REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lipca 2020, 13:02 komentarzy 16

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM Warszawa)

  Drogowcy wyznaczają buspas na ul. Puławskiej. Priorytet dla komunikacji miejskiej, motocykli oraz taksówek będzie obowiązywał na odcinku od Doliny Służwieckiej do pętli autobusowej przy alei Wilanowskiej. A co z obiecywanym od lat buspasem w kierunku Piaseczna?

  Buspasy to dobry sposób na przyspieszenie autobusów w miejscach, gdzie są największe korki. Ratusz obiecywał, że w 2020 roku w stolicy wytyczone zostaną kolejne buspasy: na Bitwy Warszawskiej – w obu kierunkach, od ronda Zesłańców Syberyjskich do ul. Grójeckiej; na Radzymińskiej – kierunek północny, wyjazd z miasta, od ul. Trockiej do Łodygowej; na Puławskiej – w obu kierunkach, od Doliny Służewieckiej do al. Wilanowskiej; na odcinku Połczyńska-Wolska – od ul. Powstańców Śląskich do al. Prymasa Tysiąclecia oraz na ul. Kasprzaka – od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Płockiej.

  Dziś rozpoczęło się wytyczanie buspasa na Puławskiej. Prace trwają na odcinku od węzła "Wyścigi" do pętli autobusowej przy al. Wilanowskiej.

  - Pas dla autobusów będzie obowiązywać na obu jezdniach od 24 lipca. Dopuszczony będzie na nim ruch karetek, pojazdów miejskiego transportu osób niepełnosprawnych, motocykli oraz taksówek - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

  Buspas z pewnością spowoduje przyspieszenie autobusów takich linii jak 709, 715 czy 739. Ale niezadowoleni z niego mogą być kierowcy, którzy mokotowskim odcinkiem Puławskiej wracają na Ursynów. Dla nich jeden pas mniej to dłuższy postój w korku.

  A co z ursynowskim odcinkiem?

  Autobusy w stolicy mają do dyspozycji już prawie 64 kilometry wydzielonych pasów dla komunikacji miejskiej. To nie wszystko. Niektóre ulice dostępne są wyłącznie lub przede wszystkim dla autobusów. Takich odcinków jest ponad pięć kilometrów - chwali się ratusz.

  A co z obiecywanym od lat buspasem na ul. Puławskiej na jej ursynowskim odcinku, czyli od Wyścigów do Piaseczna?

  - Bardzo ułatwiłby kursowanie autobusom, które wiecznie się spóźniają i stoją w korkach. Przecież miasto cały czas powtarza, że priorytetem jest komunikacja publiczna, więc dlaczego jeszcze tego buspasa nie ma? - mówi nam Marta, mieszkanka Zielonego Ursynowa.

  Niestety, plan się nie zmienił. Buspas od granicy Warszawy do Wyścigów ma zostać wprowadzony dopiero po wybudowaniu trasy S7, czyli Puławskiej-bis. A przypomnijmy, zakończenie tej inwestycji się opóźni o prawie dwa lata i planowane jest na jesień 2022 roku.

  Na tak krótki czas drogowcom nie opłaca się wytyczanie buspasa, bo na wylotowym odcinku prac analitycznych i projektowych jest bardzo dużo. A wytyczenie takiego priorytetowego pasa to - wbrew pozorom - nie jest prosta sprawa. 

  - To poważna ingerencja w organizację ruchu. Dlatego przed podjęciem decyzji przeprowadzamy szczegółowe analizy, które pozwalają ocenić faktyczną efektywość buspasa. Wśród analizowanych czynników znajdują się m.in. natężenie ruchu pojazdów transportu zbiorowego i pojazdów prywatnych, okres funkcjonowania buspasa, straty czasowe w ruchu komunikacji miejskiej występujące przed wprowadzeniem usprawnienia, liczba skrzyżowań oraz długość odcinków prostych, od skrzyżowania do skrzyżowania - tłumaczy Karolina Gałecka.

  Po nowym - dzisiaj wytyczanym - buspasie na mokotowskim odcinku Puławskiej będą mogli poruszać się także motocykliści. - Przez ostatnie miesiące trwało projektowanie i opiniowanie zmian w organizacji ruchu - mówi Karolina Gałecka z urzędu miasta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Klara1 16 miesiąc temu

   Czy na KEN i na Rosoła też będzie buspas?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 15 2 miesiące temuocena: 37% 

   Bardzo dobrze, wreszcie coś dla ludzi, zresztą lewy pas wolny- można śmigać

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nickname 14 2 miesiące temuocena: 33% 

   Problem ze spóźniającymi się autobusami, to nie tylko sama ulica Puławska. Wiele złego robi również wiecznie zakorkowane Piaseczno i "słynne" skrzyżowanie przy dawnej Laminie, a także wąskie gardło na odcinku Lamina - Energetyczna. We wrześniu - zgodnie z zapewnieniem ZTM pojawią się dodatkowe autobusy które wrócą na ul Karczunkowską, co odrobinę poprawi częstotliwość kursów, przynajmniej na pewnym odcinku ul Puławskiej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 13 2 miesiące temuocena: 82% 

