REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  - To przez takich jak oni tak długo męczymy się z pandemią! - mówi pani Dorota, mieszkanka Ursynowa, która skarży się, że w metrze i autobusach sporo osób nie przestrzega obowiązku zasłaniania twarzy i nosa. Od kilku dni zmasowane kontrole przeprowadza policja.

  Typowy dzień w metrze. Większość pasażerów ma maseczkę na twarzy, ale w każdym wagonie znajdzie się co najmniej kilka osób, które za nic mają ten obowiązek. W przeważającej części są to młodzi ludzie.

  - Czy oni nie są świadomi powagi sytuacji? Czy uważają się za osoby nieśmiertelne? - pyta pani Dorota, pasażerka metra i nadsyła do naszej redakcji przykładowe zdjęcia osób bez maseczek - w metrze i autobusie.

  "Na uwagę, wstaje i przesiada się na koniec wagonu"

  Wczesne popołudnie w roboczy dzień. Metro jest pełne, choć dużego tłoku nie ma. W ostatnim wagonie siedzi starsza kobieta, która opiekuje się małym dzieckiem. Co chwilę poprawia dziecku maskę na twarzy. Na stacji Ursynów wsiada ubrany na czarno dwudziestokilkuletni chłopak. Siada obok dziecka. Nie ma maseczki. Babcia dziewczynki zwraca na to uwagę.

  - Czy mógłby pan założyć maseczkę, zwłaszcza gdy siedzi pan tak blisko nas? - pyta kobieta. Młody mężczyzna nie reaguje, tak jakby prośba zupełnie go nie dotyczyła. Rzuca tylko spojrzenie na pytającą i odwraca wzrok.

  Kobieta - tym razem już w mniej proszącym tonie - powtarza swój apel. Wyciąga z torebki opakowanie z nowymi maseczkami i daje chłopakowi jedną z nich. Ten jednak milczy, wstaje i przesiada się na drugi koniec wagonu.

  Do takich incydentów dochodzi w metrze codziennie. Uwagę na brak maseczek zwracają zwłaszcza starsi ludzie, którym nie brakuje odwagi. Reszta "zamaskowanych" nie zwraca w ogóle uwagi na współpasażerów lekceważących obowiązek.

  - Ja zwracam uwagę. Różnie się to sprawdza. Jak widzę jakichś osiłków bez masek, to rezygnuję, bo co ja taka kobieta mogę im zrobić - dodaje pani Dorota.

  Znów widać policyjne kontrole

  Od tygodnia na stacjach metra oraz w pociągach zaczyna być widać policjantów kontrolujących obowiązek noszenia maseczek. To efekt zapowiedzi ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego. Choć zdaniem wielu ekspertów od wirusologii oraz epidemiologów twierdzi, że ważniejszą i potężniejszą bronią przeciwko Covid-19 byłyby np. obowiązkowe szczepienia, to polski rząd znów postawił na maseczki.

  - Policjanci reagują na zgłoszenia o tym, że ktoś nie ma maski albo sami podejmują interwencje - mówi Natalia de Laurans, rzeczniczk komisariatu policji w Metrze Warszawskim.

  W październiku było ok. 700 takich kontroli, a tylko przez pięć dni listopada - 260. Za brak maski w teorii grozi mandat do 500 złotych lub wniosek o ukaranie przez sąd. Ale jak dodaje de Laurans nie zawsze interwencja kończy się karą.

  - To zależy również od zachowania osoby kontrolowanej. Jeśli ktoś mówi, że zwyczajnie się zapomniał i od razu zakłada maskę, to zazwyczaj kończy się pouczeniem - mówi rzeczniczka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 111

  • 43
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kajra 23 7 miesięcy temuocena: 69% 

   Ludzie, czy Wy widzicie co PiS z Wami zrobił? Uwierzyliście, że każdy człowiek bez maski to przestępca. Atakujecie jeden drugiego, zioniecie nienawiścią do drugiego człowieka tylko dlatego że nie ma on maski na twarzy. Skoro wierzycie, że Dystans Dezynfekcja Maseczka są skuteczne, to maska stanowi tylko 1/3 całości. Zapominacie o osobach, które z powodu stanu zdrowia maski nosić nie mogą. I nie są to tylko wyśmiewane choroby psychiczne. Przepisy mówią, że z obowiązku zasłaniania nosa i ust zwolnione są osoby z określonymi chorobami serca, chorobami neurologicznymi, chorobami układu oddechowego, zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawni. W skali całej Polski będzie to jakieś 1 do 2 mln osób. I taka Pani Dorota atakuje ich, każe im się publicznie tłumaczyć z tego że są chore. Kim ona jest, kto dał jej takie prawo? Chorują zarówno osoby młode jak i starsze. One mają dzieci, pracują, więc nie możecie wymagać od nich aby przez 1,5 roku nie wychodziły z domu tylko dlatego że nie mogą nosić

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olaboga 22 7 miesięcy temuocena: 0% 

   W końcu ktoś używający mózgu

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love tesco kabaty 21 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Dziękuję za ten wpis w imieniu osób, które mimo zaświadczenia doświadczają wyzwisk i straszenia policją z tego powodu od wielce odważnych rodaków.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 20 7 miesięcy temuocena: 64% 

   A może kulsony w wagonach sprawdzą, bo sporo osób tam bez maseczek. W autobusach czy tramwajach jeszcze gorzej i nigdy nie widziałem kontroli, a jeżdżę codziennie!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 19 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Obowiązek noszenia maseczek ma taki sam sens jak zmiana czasu na zimowy. Nie zastanawiaj się tylko rób co władza każe.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kuna 18 7 miesięcy temuocena: 20% 

   DDM, DDM, tylko DDM nas uratuje.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 17 7 miesięcy temuocena: 78% 

   A w autobusach hulaj dusza, piekła nie ma. Może niech tam milicja zacznie się pokazywać na"wyrywkowe kontrole".

