REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 stycznia 2022, 09:01 komentarzy 57
  Wizualizacja zieleni przyulicznej przy ul. Wąwozowej 11

  Wizualizacja zieleni przyulicznej przy ul. Wąwozowej 11 (Zarząd Zieleni m.st. Warszawy)

  Ta ulica zmieni się nie do poznania. Na Wąwozowej wyrośnie prawdziwy las - Zarząd Zieleni chce tam zasadzić blisko tysiąc nowych drzew. Czy pokrzyżuje to plany przebudowy ścieżek rowerowych i chodników? Czy rośliny pozbawią ursynowian miejsc parkingowych?

  Wąwozowa jest jedną z 44 ulic, które zostały zakwalifikowane do miejskiego programu "Zielone Ulice". Chodzi o zazielenienie pustych obszarów przy drodze, stworzenie przyulicznych skwerów z ławkami i miejscem sąsiedzkich spotkań. W koncepcji, którą stworzyła firma RS Architektura Krajobrazu znalazły się nasadzenia krzewów oraz ok. tysiąca drzew. Mają to być tzw. solitery, czyli drzewa duże i reprezentacyjne np. lipy szerokolistne, klony, platany, dęby błotne czy brzozy pożyteczne. Będą też łąki kwietne.

  Podczas konsultacji z mieszkańcami Zarząd Zieleni zbierał opinie na temat nowej inwestycji na Kabatach.

  - Planowane zwiększenie ilości zieleni w obrębie ulicy spotkało się w zdecydowanej większości z przychylną reakcją mieszkańców. Ogólny odbiór projektu wśród mieszkańców jest bardzo zróżnicowany - od głosów podziękowań po krytykę całego projektu - informuje Zarząd Zieleni m. st. Warszawy.

  Wizualizacja zmian na Wąwozowej fot. ZZW

  Drzewa kosztem 33 miejsc parkingowych

  Mieszkańcy zwracali uwagę na przebudowę ścieżki rowerowej oraz zmiany na terenie dawnego hipermarketu Tesco. Koncepcja miasta ma jednak nie ingerować w plany zagospodarowania Kabat. Tak więc mieszkańcy nie muszą się bać, że np. projekty z Budżetu Obywatelskiego dotyczące ul. Wąwozowej nie zostaną zrealizowane, albo że nowa droga rowerowa zostanie naruszona.

  Najczęściej poruszanym tematem podczas konsultacji była kwestia miejsc parkingowych. Mieszkańcy obawiali się, że inwestycja znacznie ograniczy możliwość parkowania aut.

  - Niepokoi mnie zmniejszenie miejsc parkingowych w okolicy, gdzie tych miejsc wciąż brakuje. Informacja, że miejsca nie były wykorzystane, jest zwykłym nadużyciem. Proszę mi nie mówić, że były "widoczne" wolne miejsca postojowe, bo to naprawdę brzmi jak groteska! - narzekał jeden z mieszkańców.

  Mimo to z ul. Wąwozowej znikną 33 miejsca parkingowe. - Koncepcja przewiduje wprowadzenie drzew na co czwarte miejsce postojowe w obrębie parkingów wielkopowierzchniowych między ul. Zaruby a ul. Rosoła - odpowiadają urzędnicy.

  Zarząd zieleni nie zapomniał jednak kompletnie o posiadaczach samochodów - powstaną pasy ogrodów deszczowych w miejscu powstawania zastoisk wody oraz punktowe przebicia w istniejących krawężnikach w celu ułatwienia spływu wody z jezdni do niecek.

  Wizualizacja zmian na Wąwozowej fot. ZZW

  Bujna zieleń, którą chcą sadzić miejscy ogrodnicy, ma nie stanowić przeszkody w widoczności ani dla pieszych, ani dla rowerzystów, a auta zjeżdżające z Wąwozowej mają ich bez problemu zobaczyć. Z dala od ulicy i chodników na prośbę mieszkańców powstaną domki dla owadów.

