REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 grudnia 2021, 08:13 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (straż miejska)

  Tajemnicza instalacja złożona z rur, węży oraz pompy na ul. Rzodkiewki. Okazało się, że to firma budowlana zanieczyszczała Potok Służewiecki. Interweniowała straż miejska.

  Potok Służewiecki to najczęściej zanieczyszczane wody w stolicy. Wciąż zdarzają się nielegalne zrzuty ścieków, substancji chemicznych czy po prostu brudnej wody. W ostatni poniedziałek strażnicy miejscy z oddziału ochrony środowiska zwrócili uwagę na instalację przy ul. Rzodkiewki. Składała się ona z rur, węży oraz pompy, a swój początek miała na pobliskim placu budowy. Pompowano nią do kanału znaczne ilości zanieczyszczonej wody.

  - Funkcjonariusze ustalili osoby odpowiedzialne za inwestycję. Podczas przeprowadzonej kontroli ustalono, że instalacja odwadniająca powstała w celu osuszenia gruntu pod budowę. Poprowadzono ją jednak bez wymaganego zezwolenia wodno-prawnego i bez odpowiedniej dbałości o czystość wody pompowanej do potoku - mówi Sławomir Smyk z biura prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

  Po interwencji strażników pracownicy budowy natychmiast wyłączyli instalację. Jak zapowiadają mundurowi, będą nadal kontrolowali czy nie włączono jej ponownie.

  Potok notorycznie zanieczyszczany

  To nie pierwszy raz, gdy staw czy Potok Służewiecki został zanieczyszczony. W kwietniu tego roku mieszkańcy donosili o dziwnej, błyszczącej substancji na brzegach tzw. Smródki. Zapach był nie do wytrzymania. Do prokuratury trafiło nawet zawiadomienie w tej sprawie. Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie" otrzymało zgłoszenie o zanieczyszczeniu potoku. Nic jednak nie ustaliło.

  W ubiegłych latach pisaliśmy również o wycieku substancji używanej przez ciepłowników, o śniętych rybach w stawie służewieckim, wycieku groźnej substancji z kortów tenisowych oraz granatowej, metalicznej cieczy, która zanieczyściła potok w 2016 roku.

  Zdaniem Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, który opiekuje się terenem wokół stawu i potoku, źródłem zanieczyszczeń, które potem gromadzą się w stawie służewieckim są nielegalne wyloty do Smródki. Potwierdzała to Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska w Warszawie.

  - Potok Służewiecki od lat jest zanieczyszczany, niełatwo ustalić przez kogo, bo wloty należą do różnych właścicieli. Z tego powodu wody potoku objęte są stałym monitoringiem - mówił nam Krzysztof Gołębiewski z WIOŚ.

  Przypomnijmy, za nielegalne odprowadzanie ścieków grozi kara grzywny do 10 tys. złotych lub kara ograniczenia wolności. A za usuwanie odpadów w sposób zagrażający środowisku kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia. Sprawcy najczęściej są jednak nieuchwytni i pozostają bezkarni, bo stały monitoring, o którym mówią służby ochrony środowiska, to nie 24-godzinny monitoring.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 59

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 29
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tee 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Dostali 100zł mandatu czy pouczenie?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klara122 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Wyłączyli, a w nocy pewnie ponownie włączyli. - Kto i jakie kary dostał, podać nazwisko kierownika tej budowy i nazwę dewelopera szkodnika.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 2 miesiąc temuocena: 100% 

   No to jeszcze trzeba bylo napisac jaka firma budowlana. Takie zachowania nalezy pietnowac. Wszyscy sie reklamuja ze inwestycja przyjazna srodowisku - a na codzien truja mieszkancow okolicznych:)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Nawet jak podadzą, to i tak prawie nikt sobie tym głowy nie zawróci. Może dla dużego byłaby to jakaś wizerunkowa skaza... Janusz-Bud się nie przejmie. Tylko kara tu działa.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3981 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022