REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 lutego 2021, 10:01 komentarzy 15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Zakaz używania przyłbic, szalików, kominów, chust czy bandan. Takie kolejne ograniczenia ma dziś ogłosić minister zdrowia. Od soboty w przestrzeni publicznej mamy nosić tylko maseczki. 

  Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że dziś przybyło nad 12 tys. zakażonych koronawirusem. Od kilkunastu dni trend jest niepokojący - liczba zachorowań rośnie.

  Dziś mają zostać ogłoszone kolejne decyzje rządowe dotyczące pandemii i lockdownu. Luzowania obostrzeń nie będzie. Jak zdradził rzecznik resrotu zdrowia od soboty obowiązywać będzie zakaz używania m.in. przyłbic, szalików, kominów czy chust.

  - Nie ma odwrotu. Zakaz używania tego typu osłon będzie kategoryczny z jednoczesną rekomendacją, czego powinniśmy używać. Ta rekomendacja będzie bardziej na miękko, a zakaz na twardo. Chcielibyśmy to wprowadzić od najbliższej soboty - poinformował rzecznik Wojciech Andrusiewicz w programie portalu wp.pl "Tłit".

  Ministerstwo zarekomenduje noszenie odpowiednich maseczek. Nie będzie wyraźnego wskazania, jakie to mają być maseczki.

  - Oczywiście najlepiej by było, gdybyśmy wszyscy posługiwali się od maseczek chirurgicznych w górę, ale pamiętajmy, że to towar, który kupujemy na rynku i nagły popyt będzie kształtował cenę i podaż. Nie chcielibyśmy, by nagle społeczeństwo płaciło krocie za maseczkę chirurgiczną. Maseczek chroniących najlepiej nadal nie jest aż tyle, żebyśmy nagle jednego dnia mogli się wszyscy rzucić i wykupić cały dostępny towar - wyjaśnił rzecznik.

  Nie wykluczył, że jeśli profesjonalnych masek pojawi się dużo na rynku, możliwe będzie "stopniowe profesjonalizowanie osłon twarzy". - Zależy, na jakim etapie epidemii będziemy. Jeśli ta skala zachorowań nagle wybuchnie, to będą takie rekomendacje - oznajmił Andrusiewicz.

  Wprowadzenie zakazu noszenia przyłbic i zalecenia noszenia maseczek medycznych jest niegzodne z rekomendacją, którą wypracowała w weekend rada medyczna przy premierze. Rada zaproponowała wprowadzenie nakazu noszenia maseczek medycznych w pomieszczeniach zamkniętych przy jednoczesnym zwolnieniu z obowiązku zasłaniania nosa i ust na przestrzeni otwartej. Wyjątkiem miałaby być tylko sytuacja, kiedy na otwartej przestrzeni niemożliwe jest zachowanie dystansu 2 metrów.

  Konferencja prasowa ministra zdrowia ma się odbyć ok. godz. 14-15. 

  Skuteczność maseczek wg WHO

  Do maseczek lepiej zabezpieczających nas przed wirusami zaliczyć można jednorazowe maseczki chirurgiczne, szczególnie te z podwójną warstwą, które stanowią skuteczną barierę dla aerozoli, w których mogą być obecne wirusy. WHO zaleca również półmaski klasy FFP2 lub FFP3. Różnią się one granicą maksymalnego przecieku wewnętrznego (czyli nieszczelności wynikającej z niecałkowitego przylegania maski do skóry oraz przepuszczania powietrza przez zawór wydechowy). Chronią przed pyłami zawieszonymi w powietrzu oraz aerozolami. Domowe maseczki bawełniane to tylko bariera mechaniczna przed aerozolami, szybko wilgotnieją i przestają spełniać swoją rolę. Powinniśmy je zdejmować po kilkunastu minutach używania i prać w temp. min. 60 stopni.

  WHO podkreśla, że samo noszenie maski nie zapewnia ochrony przed zakażeniem, a może dać złudne poczucie bezpieczeństwa – musi być połączone z innymi środkami ostrożności, przede wszystkim z higieną rąk, unikaniem tłumów czy poprawą wentylacji w pomieszczeniach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 49

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 25
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~eminit 15 miesiąc temuocena: 29% 

