REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  Góry śmieci przy Domu Sztuki na Wiolinowej. Nawet po odbiorze wiele z nich pozostaje na chodnikach. Z firmą wywożącą odpady nie ma kontaktu. Pracę wykonuje za nią firma sprzątająca zatrudniona przez spółdzielnię.

  Za Domem Sztuki na Wiolinowej bliżej ul. Surowieckiego stoją kontenery na śmieci. Wylewają się z nich odpady. Obok nich leży sterta kolejnych. Z kartonów, które tam się walają, można zbudować fort. Uwagę na to zwraca jeden z okolicznych mieszkańców.

  - Piękny nowy mural (na ścianie Domu Sztuki niedawno powstało malowidło - dop. redakcja) w sąsiedztwie nieznośnego syfu. Teraz jeszcze jest zimno, ale w ciepłe dni smród jest tak nieznośny, że nawet psy uciekają – mówi pan Konrad.

  Dzień po wywozie odpadów. fot. nadesłane

  Tego typu rzeczy w stolicy europejskiego kraju są dla wielu nie do pomyślenia. Za ten stan mieszkańcy obarczają sprzedawców warzyw, którzy handlują przy wyjściu ze stacji metra Ursynów, w sąsiedztwie Domu Sztuki. Mają oni wyrzucać tam swoje odpady, chociaż nie powinni tego robić.

  - Poruszyliśmy już temat ogrodzenia kontenerów lub zbudowania altany. Każdy, kto powinien, dostałby swoje klucze. Skończyłoby się podrzucanie – stwierdza Teresa Chmielewska z SMB „Jary”, której podlega ten teren.

  Nie tylko kwestia podrzucania

  Spółdzielnia nie jest w stanie upilnować podrzucania śmieci. Ktoś musiałby przy tych kontenerach stać i sprawdzać, czy dana osoba może wyrzucać tam swoje odpady. Za odbiór śmieci z kontenerów przy Domu Sztuki - na zlecenie spółdzielni "Jary" - odpowiada firma PU "Hetman". Ze swoich obowiązków wywiązuje się z miernym skutkiem.

  - Oni zabierają tylko to, co jest w pojemnikach. Reszty im się po prostu nie chce. Posprzątała po nich firma sprzątająca – przekazuje Teresa Chmielewska z "Jarów".

  Dodaje również, że nie udało się jej dodzwonić w tej sprawie do PU Hetman. Na pytania redakcji firma również od ponad tygodnia nie odpowiada. Po ostatnim odbiorze pozostałe na ziemi śmieci musiał posprzątać kto inny. Chmielewska zauważa również, że problemu z odbiorem w innych punktach nie ma. Być może jest to kwestia odbioru danego typu śmieci.

  W czwartek z kontenerów przy Domu Sztuki ma się odbyć wywóz odpadów zmieszanych, tych których jest najwięcej. Przedstawiciele SMB „Jary” sprawdzą, czy firna zabrała wszystkie śmieci. I - miejmy nadzieję, w razie kolejnego niedopełnienia obowiązków przez firmę - wyciągnie odpowiednie wnioski. Jak tylko firma "Hetman" ustosunkuje się do naszych pytań, powrócimy do tematu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Damian 17 15 dni temu

   Tak zgadza się, wysypisko a obok ( wzdłuż ściany Domu Sztuki , obok chodnika) wpisuje się w ten wyjątkowy mikroklimat góra odchodów gołębi plus czasem zdechłe gołębie- po prostu odechciewa się tam przechodzić...

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czarna masa 16 2 miesiące temu

   pobliskie sklepy też tam wyrzucają a z tego co mi wiadomo powinni mieć swoją umowę

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Ursynowa 15 2 miesiące temu

   Niestety za galeria sztuki jest to częsty widok. Ktoś napisał poniżej żeby osoby wyrzucające te kartony je zgniatały. Ale po co zgniatać jak albo nie ma gdzie wrzucić albo jak jest gdzie to i tak rzucą go obok kontenera. I tutaj nie chodzi tylko o kartony, pudełka itp. w lato nie da się tam przejść od smrodu z warzyw/ owoców jakie są tam wyrzucane. A jak widać kontenery są tylko na papier. Nie rozumiem jak spółdzielnia może na coś takiego zareagować olewczo z tekstem bo to powinna zrobić firma. Na miejscu tej firmy jak bym zobaczyła, że kontenery są np w połowie wypełnione a na około syf to też bym to olała bo za to żeby zbierać z ziemii to już im raczej nie płacą. Oni mają zapłacone tylko za opróżnienie kontenerów więc niech spółdzielnia coś z tym zrobi bo na to się na prawdę nie da już patrzeć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jprdle 14 2 miesiące temuocena: 25% 

   mójnick/dwa auta... rozdwojenie jaźni się leczy trollu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dwaauta 13 2 miesiące temuocena: 67% 

   Przedstawiciele SM Jary niech się wezmą do roboty i prawidłowo administrują terenem. Najchętniej to by chcieli aby za darmo im firma śmieci wywoziła i jeszcze może pozamiatała okolicę przy okazji. Czyżby SM Jary posmarowało za te wypociny ??

