REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Pumptrack Jędrzejów

  Pumptrack Jędrzejów (BTProject)

  REKLAMA

  Budowa rowerowego placu zabaw w okolicy górki Kazury staje się faktem. Jedna z najbardziej znanych firm zajmujących się budową tego typu obiektów, podpisała umowę z dzielnicą. Prace powinny skończyć się w okresie wakacyjnym, potem będzie już tylko... niezła jazda!

  "Pumptrack Warszawa Ursynów" powstaje w ramach realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego (na rok 2017). Podczas drugiego przetargu udało się wyłonić wykonawcę – firmę BTProject z Poznania, która jest pionierem w swojej dziedzinie i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród rowerzystów. Koszt budowy rowerowego placu zabaw to 405 tys. złotych.

  BTProjekt ma na swoim koncie realizacje rowerowych parków i placów zabaw, torów i tras w całej Polsce. Za swoją pionierską działalność w dziedzinie budowy torów i tras rowerowych w Polsce firma była wielokrotnie nagradzana. Nic dziwnego, że to ona podjęła się realizacji projektu na Ursynowie.

  Największy pumptrack w Warszawie

  Mimo że na krajowe standardy ursynowski pumptrack będzie raczej średniej wielkości, to i tak będzie to największy obiekt tego typu w Warszawie.

  - Z założenia nie jest to trudny tor, nie jest skierowany tylko do rowerzystów. Ze względu na asfaltową nawierzchnię będą mogły korzystać z niego osoby jeżdżące na deskorolkach, wrotkach, hulajnogach – mówi pomysłodawca placu, Piotr Krajewski.

  Asfaltowy, tor będzie miał długość 255 m i będzie składał się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania.

  Przeszkody toru wraz z zakrętami stworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu pojawią się liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu. Powierzchnia toru po obrysie skarp to prawie 1.300 m2.

   

  Zabawa dla wszystkich

  - Obiekt będzie dużo cichszy niż klasyczny skatepark – mówi Piotr Krajewski. – Największy hałas robią deskorolkarze, kiedy deska uderza o podłoże, tu mamy na celu głównie jeżdżenie, więc nie będzie dużego hałasu – tłumaczy.

  Ważnym punktem projektu jest to, że jest on z założenia skierowany do młodych i początkujących sportowców.

  Pumptrack stwarza możliwości obycia z rowerem, rozwija koordynacje ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. To prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek.

  - czytamy w projekcie.

  - Naprawdę będzie się z czego cieszyć – mówi Aleks Bartkowiak z BTProject. – Będzie dużo atrakcji dla dzieci i poczatkujących, a ci który potrafią jeździć też będą dobrze się bawić – dodaje.

  Gotowe jeszcze w tym sezonie

  Praca nad budową placu mają ruszyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy i odbędą się w kilku etapach. Najpierw powstaną nasypy, które będą testowane na bieżąco, aby sprawdzić czy ich kształty są optymalne i bezpieczne. Następnie zostanie położony podkład, a na nim warstwa asfaltowa. Ostatni etap to posiew trawy.

  Trzeba koniecznie poczekać aż trawa się zakorzeni zanim otworzymy obiekt – podkreśla Aleks Bartkowiak.

  W tym czasie teren zostanie wysprzątany, powstanie też plac i nastąpi montaż infrastruktury. Przy sprzyjających warunkach całość prac może się zamknąć w terminie ok. półtora miesiąca. Jest więc duża szansa, że już w okresie późno wakacyjnym będzie można korzystać z pumptracka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~J.M.K. 3 11 miesięcy temuocena: 33% 

   Co to jest "pumptrack"? Czy my żyjemy w Anglii lub USA, czy w Polsce? Jeśli w Polsce, to czemu nie mówimy i nie nazywamy rzeczy PO POLSKU?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamiszon 2 11 miesięcy temuocena: 88% 

   Jak fajnie że dzieciaki i i nie tylko będą miały gdzie poszaleć. Takich miejsc trzeba mnóstwo ! A co z atrakcjami przy Kopie ? Tyle miejsca jest tam do wykorzystania. Polecam uwadze władz Ursynowa.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek 1 11 miesięcy temuocena: 80% 

   Przy Kopie Cwila ma powstać ścianka wspinaczkowa ale są opóźnienia (miała powstać w 2017). Jest też złożony projekt "Skatepark i Pumptrack pod Kopą Cwila" (w miejscu betonowych kortów) i będzie można na niego głosować w najbliższym Budżecie Partycypacyjnym. Polecam stronę projektu na Facebooku i na stronach budżetu - nr 986

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2422 sekundy
  REKLAMA