REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 sierpnia 2022, 12:39 komentarzy 40

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Linia 192 wróci po wakacjach, ale z mniejszą liczbą kursów, a linia 195 już ostatecznie idzie do likwidacji! Takie zmiany na Ursynowie wprowadza po wakacjach Zarząd Transportu Miejskiego. Tłumaczy to mniejszą frekwencją w autobusach i brakiem kierowców.

  Już za kilka dni uczniowie powrócą do szkół. Z wakacji w dwóch etapach wraca też komunikacja miejska. Większość linii od 1 września powróci do standardowych godzin kursowania, np. 209, 263, 339, 809 oraz 815.

  Popularne wśród mieszkańców Zielonego Ursynowa "siedemsetki" - 710, 724 i 742 - wracają do normalnych rozkładów od 2 września. Od poniedziałku, 5 września wg całkowicie nowych rozkładów jeździć będzie autobusy 709, 727 i 739 - będą podjeżdżać na przystanki częściej. To ukłon w stronę mieszkańców rozrastających się osiedli w Józefosławiu.

  Sporo ursynowskich linii poczeka jednak z powrotem do przedwakacyjnych rozkładów na studentów. Do października rzadziej będą jeździć autobusy linii 179, 319, 331 i 503. Do tego grona zalicza się także linia 193, ale tylko w dni wolne. W ciągu tygodnia pojedzie już według standardowego rozkładu.

  Krócej, albo... wcale

  Duże zmiany czekają linię 192 - tę, którą ZTM, ku oburzeniu wielu mieszkańców, zawiesił na wakacje. Autobus wraca 1 września z nowym, krótszym rozkładem. Autobusy tej linii będą podjeżdżać na przystanki co 15 minut w godzinach 6-20. Przed wakacjami 192 kursowała od godz. 5 do 23. Ponadto w soboty będzie jeździć na skróconej trasie Os. Kabaty - Ursynów Płd, a w niedziele wcale nie będzie kursować.

  Powodem jest mała popularność linii. W uciętych godzinach oraz w weekendy na odcinku od Ursynowa Płd. do Metra Wilanowska pasażerów jest najmniej.

  - Na podstawie danych z liczników pasażerów zamontowanych w pojazdach wiemy, ile osób wsiada i wysiada na konkretnych przystankach, na jakich odcinkach tras ilu jest pasażerów, jakie są popularne przystanki, na których odbywa się duża wymiana pasażerów (czyli dużo wsiada i dużo wysiada), czy też, na których dużo osób wsiada a na których wysiada itp., jakie są najpopularniejsze godziny podróży. Przeanalizowaliśmy dane z kilku przedwakacyjnych miesięcy tak, aby obraz ich funkcjonowania był jak najpełniejszy - mówi Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

  To jednak nie koniec ucinania ursynowskich linii. Na trasę nie powrócą zawieszone na wakacje autobusy linii 195. Ani we wrześniu, ani w październiku. To według ZTM również jedna z najmniej wykorzystywanych linii na Ursynowie. ZTM próbował zlikwidować linię już kilkukrotnie. Napotykał jednak na silny opór mieszkańców. Jeszcze w zeszłym roku zapewniano, że mimo małego obłożenia linia 195 zostanie zachowana. Ostatecznie miejscy przewoźnicy dopięli swego. Dodatkowym argumentem za jej likwidacją są utrudnienia w związku z budową trasy tramwajowej na Wilanów.

  ZTM dopiął swego

  Historia zakusów na linię 195 jest bardzo długa. Autobus wielokrotnie był zawieszany, likwidowany i przywracany. Często zmieniały się też rozkłady. Po raz pierwszy mieszkańcy walczyli o zachowanie autobusu 195 w 2013 roku. Miał on wówczas zostać zastąpiony przez linie 166, 179, 210 i 503. Ostatecznie udało się uratować linię, jednak jej trasa została skierowana z Traktu Królewskiego na Góry Mokotów. Autobus po protestach wrócił na Trakt, ale tylko częściowo, bo dojeżdżał do Placu Trzech Krzyży. 

  Obawy o losy linii 195 wróciły w 2017 roku, gdy - z powodu zamknięcia pętli autobusowej Natolin Płn. na czas budowy tunelu POW - nie miał gdzie zawracać. Ostatecznie skierowano go na przystanek przy metrze Natolin, gdzie kończył i rozpoczynał swoją trasę.

