REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 stycznia 2019, 13:47 komentarzy 2

  (www.facebook/osteobus)

  Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść. Już w czwartek, wszyscy ursynowianie, którzy skończyli 55 lat, mogą bezpłatnie zbadać słuch i stan kości. Dwa medyczne busy staną przed ratuszem.

  Osteoporoza, inaczej zrzeszotnienie kości, to choroba, która prowadzi do zaniku tkanki kostnej, w konsekwencji do złamań. Została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną. 

  Jest okazja do darmowego przebadania kości specjalistycznym sprzętem w tzw. osteobusie należącym do Mobilnego Centrum Diagnostyki Osteoporozy. Najpierw trzeba wypełnić ankietę, tak aby badanie - które wykonuje się na podstawie kości szyjki udowej lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa - było bezpieczne i dostosowane do konkretnej osoby. Wykonuje się je specjalnym aparatem. Badanie trwa 5-10 minut.

  - To medoda nieinwazyjna, pokazująca pacjentowi, czy jest już w grupie osób, które powinny się leczyć. Jeśli badanie pokaże wynik minus dwa i pół lub mniej, to upoważnia daną osobę do leczenia refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia - mówi Marcin Murawski, prezes Mobilnego Centrum Diagnostyki Osteoporozy.

  Badanie słuchu także adresowane jest dla osób po 55. roku życia. W tym badaniu określa się niedosłuch na poszczególnych częstotliwościach. Pacjent zamknięty jest w specjalnej kabinie, aby odizolować go od hałasu z zewnatrz. Następnie otrzymuje się informację o wyniku badań oraz możliwości dalszego postepowania. 

  Mając zaświadczenie o wystąpienia osteoporozy lub niedosłuchu wystarczy zgłosić się do lekarza specjalisty lub rodzinnego, który na tej podstawie wypisze odpowiednie leki lub zabiegi.

  Bezpłatne badania osteoporozy oraz słuchu dla osób powyżej 55. roku życia odbęda się 31 stycznia (czwartek) w godz. 9:00-15:00 w specjalnych autobusach, które będą stały na parkingu przy urzędzie dzielnicy - al. KEN 61. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Joanna43 2 6 miesięcy temu

   Świetne wyciąganie numerow telefonicznych od seniorów Gratuluje a tyle się o tym mówi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Informacja bardzo przydatna, tylko szkoda że nie pomyślano o osobach które pracują. Aby zrobić badania trzeba zwolnić się z pracy, a to nie zawsze jest możliwe.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2553 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO