REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (zdjęcia w artykule: OB PAN w Powsinie/J. Deluga-Góra)

  Wracają popularne spacery po ogrodzie botanicznym w Powsinie. Pierwszy już w niedzielę, miłośnicy przyrody poznają bogatą kolekcją roślin iglastych. Prawdziwy wysyp spacerów czeka nas wiosną!

  Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk w Powsinie to wspaniałe miejsce do poznania bogactwa polskiej flory. Spacery z rodziną po ogrodzie odprężają i pozwalają na chwilę uciec od codziennych trosk i szybkiego tempa w wielkim mieście. 

  W niedzielę rusza cykl spacerów z przewodnikami, dzięki którym będziemy mieli okazję bliżej poznać kolekcje roślin rosnących w powsińskim ogrodzie. Opowiedzą o nich ich kuratorzy, czyli botanicy, którzy na co dzień je pielęgnują i rozwijają. Pierwszy, jeszcze zimowy, spacer rozpocznie się o godz. 12:00.

  - Spacerując pod przewodnictwem kuratora kolekcji Agnieszki Kościelak, dowiemy się m.in., która roślina wytwarza pneumatofory, z których Indianie robili ule i z którego drzewa robiono w Polsce łuki, z której sosny chętnie zjadane są nasiona przez orzechówki – ptaki żyjące w Tatrach, czym różni się cyprysik od cypryśnika oraz żywotnik od żywotnikowca - mówi Małgorzata Szymańczyk z Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

  Wśród iglaków rodem z Ameryki Północnej będzie można zobaczyć przedstawiciela najstarszego drzewa na świecie: sosnę ościstą, której pojedyncze egzemplarze w Górach Skalistych mają ponad 4600 lat! Poznamy też przedstawiciela najwyższego drzewa na świecie: mamutowca olbrzymiego. Dowiemy się, dlaczego świerk pospolity ‘Virgata’ potocznie nazywany jest świerkiem wężowym.

  Spacer będzie okazją do zobaczenia szyszek jodły hiszpańskiej, koreańskiej czy kalifornijskiej oraz choiny kanadyjskiej, a także wyjątkowo dużych szyszek sosny Armanda.

  Udział w spacerze jest bezpłatny. Obowiązują tylko bilety wstępu do Ogrodu: 12 zł i 8 zł (ulgowy). Zbiórka tuż za kasą główną, obok Centrum Edukacji, od strony ul. Prawdziwka.

  Wiosną prawdziwy wysyp spacerów!

  Najwięcej osób odwiedza powsiński ogród wiosną, gdy zaczynają kwitnąć rośliny egzotyczne. Szczególnie ulubione przez odwiedzających są magnolie, azalie i różeczniki, które swoje piękno ukazują w kwietniu i maju.

  - Dla wielu osób to coroczna tradycja – wiosenna wizyta w naszym ogrodzie. I nie ma się co dziwić, ponieważ kolekcja magnolii jest jedną z największych w Polsce i składa się z odmian, które zakwitają już czasem w końcu marca, i takich, które jeszcze w upalnym czerwcu potrafią zachwycać - mówi Małgorzata Szymańczyk.

  Właśnie ze we względu na krzewy wczesno- i później kwitnące w tym roku spacerów po Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie będzie znacznie więcej niż w poprzednich latach. Rozpoczną się w niedzielę 14 kwietnia i odbywać się będą co dwa tygodnie aż do 26 maja. Poniżej harmonogram spacerów.

  • 14 kwietnia (niedziela) - godz. 11.00 – spacer po wcześnie kwitnących magnoliach; godz. 13.00 – spacer po wcześnie kwitnących azaliach 
  • 28 kwietnia (niedziela) - godz. 11.00 – spacer po później kwitnących magnoliach; godz. 13.00 – spacer po później kwitnących azaliach i różanecznikach 
  • 12 maja (niedziela) - godz.11.00 – spacer po azaliach i różanecznikach 
  • 26 maja (niedziela) - godz.11.00 – spacer po azaliach i różanecznikach 

  Wiosenne warsztaty cięcia krzewów:

  • 23 marca (sobota)  - godz. 10.00 – cięcie róż parkowych; godz. 12.00 – cięcie krzewów kwitnących latem (tj. np. hortensje bukietowe, krzewuszki, tawuły) 
  • 14 kwietnia (niedziela) - godz. 10.00 – cięcie róż wielkokwiatowych (warsztaty cięcia krzewów są płatne)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 65

  • 47
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3373 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019