REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2022, 12:14 komentarzy 50

  (KW)

  Drzwi się otwierają, a tam ściana z pasażerów. Nie ma nawet gdzie się wcisnąć. Tak wygląda podróż autobusem na Puławskiej. Ogromny wzrost zainteresowania komunikacją miejską na ursynowskim odcinku arterii daje się we znaki. Jednak nie na tyle, by ZTM coś z tym zrobił.

  Po wprowadzeniu buspasów na Puławskiej autobusy pokonują ursynowski odcinek arterii znacznie szybciej. Zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy komunikacja rzadko jeździła zgodnie z rozkładem. Tylko co z tego, skoro w tych właśnie godzinach nie każdy ma szansę wsiąść do autobusu? 

  - Są zapchane! Zwłaszcza te jadące na Wilanowską. Tymi na Ursynów, to jeszcze da się komfortowo przejechać. Ludzie często decydują się poczekać na kolejny, tyle że one jeżdżą dosyć rzadko - mówi pan Artur, który czekał dziś rado na autobus przy ul. Bogatki. 

  Tym razem udało mu się wsiąść do autobusu za pierwszym razem. Nie wszyscy mieli jednak to szczęście. Pani Emilia musiała czekać na kolejny. Nie pierwszy raz.

  - To trwa już od wielu lat. Te „siedemsetki” jeżdżą, od kiedy pamiętam, i zawsze były zapchane. To jedyny sposób dla mieszkańców Piaseczna, żeby dostać się do metra. Zazwyczaj jestem podwożona do Poleczki. Tam jedzie autobus z lotniska i to jedyna szansa, ale dzisiaj się nie udało - opowiada pasażerka.

  Coraz więcej pasażerów

  Jeśli autobusy na Puławskiej są zapchane od lat, to teraz są jeszcze bardziej. Zarząd Transportu Miejskiego podzielił się danymi z napełnień autobusów po wprowadzeniu buspasa. W porannych godzinach szczytu w stronę Warszawy jedzie o ponad 17% pasażerów więcej. Po południu natomiast o ponad 6%. 

  Wzrost liczby pasażerów zanotowano też w stronę Piaseczna. Rano jest ich o prawie 12% więcej. Po południu natomiast o ponad 31%. Mimo tego - jak zauważa pani Ewelina - powrót z pracy nie jest aż tak problematyczny jak jazda do niej.

  - W drugą stronę już nie jest tak źle. Co prawda wsiadam na Wilanowskiej, więc nie ma tylu ludzi na początku. Rano jednak ludzie jeżdżą na tę samą godzinę, a po południu bywa to już różnie - zauważa pasażerka, która odjeżdżała z przystanku przy Łagiewnickiej.

  Skąd taki przyrost liczby pasażerów? Natężenie ruchu aut na Puławskiej według wyliczeń Zarządu Dróg Miejskich spadło o 1/3. Oprócz otwarcia tras S7 i S2 oraz ogólnego spadku liczby samochodów na drogach jako prawdopodobne powody spadku drogowcy podają wyznaczenie buspasa i przesiadkę kierowców do komunikacji zbiorowej. Liczba pasażerów więc wzrosła, ale częstotliwość kursów już nie. W tym właśnie pasażerowie widzą przyczynę zapchanych autobusów. 

  Teraz, w ciągu 5 minut podjeżdżają 3 i się trochę rozładowuje, ale po 10 minutach przerwy już pasażerów przybywa. Autobusów jest zdecydowanie za mało. Mogliby zwiększyć częstotliwość albo dać większe - stwierdza pani Ewelina. 

  "Obserwujemy"

  Co na to wszystko ZTM? Co prawda nowych autobusów nie wyczaruje, ale nie brakuje przecież mało popularnych linii. Część kursującego na nich taboru można by przenieść na Puławską.