  Kiedy to wszystko zobaczymy na Wąwozowej? Nie tak prędko. Projekt jest rozłożony na lata i został podzielony na etapy. Być może pierwsze nowe drzewa staną na Kabatach w tym roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 233

  • 123
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 40
   WKURZONY
  • 33
   BRAK SŁÓW

  57Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tritace10 57 6 miesięcy temuocena: 14% 

   Cała nadzieja w Prezydencie Warszawy, Panu Trzaskowskim. Mieszkał swego czasu przy Wąwozowej 1 i także korzystał z parkingu dzierżawionego od ZDM. Mam nadzieję, że nie zapomni o swoich dawnych sąsiadach.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wtf? 56 5 miesięcy temuocena: 100% 

   A ja mam nadzieję, że będzie pamiętał, że pracuje dla wszystkich mieszkańców miasta i nie będzie faworyzował swoich dawnych sąsiadów.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oburzony 55 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Czyli macie ten parking, bo w tym bloku mieszkali lub mieszkają prominenci????? Ktoś powinien o tym napisać artykuł.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W3 54 6 miesięcy temuocena: 100% 

   No cóż, idea sadzenia zieleni piękna. Tylko, jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Wiadomo, że parking koło Metra zniknie, bo będzie tam trwała budowa kompleksu mieszkaniowo-usługowego. Ile lat? Na razie nie wiadomo. Tam rzeczywiście ludzie parkują za free. Parkingi przy Wąwozowej nie są za darmo, o czym już wcześniej inni wspominali. Znajdują się tu trawniki, które można obsadzić, nie zabierając miejsc samochodom. Między Dembego a Zaruby były już drzewa, ale żadne się nie uchowało. Psy i depczący ludzie, skracający sobie drogę na przystanek, zrobili swoje. Fakt, że teraz jest moda na rachityczne drzewka, które wcale nie dają cienia, nie pomaga. Widać to po północnej stronie ulicy, gdzie posadzono patyki. Niestety po ostatnim remoncie chodników i drogi rowerowej, trawniki stoją w wodzie, jak tu ma coś dobrze rosnąć? Sam chodnik też miejscami jest sfuszerowany. Jak w bardzo wąskim przejściu ma się odnaleźć niewidomy? Projekt się nie sprawdził. Czas na porządne plany.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec z Dembego 53 6 miesięcy temuocena: 32% 

   Mieszkańcy płacą za dzierżawę terenu, to nie jest darmowy parking!, to jest chore zabierać miejsca mieszkańcom, nawet z nimi nie rozmawiając!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec z Wawozowej 52 6 miesięcy temuocena: 27% 

   Mieszkam przy Wąwozowej od 1992. I nic nigdy nie dostałem tu za darmo. Wiem jak się otoczenie zmieniało i zawsze rozumiałem potrzeby innych: wybudowanie ulicy Wąwozowej (w 1992 jej nie było), zrobienie z niej na kilka lat łącznika dla mieszkańców Wilanowa, Powsina i Konstancina. Ale brutalne pozbawianie mieszkańców czegoś za co uczciwie płacą od kilkudziesięciu lat jest nieludzkie. Czy przez 30 kolejnych drzew (o taką mniej więcej ilość chodzi) warto wpędzić w kłopoty kilkuset mieszkańców. A może lepiej w miejsce siatek ogrodzeniowych zasadzić gęste żywopłoty (są takie, przez które nic nie widać i nikt nie przejdzie) i o nie dbać. Drzewa i tak już tam są posadzone w zeszłym roku.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tttt 51 5 miesięcy temuocena: 100% 

   To jest chore, że mieszkańcy jednego bloku dostali na wyłączność jeden z najatrakcyjniejszych terenów na Kabatach i pozwolono im tam zrobić szkaradny, betonowy parking, na którym nie ma prawa parkować nikt poza nimi. Dość tej patologii.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec z Wawozowej 50 6 miesięcy temuocena: 34% 

   Nie wolno pozbawiać mieszkańców (podkreślam mieszkańców) bloków przy Wawozowej miejsc parkingowych, które użytkują ponad 20 lat. Czasy socjalizmu, gdzie do parkingu dojeżdżało się kilka przystanków autobusem chyba już minęły. Przy Wawozowej, przy Rosoła mieszkają ludzie, którzy już są lub za chwile będą na emeryturach. I oni maja z zakupami chodzić po kilkaset metrów z oddalonych gdzieś miejsc parkingowych? Dla dodatkowych kilkudziesięciu drzew, których i tak jest (i bardzo dobrze) już sporo. Te obecne już wystarczą. Dajcie im tylko 10-15 lat i zobaczcie jak dużo dadzą zieleni. Uszanujcie lokalną społeczność, w tym starszych mieszkańców

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mati 49 6 miesięcy temuocena: 62% 

   Użytkowanie nie daje tytułu własności. Tak czasy socjalizmu się skończyły i teraz za miejsce parkingowe się płaci. Skończyła się darmoszka :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 48 6 miesięcy temuocena: 29% 

   przepraszam ale znaczna część mieszkańców musiała wybudować sobie =wykupić miejsce parkingowe=garażowe na własnej działce , dlaczego druga część ma mieć parking za darmo ???

