REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 listopada 2017, 16:28 komentarzy 33

  (SK)

  REKLAMA

  Znamy szczegóły zmian w trasach autobusów, jakie ZTM wprowadza w związku z likwidacją pętli Natolin Płn. Od soboty 2 grudnia autobusy będą omijać ten węzeł komunikacyjny. Przejmuje go miasto, które chce go wydzierżawić kupcom z bazarku "Na Dołku".

  O planach przeprowadzki bazarku i związanej z tym likwidacji pętli Natolin Płn. pisaliśmy w sobotę w obszernym artykule. 

  Dziś Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił nową organizację komunikacji miejskiej w tym rejonie Ursynowa. Zmienią się - na razie nieznacznie - trasy linii 136, 195 i 503. 

  - To pierwszy, przejściowy etap zmian. O docelowym układzie komunikacyjnym w czasie budowy POW, będziemy informować - mówi Wiktor Paul z ZTM.

  Kolejne zmiany zostaną wprowadzone dopiero, gdy wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy dostanie pozwolenie na budowę i na swój koszt wybuduje dodatkowe przystanki zastępcze. Stanie się to prawdopodobnie w ciagu dwóch miesięcy.

  Autobusy po nowemu

  Dobrą wiadomością jest to, że na razie autobusy 136 i 503 będą kursowały w obu kierunkach zarówno ulicą Cynamonową, jak i Dereniową. Mieszkańcy osiedli imielińskich nie będą więc musieli dochodzić do alei KEN czy stacji metra Imielin.

  Od soboty, 2 grudnia autobusy linii 136 w kierunku Imielina będą kończyły bieg na ul. Płaskowickiej - na przystanku Cynamonowa (przy Natpollu, w kierunku Rosoła). W tej chwili przystanek ten jest nieużywany. Po zmianie tablicy na kierunek Młynów, autobus pojedzie ul. Rosoła, skręci w Belgradzką, następnie w Lanciego, by dojechać do Cynamonowej. Dalej pojedzie starą trasą.

  Trasa linii 195, tak jak do tej pory, prowadzić będzie ulicą Roentgena i Płaskowickiej, ale autobus zamiast dojechać do al. KEN, skręci w lewo w Dereniową, Gandhi, Cynamonową i Płaskowickiej - przystanie na przystanku przy pętli (Natolin Płn. 02) i pojedzie na przystanek naprzeciwko bazarku (Natolin Płn. 14), rozpoczynając kurs w przeciwnym kierunku.

  - Na zmienionych trasach autobusy 136 i 195 zatrzymywać się będą na wszystkich napotkanych przystankach - mówi Wiktor Paul z ZTM.

  Autobusy 503 w kierunku Natolin Płn. tak jak dotychczas zatrzymają się na przystanku Braci Wagów, ale nie pojadą prosto, tylko skręcą w prawo w aleję KEN i pojadą Belgradzką, Lanciego, by przez Płaskowickiej wrócić poprzez przystanek przy zlikwidowanej pętli (Natolin Płn. 02) i zatokę naprzeciwko bazarku (Natolin Płn. 14). ZTM wyznaczył dodatkowy przystanek dla tej linii - przy Metrze Natolin (obok Galerii Ursynów).

  SCHEMAT NOWYCH TRAS AUTOBUSOWYCH NA IMIELINIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  33Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~PRZEKRĘT 33 2 miesiące temuocena: 89% 

   To się nazywa przekręt roku! 1. Pętla według wykonawcy nie musi być likwidowana na potrzzeby budowy 2. Karczewski informuje w maju, że przenosi się na pętle 3. Kempa informuje, że nie jest stroną 4. Kempa zaprasza ZTM na spotkanie i forsuje bazarek na pętli!!! 5. ZTM ogłasza przetarg, który wygrywa Karczewski, ale przetarg jest nielegalny i sprawa upada 6. Teraz Kempa i kolesie zabierają ZTM zarządzanie pętlą i chcą ją przekazać miastu (którym rządzą) 7. Pętla jest likwidowana, a trasy autobusów zmienione! 8. Działeczka czeka na Karczewskiego i Kempe, żeby wrzucić tu bazar a teraz moja wyobraźnia 9. Bazar po 3 latach przenosi się...gdziekolwiek, a działeczką zainteresowany jest developer 10. Jakimś cudem działeczka trafia do developera a pewni panowie żyją długo i szczęśliwie...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 32 2 miesiące temuocena: 89% 

   Niech ktoś mądry powie jak teraz mieszkańcy okolic skrzyżowania Płaskowickiej z al. KEN mają dotrzeć do przychodni Na Uboczu, która jest niedaleko skrzyżowania Belgradzkiej ze Stryjeńskich? Kiedyś był przystanek 504 przy tym pierwszym skrzyżowaniu i można było łatwo dojechać. Teraz, jak wyprostowano trasę linii 504 (w związku z przedłużeniem Belgradzkiej na zachód) nie ma żadnego autobusu, który mógłby służyć mieszkańcom. Teraz trzeba piechotą przejść połowę osiedla Imielin i dotrzeć do Dereniowej lub Stryjeńskich, aby przejechać 504 dwa lub trzy przystanki. Z przychodni Na Uboczu korzysta wielu mieszkańców i często są to ciężko chorzy ludzie i niepełnosprawni. Tak dba o pasażerów ZTM, który kieruje się wyłącznie dyspozycjami z ratusza miasta i ratusza dzielnicy!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 31 2 miesiące temuocena: 40% 