  Zdaniem miejskich transportowców problemu na ursynowskim odcinku arterii nie ma. Jak mówi rzecznik ZTM autobusy jeżdżą z wysoką częstotliwością i na wszystkich "siedemsetkach" są przegubowe. Jedynie linia 739 wyłamuje się z tego schematu ze względu na infrastrukturę drogową w Józefosławiu.

  - Tam autobus przegubowy nie jest w stanie przejechać. Rozmawiamy z Piasecznem, aby dokonać korekt. W przypadku pozostałych linii nie przekraczają maksymalnej liczby pasażerów. Oczywiście może się zdarzyć, że autobus będzie bardziej zapełniony, bo na przykład wypadnie jakiś kurs. Jest to zjawisko normalne, ale i nieprzewidywalne - stwierdza Tomasz Kunert. 

  Nie oznacza to, że Puławskiej nie czekają zmiany. ZTM czeka na unormowanie sytuacji na ulicy, na którą wpływa wiele czynników. Jednym z nich będzie otwarcie kolejnego odcinka trasy S7 między Lesznowolą a Tarczynem Północ, co ma nastąpić na przełomie listopada i grudnia.

  - Sytuacja się zmienia i jest dynamiczna. W skali makro nie potrzeba na razie zmian. Mamy zliczarki w autobusach, wiemy, ilu pasażerów jedzie na danym odcinku. Obserwujemy i w razie potrzeby będziemy reagować - zapewnia rzecznik ZTM.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 279

  • 40
   BARDZO PRZYDATNY
  • 16
   ZASKOCZONY
  • 30
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 84
   WKURZONY
  • 96
   BRAK SŁÓW

  50Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Norbert 50 14 dni temuocena: 100% 

   Tłok w autobusach w rannym szczycie mocno wzrósł. Wsiadam na przystanku Grabów około 8:10-8:15, jadę do Metra Wilanowskiej. Dzisiaj np. przepuściłem 3 autobusy zanim wsiadłem - tak ciasno było. Podobne sytuacje, że nie wsiąde do pierwszego autobusu, zdażają mi się około 1-2 razy w tygodniu. Przed wakacjami - ostatni porównywalny okres, takie sytuacje się nie zdarzały w ogóle.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Biomasa 49 15 dni temuocena: 100% 

   Eh, ikarusy. Nie były zbyt urodziwe ani nie posiadały klimatyzacji, jednak do Piaseczna dawały radę. Ciekawe, czy ZTM rozważa zakup nowoczesnych odpowiedników tych poojemnych pudełek.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PJK 48 16 dni temuocena: 86% 

   Dziewczyna z jakże pięknymi nogami na pierwszej fotografii

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pyton 47 15 dni temuocena: 20% 

   Stary, my tu o autobusach, ty o nogach. Fakt, bardzo ładne, jednak to portal poświęcony Ursynowi, nie fetyszom.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej12 46 17 dni temuocena: 100% 

   (1) Autobusy były zatłoczone od lat, (2) a teraz liczba pasażerów wzrosła o 20-30%, i (3) jeszcze chcą zachęcić następnych. Ale nie widzą powodu żeby było więcej autobusów? Czy ta menażeria z ZTMu zastanawia się czasami nad tym co mówi?

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erg 45 19 dni temuocena: 36% 

   Ciekawe czy wzięli pod uwagę, że część ludzi mogła dojeżdżać do pracy motocyklami/rowerami , a sezon powoli się kończy ... Do domu wracam przez Pułąwską i czasami widzę w godzinach szczytu te autobusy do Piaseczna i owszem są wypełnione , ale tak +/- na 40 osób a nie że szpilki nie wciśniesz. Swoją drogą ciekawe jak te zliczarki wyglądają ...

