REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Ursynowska przychodnia nie radzi sobie ze szczepieniem małych pacjentów. Brakuje pediatrów. Tymczasem rodziców i małych pacjentów gonią terminy - szczepienia muszą być wykonane w odpowiednim czasie. 

  W przychodni na Zielonym Ursynowie nie da się zaszczepić dziecka. Przekonała się o tym matka małego pacjenta z przychodni przy ul. Kajakowej. Gdy usłyszała proponowany termin, przeżyła szok.

  - W rejestracji powiedzieli, że można dziecko zaszczepić najwcześniej pod koniec listopada. Przypominałam, że przecież trzeba szczepić dziecko według kalendarza szczepień. Odpowiedzieli, że nic na to nie poradzą - opowiada rodzic.

  W podobnej sytuacji mogą się znaleźć także pacjenci pozostałych przychodni na Ursynowie. ZOZ Ursynów zapewnia jednak, że problem w głównej mierze dotyczy placówki przy Kajakowej.

  - Przyczynę jego powstania stanowi niedobór personelu. Od sierpnia bieżącego roku w poradni przy ul. Kajakowej 12 pracuje jeden lekarz - tłumaczy Mariola Dąbkowska z ZOZ Ursynów.

  Jeden lekarz, pół etatu

  Wspomniany pediatra pracuje zaledwie na pół etatu. Przy Kajakowej dyżuruje tylko trzy dni w tygodniu. Na szczepienia poświęca jedynie 10 godzin, zaś jedna taka wizyta trwa 30 minut. W pozostałym czasie zajmuje się innymi pacjentami.

  - Problem zostanie rozwiązany gdy ZOZ Ursynów zakończy pomyślnie procedurę naboru na stanowisko lekarza pediatry - mówi Dąbkowska. 

  Kiedy to nastąpi, nie wiadomo. Do tego czasu rodzice wraz z ich pociechami są kierowani do innych ursynowskich poradni. W których też z terminami nie jest różowo.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tylon 12 12 dni temuocena: 50% 

   Phi... Za 2 mce to niby daleki termin????? W innej przychodni na Ursynowie będziemy robić bilans i szczepienie ucznia które planowo jest w klasie 3.. ...a on właśnie zaczyna 5.... Najpierw "kowid srowid"... Potem 2 terminy odpadły nam bo w wakacje miał wyjazd a w kolejnym terminie za pol roku wypadła mu kwarantanna... Na taką wizytę to czekamy co najmniej pół roku.... I z tym też się nic nie da zrobić.... :(... Więc ja bym się cieszyła jakby mi dali termin za 2 mce... A kalendarz to przecież orientacyjny jest... Przecież przekłada się nie raz szczepienia jak dziecko chore czy z innych powodów i jakoś tragedii z tego powodu nie ma...

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Sprawdzam! 11 13 dni temuocena: 50% 

   Czy oby na pewno: "Wspomniany pediatra pracuje zaledwie na pół etatu. " Czy ta ta Pani doktor oby na pewno jest pediatrą? Czy określenie pediatra zostało użyte grzecznościowo czy może to "niedopatrzenie" dziennikarskie.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Cogito 10 14 dni temuocena: 69% 

   A na Covid-19 szczepionka bez lekarza, a skoro są tak samo bezpieczne, jak inne szczepionki, to czemu przy tych innych koniecznie musi być lekarz obecny, a przy szczepionce na covid już nie?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby
  • ~aster 9 14 dni temuocena: 50% 

   pewnie chodzi o ilość wykonywanych szczepień, zazwyczaj szczepi się małe dzieci i jest ich niewiele, a teraz szczepi się większość populacji - to by zablokowało lekarzy.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 8 14 dni temuocena: 50% 

   szczepionka na Covid bez lekarza? Ciekawostka. Coś się musiało zmienić ostatnio chyba..?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Cogito 7 12 dni temuocena: 50% 

   @MrFrosty... a szczepienia na covid-19 w aptece to w obecności lekarza są wykonywane?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 6 11 dni temuocena: 50% 

   dzieci są szczepione w aptekach?? coraz ciekawiej

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Lokals 5 14 dni temuocena: 43% 

   Przykro mi, ale brak pediatrów nie jest jedynym powodem... Niestety przyczyną są też dzieci z Ukrainy, które również się szczepią i muszą być obsłużone.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby
  • ~Szczupak 4 14 dni temuocena: 71% 

   Brednie. To nie dzieci z Ukrainy, a polski system opieki medycznej, który od dawna ledwo ciągnie. Wieloletnie systemowe zaniedbania oraz miałkość intelektualna osób na poziomie ministerialnym i w NFZ to faktyczne przyczyny zapaści. Od prawa do lewa. Szczepienia to pikuś. Spróbuj na przykład znaleźć psychiatrę lub neurologa dziecięcego. Albo nefrologia lub endokrynologa.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby
  • ~Doprecyzuj... 3 11 dni temuocena: 50% 

   ~Szczupak-u, co według ciebie oznacza "polski system opieki medycznej" czy chodzi ci o ten prywatny czy ten finansowany przez NFZ? Między oboma sektorami istnieją zdecydowane różnice. W pierwszym sam płacisz i możesz decydować a w drugim musisz płacić na ZUS i nie wiele masz do powiedzenia bo pieniądze przychodniom wydziela NFZ według swojego widzimisię.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Szczupak 2 14 dni temuocena: 86% 

   O, lekarzy brakuje? Jak to możliwe? Tak nagle? Ojej. A przecież tak wspaniale w Polsce się żyje. I Europa patrzy z zazdrością na nasz dobrobyt i poziom życia. To musi być jakieś nieporozumienie. W telewizji mówili, że my to dosłownie piąta gospodarka świata.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4436 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022