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec z Wawozowej 47 6 miesięcy temuocena: 26% 

   Użytkowanie od 20 lat w tym przypadku oznacza, że miejsca te zostały wybudowane za pieniądze mieszkańców i sa ich własnością. Co miesiąc ponoszą opłaty za eksploatacje, remonty, amortyzację, itd Takie brutalne wejście w czyjąś własność jest jak komunalizacja z czasów Bieruta. Do Mati - mieszkasz przy Wawozowej?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tritace10 46 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Do Mati. Podaj swój adres, to będę parkował pod Twoim oknem.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anty_socjalista 45 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Gdybyśmy chcieli uszanować to co zdobyli "starsi mieszkańcy" to ciągle byłby socjalizm. Nie wiem gdzie załatwili sobie wyłączność na używanie tego miejskiego terenu, ale czasy gdy można było sobie coś takiego załatwić na szczęście już minęły. Teren dla wszystkich i więcej drzew!!!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yacenty 44 6 miesięcy temuocena: 89% 

   A gdzie zaparkują zawalidrogi z Konstancina i okolic? Widzę las szlabanów przy wjazdach na osiedla

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wacula 43 6 miesięcy temuocena: 100% 

   "Wyrosnie las drzew" to mnie rozwalilo

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 42 6 miesięcy temuocena: 83% 

   las drzew to jest określenie ujednoznaczniające dla rozwiania wątpliwości o jaki las chodzi, bo jak wiadomo może być np. las krzyży

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 41 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Patrzcie... A Park Poronionych Wymysłów lenarczyka chcą betonować. Ale logiki od nich oczekiwać nie ma co.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BrakLogiki 40 6 miesięcy temuocena: 72% 

   Drzewa są tam bardzo potrzebne. Latem ta ulica to jedna wielka patelnia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malgocha 39 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Gro samochodów to samochody przyjezdne które zaparkowane są po całym terenie blisko Metra. To samochody z rejestracjami WPI.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Informatyk 38 6 miesięcy temuocena: 47% 

   Mając metro pod nosem (pierwszą stacje) nic a nic nie brakuje

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tritace10 37 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Rozumiem, że Ty dojeżdżasz wszędzie metrem i samochód Ci nie potrzebny.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolka 36 6 miesięcy temuocena: 69% 

   Ha ha ha dobre sobie, "las kabacki wyciąć i przerobić na parking". Komu będzie się chciało po zaparkowaniu wracać kilometr z parkingu do bloku?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 35 6 miesięcy temuocena: 50% 

   no dobra, to bloki też tam postawić

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gemini 34 6 miesięcy temuocena: 42% 

   Popieram idee. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, ze sklepy przy Wąwozowej muszą mieć jakieś miejsca parkingowe dla klientów. Poza parkingiem po Tesco juz teraz jest tam bardzo kiepsko z miejscami. Rzecz w tym, ze sklep bez parkingu to... martwy sklep. Mozna ew. stworzyć spora "Strefę parkingów dla handlu" - z barierkami, parkowanie do 30 min za darmo, do godz 5 zl, a potem 30 zl za każdą godzinę. Albo cos innego, ale tam muszą byc parkingi, bo sklepy upadną jeden po drugim.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cik 33 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Na zakupy można przyjechać rowerem, autobusem czy też przyjść pieszo.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokosz 32 6 miesięcy temuocena: 40% 

   @ gemini a to twój teren (własność) że chcesz je grodzić by służyły wyłącznie właścicielom sklepów? A parkingu po tesco wkrótce nie będzie. Więc zastanów się co popierasz. Bo wg tej odei to albo sklepy znikną albo mając mniejszy obrót podniosą ceny vzym dodatkowo stracą klientów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gemini 31 6 miesięcy temuocena: 77% 

   Ludzie, litości, w moim poście chodzi o to, żeby zachować handlowy charakter Wąwozowej. Jeśli zamiast sklepów będą tam pustostany to Kabaty zaczyna przypominać Miasteczko Wilanów - brak infrastruktury potrzebnej do życia. (Nie, nie mam sklepu/restauracji, ani tam ani nigdzie indziej).