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiadka z tego samego budynku 12 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wniosek z tego artykułu, zamów jeden kontener na smiecie na cala wspólnotę i rzucaj śmiecie na ziemię obok tego kontenera jak będzie pelny później napisz artykuł, ze firma od śmieci nie chce sprzatac i odbierac śmieci z chodnika , bo im się nie chce. Proponuję zmienić na początku osobę na stanowisku administatora osiedla.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Ursynowa 11 2 miesiące temu

   No tłumaczenia w artykule to Pani ze spółdzielni ma beznadziejne. Nam ma wystarczyć jeden kontener na całą wspólnotę ale gastronomii i sklepom wystarczają 3 z tego wniosek

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad z Jary 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   Miejsca jest tam tak dużo,że można przynajmniej 3 razy więcej kontenerów na śmiecie postawić, tylko problem polega na tym,że każdy chce oszczędzać ( najlepiej żeby firma za darmo zabierała śmiecie i jeszcze chodnik na mokro wytarła) i później taki artykuł o dziwnym tytule dzikie wysypisko itd a powinno być ,, Za mało kontenerów na śmiecie i legalne własne dzikie wysypisko mieszkańców. Ktoś pisze o sklepach/warzywniakach, przecież warzywniaki,sklepy dzierżawią pomieszczenia do spóldzielni, więc o co chodzi? Bardzo dobrze ktoś wspomnial, odnośnie wydziału środowiska to powinnien ukarać spoldzielnię, że przyczynia się do zaśmiecania przestrzeni publicznej,że zwierzeta mogą się zatruć itd. PS. Pani Teresa moze pomóc zbierać śmiecie z ziemi, z chodnika obok tych kontenerów , bo ma duzo wolnego czasu i ma chęci jak to napisala, firma odbierająca odpady zabiera tylko co jest w kontenerach, prosze zapamiętać!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Wladek 9 2 miesiące temuocena: 50% 

   Te kontenery stoja na tylach Domu Stuki i sklepow, daleko od jakichkolwiek blokow. To raczej nie mieszkancy nich korzystaja, ale wlasnie sklepy. I byc moza rzeczywiscie handlarze. Wsrod odpadow widac duze kartony, jakies skrzynki. Prawdopodobne moze tez byc, ze ktos podjechal autem, wywalil swoje smieci i zniknal. To miejsce ustronne, latwo tu podjechac po ciemku. Na zdjeciu widac dwa kontenery na papier, wygladajace na puste. 5 m dalej to wysypisko, skladajace sie glownie z papierow, kartonow, jakichs ksiazek.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mójnick 8 2 miesiące temuocena: 90% 

   Firma zabierająca śmieci zabiera je z kontenerów. Osoba odpowiadająca za porządek w okolicy tzn spółdzielnia, wspólnota powinna bo odebraniu śmieci resztę uporządkować tzn zebrać do kontenerów. Trudno, żeby odpowiadała za to firma "śmieciowa" . Za syf na terenie odpowiada właściciel.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~info 7 2 miesiące temuocena: 20% 

   zagonić smierdżacych leni z firmy wywozowej do sumiennej pracy, jezeli nie posprzatają to zgłosić sprawe do wydziału srodowiska i nagłosnić temat w tv

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Śmieciowy 6 3 miesiące temuocena: 58% 

   Nieodbieranie śmieci, które nie mieszczą się w kontenerach, to niestety zjawisko dobrze znane. W ostatnim okresie świątecznym na naszym osiedlu nie odbierano plastików i metalu przez ok. dwa tygodnie. Oczywiście kontenery się przepełniły. Uprzedzając komentarze - nie ma więcej miejsca na dodatkowe kontenery, a przy regularnych odbiorach śmieci te, co są, wystarczają. Gdy już śmieciarze się pojawili, zabrali wyłącznie śmieci z kontenerów, zostawiając bałagan wokół. Przykre.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anal i tyczka 5 3 miesiące temuocena: 20% 

   Dom Sztuki to wysypisko śmieci. Nowy kierownik to prostak i impertynent. Bez szacunku dla emerytów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dwaauta 4 2 miesiące temuocena: 0% 

   Co za debilna wypowiedź nie na temat.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwolennik PiS 3 2 miesiące temu

   Do dwaauta - ***** *** *****

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaww 2 3 miesiące temuocena: 82% 

   Trzeba postawić altankę na klucz i skończy się podrzucanie śmieci lub więcej kontenerów. Dlaczego mają zabierać wszystkie śmiecie z ziemi, kręgosłupów na loterii nie wygrali , zamówcie więcej kontenerów na śmiecie i problem zniknie. Bardzo dobrze robi firma odbierająca jak nikt nie potrafi prostych wniosków wyciągnąć. PS.Kartony zacznijcie składać to będzie więcej miejsca.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mójnick 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wreszcie jakiś racjonalny głos a nie bicie piany. Ma pan w 100 % rację. Niestety dodam też, ze podrzucanie śmieci to norma wszędzie. Jeden z dilerów samochodowych notorycznie zwozi prywatne śmieci z domu spoza Ursynowa

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4162 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021