REKLAMAA1 SWYFT 24.10.2021 - 23.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 września 2021, 14:51 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZTM)

  Przez jeden dzień komunikacja miejska w Warszawie będzie darmowa. W najbliższą środę nie musimy kasować biletów, ani przykładać karty miejskiej do czytników w metrze. To z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

  Miasto chce zachęcić wszystkich zmotoryzowanych do pozostawienia samochodów w garażu i przesiadki do metra, autobusów, tramwajów i kolejki miejskiej, dlatego w Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada 22 września nie kasujemy biletów i podróżujemy bezpłatnie.

  - Od 2016 roku w Europejski Dzień bez Samochodu wszyscy podróżują Warszawskim Transportem Publicznym bezpłatnie. W środę, 22 września zachęcam zmotoryzowanych do przesiadki do komunikacji. A osobom korzystającym na co dzień z transportu publicznego dziękuję za trafny wybór. Dzięki temu oddychamy w stolicy czystszym powietrzem i produkujemy mniej smogu – mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

  W środę komunikacja będzie bezpłatna dla wszystkich, zarówno w pierwszej jak i drugiej strefie biletowej. Nie trzeba będzie kasować biletów w metrze, autobusach, tramwajach i pociągach SKM oraz w pociągach WKD (na całej trasie) i we wszystkich pociągach Kolei Mazowieckich. Bezpłatna podróż będzie możliwa we wszystkich pociągach KM i autobusach komunikacji zastępczej na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica oraz w autobusach KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

  Samochód będzie można zostawić m.in. na parkingach Parkuj i Jedź, które w całej stolicy oferują ponad 4,5 tys. miejsc parkingowych dla samochodów i 728 dla rowerów.

  Hasło tegorocznego EZTZ  brzmi: „Bezpieczeństwo i zdrowie dzięki zrównoważonej mobilności”. Jest ono ukłonem w stronę mieszkańców Europy i świata, którzy od wielu miesięcy mierzą się z trudami pandemii koronawirusa. Jednocześnie ma być przyczynkiem do refleksji nad okazją do zmian w dobie kryzysu zdrowotnego.

  Jak wynika z badań, samochód, którym podróżuje średnio 1,3 osoby, emituje ok. 140 g/km dwutlenku węgla na osobę a autobus, którym jedzie średnio 80 osób – tylko 11 g/km na osobę. Pojazdy komunikacji szynowej w ogóle nie emitują dwutlenku węgla w miejscu eksploatacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Boom 7 miesiąc temuocena: 100% 

   A propos kłamstw statystycznych to dziś jechałem dwa razy autobusem. W jednym było ok. 10 osób, A w drugim przegubowym 8 osób. Córka twierdzi, że rano w 239 zwykle jedzie sama. To gdzie te 80 osób średnio?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 6 miesiąc temuocena: 67% 

   Ojej, w Warszawie jest komunikacja publiczna, co za nowość dla niektórych....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 5 miesiąc temuocena: 54% 

   W samochodzie, a już szczególnie takim, w którym podróżuje 1,3 osoby COVIDA nie złapiesz, a w autobusie z 79 innymi osobami - masz już szansę. Ja wybieram bezpieczeństwo, pa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 4 miesiąc temuocena: 47% 

   Nawet nie chodzi o covida, a o komfort. Ja wiem, że teraz, a już zwłaszcza dla "aktywistów" komfort to jest pojęcie abstrakcyjne, ale ludzie jednak często wolą nawet dojechać 5 minut później (tu też niezłe śmieszki, bo autem szybciej dojedziesz do celu, niż autobusem stającym na każdym przystanku), ale za to przy swojej muzyce bez słuchawek, w swojej temperaturze, na miękkim fotelu i co najważniejsze, w czystym powietrzu, a nie stojąc w ścisku (bo przecież jesteś młody a starsza pani i jej siaty muszą usiąść), trzymając się poręczy wilgotnej od pary wydychanej przez pozostałe 79 współpasażerów, z przerwami na okazjonalne stanie na mrozie/w słońcu (bo przystanki BY AMS z daszkiem wielkości paczki fajek też szału nie robią) przy przesiadkach...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 3 miesiąc temuocena: 0% 

   Jak się boisz covida to się trzeba zaszczepić a nie wypisywać bzdury na forum.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 60% 

   Średnio 80 osób w autobusie. Dobre sobie. Mogli od razu napisać ze 150 dla większego efektu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 1 miesiąc temuocena: 38% 

   Gdyby dawali pełen bak? E też nie!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3849 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021