REKLAMAURZAD-31-01--09-02
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2021, 09:15 komentarzy 12

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Szpital Południowy

  Szpital Południowy (SK)

  W środę po południu w Szpitalu Południowym dała o sobie znać przeciążona instalacja tlenowa. Straż pożarna awaryjnie dowiozła 285 butli z tlenem medycznym z rezerw rządowych. Dziś na Pileckiego przyjedzie też nowy 3 tonowy zbiornik na tlen.

  W Szpitalu Południowym przez ostatnie dni leżało 270 pacjentów chorych na Covid-19, w tym ponad 40 pod respiratorami. Instalacja tlenowa w budynku, który w przyszłości ma być szpitalem z różnymi oddziałami, nie była zaprojektowana dla takiego obciążenia. Miasto zaapelowało do wojewody o zmniejszenie liczby łóżek covidowych.

  W środę podczas narady z ministerstwem zdrowia, NFZ i wojewodą postanowiono, że powstanie nowy szpital tymczasowy na Okęciu, a liczba łóżek na Ursynowie zostanie zmniejszona do 196, w tym 50 respiratorowych.

  - To ograniczenie wynika z wyliczeń modułów tlenowych. Równolegle będziemy też analizować możliwości zwiększenia wydolności instalacji. Na pewno wszystkich pacjentów nie będziemy przenosić, ale nie wiem też, czy przy działającej placówce modyfikowanie takiej instalacji będzie technicznie możliwe - mówiła rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk.

  Awaria. Rozważano ewakuację

  Po południu przeciążona instalacja dała o sobie znać. Zaczęły się psuć reduktory, które przy tak dużym obciążeniu zużywały się szybciej niż normalnie. Zwołano sztab kryzysowy. W grę wchodziła nawet ewakuacja chorych do Szpitala Praskiego, gdzie miasto planuje utworzyć dodatkowe łóżka covidowe.

  Najgorszego scenariusza udało się uniknąć. Straż pożarna błyskawicznie dowiozła na Pileckiego 285 butli z rezerw banku tlenu. 

  - Instalacja działa, ale prewencyjnie są dostarczane z czterech tak zwanych "banków tlenu" działających w PSP butle z tlenem medycznym - powiedział Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że dostarczone butle o pojemności 40 litrów każda w razie braku tlenu wystarczą na zasilenie instalacji na 24 godziny.

  Instalacja w szpitalu zostanie zmodyfikowana i przystosowana do większych obciążeń - postanowiono na naradzie sztabu kryzysowego.

  - Aby to zrealizować potrzebne jest zmniejszenie jej obciążenia. W związku z tym postanowiono, że szpital w dalszym ciągu nie będzie przyjmował nowych chorych, w najbliższych dniach szpital planuje też rutynowe  wypisy pacjentów, których stan zdrowia na to pozwala. Zredukowanie obciążenia instalacji, przy wsparciu z dodatkowego zbiornika i butli z tlenem pozwoli na jej modyfikację i dostosowanie do większej liczby pacjentów - poinformowała w środę wieczorem Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody.

  W czwartek do Szpitala Południowego dostarczony zostanie nowy zbiornik na tlen medyczny, który pomieści 3 tony tego gazu oraz 100 butli rezerwowych. Przerabiana będzie instalacja tlenowa dla potrzeb pacjentów, którzy w tym czasie będą mieli zapewniony tlen z butli. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bezstronniczy 12 ponad rok temuocena: 100% 

   Kto teraz jest prezesem tego szpitala ???!!! Ktoś tym zarządza w ogóle ? Nie wiedzą jaka jest pojemność instalacji i ile mogą przyjąć pacjentów ? Prawie doprowadzili do EWAKUACJI PACJENTÓW !!! Tutaj na szali jest ludzkie ŻYCIE ! TOTALNY CHAOS.... Jak ten szpital jest teraz tak zarządzany to coś czuje, że to dopiero zalążek POWAŻNYCH PROBLEMÓW.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak- współwłaściciel szpitala 11 ponad rok temuocena: 81% 

   do ~sdrtyk: W jakim charakterze „TAM PRACUJESZ”? Poziom twoich komentarzy wzbudza mój njiepokój. Agresja i prymityw wzbudza poczucie poważnego zagrożenia dla korzystających z twoich usług.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bear 10 ponad rok temuocena: 36% 

   Jak długo jeszcze miasto będzie zwlekać z oddaniem tego szpitala z powrotem Ministerstwu Zdrowia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdrtyk 9 ponad rok temuocena: 50% 