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktorek 16 7 miesięcy temuocena: 79% 

   A gdzie policja była wcześniej?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jane 15 7 miesięcy temuocena: 39% 

   A tzw. Pani Dorota to przypadkiem nie przesadziła z robieniem fotek obcym ludziom??? Że o przesyłaniu ich do redakcji nie wspomnę...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alex878 14 7 miesięcy temuocena: 84% 

   Jakie kontrole? Milion razy widziałam jak wchodzi patrol, a obok nich ludzie bez maseczek i zero reakcji. Ostatnio wchodzi 2 policjantow - jeden z nich - maseczka tylko na buzi.. nos juz wystawiony. Obok nich pelno ludzi z maseczkami na buzi.. nosie juz nie. Takie kontrole.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 13 7 miesięcy temuocena: 91% 

   A ja kiedyś widziałem na stacji Imielin młodego człowieka bez maski, który był legitymowany przez Policję, a jednocześnie głośno wypowiadał się, że nakaz maseczek to brak demokracji i praw obywatelskich.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahaha 12 7 miesięcy temuocena: 75% 

   ~obserwator A do tego spisek żydokomuny zapewne ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonimowy obserwator 11 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Ludzie uważają się za nieśmiertelnych, cały ten kult ciała i jego siły, tzw moda na zdrowie, łamanie barier czasu, kilometrów czy kilogramów w ładny sposób oszukuje człowieka o jego sile... A to karmi tylko to oszustwo i rozwija egoizm. Często zdarza się ze biegacz biegnie po twojej stronie chodnikiem, ścieżką w lesie, sam lub w grupie czekając aż ty im ustąpisz i mija się w ostatniej chwili na centymetry, to jest właśnie to... EGOIZM

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 10 7 miesięcy temuocena: 49% 

   Przeważnie biegacz biegnie po swojej stronie, ale takie łajzy jak ty idą ławą w grupie, jeszcze z dziesięcioma psami na smyczy, tak że nie ma jak ich minąć. Już nie mówiąc o Lesie Kabackim, gdzie wchodzą z psami, pomimo że jest kategoryczny zakaz, a niektórzy jeszcze te psy puszczają bez smyczy. Bieganie czy ćwiczenie i dbanie o ciało to najlepszy sposób na wzmacnianie odporności. W szpitalach leżą i dyszą pod respiratorami ludzie, którzy nie dbali o zdrowie, tylko zamknęli się w domach przed telewizorami i napychali się boczkiem i chipsami, licząc że jakaś szczepionka czy maseczka im pomoże.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonimowy donosiciel 9 7 miesięcy temuocena: 65% 

   Wczoraj niestety w wagonie policja nie zareagowała mimo że widzieli mężczyznę bez maski.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 8 8 miesięcy temuocena: 39% 

   Od tygodnia na stacjach metra oraz w pociągach zaczyna być widać policjantów kontrolujących obowiązek noszenia maseczek. - Hm z tego co kojarze w komunikatach jest informacja ze w komunikacji publicznej nalezy miec maseczke - a nie na stacji metra- takze co oni kontroluja tam i na jakiej podstawie?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mójnick 7 7 miesięcy temuocena: 37% 

   jestem za noszeniem maseczek ale faktem jest, że nakaz jest w środkach komunikacji miejskiej a nie na stacji czy przystanku

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:) 6 7 miesięcy temuocena: 51% 

   Podstawa jest taka że jest epidemia, i jeśli jesteś częścią społeczeństwa to powinieneś stosować się do tego a nie kombinować szukając zapisów prawnych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 5 7 miesięcy temuocena: 59% 

   Bilet kasuje się przy wejściu. Skoro zatem peron to nie środek komunikacji, to dlaczego kontrolerzy na stacjach wypisują mandaty? Przecież stacja to nie pociąg. A jednak wypisują. Czyli będąc na peronie jesteśmy jednak już w środku komunikacji zwanym metrem

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 7 miesięcy temuocena: 85% 

   Komunikat brzmi: "w pojazdach transportu publicznego". Peron pojazdem nie jest. A kontrolerzy wystawiają mandaty za przebywanie bez ważnego biletu w "strefie biletowej metra".

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 3 8 miesięcy temuocena: 64% 

   Bardzo dobrze, niedawno taki czub bez maski kasłał za mną. Nie chcesz nosić maski? Korzystaj z prywatnego transportu -auto, uber, taxi

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad40 2 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Polaczek - przepisy są jakie są. I zgodnie z nimi albo maseczka na twarz albo siedzisz w domu bez maseczki. Nie odwracaj kota ogonem. Jak w domu masz zimno - załóż ten skafander o którym wspominasz. Gdyby rząd miał większe jaja i nie bał się ograniczonego lekko umysłowo elektoratu antytmaseczkowego, już dawno wprowadziłby ograniczenia dla niezaszczepionych co z kolei mocno by niektórych zdyscyplinowało i do szczepień i do maseczek.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 1 7 miesięcy temuocena: 50% 

   No to sobie chodź, ale nie korzystaj z miejsc publicznych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4828 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHNIA PUPILA 22.06.2021 - 21.07.2022