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gemini 30 6 miesięcy temuocena: 89% 

   Cik, na zakupy z przyjemnością przejdziesz sie dalej, jesli pogoda jest ok i masz czas. Jednak gdy sie spieszysz, leje, wieje, jest slisko - wiekszosc ludzi nie wstąpi do małego sklepiku dalej niz pod domem. Pojada do supermarketu lub do dyskontu, gdzie zaparkują pod drzwiami. W Polsce taka pogoda trwa pol roku, a wliczając upały - dłużej. Tego sklepy przy Wąwozowej nie wytrzymają. Rozbudowana infrastruktura jest głównym atutem Kabat.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tritace10 29 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Rozumiem, że dla klientów parkingi pod sklepem, a dla mieszkańców na lotnisku Bemowo.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nikuś 28 6 miesięcy temuocena: 81% 

   O zieleń trzeba także dbać, a nie tylko bezmyślnie sadzić. Po co te kwietniki przy drogach rowerowych, które rozrastają się momentalnie, ograniczając szerokość i tak wąskich przejazdów. O widoczności nawet nie ma co wspominać.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty (to nie ursynów) 27 6 miesięcy temuocena: 29% 

   Super! Podlasianie będą się czuć jak na rodzinnym podlasiu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabanos 26 6 miesięcy temuocena: 52% 

   Bardzo dobrze, jeśli takie są plany to znaczy że nie zrobią z Wąwozowej 2-pasmówki

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 25 6 miesięcy temuocena: 61% 

   Gdzie zaparkują ci co parkowali na parkingu tesco ? Ci z tablicami wpi itp. Zapowiada się ciekawie :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jest miejsce dla kierowców przesiadających się do Metra 24 6 miesięcy temuocena: 43% 

   "Ci z tablicami wpi itp." zaparkują tam, gdzie jest miejsce przeznaczone na parkowanie samochodów sób przesiadających się do Matra. Czyli na Parkingu P+R Stokłosy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gemini 23 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Masz całkowitą racje. Zapowiada sie armagedon parkingowy wokół wszystkich czterech wejść do metra. Osiedla zapewne szybko ustawia barierki, ale domy przy ulicach nie maja takiej możliwości. Kabaty mogą sie stac jednym wielkim, zapchanym placem parkingowym, co gorsza nawet na cichych do tej pory uliczkach. Oby nie, ale bądźmy realistami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cik 22 6 miesięcy temuocena: 81% 

   To proste. Zaparkuja na uliczkach osiedlowych.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 21 6 miesięcy temuocena: 68% 

   Jeśli nie ma tam instalacji podziemnych typu prąd, gaz, woda czy ciepłociąg to dlaczego nie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Na Kabatach jest wiele wolnych miejsc postojowych! 20 6 miesięcy temuocena: 46% 

   Na Kabatach nie brakuje miejsc postojowych, dlatego warto wykonać tu duże nasadzenia drzew i krzewów. W budynkach mieszkalnych w tym rejonie JEST WIELE WOLNYCH MIEJSC POSTOJOWYCH. Przykładowo SMB Osiedle Kabaty OD 15 LAT (!!) oferuje do sprzedaży lub wynajęcia KILKADZIESIĄT WOLNYCH MIEJSC w garażach podziemnych wzdłuż Wąwozowej i Wańkowicza. A chętnych wciąż brak.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~V 19 6 miesięcy temuocena: 17% 

   Wiadomo, że każdy cebulak musi mieć samochód, a potem szkoda mu 100zl na miejsce parkingowe i wszystkie darmowe za zapchane jakimiś gratami, które stają tam 24h/7

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanie Z Wawozowej 18 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Proponuję, miej zaparkowany tak własny samochód w odległości 1 km od miejsca gdzie mieszkasz. Gwarantuje, ze po miesiącu (a może i krócej, jeżeli masz > 60 lat, albo niesprawności) nie będziesz szczęśliwy z takiego obrotu spraw. Dodatkowo, te ogrodzone parkingi, to sa miejsca wybudowane z pieniędzy mieszkańców i co miesiąc przez nich opłacanymi (eksploatacja, remonty, amortyzacja, itd). Czy własność prywatna już się nie liczy? Komunalizacja to chyba Bierut?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanie Z Wawozowej 17 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Proponuję, miej zaparkowany tak własny samochód w odległości 1 km od miejsca gdzie mieszkasz. Gwarantuje, ze po miesiącu (a może i krócej, jeżeli masz > 60 lat, albo niesprawności) nie będziesz szczęśliwy z takiego obrotu spraw. Dodatkowo, te ogrodzone parkingi, to sa miejsca wybudowane z pieniędzy mieszkańców i co miesiąc przez nich opłacanymi (eksploatacja, remonty, amortyzacja, itd). Czy własność prywatna już się nie liczy? Komunalizacja to chyba Bierut?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły 16 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Dobre rady zawsze w cenie. Wiesz, ile kosztuje miejsce w garażu? Nie wszyscy są bogaci z domu i mogą sobie pozwolić tylko na dzierżawę. A dlaczego są wolne miejsca? Bo mieszkańcy nie wykupili miejsc.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tritace10 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ogarnij się. Wolne miejsca w garażach są dlatego, że mieszkańcy bloków ich nie wykupili, gdyż wolą za darmochę parkować po uliczkach. Takie miejsce lub jego wynajem kosztuje kupę pieniędzy, a nie każdy jest takim krezusem jak Ty. Ponadto często trzeba do niego dojść kawał drogi, tak więc takie rady zachowaj dla siebie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokosz 14 6 miesięcy temuocena: 42% 