  W wakacje autobus 195 zniknął jednak na dobre. A teraz już oficjalnie ZTM likwiduje linię.

  Skąd tyle cięć?

  Zarządca komunikacji miejskiej tak dużą liczbą zmian tłumaczy po pierwsze mniejszą liczbą pasażerów po pandemii - przed wakacjami do zbiorkomu wróciło między 80 a 85 proc. pasażerów sprzed epidemii Covid-19. To powoduje, że pogarsza się sytuacja finansowa komunikacji miejskiej. Przypomnijmy, radni miejscy nie zgodzili się podwyżki cen biletów, które w Warszawie są niższe niż w innych dużych miastach.

  Jak poinformowała dyrektorka ZTM Katarzyna Strzegowska, w ostatnim czasie stołeczna komunikacja z wpływów biletowych zbiera już tylko 22 proc. kosztów funkcjonowania. W tym roku miasto powinno dołożyć do utrzymania połączeń kolejny miliard złotych. A budżety samorządów ucierpiały na zmniejszonych wpływach z podatków PIT, których rząd nie rekompensuje.

  W tym roku nasilił się także kolejny problem - brak kierowców.

  - Operatorzy, których pojazdy obsługują trasy WTP zmagają się z brakiem kierowców na rynku pracy. Od pewnego czasu zgłaszają nam braki w obsadach utrudniające planowe funkcjonowanie WTP. Korekty rozkładów pozwalają unikać niespodziewanych „wypadnięć” kursów, co jest uciążliwe dla pasażerów. Do podobnych działań zostały też zmuszone inne duże miasta, np. w Krakowie z powodu braku kierowców od września zmniejsza liczbę autobusów na ulicach, w Poznaniu autobusy będą jeździły rzadziej niż przed wakacjami, sytuację analizuje Gdańsk - mówi rzecznik ZTM Tomasz Kunert.

  Dodaje jednak: - Funkcjonowanie WTP w powakacyjnym okresie będzie przez nas dokładnie obserwowane. Dane pozwolą na ocenę wprowadzonych rozwiązań i wskażą kierunek ewentualnych korekt.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 312

  • 37
   BARDZO PRZYDATNY
  • 19
   ZASKOCZONY
  • 25
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 103
   WKURZONY
  • 105
   BRAK SŁÓW

  40Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~qwr 40 2 miesiące temuocena: 20% 

   Linia kursująca co pół godziny obsługiwana najmniejszym taborem została zawieszona - no po prostu dramat, jak mieszkańcy to przeżyją...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pa-ra 39 3 miesiące temuocena: 62% 

   Co na to burmistrz Kempa? Dlaczego milczy, nie broni mieszkańców.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~serg 38 3 miesiące temuocena: 67% 

   Zróbmy buspasy to kierowcy się przesiądą do komunikacji miejskiej, potem usuńmy linie autobusowe - przecież ludzie mogą się 10 razy przesiadać . Dzięki temu mamy oszczędności dla ZTM i przyroda nie cierpi - patrzcie wyborcy na nasze osiągnięcia... Państwu z ratusza już dziękujemy - niech pograją w SimCity i dadzą ludziom żyć w spokoju bez swoich "widzimisię"

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinooko 37 3 miesiące temuocena: 58% 

   Trzaskowski weż się do pracy i zacznij zarzadzać stolicą, to Twój obowiązek i łaski nie robisz

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaaaa 36 3 miesiące temuocena: 67% 

   Ma wyczarować kierowców?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prot 35 3 miesiące temuocena: 81% 

   ZTM jest złośliwy wobec kierowców to dlaczego by nie dla pasażerów też? Ten twór... ta przechowalnia rodzin z kolesiami już lata temu powinna być zlikwidowana. Wszyscy na tym by tylko zyskali.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 34 3 miesiące temuocena: 69% 

   Ludzie, po co piszecie te komentarze? I tak WTP ma wasze opinie głęboko w d.... To nie jest instytucja, z którą można się porozumieć. To jest instytucja, która podejmuje decyzje, nie licząc się z nikim.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mili7 33 3 miesiące temuocena: 100% 