   "Jakimś rozwiązaniem" wydaje się być, cofnięcie do metra Imielin. Przejazd 1 stacji, do metra Natolin i przesiadka w 504. Z naciskiem na "jakieś" rozwiązanie. W grę wchodzą również taksówki. Drożej, ale miejmy nadzieję, że sytuacja jest przejściowa, do zakończenia budowy POW lub ew. wycofania się władz z idiotycznego pomysłu likwidacji pętli. Właśnie na czas najgorszych problemów komunikacyjnych Południowego Ursynowa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 30 2 miesiące temuocena: 78% 

   Panie Pomianowski zapomniał Pan o Lanciego teraz lewoskręt dozwolony?!, a na wiosnę ulica będzie zamknięta. Nie wiem czy jest Pan idiotą czy tylko Pan udaje.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 29 2 miesiące temuocena: 70% 

   Aby zapewnić dotychczasową częstotliwość kursowania na linii 503 zwiększy się liczba obsługujących ją autobusów. Oczywiście dzielnica za to zapłaci z naszych podatków.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 28 2 miesiące temuocena: 88% 

   Wcześniej jak podawali trasy jednokierunkowe motywowali to, że nie może być lewoskrętów, a teraz mogą być? Dziwne! Panie Pomianowski Pan przy tym też majdrował, co Pan na to?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 27 2 miesiące temuocena: 10% 

   Lewoskrętów nie ma na KEN/Płaskowickiej, ma też nie być z Rosoła w Płaskowickiej i z Płaskowickiej w Pileckiego. Nie ma tu sprzeczności.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~proza 26 2 miesiące temuocena: 92% 

   Likwidacja pętli przysporzy jeszcze więcej problemów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy kierowców. Autobus 503 na Konwiktorskiej nie ma pętli, tylko przystanek końcowy, na Ursynowie od 2XII podobnie. Czyli kierowca nie ma nawet możliwości umycia rąk, za potrzebą ma szukać krzaczków albo wychodka, ciepłej herbaty się nie napije itd. Można założyć, że po np 5 godz pracy będzie na tyle zmęczony, iż bezpieczeństwo podroży może być zagrożone.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 25 2 miesiące temuocena: 88% 

   Slusznie. Dlatego glowna petla Ursynowa powinna byc przy Tesco, gdzie jest toaleta. Tesco za drobna oplata pewno sie na to zgodzi , a dodatkowo mogloby wprowadzic " zamawiane przez telefon na godzine obiady dla kierowcow" w swoim barze . Polgodzinna przerwa wystarczylaby kierowcy, zeby skorzystal z toalety, zjadl ciepla zupe czy danie. Warto myslec o swoich pracownikach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gonzo 24 2 miesiące temuocena: 79% 

   Przekręt. Dlaczego haloursynow.pl p tym nie pisze?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pawcio 23 2 miesiące temuocena: 88% 

   To lamusy z Wyborczej pisza tydzien po haloursynow - przejrzyj artykuly o bazarku

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dariusz 22 2 miesiące temuocena: 81% 

   A co na to pajac Pomianowski?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antropow 21 2 miesiące temuocena: 85% 

   Udaje że go nie ma i że nie ma afery.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateusz Tatarkiewicz 20 2 miesiące temuocena: 83% 

   A co mam w tej sprawie zrobić :-) siedzę cicho, bo w końcu mam "chleb z tego urzędowego pieca". Nie mogę jawnie krytykować, bo koledzy zdejmą mnie z intranego stołeczka.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 19 2 miesiące temuocena: 93% 

   Do Redakcji: dajcie jakas mape z trasami autobusow, bo nie wiadomo gdzie co teraz jezdzi. Masakra jakas :(( 503, 504, 179, 136, 195 - kazdy w innym kolorze, trasa przez Ursynow. To bedzie prawdziwy hit :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 18 2 miesiące temuocena: 39% 

   Na pewno poprawi to punktualność 195. Już teraz autobusy regularnie spóźniają się co najmniej po 10 minut. Lepiej już było?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antropow 17 2 miesiące temuocena: 50% 

   A skąd wiesz, że nie pogorszy? Z bazarku?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 16 2 miesiące temuocena: 92% 

   A co zmiana trasy w tym kierunku zmieni?. Przecież to jest ostatni etap całej trasy 195. W kierunku do Centrum trasa nie ulega zmianie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Renia 15 2 miesiące temuocena: 50% 

   Nie ogarniam.....jeśli stanę na przystanku w poniedziałek na Braci Wagów w kierunku Dereniowej - to podjedzie po mnie 195? czy nie......jeśli nie to gdzie mam go szukać?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~REDAKCJA 14 2 miesiące temuocena: 80% 

