REKLAMAA1-SanGiovanni--01-10----31-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2019, 09:02 komentarzy 13

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  - Czy są szykowane zmiany na trasach autobusów przy Baletowej? Od poniedziałku znikną nam połączenia do szkoły i pracy? – pytają zaniepokojeni mieszkańcy Zielonego Ursynowa. Na ich szczęście, oddanie wiaduktu na Karczunkowskiej się odwleka, więc także ewentualne zmiany w komunikacji muszą zaczekać.

  Komunikacja łącząca Zielony Ursynów z resztą dzielnicy to kwestia powracająca jak bumerang. Po 30 latach walki o sam autobus, mieszkańcy walczą o kolejne połączenia i większą częstotliwość kursów. Tego samego domagają się okoliczne gminy, proponując zmiany tras na niekorzyść Ursynowa.

  Nowy konflikt zaczął się na początku sierpnia, gdy ZTM wysłał pisma do gmin Raszyn i Lesznowola oraz dzielnicy Ursynów z przedstawieniem planowanego układu tras wybranych linii po otwarciu wiaduktu na ul. Karczunkowskiej.

  Stara vs nowa trasa

  Po rozpoczęciu budowy na Karczunkowskiej autobusy linii 715 – łączącej ten rejon z metrem – zostały skierowane na równoległą Baletową. Pojawiła się też linia 737, która krąży po okolicy i dojeżdża do Centrum Onkologii.

  Po zakończeniu prac ZTM planuje utrzymanie obecnego układu linii z jednoczesną korektą trasy i częstotliwości 737 – skierowanie jej do Metra Wilanowska, tak aby autobusy w kierunku ul. Baletowej odjeżdżały z jednej stacji metra. Dodatkowo rozważane jest puszczenie linii 209 i L39 - jeżdżących obecnie Karczunkowską - kawałek dalej w kierunku Zgorzały, bo nowa pętla zlokalizowana jest - w stosunku do tej dzisiejszej - za torami kolejowymi.

  To rozwiązanie jest dobre dla tej części Ursynowa, ale mieszkańcy dalszych rejonów i sąsiednich gmin nie są z niego zadowoleni. Dlatego w sierpniu w szkole w Ładach odbyło się spotkanie zarządu i radnych gminy Raszyn z przedstawicielem ZTM oraz mieszkańcami.

  Mieszkańcy tej okolicy żądają przywrócenia linii 715 na starą trasę ul. Starzyńskiego oraz poprowadzenia ulicą Karczunkowską linii 737. Rejonowi  licy Baletowej chcą przekazać linię 209 do pętli na krańcu tej ulicy. Wg relacji uczestników spotkanie było bardzo burzliwe, a mieszkańcy Zamienia i Zgorzały zebrali prawie 800 podpisów pod swoją koncepcją. Zielony Ursynów poczuł, że dotychczasowa - korzystna dla niego - koncepcja ZTM może być zagrożona.

  - Nie wyobrażamy sobie, abyśmy mieli stracić autobus, o który walczyliśmy tyle lat! - mówią nam mieszkańcy Baletowej. 

  - Boję się, że jednak Zamienie, Zgorzała i Dawidy Bankowe wygrają i Baletowa zostanie bez tych autobusów. Przedstawiciel ZTM powiedział mi, że zaproponował mieszkańcom uruchomienie lokalnej linii L, która kursowałaby pomiędzy stacją w Jezorkach a Raszynem, jednak nie wzbudziło to entuzjazmu mieszkańców, a wręcz przeciwnie - wywołało burzę - mówi Marzena Zientara, która kilka lat temu była zaangażowana w walkę o autobus dla Baletowej.

  ZTM uspokaja, ale...

  - Na spotkaniu w Ładach poruszanych było wiele tematów związanych z komunikacją na tamtym terenie, w tym również linii 737 i 209. Nie wprowadziliśmy po nim do naszego układu tras żadnych zmian – komentuje sprawę Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego i dodaje, że na liście powakacyjnych zmian również nie ma wspomnianych linii.

  Mieszkańcy Zielonego Ursynowa mogą więc na razie spać spokojnie, ale - wraz z władzami dzielnicy - muszą trzymać rękę na pulsie, bo ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 51

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jarosław Aranowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Raszyn 13 ponad rok temuocena: 80% 

   Proszę spojrzeć na Zamienie. Tu za chwile będzie kilkunastotysięczne miasto. Przed budową wiaduktu obiecywano, że 715, które obsługiwało Zamienie, wróci po otwarciu wiaduktu na dawna trasę. Teraz próbuje się jakichś półśrodków, żeby zrealizować obietnicę autobusu jeżdżącego Baletową co 30 minut. Czyim kosztem? Dzieci dojeżdżających do SP w Ładach z ul. Starzyńskiego? Mieszkańców tej ulicy i Zamienia chodzących po kilka kilometrów dziennie by dostać się do 715 jadącego do Raszyna i na Okęcie? Czemu ta część gminy Raszyn ma zostać pozbawiona dojazdu do Urzędu Gminy, Ośrodków Zdrowia w Raszynie, Hali Sportowej, Basenu, Poczty? Młodzież do liceów na ochocie (statystycznie najwięcej młodzieży z Raszyna wybiera ten kierunek). Prawda jest taka, że ZTM chce brać kasę nie oferując w zamian nic więcej, bo brakuje mu taboru. Władze Lesznowoli i Raszyna nie wyrażają na takie rozwiązanie zgody czemu dały wraz w odpowiedzi do ZTM.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarosław Aranowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Raszyn 12 ponad rok temuocena: 67% 