   Pracuję na Sobieskiego (10km). Z Kabat wsiadam do metra, wysiadam na metro Imielin, czekam na 503 (które ma teraz rzadziej jeździć), które nie zatrzymuje się na przystanku Kostrzewskiego, dopiero na Dolnej, wskutek tego cofam się jeszcze 400 m. Czasem z Imielina podjeżdżam 185 do Dolinki, No i tam zawsze czekam z 10 minut, bo 166 i 195 które zatrzymują się na Kostrzewskiego nie trzymają rozkładu, nie wiadomo były już czy nie, a teraz 195 zlikwidują, zostaje 166, albo 503. To jest paranoja. A 503 jest nawet teraz pełny w dopiero jak ruszy szkoła i uczelnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ByłyKierowca 32 3 miesiące temuocena: 100% 

   Błąd - to dopiero wstęp do prawdziwej paranoi w komunikacji miejskiej. Poczekajcie do października, kierowców ubywa z miesiąca na miesiąc...ludzie gonią za pieniądzem a podwyżki 300- brutto czy zabranie wody butelkowanej na okres wakacyjnych skwarów tylko potęguje efekt by omijać taki kołchoz z daleka :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mkm 31 3 miesiące temuocena: 79% 

   Skoro 192 wozi mało pasażerów do Metra Wilanowska to można ją puścić do pętli CH Ursynów. Na Roentgena zastąpiłaby 195 i zostałyby weekendowe podjazdy do Centrum Onkologii.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~margo 30 3 miesiące temuocena: 90% 

   Likwidacja linii 192 i 195 oznacza powstanie obszarów wykluczenia komunikacyjnego dla mieszkańców Imielina i Natolina z okolic POW, którzy nie mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie metra. Po otwarciu POW, możemy zapomnieć o szybkiej komunikacji, z której korzystamy od lat. Po latach chaosu, brudu i biegania przez lata wzdłuż płotu dzielącego dzielnicę i powrotu do "normalności" włodarze państwa, miasta i dzielnicy zamiast spełnienia obietnic filtrów, parku, dobrej komunikacji itp. ... serwują nam smog, odtworzoną starą infrastrukturę i zabierają wygodne połączenia.... Pytanie co jeszcze???? Osobiście jestem wkurzona!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~margo 29 3 miesiące temuocena: 94% 

   Zastanówmy się dlaczego linie 195 i 192 odnotowują mniejsza liczbę pasażerów.... Może przyczyną jest zmiana trasy linii 192 po otwarciu POW? A może zmniejszenie częstotliwości kursowania, skrócenie godzin albo całkowite wakacyjne zawieszenie kursowania? Przed otwarciem POW na linii 192 jeździły tylko krótkie 2 drzwiowe autobusy zawsze pełne na full, przynajmniej na odcinku ursynowskim, to był świetny, szybki dojazd do samego metra oraz miejsc odległych od linii metra w kilka-kilkanaście minut w zależności od odległości do przejechania. Korzystałam z obydwu linii praktycznie każdego dnia. Po "dobrej zmianie" po POW i zmianie trasy 192 oraz ograniczeniach w częstotliwości 195 korzystałam nadal ale zdecydowanie rzadziej. Powód zbyt długi czas oczekiwania i przejazdu...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekolog 28 3 miesiące temuocena: 91% 

   No i bardzo dobrze! Więcej osób będzie poruszać się samochodem co spowoduje jeszcze większe korki. Przeprogramujemy światełka, żeby była czerwona fala. Samochody będą miały większe spalanie a vat ponownie zawita na stacje benzynowe i cyk znajdą się pieniążki na nowe głupoty.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Automobilista 27 3 miesiące temuocena: 67% 

   Do abcd to ty raczej przespałeś- chodziło mi o dawną pierwotną trasę 503, w tym czasie gdy 504 jeżdziło belgradzką.....także abcd więcej merytoryki w temacie!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 26 3 miesiące temuocena: 58% 

   Nie oszukujmy się. 195 jeżdziło puste jak bęben. 179, 503 dosłownie brakuje 2 - 3 kursów z godzin 6 - 8. 192 już dawno powinno zostać skrócona do odcinka Ursynowskiego - do Metra Wilanowska woziła przypadkowych pasażerów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nastolatek MKM 25 3 miesiące temuocena: 69% 

   No właśnie nie. Jeździłem regularnie 195 i jedyny odcinek na którym była pusta to Roentgena. Rozumiem natomiast zmiany co do 192 - w weekendy woziła powietrze, a mieszkańcy apelowali o połączenie z Leclerciem no to mają.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FML 24 3 miesiące temuocena: 81% 