   Przeciez niesprawna instalacja to spadek po pani pelnomocnik rządowej! Nie mieszaj pisi trollu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 8 ponad rok temuocena: 48% 

   @misio - ha, ha, ha - jest jakiś poziom kretynizmów, których nie jesteście w stanie przekroczyć? Albo jakiś poziom dna, po niżej którego nie zejdziecie? To pytanie retoryczne oczywiście - zanim odpowiecie przeczytajcie co to znaczy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 7 ponad rok temuocena: 54% 

   ~sdrtyk, kutura twojej wypowiedzi tylko o tobie świadczy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bezstronniczy 6 ponad rok temuocena: 100% 

   ~sdrtyk, trollu poziom Twojej manipulacji jest na poziomie przedszkola. Wytłumaczę Ci co się stało, bo nie rozumiesz. Instalacja została zaprojektowana na jakąś pojemność szpitala. OBECNY ZARZĄD w wyniku swoich decyzji DOPROWADZIŁ do przeciążenia tej instalacji, co skutkowało jej ZNISZCZENIEM i NARAŻANIEM ZDROWIA pacjentów. Artykuł nie mówi nic, że instalacja była niesprawna. W innym komentarzu piszesz, że ten budynek nie powinien nigdy być Covidowym. Wszystko dobrze u Ciebie? Pracujesz tam ( rzekomo ), a o tym nie wiesz?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brak słów 5 ponad rok temuocena: 49% 

   "We wtorek stołeczny ratusz informował, że obecnie w Szpitalu Południowym przebywa 194 pacjentów na łóżkach zwykłych oraz 42 pacjentów na łóżkach respiratorowych” Dziś (środa) piszecie , że "W Szpitalu Południowym przez ostatnie dni leżało 270 pacjentów chorych na Covid-19, w tym ponad 40 pod respiratorami’. Co się dzieje , że każda inwestycja, którą zarzadza miasto/dzielnica ma elementarne nieprawidłowości. POW - nie ma filtrów, na jezdniach progi zwalniające niszczą zawieszenie samochodów, drzewa do wycinki, choć wystarczy o nie zadbać, a tu szpital tyle lat budowany i nadzorowany inwestorsko przez ratusz Ursynów/ miasto ma tak elementarne problemy, -a to prosektorium za małe, a to tlen się popsuł. Co jest grane? A WIATRACZKI NA DACHU RATUSZA DZIAŁAJĄ ? Szpital tymczasowy na stadionie w szczytowym okresie epidemii był wydolny, a ten jest niewydolny ! Co to jest ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdrtyk 4 ponad rok temuocena: 49% 

   Nie kłam. Rządowa pełnomocnik rządziła przez wiele miesięcy i zrobiła taki burdel, ze szkoda gadac. Wiem bo tam pracuję. Pretensje do Twojego ukochanego rządu. Czy szpital byl budowany pod jednochorobowy? Nie. Przeznaczenie nowego budynku na covidowy bylo błędem. Najlepsze są tworzone ad hoc szpitale tymczasowe w halach. Wówczas infrastrukturę od razu szykuje się pod Covid. A tutaj - niedostosowana instalacja oraz blokada uruchomienia normalnego szpitala dla Ursynowa. Pamietaj tez ze covid to sytuacja nadzwyczajna - i trzeba szukać niestandardowych rozwiązań.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 3 ponad rok temuocena: 71% 

   POW nie jest inwestycją miasta/dzielnicy. brak słów - tyle lat budowy i jeszcze nie wiesz, kto realizuje tę inwestycję. Szpital tymczasowy na stadionie w szczytowym okresie pandemii nie był zapełniony nigdy bardziej niż w 50%. A i to chyba przesada.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 2 ponad rok temuocena: 42% 

   @brak mózgu vel misio - ale wiecie oczywiście, ze prosta zmiana IP nie sprawia, ze nie widać, że piszecie z jednej farmy trolli??? ROTFL. Musicie wykombinować nowe sztuczki. Czytelnicy tego portalu na dystans czują trolla. Ale tak, wam płaca za wpis, nieważne czy durny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bezstronność 1 ponad rok temuocena: 100% 

   ~sdrtyk Pamiętaj o kilku rzeczach. Szpital za Więckowskiej przetrwał 3 największe fale, bez problemów i doprowadziła do otworzenia tego szpitala. W szpitalu od czasu otworzenia było leczonych wielu pacjentów. Gdyby nie przerobienie go na covidowy to pewnie długie lata nie doczekałby się szpital żadnego pacjenta. Burdel to jest teraz, bo doprowadzili prawie do ewakuacji pacjentów czyli NAJGORSZY z scenariuszy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6543 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023