   Tak - ale w kierunku Centrum. Przystankiem startowym będzie ten naprzeciwko bazarku, przy Freshmarkecie (natolin płn. 14). Z powrotem - nie, bo skręci w Dereniową.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Renia 13 2 miesiące temuocena: 50% 

   Bardzo dziękuję REDAKCJI za odpowiedź i jednocześnie pomoc. Nie bardzo rozumiem tylko dlaczego zostałam tak zminusowana? Czy płacą teraz ludziom za takie rzeczy :) Ręce opadają :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beza 12 2 miesiące temuocena: 57% 

   Renia nie przejmuj się - taki naród tu mieszka :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krzysiek 11 2 miesiące temuocena: 67% 

   To nie naród, to kilku politycznych frustratów którzy minusują wszystko co "obce" :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marinero 10 2 miesiące temuocena: 40% 

   to nie jest przystanek na pętli

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 9 2 miesiące temuocena: 88% 

   Przecież to na kilometr śmierdzi prowizorką. Ludzie się wściekli na pomysł jednokierunkowego 136 i 503, to teraz na szybko coś trzeba zrobić, bo polityczna decyzja o likwidacji pętli już zapadła. Lanciego podczas budowy POW będzie nieprzejezdna, więc wkrótce znowu będą zmiany. Taka ordynarna prywata jest tu odstawiana że aż się rzygać chce. Pętla jest niezbędna, ale bazar radnego Karczewskiego jest niezbędniejszy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 8 2 miesiące temuocena: 72% 

   Dobrze że nie będą jeździć jednokierunkowo. To i tak już jakiś sukces.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 7 2 miesiące temuocena: 87% 

   Najbardziej kuriozalny jest komunikat na stronie ZTM: "Z powodu przygotowań do budowy Południowej Obwodnicy Warszawy zmienią się trasy autobusów linii 136, 195 i 503." Nie z powodu przygotowań do budowy POW, bo pętla w budowie w żaden sposób nie przeszkadza, lecz z powodu politycznej decyzji o ratowaniu prywatnego biznesu radnego rządzącej Ursynowem Platformy Obywatelskiej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 6 2 miesiące temuocena: 95% 

   Nie tylko Lanciego będzie nieprzejezdna. To dotyczy również Braci Wagów. Od wiosny 2018 przez kilka lat między północną i południową częścią Ursynowa mają być tylko trzy przejazdy: Rosoła, al. KEN i ciąg Dereniowa/Stryjeńskich. I co wtedy zrobi ZTM? Zlikwiduje linie autobusowe na Ursynowie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 5 2 miesiące temuocena: 41% 

   Nie jest źle. A dodatkowo zyskają niektóry rejony Ursynowa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 4 2 miesiące temuocena: 84% 

   Nie jest źle? Jest bardzo źle, bo kilka lat temu wydano miliony na regenerację pętli autobusowej Natolin Północny - nowe chodniki i nowy asfalt. Wydano też miliony na wymianę wszystkich wiat przystankowych. W sumie wydano ogromne pieniądze (pochodzące z naszych podatków), które teraz zamiast służyć mieszkańcom będą zmarnowane. A to wszystko dla kaprysu kilku kupców (jarzyny i owoce kupują na giełdzie w Broniszach, a nie od rolników) i ich szefa - radnego z PO Ursynowa Karczewskiego i jego partyjnego kolegi burmistrza Ursynowa Kempy. Prokurator powinien przypisać do zwrotu obu tym panom równowartość kosztów regeneracji pętli i wymiany wiat przystankowych. Może wtedy nauczyliby się jak należy traktować pieniądze podatników.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 3 2 miesiące temuocena: 88% 

   @tubylec Czy nadal jest mówione, że "pętla wróci po zakończeniu budowy POW?" Jeśli tak, to na odtworzenie pętli również będą potrzebne pieniążki. Ekonomiczne szaleństwo! Ale kto by się tam przejmował...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 2 2 miesiące temuocena: 83% 

   Do pani Anny Szczęśniak: jeśli chodzi o powroty, to nic się nie mówi o autobusach ani pętli autobusowej. Na okrągło mówi się o powrocie "Bazaru na Dołku" po zakończeniu pracy przy budowie POW. "Bliższa koszula ciału niż sukmana" można zacytować stare przysłowie, bo burmistrz z PO wspiera prywatny biznes partyjnego kolegi na dodatek radnego dzielnicowego. Kto by się przejmował mieszkańcami i ich kłopotami z komunikacją autobusową na terenie dzielnicy?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 1 2 miesiące temuocena: 80% 

   @tubylec Powrót "Bazaru na Dołku" to również zagadka! Pod linkiem mapa - oficjalne opracowanie z konsultacji społecznych nt Parku nad POW. Od początku pytam "Gdzie na tej mapie jest miejsce na nowe pawilony handlowe, które kupcy mają postawić na pętli? Pytam i pytam, oficjalnie tematu nie ma! Problemu również! Słowem ZAGADKA http://ursynow.pl/wp-content/u...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1299 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018