   Problemy Piaseczna proszę sobie rozwiazywac w Piasecznie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andżela140 12 2 miesiące temuocena: 50% 

   Tak się składa że Puławska to wspólny problem Ursynowa i Piaseczna. Zamiast się tutaj popisywać, to bierz sztachetę i wracaj na wieś, bo jak Cię nie ma, to obcy zza lasu przychodzą na dyskoteki do Twojej remizy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 11 2 miesiące temuocena: 50% 

   Wspolna sprawa, buahahaha. Macie kolejke, dostaliscie piekna sciezke rowerowa, to zapraszam. Warszawa ma stac w korkach, zeby piaseczno mialo tu buspas.. . Az zajadow dostalem ze smiechu. Chyba andżela solarium za duzo, bo cie mocno przygrzało.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andżela140 10 2 miesiące temuocena: 50% 

   Nie udawaj obrońcy Warszawiaków, bo robisz to nieudolnie. Buspas na Puławskiej = mniej osobówek wlewających się do miasta, a to oznacza mniejsze korki dla kierowców z Ursynowa i Mokotowa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really 9 2 miesiące temuocena: 33% 

   Wytyczyć buspas od Piaseczna do Wilanowskiej w godzinach 7-10 i w drugą stronę pomiędzy 15-19. Mieszkańcy Piaseczna przesiądą się do zbiorkomu i nie będą traktowali Ursynowa jako Park&Ride. Miasto zyska na sprzedaży biletów, dzielnica przestanie być rozjeżdżana przez tysiące samochodów. A kto będzie chciał stać w korku na Puławskiej- to jego wola. I akurat na odcinku od Doliny do Wilanowskiej to jest najmniejszy problem dla autobusów (może z wyjątkiem odcinka na wysokości Bazaru na Wałbrzyskiej, gdzie lewy pas jest permanentnie zastawiony przez osobówki, ale akurat buspas tego problemu nie rozwiąże ;/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really 8 2 miesiące temuocena: 21% 

   Edit... Oczywiście prawy pas, lewy blokowany jest rano przed Wilanowską , do skrętu w kierunku Marynarskiej i al. Niepodległości

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 7 2 miesiące temuocena: 70% 

   Ale niby, ze mieszkancy Warszawy maja stac w swoim miescie w korkach, zeby mieszkancy Piaseczna mieli tu buspas? Ty ziomek z Warszawy jestes czy Piaseczna?? Maja w Piasecznie szybki pociag na mordor, dworzec zachodni i srodmiescie, zapraszam. A jak nie, to niech se stercza, a od ulic w Warszawie wara.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 31 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really 6 2 miesiące temuocena: 40% 

   Bo Puławską to tylko mieszkańcy Piaseczna jeżdżą... Człowieku ogarnij się. Zielony Ursynów dokąd się ciągnie? Od dawna żyjesz w Warszawie, czy od miesiąca?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 5 2 miesiące temuocena: 61% 

   Od 50 lat. A ty od kiedy? Piszesz o buspasie do piaseczna, to sie typie zdecyduj o co ci chodzi. Pulawska to droga krajowa, korki generuje tranzyt do pow, i dalej do doliny sluzewieckiej. I bedzie go generowal do czasu pulawskiej bis. A co do zielonego ursynowa, nie interesuje mnie, ze ktos sobie kupuje mieszkanie na zad..iu miasta, a teraz cala poludniowa warszawa mialaby stac dla ich wygody w korkach. Wiedzialy gały co kupowały.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really 4 2 miesiące temuocena: 34% 

   Typowy Polaczek-cebulaczek wylazł z ciebie, nie widzisz nic poza swoim nosem. Szkoda.praądu na takiego tumana jak ty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zielony 3 2 miesiące temuocena: 17% 

   do Jeloł - jeżeli, jak piszesz mieszkasz w Warszawie od 50 lat to powinieneś wiedzieć, że tzw Zielony Ursynów był kiedyś Mokotowem i wyobraź sobie że wtedy też tam mieszkali ludzie. I jeździli Puławską. Czy mam pisać że, nie interesuje mnie co się dzieje na tzw Wysokim Ursynowie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 2 2 miesiące temuocena: 93% 

   Tumana to se niedojdo pod koldra szukaj. 150 tys. Ursynow i mokotow maja stanac w korkach, bo przylazles tu fajfusie swoje kompleksy antysamochodowe leczyc? Nie interesuje mnie zielony, co ciebie interesuje. Natomiast faktem jest, ze przejezdna poki co pulawska do poleczki w strone piaseczna i wszystkie boczne ulice stana w gigantycznych korkach do mokotowa, zeby grupka osob z piaseczna i okolic miala buspas. Lata mi to koło pióra, ze sobie ktos kupil mieszkanie przy DK2. Tak jak cwaniaczki co kupuja na klobuckiej i im samoloty hałasują. Macie odpowiedz w artykule - bedzie pulawska bis, wtedy sobie jojczcie o ten swoj buspas.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~albert 1 2 miesiące temuocena: 83% 

   S7 odciąży Puławską tak jak S8 odciążyło Krakowską. Jeżeli nie będzie korków to po co na siłę wprowadzać buspas? Sam jeżdżę autobusem ale logiki w tym działaniu nie dostrzegam.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4142 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020