REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Zbliża się zima, a SMB „Jary” właśnie rozpoczęła remonty balkonów w swoich blokach. Mieszkańcy bloku przy Dunikowskiego nie są z tego powodu zadowoleni. Zwłaszcza że wycięto przy tym zieleń i prace zagrażają zimującym tam zwierzętom. 

  Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale także sezon remontów. Jednak nie w Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej „Jary”. Trwają właśnie prace nad wymianą płyt i balustrad na balkonach tamtejszych bloków. W tym w budynku przy ul. Dunikowskiego.

  - Z dnia na dzień rozpoczęli roboty, o których mieszkańcy dowiedzieli się w ostatniej chwili. Wycięli nam żywopłot, chcą kuć kafelki bez pytania o zdanie. A za chwilę przyjdzie zima i staną z robotami aż do wiosny. Całe wakacje na to były, ale wtedy nic się nie działo. Remont balkonów jest potrzebny, ale dlaczego rozpoczyna się go na opak? - zastanawia się mieszkanka bloku przy Dunikowskiego. 

  Inaczej niż mieszkańcy twierdzą przedstawiciele spółdzielni. O wszystkim informowali, a pieniądze na remont były zbierane 5 lat. Zresztą na wniosek mieszkańców. SMB „Jary” przekonuje również, że wykonawca musiał wyciąć żywopłot. Inaczej nie mógłby rozstawić rusztowania i poruszać się po placu budowy. Ma jednak obowiązek przywrócić zieleń do stanu sprzed remontu. Co zaś się tyczy jesiennego terminu…

  - Spółdzielnia boryka się z problemami znaczącego wzrostu kosztów remontów w 2022 roku. Postępowanie na wykonanie remontu balkonów, między innymi w tym budynku, było ogłaszane  trzykrotnie i dopiero we wrześniu udało się wyłonić wykonawcę prac - mówi kierownik Działu Eksploatacji SMB „Jary” Karol Dubielecki.

  Natomiast remonty balkonów przy sprzyjającej pogodzie są prowadzone w spółdzielni - bo nie tylko przy Dunikowskiego prowadzone są takie prace, jak zauważa Karol Dubielecki - do końca listopada.

  "Tu śpią jeże"

  Jednak nie termin najbardziej martwi mieszkankę. - Są tu jeże. One już śpią, zapadły w sen zimowy. Ruszają prace i nikt się nie przejmuje, że te jeżyki tutaj są - zwraca uwagę ursynowianka.

  Spółdzielnia wie już o jeżach. Dowiedziała się o nich od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która z kolei dowiedziała się o zwierzakach od mieszkańca. „Jary” przestrzegają, że użytkownik ogródka, w którym zimują jeże, powinien był o tym poinformować spółdzielnię. Na to już jednak za późno, a problem jest bardziej skomplikowany.

  - Siedlisko, w którym obecnie śpią jest niewidoczne oraz jest niedostępne, ponieważ znajduje się pod płytą balkonową. Jeże są pod ochroną i według RDOŚ są teraz w trakcie hibernacji. Spółdzielnia dostała nakaz odstąpienia od prac w trybie natychmiastowym. Każda forma hałasu lub ingerencji w siedlisko jest karana - mówi Karol Dubielecki. 

  Jak to wpłynie na listopadowy termin? Na razie spółdzielnia czeka na oficjalną informację z RDOŚ i powiadomi mieszkańców, co dalej z remontem. Wystąpi również o zgodę na dalsze prace. Cała inwestycja obejmuje 15 balkonów, a jej koszt spółdzielnia zaplanowała na 200 tys. zł.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pracownik SBM Jary 9 25 dni temuocena: 100% 

   dopóki na stanowisku wicepresesa ekonomicznego będzie obecna pani M. to będą się działy jeszcze lepsze numery. Może warto ją zapytać jak się rozstała ze spółdzielnią Niedźwiadek i jaki tam zostawiła syf a teraz nie odbiera nawet od nich telefonu, taka porządnicka

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agni 8 28 dni temuocena: 94% 

   Znam tę ekipę. U mnie przed kilku laty jak weszła do ogródka na początku wakacji, żeby wyremontować 4 balkony w jednym pionie, tak wyszła po trzech miesiącach. Też chcieli zrównać mój ogród z ziemią, zapewniając, że na koniec "przywrócą go do życia", czyli posieją trawę. Kiedy zaczęli wycinać całe konary drzew, zaprotestowałam i dzięki wsparciu części sąsiadów oraz jednej osoby że spółdzielni udało się powstrzymać całkowitą dewastację zieleni. A potem czuwałam każdego dnia od 6.00 do 18.00, aby robotnicy nie wychodzili poza ustalone granice i nie niszczyli bardziej niż to konieczne reszty ogrodu. W efekcie część ogrodu musiałam odtworzyć na nowo i był to jedyny ogród w okolicy ocalony przed zagładą zgotowaną przez balkonowych naprawiaczy. Dla mnie ten koszmar zakończył się skierowaniem na operację kręgosłupa, ale warto było bronić tego, co bezcenne. Życzę tym, którzy kochają ogrody i jeże, żeby nie zniechęcali się w walce i żeby byli skuteczni.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~agnik 7 28 dni temuocena: 60% 

   a społdzielnia Wyzyny robi remonty balkonów bez ogłaszania przetargów i dlatego robi po pare rzędów bo inaczej musiałaby ogłosic przetarg i wybrac najkorzystniejsza ofertę. Bez ogłaszania przetargu zatrudniaja firme swoją i daja jej zatrudnienie do końca zycia. A robienie generalnych remontów wraz ze zmiana balustrady uważam za przesadzoną. Te balkony maja po trzydzieści kilka lat. Dopiero.To tez pewno przekręty. Teraz powinny inwestować w fotovoltaike na dachach , zeby zmniejszyc koszty energii na wspólnych powierzchniach

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bez urazy 6 29 dni temuocena: 100% 

   Korupcją pszeżartE są nie tylko szczyty władzy, ale i meandry spółdzielczości.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dzielnicowy 5 29 dni temuocena: 100% 

   CBA

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesiek 4 29 dni temuocena: 100% 

   Spieszą się. Jest jeszcze tyle pieniędzy do wyprowadzenia że spółdzielni. Kiedy mojemu sąsiadowi remont balkonu był niezmiernie potrzebny, niezadaszony, cała spękana posadzka.,nie mógł się doprosić. A teraz proszę, kafelki kują.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 3 29 dni temuocena: 14% 

   Szkoda, że w tym rzetelnym artykule zdjęcia przedstawiają budynek Dunikowskiego 2 zamiast Sosnowskiego 2...

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 2 miesiąc temuocena: 57% 

   Co tu się odkamilowitekowało?

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurzył na urwisku 1 29 dni temuocena: 25% 

   A możesz, urwa, zapytać po polsku, a nie po huculsku ?!

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4597 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022