REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2020, 07:33 komentarzy 41

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (LD)

  Ponad 150 tys. naruszeń prędkości odnotowały w ubiegłym roku fotoradary na terenie Warszawy. Wśród tych, które najczęściej strzelały fotki kierowcom jest jeden z Ursynowa!

  Do informacji na temat działalności fotoradarów w ubiegłym roku dotarł reporter radia RMF Maxxx Przemysław Mzyk. W całej Warszawie 27 urządzeń zarejestrowało ponad 150 tysięcy naruszeń. Najwięcej  przekroczeń było w przedziale 11 - 20 km/h, natomiast ponad 1,3 tys. kierowców jechało o przeszło 50 kilometrów szybciej niż obowiązujący limit.

  Najwięcej zdjęć zrobił fotoradar na moście Gdańskim, gdzie odnotowano ponad 16 tys. naruszeń, na drugim miejscu jest ulica Pułkowa z wynikiem przeszło 15 tys. zdjęć, na podium znalazło się urządzenie z ulicy Pileckiego, gdzie odnotowano blisko 14 tys. przekroczeń prędkości.

  Fotoradar w al. KEN niepotrzebny?

  Najmniej naruszeń zarejestrowały dwa fotoradary na ul. Rosochatej - łącznie było tam około 150 zdjęć, małą liczbę wykroczeń odnotowano też na Ursynowie. Urządzenie w al. KEN zrobiło zaledwie ok. 350 fotografii.

  Około 15 tys. zdjęć zrobiły w sumie cztery fotoradary na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego - Sikorskiego - Witosa, a ponad 16 tys. naruszeń odnotowano u zbiegu Ostrobramskiej, Fieldorfa i Zamienieckiej, gdzie również zamontowane są cztery urządzenia. Brakuje danych o fotoradarze granicy Warszawy - przy ul. Puławskiej.

  Dwa fotoradary pracujące na ulicy Grójeckiej w 2019 roku zarejestrowały łącznie około 17  tys. przekroczeń prędkości o ponad 10 kilometrów na godzinę.

  Największe przekroczenia prędkości zanotowano w następujących punktach:

  • 7 marca w al. Stanów Zjednoczonych samochód Mercedes-Benz - 175 km/h przy ograniczeniu do 80 km/h
  • 15 sierpnia na ul. Radzymińska 287 BMW jechało 147 km/h przy ograniczeniu do 60 km/h
  • 10 sierpnia przez skrzyżowanie ul. Sobieskiego-Witosa w kierunku centrum samochód BMW jechał z prędkością 139 km/h przy ograniczeniu do 60 km/h.

  Czy fotoradar w al. KEN spełnia swoją rolę?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 163

  • 47
   BARDZO PRZYDATNY
  • 19
   ZASKOCZONY
  • 32
   PRZYDATNY
  • 25
   OBOJĘTNY
  • 11
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~starykoń 41 24 dni temu

   Ciekawe czy radar na Pileckiego wyłapuje motocykle? Wieczorami wiosną czy latem one tam szaleją!

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~poi 40 26 dni temuocena: 100% 

   Przeciez to jasne, ze najwiecej zlapanych jest tam, gdzie przejezdza najwiecej obcych, przypadkowych i zarazem spieszacych sie. Staly radar, o ktorym wiedza wszycy lokalesi, bo stoi od lat, pelni role wychowawcza, malo zarabia, ale "spełnia swoją rolę".

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gil 39 26 dni temuocena: 100% 

   Fotoradar na Puławskiej to atrapa. Żółta skrzynka stoi pusta. To jak mają być dane z tego radaru?

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kulczyńskiego 38 25 dni temuocena: 100% 

   też się zdziwiłem skąd informacja, że na Puławskiej jest fotoradar

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 37 24 dni temuocena: 100% 

   no a jeszcze dziwniejsze że podobno "łapie" pojazdy chociaż jest pusty

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 36 26 dni temuocena: 100% 

   do Issa: Naprawdę, są tam światła? Dobrze, że zauważyłaś, bo o tym właśnie był mój post. Mieszkam tam od kilkunastu lat, przechodzę codziennie. Więc czytaj uważnie, nawet jeśli masz inny pogląd na sytuację.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 35 26 dni temuocena: 10% 

   Kamanda sabotażystów Burmistrza szczęśliwa, jeszcze zaaplikuje radary na innych ulicach. Oczywiście poza gigantyczną robotą likwidacji parkingów, mnożeniem płotków, słupków, likwidacją zatoczek. Np. teraz powoli likwiduje Belgradzką, zwężenia, utrudnienia. Neurobiałki umęczone POW'em nie zauważają co się dzieje. Zatrawnikował i zasłupkował Rentgenologów. Szok. Okoliczne neurobiałki, zirytowane samochodami pacjentów, już proszą Burmistrza o dosłupkowanie, he, he. Wybatożył nieszczęsnych, a proszą o więcej. To jest sukces.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dumny 34 26 dni temuocena: 89% 

   Dokładnie, zlikwidować wszystkie fotoradary. Pozabijamy się szybciej samochodami niż smogiem, a tak przyroda skorzysta. Co mnie bedzie tu ktoś mówił jak mam jezdzić, nie po to kupowałem sobie diesla od niemca i wycinałem depeefa!