   Niemcy na przełomie roku nie mogli sie pozbierać z liczba nowych zarażeń. Wprowadzili "leciutki" lockdown: otwarte mogły być 1.spożywczaki, 2.drogerie 3.apteki. Reszta zamknięta na amen, tam się nie podskakuje. Po miesiącu liczba zarażeń spadała minimalnie. Wtedy jako pierwszy kraj na świecie wprowadzili obowiązek FFP2 w przestrzeniach zamkniętych, czyli sklepy, etc. (dopuścili tez chirurgiczne, ale tylko dopuścili). Dwa tygodnie później odnotowali spadek nowych zarażeń o kilkadziesiąt procent. Ich strefy ciemnoczerwone i czerwone spadły z 200-300 do wskaźnika 120-60, czyli szare. Trudno było uwierzyć. Wtedy tym śladem poszły Czechy, częściowo Francja (tylko zakaz tkaniny), a teraz Polska. Przyłbice zostały dopuszczone wyłącznie w Polsce przez Szumowskiego, co od początku było absurdem.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trez 14 miesiąc temuocena: 0% 

   No fajnie, większość lajkowiczow nie zgadza sie z.... faktami. Bombka. Spalic Giordano Bruno, bo lud wsi i miast nie wierzy w fakty.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 13 miesiąc temuocena: 81% 

   Poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze w biznes z maseczkami, jak ci ludzie swoje zarobią to władze zdejmą nakaz noszenia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tee 12 miesiąc temuocena: 68% 

   A kiedy wpiszą że z domu można wyjść tylko w specjalnej maseczce "FFPis" za 1000zł. Przecież Państwo nie może nakazać by obywatel musiał coś mieć konkretnego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil88 11 miesiąc temuocena: 53% 

   Po co maseczki na chorobę z telewizji? ;) Kiedy ludzie się obudzą i zorientują się o co tu tak na prawdę chodzi? Myślałem, że chociaż na Ursynowie jest więcej świadomych osób, ale na pewno to nie redakcja HaloUrsynów ;)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 10 miesiąc temuocena: 45% 

   spadaj idioto

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mastyko 9 miesiąc temuocena: 31% 

   No cóż foliarzu. Myślałem, że masz trochę mózgu i odróżniasz informację od stanowiska redakcji. Ale najwyraźniej w głowie nie zostało ci nawet grama tkanki odpowiadającej za wiedzę czy myślenie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 8 miesiąc temuocena: 42% 

   Za to ty jesteś ŚWIADOMY INACZEJ. Ech...patologia

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adi 7 miesiąc temuocena: 100% 

   Czyli tysiące policjantów w „skarpetach” na twarzy robiło to nieefektywnie?!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 6 miesiąc temuocena: 82% 

   Nie! To są specjalne służbowe onuce. Ich zapach zabija nie tylko wirusy, ale też wszy, komary i co wrażliwsze szczury. Właśnie dzięki tym onucom władza może tak skutecznie dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmm 5 miesiąc temuocena: 88% 

   Nie tylko policjanci, członkowie rządu z niejakim Pinokiem i miłościwie nam panujący prezydent też. Ważne, że nastej szmacie jest nasza narodowa flaga.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adi 4 miesiąc temuocena: 14% 

   Ech, ale flaga to chyba jednak państwowa.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxyy 3 miesiąc temuocena: 25% 

   Przepraszam. W poście wyżej niechcący użyłem nicka innej osoby. Przepraszam.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~del 2 miesiąc temuocena: 42% 

   od początku noszę FFP2 w pomieszczeniach na dworzu tylko w tłumie przyłbica to oszukiwanie samego siebie i innych

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 1 miesiąc temuocena: 85% 

   Śmiałem się bardzo długo. Ale miałbym kilka pytań. Fakt, że "przyłbice" chronią najwyżej przed wiatrem był powszechnie znany. Pisałem o tym już w kwietniu (i zostałem zadeptany, zapewne przez hordę dziarskich staruszków). Zresztą każdy przy zdrowych zmysłach o tym wiedział, włącznie z lekarzami. Ale oficjalnie "chroniły", również przed nękaniem ze strony "służb". Teraz, po roku "władza" oficjalnie przyznała, że "przyłbice" przed niczym nie chronią. Chociaż przedtem udawała, że chronią. To przepraszam, czy będą jakieś zwroty kosztów dla tych, którzy sobie to dziadostwo kupili? A co jak się za pół roku "okaże", że te "szmaty specjalne", bardzo kosztowne, są tyle samo warte co przyłbice? I co to w ogóle jest? Jakiś nowy "podatek covidowy", obok podatku zdrowotnego, dla niepoznaki nazywanego "składką"? Będzie się go płacić a w ramach potwierdzenia otrzyma szmatkę za minimum 5 zeta od sztuki? No ale rozumiem. Krewni i znajomi nowego ministra też muszą się nachapać.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5054 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021