REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy odbiera kierowcom kolejny skręt w lewo. Od środy wieczór z południowego Ursynowa trudniej będzie dojechać do Puławskiej. Znika możliwość przejazdu z Rosoła przez Płaskowickiej.

  Szybkie tempo prac na budowie POW cieszy, ale niesie ze sobą wiele utrudnień. Przed kierowcami kolejne, już od jutra 9 stycznia. Nowa organizacja ruchu będzie dotyczyć skrzyżowania ul. Rosoła z ul. Płaskowickiej. Krzyżówka zostanie lekko przebudowana - zmieni się jej geometria, tak aby umożliwić budowniczym kolejne prace. Jezdnia ulicy Rosoła zostanie nieco przesunięta w stronę skarpy przy zachowaniu obu nitek.

  - Ostateczne zamknięcie skrętu odbędzie się późnym wieczorem, ale w związku z pogodą, utrudnień należy spodziewać się na tym skrzyżowaniu przez cały dzień - mówi rzecznik Astaldi Mateusz Witczyński.

  Zakaz skrętu w lewo z ul. Rosoła w ulicę Płaskowickiej nie będzie dotyczył autobusów, a więc linii nocnej N37. Jej trasa nie zmieni się. Zmieni się za to sytuacja wielu kierowców z Kabat, Natolina, Imielina, ale też Wilanowa, którzy muszą się dostać do ul. Puławskiej. Jadąc ul. Rosoła już wcześniej będą musieli skręcić w np. w Wąwozową czy Belgradzką i wszyscy trafią na już mocno zakorkowaną Stryjeńskich.

  - Pętla się zaciska, a pogoda nie ułatwia. Nikt nie powinien się zgadzać na taką budowę przez środek Ursynowa. Jak planowano, to był jeden samochód w bloku i Kabat praktycznie nie było, a teraz co mamy? Korki i smog  - narzeka Roman, mieszkaniec Ursynowa.

  Budowa POW od miesięcy komplikuje poruszanie się po Ursynowie. W 2017 roku zlikwidowano lewoskręty na skrzyżowaniu alei KEN i Płaskowickiej. W 2018 roku zwężono Płaskowickiej i fragment Stryjeńskich, a potem odcięto Braci Wagów, Lanciego i Nowoursynowską. Co dalej?

  - Nie ma jeszcze terminu wprowadzenia kolejnych zmian w organizacji ruchu na Ursynowie. Wiadomo jedynie, że będą one wprowadzane kolejno: na przecięciu ulicy Płaskowickiej z al. KEN, Rosoła, Stryjeńskich i Pileckiego. Poinformujemy o tym dwa tygodnie przed terminem rozpoczęcia prac - mówi Witczyński

  Jezdnie na tych skrzyżowaniach zostaną wygięte w łuk - czyli przesunięte na miejsce, gdzie pod spodem będą już zbudowane stropy tunelu. Prawdopodobnie za kilka tygodni stanie się to na Stryjeńskich, gdzie rondo zamieni się w zwykłe skrzyżowanie. Wiosną natomiast mają nastąpić zmiany na przecięciu alei KEN i Płaskowickiej. W tym rejonie drogowcy wzmacniają tunel metra, pod którym będzie przebiegać trasa w tunelu.

  Oto jak będzie wyglądała organizacja ruchu od 9 stycznia 2019 roku:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~qwr 10 ponad rok temuocena: 31% 

   Biedni kierowcy, jak mi was żal. Pozdrowienia z metra XD

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawa 9 ponad rok temuocena: 15% 

   Wyprowadzić w godzinach zakaz jazdy samochodów z inną rejestracją niż warszawska. Szybko stonka przerejestruje samochody i zacznie płacić podatki w Warszawie. Chociaż przez chwilę będzie luźniej...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tight tights 8 ponad rok temuocena: 86% 

   Numer rejestracyjny nie ma nic wspólnego z miejscem płacenia podatków.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pasy rowerowe 7 ponad rok temuocena: 86% 

   Stryjenskich wcale nie jest zakorkowana. Ona jest udrozniona dzieki zwezeniu. Zapytajcie filozofa Wala Kuskiego, on wam to wytlumaczy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 6 ponad rok temuocena: 67% 

   Upadająca firma Astaldi, przy bierności i niekompetencji urzędników rozlicznych instancji, paraliżuje Ursynów. Może kiedyś ich rozliczymy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~38 5 ponad rok temuocena: 4% 

   Proponuje rozliczyc Witczynskiego(rzecznika prasowego). Ciekawostka: ma 33 lata i iest rzecznikiem takbduzego przedsiewziecia. Co lepsze! Majac bodajze 26 byl rzecznikiem prasowym budowy drugiej linii metra. Czy to niebywaly talent czy inne zdolnosci? :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 4 ponad rok temuocena: 39% 

   Metro kursuje bez zakłóceń ale co tam! Lepiej samemu siedzieć w aucie. A potem smog, syf, korki. Ludność napływowa do mojego miasta jest jak stonka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 3 ponad rok temuocena: 44% 

   Oczywiście metro jedzie na Puławską i dalej, prawda? Bez zakłóceń.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tight tights 2 ponad rok temuocena: 47% 

   Metro bez zakłóceń? Zostawisz w nim swoją wałówkę z cebulą i 10 stacji wyłączone z ruchu kilka razy w tygodniu. Do tego jedna linia metra z ogryzkiem w mieście o powierzchni 517 km2. To sam se jezdzij. A ja jeżdżę autem i to po co mi auto i czy jeżdżę sam czy z kimś to wuj ci niedojdo do tego. A stonkę to se w gaciach poszukaj.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 32 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 1 ponad rok temuocena: 34% 

   Puławską jeździ tramwaj. I przynajmniej nie smrodzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2159 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020