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zawiedziony 44 19 dni temuocena: 57% 

   Nie, niemożliwe. Przecież rowerzyści deklarują, że jeżdżą cały rok. Inaczej oznaczałoby, że te ścieżki rowerowe są budowane dla ich letnich fanaberii, bo i tak musi być przewidziane dla nich miejsce w komunikacji zbiorowej. Nie, to nie może być prawda.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Driver 43 19 dni temuocena: 93% 

   Niech wsiadają jak w Indiach spokojnie można jechać na dachu lub z wystawać przez okno i drzwi.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 42 20 dni temuocena: 61% 

   Chyba najwyższy czas na zarząd komisaryczny w Warszawie? Gdzie jest Prezydent? Czym on się w ogóle zajmuje? Czy ktoś go widział choć raz w codziennym transporcie publicznym a nie nie na otwarciu stacji metra?

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 41 20 dni temuocena: 53% 

   Czy naprawdę musisz bic piane o Buspas? Warszawa nie jest z gumy - wszyscy nie zmieszczą się jak będą jechać sami w 5 osobowych pojazdach

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olać 40 16 dni temuocena: 25% 

   Warszawa to troll.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 39 20 dni temuocena: 57% 

   A dopiero co kierowcy wrzeszczeli, że stoją 30 minut w korku, a w tym czasie przejechał jeden autobus, który był pusty

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korniszon 38 20 dni temuocena: 87% 

   Samochody nie zniknęły z Puławskiej ... one przeniosły się na lokalne dróżki równoległe. Strach wyjść z dzieckiem na spacer !! A kierowcy te lokalne drogi traktują chyba jak autostrady bo gaz w podłodze !

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gucio 37 20 dni temuocena: 62% 

   Bo jak ktoś jest „mądry inaczej” i myśli że buspas ograniczy korzystanie z auta i zmniejszy korki to jest w dużym błędzie. A najgorsze jest to że jest dużo osób które po prostu chcą ominąć korek jadąc bokami. To z kolei powoduje spadek prędkości i jeszcze większą frustrację wszystkich. Błędne koło… No ale cóż - jeżeli inżynierią ruchu, zamiast osób z odpowiednim wykształceniem, zajmują się socjologowie, piekarze itp (nie ujmując tym zawodom) to mamy co mamy.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~twoja-mamusia 36 20 dni temuocena: 53% 

   Fajnie jak o przydatności buspasów wypowiadają się kierowcy tych samochodów z jedną osobą w środku. Horyzont kończący się na czubku własnego nosa xD

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gucio 35 20 dni temuocena: 43% 

   A dlaczego uogólniasz? Co masz na poparcie swojego stwierdzenia? Powiedz mi czy ilość osób w autobusach tak drastycznie wzrosła? Czy ilość osób w komunikacji jest większa o te 17% niż analogicznie w roku poprzednim? Zapewne nie. Łatwo jednak stwierdzić, że wypowiadają się tylko kierowcy i to z cała pewnością tacy którzy jadą sami. Stań któregoś dnia w czasie szczytu porannego i popatrz na tych „samotnych” kierowców w ich samochodach. Zakładam, że przynajmniej w 60% przypadków będzie jechać co najmniej 2 osoby o ile nie więcej.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 34 20 dni temuocena: 54% 

   Gucio Nie zakładaj tylko sam sobie stan leniu

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mój Nick 33 19 dni temuocena: 57% 

   A kto się ma wypowiadać w zakresie przydatności buspasa na Puławskiej np. dla mieszkańca Pilawy? Co mu ten buspas daje? On i tak nie ma alternatywy względem samochodu.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fegs 32 19 dni temuocena: 62% 

   @Mój NIck - zwolennicy buspasów o takich rzecach niemyślą. Oni wychodza z założenia, że ludzie jeżdżą do pracy tylko z obrzeży miasta i tylko do centrum - i wtedy wszystko jest znakomicie skomunikowane. Niestety życie nie jest takie różowe i są ludzie, którzy doje zdżają spoza Warszawy, albo jadący z jednego końca na drugi. Niestety włodarzom miasta ubzdurało się, że jesteśmy europejską metropolią i jako taka powinna być "odkorkowana" i, pozbawiona smochodów...