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 33 26 dni temuocena: 63% 

   14 000 na pierwszy rzut oka robi wrażenie, ale to jest _rocznie_. To teraz warto napisać ile tamtędy samochodów przejeżdża dziennie i przeliczyć, jaki procent procenta przekracza prędkość, zanim zaczniecie straszyć tutejszych komentatorów, jak to ich ogół kierowców "morduje".

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Samochodem_rowerem_metrem_też 32 26 dni temuocena: 43% 

   A w komentarzach jak zwykle zjazd frustratów co to nie mogą sobie pozwolić na samochód? Sam nie wiem. W dzisiejszych czasach to żaden luksus a czasem wręcz konieczność. Nawet w tym zapyziałym mieście. Przyzpomnijcie sobie ile mieliście spraw do załatwienia jak jeszcze nie byliście emerytami kursującymi jedynie między apteką, przychodnią i spożywczym. A potem przemnóżcie to przez 2 albo 3 bo takie jest obecnie tempo życia ludzi pracujących i posiadających rodzinę. A tym gówniarzom którzy wciąż żyją bez żadnych zobowiązań życzę twardego obstawania przy swoich wartościach gdy kiedyś w końcu dorośniecie i zaczniecie mieć "nieco" więcej na głowie.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 31 26 dni temuocena: 89% 

   Ja nie wiem, co takiego większa część naszego wspaniałego narodu ma w sobie, że w dyskusji muszą zaraz 'ad personam'. Wiem, że przykład idzie z góry, ale skoro my od nich jesteśmy mądrzejsi i wiemy lepiej, co i jak, to i standardy powinniśmy mieć wyższe. Nie każdy, kto ma zdanie odmienne od Twojego, jest Twoim wrogiem i frustratem/nieudacznikiem/oszołomem/hipisem bez zobowiązań/emerytem albo właśnie beztroskim dzieciakiem (właściwe zakreślić). Pokutuje postpańszczyźniana postawa: dziedzic jeździł bryczką; kupię bryczkę = będę dziedzic??

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Samochodem_rowerem_metrem_też 30 26 dni temuocena: 50% 

   Osobiście uważam, że większość polityków jest zdecydowanie inteligentniejsza od swoich wyborców skoro udało im się tak daleko zajść. W dodatku robią niemal dokładnie to, czego się od nich oczekuje - może nie realizują potrzeb wyborców ale z pewnością potrafią je obiecać o to jak widać wystarczy. Teraz do meritum. Nie mam absolutnie żadnego problemu, żeby dyskutować w kulturalny sposób z osobą która na to zasługuje. Spójrz jednak na wpisy naszych poprzedników. Blachosmrody? Buraki? Jaśniepaństwo w blachosmrodach? Argumenty z powietrza typu 100 km/h mierzone na oko? Janusze - chamy w firmowych samochodach lub ewentualnie poniemieckich szrotach? Fotoradary zamiast świateł co 300m? Niektórzy chcieliby zrobić z Ursynowa deptak bo im akurat tak pasuje, nie widzą dalej niż czubek własnego nosa wyzywając przy tym tych "innych". Kulturalnie rozmawiać z kimś takim to jak rzucić perły przed wieprze. Nie zrozumieją a już na pewno nie docenią.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 29 26 dni temuocena: 22% 

   Dobrze pisze pan "Metrem też", to naprawdę jest śmieszne a nawet żałosne, jak studenci albo 30-letnie "duże dzieci" pouczają poważnych ludzi, że mają się przesiadać z samochodu na zbiorkom.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Samochodem_rowerem_metrem_też 28 26 dni temuocena: 50% 

   Ja sam jeździłem metrem do pracy jak miałem biuro ok 2 km od stacji metra. Ale nie każdy tak ma. I u mnie też się to w pewnym momencie skończyło. Teraz metrem jeżdżę raczej okazjonalnie ale nie skreślam go tylko dlatego, że mam samochód. Oprócz samochodu mam też rower i hulajnogę, z której korzystam w połączeniu z metrem :) Kiedyś jeździłem do pracy rowerem robiąc dziennie po 40 km. Ale wtedy miałem na to czas i nie oczekiwałem od wszystkich, że też się przesiądą na rowery.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 27 25 dni temuocena: 100% 

   Jak Kolega Gad z-Gad-uje po wpisie, kim jest piszący? Może to zwykły troll, który pisze to, żeby kogoś wkurzyć i nakręcić ruch? To właśnie sugeruję, że mamy w sobie mnóstwo stereotypów. Nawet Ty piszesz o pouczaniu "poważnych ludzi". Poważnych, znaczy jeżdżących samochodami? Serio? To jest wg Ciebie wyznacznik powagi? To by oznaczało, że mamy jeszcze sporo, jako społeczeństwo, do odrobienia...

