REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 maja 2019, 15:13 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Pixabay.com)

  Warszawscy ogrodnicy szykują zamówienie na nowe drzewa. Tym razem priorytetem są mniej znane uliczki, miejskie podwórka i osiedlowe skwery zieleni. Mieszkańcy mogą pomóc dzielnicom wskazując miejsca nasadzeń w aplikacji Warszawa 19115 w zakładce „Posadź drzewo”. 

  Jesienią miasto chce posadzić tysiące nowych drzew. Urzędnikom brakuje już jednak pomysłów na to, gdzie je sadzić. Dlatego w tym roku szukają lokalizacji w małych uliczkach i zaułkach warszawskich osiedli.

  - Trwają przygotowania do dużego przetargu na jesienne nasadzenia. Sporządzamy m.in. listę gatunków nowych drzew oraz mapę zieleńców, w których mogą pojawić się dodatkowe szpalery. Warszawianki i warszawiacy doceniają miejską zieleń, dlatego, oprócz konsultowania się z dzielnicami, zbieramy sugestie od mieszkańców za pomocą miejskiej platformy kontaktu Warszawa 19115  – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

  W maju burmistrzowie dzielnic zostali poproszeni o wskazanie punktów, w których mogą stanąć kolejne drzewa oraz preferowane rodzaje roślin. Nowe klony, dęby czy kasztanowce ozdobią mniejsze parki, osiedlowe podwórka administrowane przez dzielnicę oraz węższe uliczki. Pierwsze nasadzenia rozpoczną się już jesienią.

  Mieszkańcy mogą zaproponować miejsca, w których według nich powinno być więcej wysokiej roślinności. Zgłoszenia przyjmowane są w mobilnej aplikacji Warszawa 19115, w zakładce „Posadź drzewo” dostępnej w Google Play (na systemy Android), a także App Store (iOS). Propozycje można też oznaczyć na internetowej stronie Miejskiego Centrum Kontaktu oraz telefonicznie.

  Więcej przyulicznych drzew

  Wiosną stolica wzbogaciła się o ponad tysiąc nowych przyulicznych drzew. Każda sadzonka jest objęta trzyletnią gwarancją pielęgnacyjną. Jesienią miasto planuje zainwestować w następne kilka tysięcy drzew.

  A co z pielęgnacją, o którą często pytają mieszkańcy? Od kwietnia do października przyuliczne drzewa podlewane są dwa razy w tygodniu, rano lub wieczorem. W gorących i bezdeszczowych porach rośliny podlegają szczególnej obserwacji, a w razie potrzeby są opiekunowie nawadniają je częściej. Przy niektórych pniach ogrodnicy zamontowali treegatory, czyli gumowe worki o pojemności 50 litrów, z których powoli sączy się woda chroniąca rośliny przed suszą. Przyuliczne szpalery w misach pielone są z chwastów dwa razy w miesiącu. Dodatkowo specjaliści cyklicznie sprawdzają, czy roślina stabilnie trzyma się w ziemi oraz usuwają połamane lub obumarłe gałęzie, zniszczone m.in. przez silny wiatr. W przypadku infekcji grzybami lub innymi szkodnikami stosowane są bezpieczne opryski, tak by drzewo jak najszybciej wróciło do zdrowia.

  W trosce o jakość zieleni ogrodnicy co roku formują gałęzie, by korony z liśćmi były estetyczne oraz mogły się równomiernie rozwijać. Prace prowadzone są według ustalonych Standardów kształtowania zieleni Warszawy, o których można poczytać na stronach Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

  (na podst. informacji prasowej urzędu miejskiego)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~BEMOWIANKA 7 3 miesiące temu

   Drzewa powinny być posadzone wzdłuż Lazurowej po obydwu stronach w miejscach wyciętych. Tak samo powinny być dosadzone drzewa wzdłuż Powstańców Śląskich, gdzie jest głośno. Najwięcej od tramwajów. Robione są tu wyscigi samochodowe i motocyklowe wieczorami i w nocy, Policji nie ma i nie było.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Toberka 6 3 miesiące temu

   Na skwerze pomiędzy Hirszfelda 9 i Hirszfelda 14. Niestety to teren SMB Imielin i apka nie przyjmuje zgłoszenia. Niestety spółdzielnia woli "sadzić" betonowe budynki i wycinać drzewa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~annaa 5 3 miesiące temu

   Na skwerku pomiędzy blokami Dereniowa 10 a Warchałowskiego 11 zmieści się jeszcze sporo drzew (tylko żeby NIE "patyków"!).

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumcajs 4 3 miesiące temu

   a co z aplikacją milion drzew? :D

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drzewo 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   "Propozycje można też oznaczyć na internetowej stronie Miejskiego Centrum Kontaktu oraz telefonicznie." - nic takiego nie ma tej stronie. Jest tam tylko inf. o możliwości ściągnięcia aplikacji :-( Nie chcę żadnych apek-srapek, z WujaGugla, które będą nie wiadomo co szpiegować w tle...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Powaznie 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   Proponuję gęsto obsadzić drzewami, w układzie zakoli ukrywających i oddzielających "plac manewrowy" i zabetonowane otoczenie szpetnego betonowego obiektu , które ma być nazwane "Centrum kultury " , od osiedli mieszkaniowych, od placu zabaw dla dzieci i od ścieżki wyjścia ze stacji metra Imielin w kierunku Dereniowej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~norobona@gmail.com 1 3 miesiące temu

   ..dokladnie to samo mysle !!!!! Dereniowa i jej okolica ma maaaalo drzew a jeszcze zarzad spoldzielni Imielin chcialby "sadzic " nowe betonowe drzewa !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2715 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019