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nickt 31 21 dni temuocena: 82% 

   Ja myślę że w tej sytuacji jak pasażerowie autobusów się nie mieszczą koniecznie trzeba kolejny pas przerobić na buspas. To z pewnością rozwiąże problem.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gucio 30 21 dni temuocena: 62% 

   To wszystko nie jest do końca prawda ponieważ: 1. Samochodów nie ubyło a stoją zamiast w korku na Puławskiej w ulicach poprzecznych - tam należy szukać tej 1/3… 2. Liczba pasażerów którzy korzystają z komunikacji to nie tylko ludzie którzy zrezygnowali z samochodu ale także Ci co zrezygnowali z roweru itp. Jak sami wskazali różnica 17% i 6% wyjeżdżający/wracający to zbyt duża różnica aby twierdzić że zwiększyła się liczba pasażerów korzystających z komunikacji. Niech pokażą dane do południa i do końca dnia i jaka liczba rzeczywistych pasażerów korzysta z komunikacji. Jednym słowem wiele się nie zmieniło oprócz tego że są korki.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 29 20 dni temuocena: 44% 

   jechałem kilka razy Puławską ostatnio i moim zdaniem korki nie są większe niż były przed covidem Do tego dałoby się jechać szybciej gdyby: 1. kierowcy ruszali szybko na światłach 2. korzystali z zielonej fali a nie gaz hamownia gaz 3. nie skakali z pasa na pas Przepustowość by spokojnie o 10-15% wzrosła

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 11 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~48 28 19 dni temuocena: 33% 

   @Misiek - a) jazda płynna zgodna z zieloną falą zmniejsza tylko czas przejazdu, gdy nie ma korków - jeśli brakuje przepustowości, tylko zaszkodzi, bo mniej samochodów wypełni obszar przed czerwonym światłem. Natomiast idea buspasa, jeśli jest on tworzony według zasad sztuki inżynierskiej, właśnie zakłada "skakanie z pasa na pas". Mianowicie, jakiś odcinek przed światłami buspas się powinien kończyć, aby umożliwić samochodom przejazd na prawy pas - i w ten sposób poszerzenie jezdni tam, gdzie stoi semafor, tj. miejscu newralgicznym ze względu na przepustowość. Następnie, po minięciu świateł, za jakiś czas buspas się znów zaczyna, i samochody muszą przeskoczyć na środkowy pas. Zamiast powtarzać w kółko te same błędne tezy, zastanów się, spróbuj to sobie wyobrazić, albo porozmawiaj z jakimś fachowcem, np. takim, co kończył transport na politechnice.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~solo777 27 21 dni temuocena: 88% 

   Brak kierowców to jest powód i wielu się zwalnia ,przyczyną stres i paszkwile pasażerów oby tak dalej hulajnogi w modzie ,młodych nie ma bo nie chcą wstawać o drugiej w nocy sami sprubójcie to się przekonacie kierowca nie pracuje 8 godzin tylko po 9 10 11 miłego dnia

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Orto Graff 26 19 dni temuocena: 33% 

   Masz srogi minus za ortografię i interpunkcję. Jak Ci nie wstyd tak nieudolnie pisać?!

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Herki 25 21 dni temuocena: 100% 

   Odkąd pamiętam to autobusy na pulawskiej zawalone. Tu powinna pomóc częstotliwość jazdy. Albo lepiej, puścić dodadkowa linie z tym że w Piasecznie odbijająca na Konstancin

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zosia420 24 20 dni temuocena: 100% 

   okropne sa te linie na konstancin

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Śledzie 23 21 dni temuocena: 51% 

   Ta jasne. Tam autobusy zawsze były pełne. Bus pas poza tym że stworzył korki nic nie dał. Czas jazdy autobusami Piaseczno-Mokotów bez zmian. Za to korki takie że średnia 5km/h. Bardzo dziękuję za buspas.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 22 20 dni temuocena: 47% 