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 26 25 dni temuocena: 67% 

   ~Samochodem...: dlatego z niektórymi osobami tutaj (nawet stale pisującymi pod tymi samymi nickami) staram się nie podejmować żadnej dyskusji, bo to bezcelowe. Po treści wpisu widać, jaki jest mniej więcej jego cel, i odpowiedź tylko by się w ten cel wpisywała. Dotyczy to zarówno obozu "tylko samochód", jak i obozu "tylko zbiorkom, rower, hulajnoga, na piechotę itp.". Wiadomo, że po to się buduje ulice, by po nich jeździć. Na tych ulicach już się przestajemy w Wawie mieścić, stąd dążenie do zapewnienia "alternatywnych" środków komunikacji. Jak skończymy się już nawzajem obrzucać botem i dorabiać sobie gęby, to może w końcu dojdziemy do porozumienia. Póki co, 85% wpisów ma na celu tylko pokazanie, że druga strona to ci gorsi. A władzy pasuje taka polaryzacja.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 25 26 dni temuocena: 83% 

   - do Pukniętgo w głowę Chętnie, ale za szybko jadą... i - może teraz zrozumiesz - w tym właśnie problem :)

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 24 26 dni temuocena: 72% 

   Od czasu otwarcia Rosnowskiego - w godzinach poza szczytem, bo wtedy są korki - wjeżdżający od strony południowej traktują ten odcinek ulicy Rosoła, jak drogę szybkiego ruchu. Przejazdy skrzyżowania z ul. Jeżewskiego na "późnym żółtym" z prędkością ok. 100 km są nagminne, bo przecież pędzimy do miasta. Coś tutaj można ustawić?

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Puknij Się w głowę 23 26 dni temuocena: 38% 

   Tak, Ciebie z kartka i długopisem żebyś zapisywał numery rejestracyjne tych aut

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Harry Dark 22 26 dni temuocena: 30% 

   Jak zostala zmierzona ta predkosc ok. 100 km/h? IDzD?

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 21 26 dni temuocena: 20% 

   tam sa w każdym kierunku swiatła. Nie wchodź na czerwonym to nic ci sie nie stanie. Chyba że cisnienie ci podnosi samo to, że "ktos jedzie 100km/h". W co zreszta wątpię bo ruch bardzo uspokoil się po remoncie. Wczesniej, faktycznie, zdarzały sie wyscigi, żeby uciec przed skrecajacymi w jeżewskiego a potem wciąc się z zanikającego pasa. Teraz nie ma takiej potrzeby.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Majki 20 26 dni temuocena: 67% 

   Proszę ustawić fotoradar na Anody i Jastrzębowskiego jadącym od dolinki. Przejeżdżanie na żółtym to norma, a tylko Lki jadą 50km/h. Nie będzie wypadków i pełna kieszeń kasy.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 19 26 dni temuocena: 85% 

   Na żółtym to jeszcze pół biedy... Ostatnio robię sobie eksperyment i patrzę, ilu jeszcze przeskoczy na "wczesnym czerwonym" aka "ciemnożółte"... I już wiem, dlaczego zielone dla pieszych nie może w Wawie zapalać się wcześniej, niż ok. 5 sekund po czerwonym dla samochodów...

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drug 18 26 dni temuocena: 31% 

   Janusze w firmowych samochodach albo poniemieckich szrotach. Polacy to chamy i swolocz.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 17 26 dni temuocena: 70% 

   tak ,jak ty buraku Polaku?????

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~towtruck 16 26 dni temuocena: 100% 

   Z Puławskiej nie ma danych bo odkąd tam stanął po raz drugi to jest cały czas pusty :)

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 15 26 dni temuocena: 62% 

   Cieszy sprawność fotoradaru, smuci że ma tyle do roboty. Na KEN radar powinien stać co 300m, zamiast świateł. Wszyscy by jechali tak że pieszych by się dało przepuścić bez awaryjnego hamowania a i ruch pewnie byłby płynny.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 14 26 dni temuocena: 67% 

   Pełna zgoda.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~And71 13 26 dni temuocena: 73% 

   Ja bym ten fotoradar na KEN obrócił od czasu do czasu ...