   Szanowni mieszkańcy Baletowej. Nikt was nie chce pozbawić autobusu. ZTM przedstawił dwie wersje komunikacji w tym rejonie po oddaniu do użytku wiaduktu. Pierwsza, ta którą przedstawia gminie Ursynów, czyli tak jak jest + zwiększenie częstotliwości 737, druga powrót 715 na Starzyńskiego i Karczunkowską i skierowanie 209 od Puławskiej ulicą Baletową do pętli na końcu ul. Baletowej przy granicy z gminą Raszyn. Przypominam, że stan obecny jest stanem objazdu na czas budowy wiaduktu. To ZTM nagle zmienia zdanie, wpuszczając w maliny mieszkańców Dawid Bankowych i Zamienia, którzy dziś by dostać się do Raszyna lub na Okęcie chodzą piechotą często po kilka kilometrów dziennie, bo nie da się zsynchronizować rozkładów jazdy 737 i 715, nawet po wyrównaniu częstotliwości, tak aby można było się dogodnie przesiąść. Proszę się mocno nad tym zastanowić, zanim skrytykuje się tych, którzy walczą o to, co chce im się zabrać. A tak na marginesie, gminy dopłacają ZTM ogromne pieniądze, więc chyba mogą też

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarosław Aranowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Raszyn 11 ponad rok temu

   więc chyba mogą też wymagać miało być, ale wycięło....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenek blues 10 ponad rok temuocena: 50% 

   Kto wymyslił "zielony Ursynów"?" Zielony Ursynów", to totalne nieporozumienie. To inwestowanie pieniędzy ludzi z Ursynowa w tereny gminy Lesznowola. I dlatego okoliczne gminy dbając o swój naturalny interes , jesli muszą wybierać jedno połączenie, to wolą mieć skomunikowane pobliskie gminne tereny Lesznowoli, niż Ursynów do którego tylko wzbogaconych przesiedleńców Ursynowa ciągnie, a oni są nieliczni i zmotoryzowani.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tryfon 9 ponad rok temuocena: 100% 

   najwięcej wsi to jest na Ursynowie "Marian nieważne że nas tyle w tym mieszkaniu najważniejsze że my już Warszawiacy " pamiętamy te słowa... Te miejscowości które upominaja się o autobus miały wcześniej autobusy niż "warszawiacy-ursynowskie " Chcemy tylko powrotu autobusu na stara trasę... Proszę trochę wyrozumiałości dla innych...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jak to 8 ponad rok temuocena: 33% 

   Co nas obchodzą podwarszawskie wsie?!!! My warszawiacy płacimy podatki na ZTM i to my mamy decydować, którędy pojedzie autobus !!!! Podwarszawskie wsie niech sobie wynajmują busiki i same finansują linie dojazdowe do Jeziorek. A to, że nie podoba się przesiadka na Jeziorkach, no to cóż, trzeba się było nie wyprowadzać na zadupie poza miasto.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 7 ponad rok temu

   "Jak to" na tez place podatki w warszawie a wyptowadzilam sie z Ursynowa na to rzekome zadupie. A inni mieszkajacy tu nie placa na ztm o decudowac nie moga jesnie wielki miastowy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Albin 6 ponad rok temuocena: 44% 

   Kaczka wam PKS-y dofinansuje i będziecie mieli 2 rano jeden w południe i dwa wieczorem więc się nie denerwujcie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotr32 5 ponad rok temuocena: 0% 

   Przypomnieć należy, że ZTM ma za zadanie realizować politykę transportową miasta oraz na podstawie umów aglomeracyjnych komunikować gminy sąsiadujące. Widać ZTM ma ambicje samodzielnie tworzyć politykę transportową bez liczenia się z głosami miasta i jego mieszkańców. Jeżeli już przyszło komuś do głowy zbudowanie węzła przesiadkowego na stacji Warszawa Jeziorki i węzeł ten został (prawie) zbudowany, to zabranie stamtąd autobusów jest karygodną samowolą, tak samo jak rezygnacja z ponad 80-ciu miejsc parkingowych dla pasażerów PKP przy samej stacji Jeziorki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarekS 4 ponad rok temuocena: 14% 

   Haha brawo redakcja... A co to jest Ursynowow? :D haha

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Witek z Atlantydy 3 ponad rok temuocena: 50% 

   Mam jeden postulat. Pod każdy blok, dom, poselskie i inne podobne autobus który jeździ co 10 min do centrum A jak ktoś chce w inne miejsce i zbierze min 4 podpisy to też uruchomić taka linie. Wszyscy będą zadowoleni będą chwalić ZTM . I oczywiście w każdym autobusie kawa cherbata i ciasteczka wliczone w cenę biletu którego cenę proponuje obniżyć o 75%.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowowianka 2 ponad rok temuocena: 29% 

   Ursynowowi????

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahaha1 1 ponad rok temuocena: 71% 

   Znów nieuk w komentarzach... Ludzie uczcie się polskiego!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2268 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020