeśli przyjąć pierwszą wersję to wszystkich należy zaszczepić w max rok, bo później trzeba szczepić ponownie.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawski_podatnik 1 8 dni temuocena: 100% 

   Ciekawe czym mają szczepić. Wodą destylowaną? KE ociąga się z zakontraktowaniem szczepionek i przydziały są małe. Francuzi chcieli wcisnąć swoją szczepionkę, choć badania nad nią trwają i nieprędko się skończą. To też spowodowało opóźnienia.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2379 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021