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 12 26 dni temuocena: 100% 

   Dokładnie :) podobnie na Pileckiego w stronę Puławskie tam są ciągłe wyścigi ;) no niby do Wyścigów blisko ;)

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 11 26 dni temuocena: 0% 

   ja natomiast bylabym za tym, zeby oddawać kase tym kierowcom, ktorzy z powodow drogowych, nie sa w stanie utrzymać predkosci 50 km/h. Dlaczego mamy placic haracz za "przekroczenie predkosci" a za niemoznosc jazdy z przepisowa predkoscia nikt nam nie zwraca kasy???? Owszem, czasem zdarzy mi sie depnac po pedale gazu. Np ostatnio - jestem umówiona na przeglad samachodu z mechanikiem (ktory jest dobrym fachowcem a więc grafik ma napiety i umawiam sie z nim z duzym wyprzedzeniem). Przeznaczam na to odpowiednio dłuższy czas przejazdu ale i tak, przez pie...ną budowe POW korki urastaja do nieprzewidywalnych granic. Połowe trasy przemierzam ze średnia predkoscia 10km/h. Proste jest, ze pozostalą cześć musze przejechac z predkością WIEKSZA!!! żeby w ogóle zdążyć. Jednak srednia podróży nie przekracza 50 km/h. Prosze bardzo! ja place mandat za przekroczenie prędkosci ale miasto zwraca mi kase za tę część podróży, kiedy ja nie mogłam osiągnąć 50 km/h. Dlaczego tylko ja mam byc łupiona???

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 10 26 dni temuocena: 100% 

   To sukces czy jednak dramat ?

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Harry Dark 9 26 dni temuocena: 64% 

   "Najwięcej przekroczeń było w przedziale 11 - 20 km/h". Ale nasz lokalny mesjasz powiedzial, ze te fotoradary nie wylapuja przekroczenia do 20 km/h. I ja nu wierze, on jest inzynierem, pracowal na calym swiecie, jak cos powie, to tak jest.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobok 8 26 dni temuocena: 72% 

   fotorada na ken powinien być obracany co jakiś czas na przeciwny kierunek jazdy.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 7 26 dni temuocena: 100% 

   I tak wszyscy zwalniają, nawet na jezdni w kierunku północnym - mimo, że fotoradar łapie tylko tych jadących na południe. Natomiast fakt jest taki, że ludzie zwalniają tylko w tym jednym miejscu, gdzie jest fotoradar i jest przejście dla pieszych jest z sygnalizacją.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Precz z gratami 6 26 dni temuocena: 69% 

   Tych fotoradarów powinno być 20 razy więcej. A mandaty dużo wyższe i zawsze egzekwowane. Może wtedy by się jaśniepaństwo w blachosmrodach nauczyło jeździć zgodnie z przepisami. Plus kontrola emisji spalin.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 5 26 dni temuocena: 73% 

   święta raca. STANOWCZE NIE DLA BURAKÓW ZA KIEROWNICAMI

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 4 26 dni temuocena: 71% 

   Więcej fotoradarów a mniej świateł. A jak policja nie musiałaby stać z suszarką (czego i tak nie robi) to miała by czas na przyglądniecie się parkowaniu na pasach jezdni i innym egzotycznym zachowaniom kierowców.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 3 26 dni temuocena: 75% 

   Stanowcze tak dla większej ilości fotoradarów. Zatrudnić do weryfikacji nagrań obywateli zza wschodniej granicy i taka "inwestycja" szybko się zwróci. A jeśli się okaże, że się nie zwraca, to będzie oznaczało, że się Polacy nauczyli jeździć zgodnie z przepisami... Tak za 50 lat...

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 2 26 dni temuocena: 50% 

   ~Jaro, a dlaczego panów zza wschodniej granicy? niby, że od razu ze zleceniem do egzekwowania kary? 50 km/h albo życie? czy jak... a poza tym to na KENie podobno już nie ma przejsc bez świateł więc tu problemu nie ma. I są po 2 pasy, zawsze mozna tym prawym jechać spokojnie, zawsze. Nie to, ze jestem za łamaniem przepisów, przeciwnie ale czasem wybitnie nie chce mi sie jakos szarpać o 5 km/h z lewopasowcami, albo jestem zmeczona albo coś więc jadę wyłącznie prawym pasem, az do domu. Właściwie wloke sie ale jest spokojnie.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 1 25 dni temuocena: 100% 

   Słyszałem, że GITD ma problemy kadrowe, stąd czasem problemy z egzekwowaniem części mandatów. Jeśli jest tak, że nie ma chętnych do tej pracy, to może rozwiązaniem mogłoby być zatrudnienie obywateli Ukrainy, co czyni część pracodawców. Żadne tam pozaprawne techniki egzekwowania prawa :-)

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2897 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020