   Pętla autobusowa Natolin Płn. nie została zamknięta ze względu na budowę tunelu. Pętla nie została zamknięta w ogóle. Zamiast służącej wszystkim infrastruktury komunikacyjnej została zamieniona na kretyński bazar otwarty 2 razy w tygodniu po 4 godziny bo to przecież wazniejsze żeby kolesie ze stowarzyszenia sobie dalej zarabiali kasę niż żeby każdy dojechał do pracy. Polacy nie wyszli mentalnie z XII wieku a kilka osób sobie na tym świetnie zarabia.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dorota 23 3 miesiące temuocena: 72% 

   Ludzie jeżdżą komunikacją ściśnięci jak śledzie. Jaśniepaństwo za nasze pieniądze wożą tyłki służbowymi samochodami. Może niech przesiądą się do komunikacji miejskiej i poczują ten komfort. Uważają, że upchną ludzi jak bydło, żeby podzielić między siebie niewykorzystane nadwyżki? Jeżdżę metrem i autobusami. Bardzo często przepuszczam składy, bo nie chcę stać upchnięta i stykać się z innymi. Pandemia jeszcze trwa a wszyscy mają to w dupie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czytacz 22 3 miesiące temuocena: 83% 

   Droga redakcjo, nie używajcie tego rusycyzmu : „zbiorkom”. Niby to szyderstwo jak z Orwella, jednak dzisiaj wszelkie rusycyzmy żle odbieramy. W języku polskim mówimy - zbiorowa komunikacja, lub komunikacja miejska .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taka prawda 21 3 miesiące temuocena: 93% 

   Problem jest duży i dotyczy wyłącznie brakiem kierowców. Młodzi ludzie nie garną się do tego zawodu a starsi szoferzy odchodzą na emerytury. Młodym się nawet nie dziwię, aby zostać kierowcą autobusu, to trzeba mieć co najmniej 24 lata, przejść badania lekarskie i psychologiczne które są bardzo rygorystyczne tak co 2 lata, czepiają się wszystkiego, nie każdy może je przejść i wykonywać zawód, później jest czasochłonny kurs, trwa za zwyczaj kilka miesięcy później jest kwalifikacja zawodowa na przewóz osób, trwa chyba ok 130 godzin, później są egzaminy państwowe i wewnętrzne. Czas trwania tego wszystkiego min 6 miesięcy, są tacy co robią to ok roku. Koszt po kat B, ok 10 tyś. Teraz najważniejsze, zarobki w komunikacji miejskiej, ok 4 tyś netto, za tak odpowiedzialną i stresującą pracę, z takimi uprawnieniami nie warto. Widziałem ogłoszenie do Mc Donalda jako konserwator za etat 4 tyś netto, dopóki kierowcy nie będą zarabiać min 6 tyś netto, nikt i nic nie zachęci ludzi do tej pracy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cik 20 3 miesiące temuocena: 81% 

   Dokładnie tak. 6000 netto podstawy plus dodatki typu premie, wysługa lat i kierowcy powinni się znaleźć.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Betty 19 3 miesiące temuocena: 20% 

   6000 netto dla kierowcy :)))))))))) obudź się.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ByłyKierowca 18 3 miesiące temuocena: 93% 

   Betty a co w tym śmiesznego? W Norwegii Kierowca zarabia więcej niż niejeden supervisor w handlu internetowym. Odpowiedzialność za ponad 200 osób odpowiednio jest nagrodzona, pracownik zmotywowany a nie opluty jak u nas z rzuconym ochłapem finansowym jak psu na jajecznicę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonim 17 3 miesiące temuocena: 16% 

   Kto obsługuje większość linii na Ursynowie? Zajezdnia Woronicza, to nic dziwnego, że są cięcia. XD Niech ogłoszą w ZTM przetarg na busy przez ajenra i jeżdżą nimi po małopopularnych liniach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ByłyKierowca 16 3 miesiące temuocena: 100% 

   Z cyklu nie wiem ale wypowiem się, na każdej zajezdni w Warszawie i u wszystkich ajętów są kosmiczne braki Kierowców. To tyczy się też całej Polski.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Automobilista 15 3 miesiące temuocena: 52% 

   No tak- najpierw zlikwidowali 503,teraz chcą zlikwidować 195, a 179 i tak jeżdzi często co 2 autobus.Co chcą w takim razie mądralińskie urzędasy ograniczać .....1- 2 kursy 179 na godzinę!?! Szkoda starszych,osób i uczniów - jednym słowem "przerąbane"