   Nie kłam - czas przejazdu autobusem skrócił się wyraźnie. A samochodem jechałem kilka razy i korki nie są większe niż przed covidem.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 14 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xx1 21 21 dni temuocena: 93% 

   Od zawsze w godzinach szczytu 709, 727 były zapchane. Piszę o czasach z przed pandemii. Dostanie się do autobusu z przystanku Grabów było cudem. Autobusu nie ma 10-15 min a później przyjeżdżają trzy zapchane. Dodatkowo nie rozumiem dlaczego większość pasażerów ustawia się przy wyjściu skoro i tak wszyscy jadą do końca linii czyli do metra. Trzeba się prosić żeby ludzie przesunęli się do środka i jeszcze znosić komentarze i pogardliwe spojrzenia. Już w Piasecznie jest ciasno a co z mieszkańcami Zielonego Ursynowa. Kiedyś Pani zwróciła mi uwagę po co siadałam skoro zaraz wysiadam a ona jedzie do końca.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piaseczno 20 21 dni temuocena: 80% 

   Dzisiaj tj 7 listopada jak ma przyjechać Donald do Piaseczna przeregulowali tak wszystkie światła że rozkorkowali całe Piaseczno i okolicę normalnie cud pod Piasecnem - dało się i ciekawe na jak długo Złośliwość tych ludzi odpowiedzialnych za ruch drogowy sięga zenitu

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ronald Plusk 19 19 dni temuocena: 100% 

   Jaki Donald? Kaczor Donald?

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KrokodylekWesoły 18 21 dni temuocena: 85% 

   Ja bym też zadał pytanie co na to ITD????

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ciekawski :-) 17 21 dni temuocena: 72% 

   Tłok sie zrobił po wakacjach, gdy młodzież zaczęła dojeżdżać do szkół. Zjawiskiem natomiast bardzo niepokojącym jest to, że ci młodzi ludzie, pełni energii i bez przerwy w ruchu i trudno im wysiedzieć na lekcjach, to w autobusach wszyscy oni siedzą - okupują miejsca siedzące z taka determinacją, że ani starsi, ani niepelnosprawni ich nie ruszsją, a na wszelki wypadek nie patrzą, nie rozgladają się, nie zapytają nikogo, czy ktoś chciałby usiąść. Proponuję wprowadzić do programu nauczania na lekcję wychowawczą odpowiedni materiał docierający ich sumień i zasad dobrego wychowania, a jednocześnie nie naruszający ich "wolności i godności osobistej"

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RomekW 16 21 dni temuocena: 100% 

   To teraz puścić linię tylko do Mysiadła np. skracając kurs niektórych 739, wtedy można dać też przegubowe, a w 709 pominąć niektóre przystanki na odcinku do Mysiadło.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Docent marcowy 15 19 dni temuocena: 100% 

   Zgadzam się. Niestety ZTM dawno już, gdzieś na przełomie lat 80 i 90. przestał tak myśleć. Zaczął robić odwrotnie - z dwóch linii, np. krótszej i zwykłej, i dłuższej a przyspieszonej zaczął robić jedną. Taką komasację tłumaczył lepszą równomiernością i częstotliwością kursowania. A że powstaje kwestia nierównomiernego zapełnienia na trasie ... a to już ich wyobraźnię przekracza. I tak jest do dziś.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oj tam, oj tam 14 21 dni temuocena: 37% 

   Samo życie: autobusy bez benzyny i kierowców nie pojadą;) Zapewne stoją sobie w zajezdni i rdzewieja w oczekiwaniu na bogatsze czasy;)

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wert 13 21 dni temuocena: 78% 