   Tyle durnych pomysłów, że nawet trudno komentować. Widać, że miasto ma ciągle za dużo pieniędzy. Już obecnie krzaki przy Wąwozowej utrudniają wyjazd z prostopadłych ulic. A sama ulica się korkuje. W okolicy brak miejsc parkingowych. I te kuriozalne łąki kwietne oraz domki dla owadów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miejsc postojowych na Kabatach NIE BRAKUJE 13 6 miesięcy temuocena: 30% 

   To nie jest prawda. W budynkach mieszkalnych w tym rejonie JEST WIELE WOLNYCH MIEJSC POSTOJOWYCH. Przykładowo SMB Osiedle Kabaty OD 15 LAT (!!) oferuje do sprzedaży lub wynajęcia KILKADZIESIĄT WOLNYCH MIEJSC w garażach podziemnych wzdłuż Wąwozowej i Wańkowicza. A chętnych wciąż brak.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokosz 12 6 miesięcy temuocena: 69% 

   Nie znam sytuacji w tej konkretnej spni. Zresztą to, że oferują na wynajem czy sprzedaż nie znaczy, że nie są aktualnie wynajmowane. Ale generalnie wolnych miejsc garażowych nie ma. Nie chodzi o to ny wynająć miejsce kilometr czy nawet pół od mieszkania. Nie tylko na Kabatach ale na całym Ursynowie. Stąd grodzenie które tylko pogłębia problem. I pamiętaj też że sklepy przychodnie itp potrzebują miejsc parkingowych dla dostaw. Ale tego i tak nie zrozumiesz.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 11 6 miesięcy temuocena: 18% 

   przede wszystkiem to las kabacki należy wyciąć (przecież to samosiejki wszystko!) i na parking elegancji betonowy przerobić

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~huczący kraj 10 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Dla pojazdów pracowników wojskowych !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 9 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Wiesz, ze artykul jest o wawozowej a nie o lesie kabackim?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 8 6 miesięcy temuocena: 8% 

   więcej szerokich dróg, więcej parkingów, mniej drzew. Brudzą liśćmi i robaki w nich żyją!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Automan 7 6 miesięcy temuocena: 28% 

   Drzewa są w Kabckim! Miejsca PARKINGOWE SĄ NAJWAŻNIEJSZE!!!!! NIE MA GDZIE ZAPARKOWAĆ!!!! DRZEWA SĄ NIEBEZPIECZNE I BRUDZĄ! DRZEWA DO LASU! STOP EKOPOPAPRAŃCOM

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karaluch 6 6 miesięcy temuocena: 37% 

   pod kamień samochodziarzu

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 5 6 miesięcy temuocena: 17% 

   Hehehe :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczupak 4 6 miesięcy temuocena: 49% 

   Auto jest twoją prywatną własnością. Zadbaj więc o to, żeby mieć gdzie przechowywać swoją własność. Kup lub wynajmij miejsce i nie żeruj na publicznej przestrzeni. Nie oczekuj, że z publicznego grosza zostanie ufundowane i utrzymanie miejsce na twoją prywatną własność. Co za roszczeniowa postawa. Na marginesie - drzewa brudzą? Są niebezpieczne? Co za brednie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~andy 3 6 miesięcy temuocena: 48% 

   Pod kamień to włoż swój chory łeb karaluchu

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kochamdrzewa 2 6 miesięcy temuocena: 52% 

   To raczej twój samochód jest niebezpieczny i brudzi. Drzewa dają upragniony cień w upały, które w zabetonowanym mieście są bardzo uciążliwe. Zieleń chłodzi powietrze. Produkują również tlen, oczyszczają powietrze pełne smogu, który tworzy twój samochód...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokosz 1 6 miesięcy temuocena: 67% 

   @szczupak. OK. Ale pod drzewo też kup sobie sam teren bo to twoja prywatna sprawa. Podobnie pod ścieżkę rowerową. Chcesz jeździć rowerem zadbaj byś miał po czym. Radykalniej podchodząc kup sobie teren pod chodnik po którym chodzisz.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3213 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022