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ABCDE 14 3 miesiące temuocena: 71% 

   503 jeździ i ma się dobrze. Także obudź się Automobilistko :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bungabunga 13 3 miesiące temuocena: 52% 

   I słusznie Rafale ciąć ile się da na premie i nagrody dla urzędników musi wystarczyć. Jak komuś nie pasuje komunikacja niech bierze ubiera bolta albo taxowke.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kcb 12 3 miesiące temuocena: 50% 

   Można też jak Pan Rafał każdego dnia z metra Kabaty na metro Ratusz jechać limuzyną z kierowcą. A pieniądze nie muszą iść na premie. Pan prezydent może zbudować strefę relaksu z ekologicznych palet.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kłobucka 11 3 miesiące temuocena: 50% 

   Szkoda że ZTM wszędzie ucina trasę na Bemowie dodaje, Józefosław zyskuje częstotliwość A Kłobucka jest na szarym końcu gdzie też powstają budynki, ulica się zwęża, autobus tylko jeden od kilkunastu lat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skorpion 10 3 miesiące temuocena: 52% 

   Buahahahahaha. Przesiądź się do bardzo dobrzej zorganizowanej komunikacji miejskiej:)))). I jeszcze nam trzaskowski urządza zatkanie południa Warszawy buspasem na Puławskiej, tylko kierowców autobusów nie ma. Leci z nami pilot? Ile jeszcze upodlenia mamy znosić przez tego ignoranta, tylko dlatego, zeby mógł dos.ać jezdzącym samochodami?! Uprzedzając durne wypowiedzi, ja wlasnie jezdzę autobusem ale ten cały syf uderza wlasnie w pasazerów autobusów, nie kazdy Trzaskowski pracuje wzdłuż linii metra. A ten se kuzwa na campusy jezdzi polityke uprawiac, a nie potrafi miastem zarządzać, dramat!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiad 9 3 miesiące temuocena: 26% 

   Dokładnie! Dopuścić PiS do władzy w Warszawie, a będziemy mieli drugi Singapur! Dość niekompetencji!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 8 3 miesiące temuocena: 49% 

   Przesiądź się do autobusu to nie będziesz stał w zatkanym południu. To ty tworzysz korek a nie buspas. 709 jest zawsze zapchany a w jednym autobusie jedzie ludzi na kilkaset metrów samochodowego korka. Campus jest w weekend poza godzinami pracy urzędu. Chu ci do tego co robią urzędnicy w czasie prywatnym

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ABCDE 7 3 miesiące temuocena: 63% 

   Nigdy! Jeszcze to by zepsuli. Na szczęście PiS w stolicy nie ma szans.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 3 miesiące temuocena: 41% 

   Jak to mała frekwencja. Przecież jak tylko malunecie buspasy to aktywiści krzyczą, że w autobusie jadą wręcz setki pasażerów, a tu nagle zbiorkom się nie podoba?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nastolatek MKM 5 3 miesiące temuocena: 73% 

   Propaganda. Autobusy linii 195 przewożą porządną ilość pasażerów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~za co się mszczą ? 4 3 miesiące temuocena: 79% 

   Linia 195 zawsze miała dużą frekwencję, ponieważ prowadziła przez trakt królewski. Dowoziła ludzi tam gdzie potrzebowali. To złośliwe posunięcie wobec Warszawiaków.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasażer 3 3 miesiące temuocena: 65% 

   Likwidacja 195 jakoś mnie nie dziwi. Pracuję na zmiany korzystałem z niej - jeśli była taka opcja - na odcinku Pięciolinii -> Dolinka. Nawet w godzinach tzw szczytu jechałem prawie pustym autobusem. Tak czy inaczej troszkę szkoda bo ta linia to cała historia :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natolin 2 3 miesiące temuocena: 86% 

   jeżeli likwidują 195 to przywrócic 192 przez Lanciego i 504 przez Metro Natolin. A co do 166 to jest wyjątkowo niepunktualna ze wzgledu na ciagłe demonstracje na trakcie krolewskim i imprezy na stadionie narodowym.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 1 3 miesiące temuocena: 60% 

   Ja bym jednak skierował na Lanciego 166. 166 i 179 zwykle jadą razem, więc jednej z tych linii można zmienić trasę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4646 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023