   Doskonale wiemy i widzimy, że ZTM ograniczył liczbę autobusów. Kursów jest wyraźnie mniej, zmniejszyła się też ilość autobusów MEGA ( to te przegubowe). za to nie wiadomo po co autobusy klasy MEGA włóczą się puste po ul Puławskiej późnym wieczorem - niemal puste. co to za polityka aby ograniczać ilość kursów po uruchomieniu buspasa? To samo zrobiono w Dolince. To jest polityka celowego korkowania miasta, poprzez zwężanie ulic i wytyczania buspasów gdzie karetka i straż pożarna nie przejedzie bo zwężono do jednego pasa ulice. Nie wiem czy zarząd komisaryczny wycofa miasto z utopijnej polityki komunikacyjnej. Ale ktoś w końcu musi to zrobić.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Manius 12 21 dni temuocena: 68% 

   Przy następnych wyborach nie głosujcie na radnych, którzy poparli i wciąż popierają obecną politykę komunikacji w Warszawie. Przypomnę tylko dwa nazwiska: Lenarczyk i Górna. Najpierw poparli obecną, głupią politykę, a teraz udają, że pomagają ursynowianom, których ta polityka wyprowadza każdego dnia z równowagi.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lektor 11 21 dni temuocena: 65% 

   Akurat radna Górna od początku walczy z idiotyzmem, jaki banda Tamasa Bambi z ZDM zafundowała na Puławskiej. Radni dzielnicowi nie mieli nic do powiedzenia podczas wprowadzania tych zmian.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Manius 10 20 dni temuocena: 78% 

   @Lektor. Górna jest ZA buspasem. Chce go tylko wyłączyć na kilka godzin dziennie, jakby to miało pomóc.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mesti 9 21 dni temuocena: 54% 

   No proszę, znaczy: duży sukces Ratusza i ZTM - oto mieszkańcy chętniej wybierają autobus, skoro jadą szybciej i taniej. Teraz szybko trzeba zwiększyć liczbę autobusów, bo sie zniechęca i tryumfować będą przeciwnicy.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czyt. 8 20 dni temuocena: 57% 

   Okazuje się, że NIE JADĄ SZYBCIEJ. Po pierwsze brak dodatkowych autobusów, po drugie koszmarne korki, także dla autobusów. Sukces mógłby być - ale nie ma. Jest za to nienawiść pozostałych uczestników ruchu na Puławskiej. Czyli większości, w tym (byłych...?) wyborców pomysłodawców tego humbuga. Tylko pogratulować, z życzeniami od Mrożka :)

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 7 21 dni temuocena: 55% 

   Aha, więc to jest ten zrównoważony transport Czaskoskiego. Teraz rozumiem te buspasy, zwężenia i bloki bez garaży. To ma sens.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Perun 6 21 dni temuocena: 43% 

   Przerabianie nazwisk świadczy o całkowitym braku kultury, zwykłym chamstwie tak typowym dla zwolenników partii narodowo-socjalistycznej.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 17 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obywatel 5 21 dni temuocena: 71% 

   Ta dla nich wszystko jest ok nie ma korków autobusy puste mało ludzi w nich pięknie to wszystko wygląda jakby mieli różowe okulary a już ten buspas no to rewelacja jakaś nagroda za to powinna być

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zniesmak 4 21 dni temuocena: 93% 

   Pytanie: co poprawił ZTM pasażerom? NIC. To jest kolejna spółka dająca tłuste posady znajomym królika

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Erwin 3 21 dni temuocena: 89% 

   Poprawia wydolność krążeniowo-sercową, zmuszając ich do forsownych przesiadek. Np jeszcze latem można było dojechać bezpośrednio z Gwiaździstej do Niedźwiadka, teraz nie można. A dlaczego? Bo jest 2 linia metra. A co ma 2 linia metra do Gwiaździstej i Niedźwiadka? Nic, głupie pytanie. Tak to się żyje w tym mieście.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wowski 2 21 dni temuocena: 78% 

   Nie po otwarciu buspasa, tylko zawsze tak to wygląda. Miło, ze zauwazyliscie problem, ale buspasa w to nie mieszajcie.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Juras 1 21 dni temuocena: 56% 

   Święta prawda

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4856 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023