REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK/UM)

  Szpital Południowy znów przyjmuje pacjentów. Testy nowej instalacji tlenowej pomyślnie przeszły testy. W tymczasowym szpitalu covidowym znów będzie mogło się leczyć docelowo prawie 300 chorych.

  Budowa nowej, dostosowanej do potrzeb pacjentów covidowych instalacji tlenowej trwała od końca października. W tym czasie w ursynowskim szpitalu zawieszono przyjęcia lub przyjmowano pojedynczych chorych.

  - Pomiarem ciśnienia tlenu i szczelności instalacji zakończyliśmy trwającą 2 tygodnie wielką operację budowy dodatkowej instalacji tlenowej w szpitalu Południowym. Jutro (sobota) zaczynamy przyjęcia. Dziękuję wszystkim współpracownikom za olbrzymie zaangażowanie i determinację - napisała na Twitterze wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, odpowiedzialna w ratuszu za sprawy zdrowia.

  W piątkowy wieczór zaprezentowała też filmik z testów nowej instalacji. Widać w nim sale szpitalne przygotowywane dla pacjentów i słychać charakterystyczny odgłos powietrza wydobywającego się z instalacji.

  - Instalację powinna była wybudować w wakacje rządowa pełnomocnik, kiedy było 9 pacjentów, ale... - dodawała Kaznowska w komentarzach pod postem.

  Przyjęcia miały ruszyć już w piątek, ale potrzebne były dodatkowe testy. Ostatecznie miasto poinformowało, że ruch pacjentów zacznie się około godz. 13. Na razie przyjętych zostanie 10 pacjentów. W kolejnych dniach może być ich więcej, obserwowane będzie działanie nowej instalacji.

  Przypomnijmy - w niedzielę 24 października, w placówce padł rekord liczby przyjętych pacjentów – w szpitalu hospitalizowano wówczas 270 osób. Wszyscy leczeni wymagali tlenoterapii na różnych poziomach, w tym również podłączenia do urządzeń typu hi-flow (aparat do wysoko-przepływowej terapii tlenem) oraz respiratorów. Z powodu jednoczesnego ogromnego poboru tlenu dostarczanego pacjentom, doszło do ponaddwukrotnego obciążenia sieci tlenowej i uszkodzenia elementów instalacji.

  27 października w szpitalu zwołano sztab kryzysowy z udziałem wojewody mazowieckiego, który podjął decyzję, aby pacjenci pozostali w placówce. Następnego dnia rano uszkodzone reduktory zostały wymienione. Nie było potrzeby przemieszczenia pacjentów.

  - Jednakże z powodu olbrzymiego przekroczenia poboru tlenu niezbędne było wstrzymanie przyjęć pacjentów i zejście do jednoczesnego poboru tlenu na poziomie ok. 100 metrów sześc. na godzinę - informował ratusz.

  Władze stolicy przypomniały, że Szpital Południowy był projektowany jako wieloprofilowa placówka medyczna, a nie szpital covidowy, gdzie zachodzi konieczność jednoczesnego podłączenia do tlenu niemal 300 pacjentów - wydolność istniejącej instalacji to ok. 100 metrów sześciennych tlenu na godzinę, a zapotrzebowanie na pobór tlenu wyniosło ponad 220 metrów sześciennych  na godzinę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5119 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022